Dům na bázi dřeva

Tisk

NOVATOP: Startuje stavba další typové dřevostavby

Helena Petáková | Pátek, 10. květen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

IMG 2937Koncem dubna začala růst v obci Hradištko další typová dřevostavba z produkce NOVAHOME.CZ. Konstrukce NOVATOP byla postavena během dvou a půl dne a v sobotu 27. dubna stavba byla zpřístupněna veřejnosti.

 

Příběh domu

BImage000011Velikost i dispozice domu vycházejí z potřeb čtyřčlenné rodiny, kompaktnost řešení je důsledkem rozumně nastaveného rozpočtu. Do tvaru domu se promítnuly vlivy současné dřevěné architektury, potřeba minimalizace tepelných ztrát a touha přirozeně začlenit terasu do obytné plochy pro každé období, provázat s její pomocí vnitřní prostor domu se zahradou. Velké otvory zasklené často bezrámově umožňují silný kontakt s okolím, sedací okno u jídelního stolu je centrem všeho dění. Přízemí poskytuje dostatek volného prostoru pro společné trávení času i osobnější zákoutí pro nerušenou práci.

Image00015IMG 3045V patře jsou dětské pokoje, ložnice se šatnou a koupelna, to vše bez hluchých míst bez užitku. Prostor v podstřeší je otevřený, umožňuje uložení méně používaných věcí, případně může sloužit jako sezónní atelier. Fasáda je tvořena modřínovými prkny, celý dům je navržen v nízkoenergetickém standardu.


Nová zelená úsporám

Image00006Tento dům bude vybaven nejmodernější technologií, tak aby vyhověl podmínkám pro dotaci z programu Nová zelená úsporám. Teplo domova bude zajišťovat teplovzdušné vytápění s rekuperací tepla. Srdcem domu je navržena akumulační nádrž napájená tepelným čerpadlem vzduch – vodas možností připojení solárních panelů.

 

Bez názvuBez

Technické parametry stavby

Realizace: na klíč
Zastavěná plocha: 103 m2
Užitná plocha: 126 m2
Obestavěný prostor: 232 m3
Vnější stěna: U = 0,12
Podlaha nad terénem: U = 0,15
Střecha: U = 0,12
Větrání/vytápění: Teplovzdušné s rekuperací tepla
Okna: Dřevěná Profil IV92 PASIV, Uw = 0,69, nebo bezrámová U=0,5
Zastínění: Předokenní žaluzie
Měrná potřeba tepla na vytápění: 15 kWh/ m2.a

Konstrukce obvodové stěny

84 mm NOVATOP SOLID, 240 mm NOSNÍK, 120 mm TEPELNÁ IZOLACE ISOVER UNI, 120 mm TEPELNÁ IZOLACE ISOVER UNI, 60 mm LATĚ 60/40 HORIZONTÁLNÍ, 60 mm TEPELNÁ IZOLACE ISOVER UNI, DIFÚZNÍ FOLIE KONTAKTNÍ, 40 mm LATĚ 40/60 VERTIKÁLNÍ, 40 mm PROVĚTRÁVANÁ MEZERA, 40 mm LATĚ 40/60 VERTIKÁLNÍ, 24 mm SIBIŘSKÝ MODŘÍN PROFIL RHOMBUS 68/24 MM

V obvodové stěně bude použito celkem 300 mm tepelné izolace. Na toto souvrství se přidělá difúzní fólie, pak svislé a vodorovné latě, které dělají provětrávanou mezeru, a na latě přijde finální fasádní obklad.

Studie, projekt pro stavební povolení, projekt pro provedení stavby: Ing. Arch. Jakub Loučka pod hlavičkou NOVAHOME.CZ

Co přivedlo Ing. Arch. Jakuba Loučku do týmu architektů, kteří navrhují domy pro NOVAHOME?

„Základní myšlenky projektu souzní s mou představou o současném rodinném domě. Promyšlené dispozice, střídmost v nárocích na dodanou energii, konstrukční materiál, který doslova vyroste v lese, kam chodíme na houby... Můj vlastní dům, který právě roste, je plně v souladu s filozofií projektu a budu si ho tak moci jako první vyzkoušet sám na sobě."

Realizace: 3AE (04/2013 – 09/2013)

Další v pořadí a první pasivní typovou dřevostavbu z produkce NOVAHOME.CZ dle projektu Ing. arch Jakuba Loučky najdete v obci Hradištko - GPS: 49°52'10.428″N, 14°24'55.074″E.

Na videu můžete stavbu sledovat na vlastní oči.

 

 

 

 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop