Tisk
Dřevostavba pro děti

Dřevostavba pro děti

Michal Babor | Neděle, 09. leden 2011 |

Přidat na Seznam.cz

Proč by i děti nemohly mít vlastní dům? Přesně takovou otázku si položil Mojmír Pimek, majitel společnosti Minidomy CZ, když dokončil novou dřevostavbu pro svou rodinu (návštěvu najdete v časopisud Dřevo&Stavby 1/2011). A protože je původním povoláním tesař, nebyl pro něj tento úkol nijak náročný. Domek sice není příliš velký a ani nyní, v zimě, by se v něm asi dlouho pobývat nedalo, ale jako luxusní bunkr pro letní dobrodružství slouží dokonale. Minidomek je také určen pro uložení hraček a jiných důležitých věcí, nezbytných pro život dětí.

I v tomto případě se osvědčilo pravidlo, jak je velmi důležité úzce spolupracovat s architektem, investorem a realizační firmou. Výsledkem je dům, který splňuje nejnáročnější požadavky na požární, tepelně izolační, statické a estetické normy. Zkrátka důstojné bydlení v dřevostavbě i pro děti. Nač je trápit v plastech!

minidum1Nosné stěny tvoří dřevěné vázané konstrukce z KVH hranolů, které jsou prostorově ztuženy vnitřním pláštěm z dřevoštěpkových desek OSB. Mezi vnitřním a vnějším opláštěním je tepelná izolace o síle 60 mm. Vnější plášť je tvořen dřevoštěpovou deskou OSB, na kterou je aplikována minerální omítka. Vnitřní stěny jsou vymalovány akrylátovými barvami. Tloušťka izolace celkem 60 mm, součinitel prostupu tepla U = 0,35 W/m2K. Veškeré rozvody a instalace jsou vedeny v tepelné izolací. Střešní konstrukce jsou tvořeny OSB deskami s izolací z dřevovláknité desky. Tepelná izolace střechy je 60 mm, střešní krytina šindel bobrovka červená. Součinitel prostupu tepla U = 0, 39 W/m2K.

Výplně otvorů tvoří okna U = 1,1 W/m2K a dveře v provedení smrk. Součástí vybavení je i dubová podlaha a elektroinstalace na 12 V. Osvětlení z LED diodových pásků a zásuvkou na drobné domácí spotřebiče

Minidům byl realizován na klíč za cenu 45 000 Kč.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před drahnou řádkou let zběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před deseti lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (4)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop