Útulnou dřevostavbu si podle návodu dokážete postavit svépomocí za pouhé tři hodiny

Útulnou dřevostavbu si podle návodu dokážete postavit svépomocí za pouhé tři hodiny

Michal Babor | Pátek, 27. březen 2020 |

Přidat na Seznam.cz

Chcete bydlet skutečně rychle? Máte jen malý pozemek a baví vás tvořit rukama? Jste skromní? Pak je pro vás projekt montované dřevostavby od mladého českého architekta Vojtěcha Valdy ideálním řešením. Český architekt totiž dokázal postavit malý dřevěný domek během několika hodin a svým nápadem dobývá svět. Velkým lákadlem pro všechny kutily jsou i přiložené plány, podle kterých si malý domek sestavíte svépomocí doma.


Malá, útulná a postavená za dopoledne

Vojtěch Valda se ve svém profesním životě věnuje minimalistickému, alternativnímu bydlení. Zároveň takové domy navrhuje a staví. Na toto téma založil už několik projektů, které si oblíbili lidé z celého světa. Povědomí o své osobě a svých nápadech ho v tomto případě dostala i tato nevídaná metoda stavby nadčasového, miniaturního domku, který se Vojtěchu Valdovi podařilo sestrojit se jeho přáteli za pouhé tři hodiny.

Prefabrikované dřevostavby tohoto typu jsou primárně určeny k rekreaci i k trvalému bydlení. Velkou výhodou je především jejich rychlá výstavba, kterou díky jednoduchému návodu zvládne téměř každý. Dřevostavba svépomocí tak vyjde na skutečný zlomek nákladů. „Zákazník od nás dostane elektronický projekt, podle něhož je schopen si svůj nízkonákladový dům postavit. Praktický průvodce stavbou je dostupný i v tištěné podobě," říká Valda.

Originalita a myšlenka celého projektu zajišťuje tvorba plánů, pomocí kterých je svépomocný stavebník schopen lépe postavit nízkonákladový dům. Stejně tak Vojtěch Valda všem nabízí praktického průvodce stavbou cenově dostupného rodinného domu – v tištěné i elektronické podobě. Stavba levné dřevostavby vyšla na pouhých 30 000 korun

Pin Up Houses-vsechny-dily-k-domku

Pin Up Houses-rozebrane-casti-domku

Pin Up Houses-polovina-hotoveho-domku


"Stavba levné dřevostavby vyšla na pouhých 30 000 korun a je skutečně miniaturní – půdorys měří 3,8 x 2,1 m."


Pin Up Houses-detail-sroubovani

Pin Up Houses-skoro-hotovy-domek

Pin Up Houses-proces-stavby


"Tři lidé postaví dřevostavbu svépomocí za tři hodiny."


Pin Up Houses-natirani-drevostavby


"Tento minidomek je jeden z prvních montovaných domů Tiny House France, který stojí na jihu Prahy."


Pin Up Houses-vysledek-domu

Pin Up Houses-interier-domku

Pin Up Houses-interier


"Vojtěch Valda ve svých projektech dbá na jednoduchost a celkové pohodlí malého domu. Sám si rád užívá krás přírody a zároveň i pohodlí domova. Projekt malé dřevostavby, který založil, představuje skloubení obojího."


Pin Up Houses-pokoj-v-modre-zone-domku

Úvodní promo video YouTube kanálu, které se věnuje stavbě domku krok po kroku
Další úspěšné projekty mini domků

Podobných montovaných dřevostaveb vyprojektoval Vojtěch Vláda víc, většinou však ve Spojených státech. „Téma nízkonákladové dřevostavby je v západních státech v čele s USA velice oblíbené, a tak doufám, že si najde čtenáře i u nás v Čechách," říká.

Nejnovějším projektem je prototyp mobilní mini dřevostavby Magenta Tiny House postavené na plochém, běžně dostupném přívěsu.

miniaturni-mobilni-drevostavba-magenta-tiny-house-exterier

obr.: Mobilní mini dřevostavba Magenta Tiny House. Foto: Pin up Houses

Foto: Pin Up Houses


Mohlo by vás zajímat...

Úsporná miniaturní mobilní dřevostavba
 
Tiny House - mini dřevostavby a malé dřevěné domky
Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (6)

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop