Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Dům na bázi dřeva

Dřevostavby ve světě

Dřevostavba, která čelí záplavám KAŽDÝ rok

Redakce | Pátek, 22. březen 2019

Dřevostavba, která čelí záplavám KAŽDÝ rokPřed nějakým časem jsme vám přinesli článek o dřevostavbách u vody, nebo přímo na vodě. Je ale rozdíl, když vám a vaší dřevostavbě hrozí "pouze" 50letá nebo 100letá voda, a tím, když čelíte záplavám každý rok. Jaké to je mít svůj dům postavený v záplavové oblasti, kterou každoročně zaplavuje rozvodněná řeka, a jak se s touto skutečností vypořádal architekt, se můžete podívat na realizaci domu na bázi dřeva postaveného v Anglii.

 

Designový zahradní domek

Lucie Němcová | Pátek, 14. říjen 2016

Designový zahradní domekÚnik do světa klidu a samoty je v dnešní uspěchané době přehlcené informacemi, kde čas běží mnohonásobně rychleji, čím dál vyhledávanějším artiklem. Objekt, který si postavili majitelé víkendového domku v dánském městečku Asserbo, exkurzi z běžné reality umožňuje. Dřevěná buňka posazená do vzrostlé zahrady nabízí soukromí, ticho a poetické obrazy v podobě výhledů do zahrady – ideální podmínky pro ničím nerušenou práci i odpočinek daleko od městského každodenního ruchu.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevěný úkryt

Lucie Němcová | Pátek, 02. září 2016

Dřevěný úkryt Únik do světa klidu a samoty je v dnešní uspěchané době přehlcené informacemi, kde čas běží mnohonásobně rychleji, čím dál vyhledávanějším artiklem. Objekt, který si postavili majitelé víkendového domku v dánském městečku Asserbo, exkurzi z běžné reality umožňuje. Dřevěná buňka posazená do vzrostlé zahrady nabízí soukromí, ticho a poetické obrazy v podobě výhledů do zahrady – ideální podmínky pro ničím nerušenou práci i odpočinek daleko od městského každodenního ruchu.


Líbil se Vám článek?
 

Bezpečné hnízdo v horách

Lucie Němcová | Pátek, 29. červenec 2016

Bezpečné hnízdo v horáchPřipomíná něco mezi ptačí budkou v nadměrné velikosti a vesmírnou lodí. Voní dřevem a nabízí příjemné útočiště s fantastickým výhledem do horské krajiny. Jeho jméno kombinuje slova „UFO“ a „Vogel“, což v překladu znamená „pták“. To je Ufogel – horská chata v rakouských Alpách navržená Petrem Jungmannem.


Líbil se Vám článek?
 

Odvážný dřevěný obr

Dana D. Daňková | Pátek, 22. červenec 2016

Odvážný dřevěný obrPřístavba klasického rodinného domu v Norsku balancuje na hraně toho, co je ještě v rámci zažitých stavebních předpisů akceptovatelné. Je zajímavá nejen svým neotřelým tvarem, ale i příběhem, který za jejím vznikem stojí.


Líbil se Vám článek?
 

Modulární mini dřevostavba FINCUBE - víkendové i trvalé bydlení nezávislé na místě

Lucie Němcová | Pátek, 08. červenec 2016 | Aktualizováno Úterý, 20. srpen 2019

Modulární mini dřevostavba FINCUBE - víkendové i trvalé bydlení nezávislé na místěPožadavky současného životního stylu generují stále nové formy bydlení. Ty nejaktuálnější lze charakterizovat slovy jako variabilní, mobilní, udržitelné, ekologické a minimalistické. Příkladem může být projekt mini dřevostavby z dílny německého architekta Wernera Aisslingera a jeho jihotyrolského týmu. Domek ze dřeva zvaný FINCUBE je mimořádně univerzální, útulný a vysoce kompatibilní s přírodou.


Líbil se Vám článek?
 

Vítězná dřevostavba měří 37 metrů

Michal Babor | Pátek, 28. srpen 2015

Vítězná dřevostavba měří 37 metrůPohled na půdorys tohoto domu prozrazuje neobvyklý tvar – úzký a protáhlý dům měří právě 37 metrů. Kopíruje totiž tvar pozemku rozkládajícího se v údolí Rýna těsně před jeho ústím do Bodamského jezera. Jsme v Rakousku, v městě Hohenems, a právě se díváme na dřevostavbu od architekta Juriho Troye, která se stala vítězným rodinným domem v letošním ročníku soutěže Vorarlberger Holzbaupreis.


Líbil se Vám článek?
 

Bludný balvan ve Vysokých Tatrách

Dagmar Šimonová | Pátek, 21. srpen 2015

Bludný balvan ve Vysokých TatráchOriginálním návrhem přispěl do mezinárodní architektonické soutěže ateliér A8000, když na místo původní historické Kežmarské chaty navrhl kostku, postavenou na jeden ze svých vrcholů. Oblíbená tatranská chata podlehla před 40 lety ničivému požáru, do soutěže na její obnovu se přihlásilo neuvěřitelných 95 návrhů z osmi zemí Evropské unie.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?