Tisk
Dřevostavba Vesper Homes v Kamenném Přívozu

Dřevostavba Vesper Homes v Kamenném Přívozu

Dagmar Šimonová | Čtvrtek, 25. srpen 2011 |

Přidat na Seznam.cz

I individuální dřevostavbulze navrhnout a postavit rychle a cenově dostupně systémovým konstrukčním řešením. Ve známé trampské obci Kamenný Přívoz ve Středočeském kraji, kterou proslavil i oblíbený Posázavský pacifik, vyrostl v květnu letošního roku nový rodinný dům se značkou dřevostaveb VESPER HOMES.

VESPER HOMES Kamenný přívozKousek od Prahy v krásné přírodě Posázaví tým pod vedením Ing. Michala Šopíka navrhl a postavil objekt, který dokazuje, že i individuálně projektovaná a architektonicky velmi zdařilá dřevostavba může být realizována systémovým a certifikovaným řešením všech detailů, navíc v poměrně krátkém čase a za příznivou cenu.

Jak realizace dřevostavby probíhala 

VESPER HOMES Kamenný přívozPřízemní rodinný dům s obytným podkrovím o půdorysu obdélníku má zastavěnou plochu o výměře 106 m2 a jeho konstrukční systém na bázi přírodního masivního dřeva odpovídá současným trendům nízkoenergetických a pasivních domů, a to s nejnižšími investičními náklady. Stejně jako u standardních domů VESPER HOMES trvala doba přípravy CAD/CAM a komunikace pouhých 16 pracovních dnů, doba výroby pak 14 pracovních dnů. Realizace byla zahájena v polovině dubna a dům byl investorům předán začátkem května letošního roku.

VESPER HOMES Kamenný přívoz„Dům vykazuje veškeré charakteristiky našich domů, z mého pohledu je však unikátní systémovým přístupem při řešení detailů u individuálně navržené stavby. Typové projekty rodinných domů na bázi dřeva používají systémová řešení standardně, systémově realizované individuální návrhy dle zadání klienta a jeho architekta nejsou u nás obvyklé a standardní," uvedl Ing. Michal Šopík, spolumajitel rodinné společnosti otce a synů Šopíkových Dřevěné konstrukce ŠOPÍK s.r.o., která stojí za značkou pro dřevostavby VESPER HOMES.

Firemní spolupráce při realizaci dřevostavby

VESPER HOMES Kamenný přívozV novém rodinném domě byly ve velké míře použity sádrovláknité materiály FERMACELL. Desky FERMACELL jsou součástí vnitřních stěn, na podlahách přízemí je použit suchý podlahový systém FERMACELL pro podlahové vytápění, tvořený podlahovými prvky o tl. 25 mm a vyrovnávcím podsypem FERMACELL o výšce 20 mm. Podlahové prvky FERMACELL o tl. 25 mm jsou začleněny i do konstrukce podlahy obytného podkroví rodinného domu v Kamenném Přívozu. Spolupráce mezi společností FermacellGmbH, o.s. a firmy Dřevěné konstrukce ŠOPÍK s.r.o. se datuje už od roku 2004, kdy byla původní tesařská firma Šopík transformována do této rodinné společnosti. V roce 2008 založil Michal Šopík společnost na výrobu komponent pro dřevostavby VESPER FRAMES s.r.o. a v roce 2009 se zrodila filozofie a značka pro dřevostavby VESPER HOMES.

VESPER HOMES Kamenný přívozDřevostavba VESPER HOMES Kamenný přívoz Dřevostavba VESPER HOMES Kamenný přívoz

Zdroj: VESPER HOMES

 

Vaše komentáře (3)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop