Michal Babor | Pátek, 18. únor 2011 |

Záměrem architektů z ateliéru Andersson Wise Architects bylo jednak reagovat na skutečnost, že pozemek se nachází v záplavovém území, jednak na přirozenou lidskou touhu po výškách a výhledech. Když člověk stoupá vzhůru, cítí, jak obdélníkovými otvory pofukuje vánek. Nakonec vystoupá až do třetího podlaží, kde se mu otevře panorama s výhledem na jezero a vzdálené kopce. Na této střešní terase asi 30 stop nad zemí si člověk může užívat i ty nejteplejší letní dny ve stínu, který vrhá střecha, a může se nechat osvěžovat jemným vánkem neustále vanoucím od jezera.
Věž o ploše 1200 čtverečních metrů je postavena převážně ze dřeva massaranduba, vnitřní stěny jsou z březové překližky.
Vaše komentáře (0)Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”
-
Velké bydlení v malém domě
Když se s někým bavím na téma malý dům, často si to vykládá, jako bych ho chtěla nacpat do krabice od bot. Tak černobílé to ale není. Alespoň u mě šlo o jednu z věcí, která mě…
-
Koronaviru se na dřevěném povrchu prostě nelíbí. Další důvod, proč zvážit bydlení v dřevostavbě
Po pečlivém zkoumání přišli finští vědci s ověřenými výsledky testů, které prokazatelně potvrzují, že nakažlivost koronaviry klesá na dřevěném povrchu mnohem rychleji a…
-
Dřevo jako nejžhavější želízko v ohni udržitelné výstavby
Závislost lidstva na betonu a oceli při stavbě všeho, od domů až po sportovní stadiony, je spojena se značnými náklady na životní prostředí. Beton je zodpovědný za čtyři až osm…
-
Roubenka naruby aneb dřevěná vestavba do zděného domu
Nebývá neobvyklé, že záměr postavit si masivní dřevostavbu, zejména kanadský srub, zarazí odmítavé stanovisko stavebního úřadu. Někdy je to pochopitelné, masivní dřevostavby jsou…