Tisk
Agrop Nova: <small>Odborníci nahlédli pod pokličku výroby stavebního systému Novatop</small>

Agrop Nova: Odborníci nahlédli pod pokličku výroby stavebního systému Novatop

Radek Beneš | Úterý, 16. říjen 2012 |

Přidat na Seznam.cz

V minulém týdnu měli odborníci z oboru možnost zhlédnout výrobní procesy společnosti Agrop Nova a.s., v Ptenském Dvorku, a to hned ve dvou dnech. Několik skupin zvídavých a nadšených zájemců se tak podívalo pod pokličku výroby stavebního systému Novatop a biodesek přímo ve výrobní závodě.

AN8AN4Firma Agrop Nova předvedla svůj promyšlený systém od naskladnění materiálu pro jeho výrobu až po individuální úpravu hotových velkoplošných elementů včetně nedávné novinky – akustických desek Novatop z jedle bělokoré, které řeší prostorovou akustiku. Zájem odborníků se soustředil na všechny tři výrobní pilíře firmy – Novatop Solid (konstrukce nosných stěn), Novatop Static (vrstvené desky pro řešení střešních přesahů a překlenování velkých přesahů) a Novatop Elements (velkoplošné komponenty s žebrovou konstrukcí pro nosné stropy a střechy).

AN5Systém Novatop Solid návštěvníky zaujal svojí všestranností – lze jej využít pro realizaci stěn, stropů a střech z masivního vrstveného dřeva. Díky své propracovanosti získává nejen u nás stále více příznivců, poptávka po něm neustále roste jak ze strany realizačních firem, tak ze strany investorů. Lze to přičíst jeho hlavním výhodám: variabilitě, propracovanosti, tvarové stálosti a pevnosti, stabilitě díky vrstvení materiálu, vzduchotěsnosti – systém je vhodný pro pasivní a nízkoenergetické domy, přirozenosti a odolnosti a v neposlední řadě difuzní otevřenosti. Samotní stavebníci pak ocení pohledovou kvalitu masivní konstrukce.

AN6AN7Stranou zájmu nezůstal ani CNC dřevoobráběcí stroj Hundegger, který je v závodě využíván především pro přípravu panelů Novatop Solid. Celý systém Novatop byl vyvinut a ověřen ve Švýcarsku, jeho celá výroba probíhá právě u nás pod neustálým dozorem našich i zahraničních kontrolních orgánů. Systém se může jako jeden z mála pochlubit certifikátem Natureplus, který obdržel jako první v České republice, dále pak certifikátem PEFC, CE a dalšími. Výrobce poskytuje na systém záruku 10 let.

AN3

AN1AN2

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop