Komentáře k článku “Dřevostavba a věčná krása špaletových oken”

« Zpět na článek

Komentáře  

 
0 #5 Josef Prokop 2015-11-24 06:07
Mala oprava:
okno ma obecne 3 funkce: osvetlovaci, izolacni a vetraci (vymenu vzduchu). Bohuzel na posledni funkci se stale vice zapomina ve prospech funkce izolacni (usetri Vam 70% vytapeni - bez poznamky o trvale uzavrenych oknech). Toto vede k fatalnim poskozenim domu i obyvatel (plisne, houby, trvale vysoka vlhkost). Honba za izolacni funkci dokonce dospela do takoveho stadia, ze se stavebnici predhaneji, kdo ma tesnejsi dum (Blowdoor testy). Kastlova okna naopak udrzuji rozumnou rovnovahu izolacni a vetraci funkce (vymena vzduchu probiha kontinualne). Takze pokud "kastlikova okna obecne o neco malo tesni", tak je to jenom dobre.
Citovat
 
 
0 #4 Radka Košíková 2012-06-25 20:27
Také máme kastláče, jen vnější okna se otvírají dovnitř. To je velice nepraktické. Jinak okna jsou staré, ale stále dobře slouží.
Citovat
 
 
0 #3 olinka 2011-11-08 14:58
No tak na ten Mikulášův balíček dobrot za oknem, jak jsme říkali, si taky pamatuju. Po letech jsem je dávala za okno i svému synovi :-). Rodinná tradice vzala teď bohužel za své, když jsme se přestěhovali...
Citovat
 
 
+1 #2 Betty25 2011-11-08 12:27
Já souhlasím! A mám taky jeden tip - mezi křídly špaletových oken se daří v zimě bramboříkům a na jaře prvosenkám. Jakmile si necháte špalety vyměnit za plasťáky, máte po pěstování :-)
Citovat
 
 
0 #1 Milada 2011-11-08 09:35
Špaletová okna se používají i pro moderní stavby nejen konstrukcí, ale i vzhledem. V jednom pasivním bytovém domě v Německu pomocí špaletových oken s izolačními dvojsky částečně regulují teplotu v interiéru - sluníčko ohřívá vzduch mezi okny a podle toho, kam chce obyvatel bytu teplo odvětrat, vyklopí vnitřní nebo vnější křídlo. Já osobně mám špaletová okna spojená hlavně s dětstvím, kdy mi mezi dvě křídla schovával Mikuláš dobroty. Dneska už ale v domečku kde jsem vyrůstala špalety nahradili klasická okna.
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop