Tisk
Celosvětový den FSC již v pátek

Celosvětový den FSC již v pátek

Michal Babor | Čtvrtek, 23. září 2010 |

Přidat na Seznam.cz Den FSC (Forest Stewardship Council) je věnován ochraně a oslavě lesů na celém světě a propagaci odpovědného a přírodě blízkého lesního hospodaření. FSC na tento den vyzývá a zve všechny zákazníky, nakupující a spotřebitele, aby hledali FSC výrobky a výrobky s FSC logem z papíru či dřeva v obchodech, kam chodí nakupovat. Tímto způsobem mohou zákazníci podpořit udržitelný rozvoj lesních ekosystémů, které jsou navíc dnes nejvíc ohroženým terestriálním ekosystémem. Podívejte se, kam vede nešetrné a brutální zacházení se světovými lesy, které má zničující vliv i zvířata, jež v lesech žijí.

Oslavy i u nás

Události, které oslavují Den FSC, probíhají po celém světě a jsou do nich přirozeně zapojeny i firmy, společnosti či lesní majetky certifikované systémem FSC. Hlavní oslava a slavnostní večer s oceněním společností šetrných k přírodě a lesům proběhne letos 25. 9. v Bonnu. FSC ČR nepořádá samostatnou akci, ale podpoří FSC den na Festivalu dřeva, který proběhne 25. 9. od 10 hod na Slezkoostravském hradě. Na festivalu vystoupí např. Rangers, Tomáš Klus, cimbálovky a proběhne spousta soutěží pro děti i dospělé... Vstup je samozřejmě zdarma. Pokud nebudete mít cestu do severomoravského kraje, stačí například kliknout na adresu http://www.czechfsc.cz a poslat vašim přátelům dřevěné srdce nebo si zkusit vyplnit zábavný kvíz o FSC lesním hospodaření, případně stáhnout banner či pozadí s motivem kampaně FSC ČR „Miluje dřevo, chrání les" či se stát přáteli na našem facebookovém profilu s podobným názvem „Miluji dřevo, chráním les."

Co nevíte o FSC

Prestižní mezinárodní systém certifikace lesů a podniků FSC (Forest Stewardship Council) byl vytvořen mezinárodní nevládní neziskovou organizací se stejným jménem, kterou na začátku 90. let společně velké mezinárodní ekologické organizace (WWF, Greenpeace ad.), obchodní a dřevařské společnosti a další partneři. Značka FSC se stala populární mezi zákazníky a poptávka po dřevě a výrobcích s tímto logem rapidně roste. Na trhu je již více než 30 000 druhů výrobků s touto značkou, ze kterých si mohou vybírat i čeští spotřebitelé. Základní ideou této organizace je podporovat ekologicky šetrné, sociálně prospěšné a ekonomicky životaschopné obhospodařování lesů, a tím napomoci chránit ohrožené a devastované světové lesy. Logo FSC na výrobku znamená záruku, že svým nákupem podporujete lesní hospodaření šetrné k přírodě a místním lidem. FSC ČR, o. s. je českým zástupcem mezinárodní organizace FSC. Od roku 2002 pracuje na prosazování značky FSC v České republice v lesním hospodaření, dřevozpracujícím a papírenském průmyslu a mezi laickou i odbornou veřejností.

FSC ČR na podzim roku 2009 zahájilo dosud největší kampaň na podporu znalosti značky a certifikátu FSC s názvem „Miluje dřevo, chrání les". Ta má za cíl zvýšit a propagovat nákup dřevěného zboží s mezinárodní značkou FSC a informovat tak spotřebitele o výrobcích, které byly vyrobeny z legálně těženého dřeva šetrným způsobem k lesu a zároveň s ohledem na lidská a sociální práva obyvatel.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop