Komentáře k článku “Íčka vítězí nad masivem”

« Zpět na článek

Komentáře  

 
0 #4 Petr Houška 2013-07-16 09:36
Dobrý den. Je vidět, že nad problematikou dobře uvažujete :) Každopádně pro svislé použití lze konstrukci z latí udělat - diagonální latě budou sice bodovým mostem, ale nijak zvlášť znatelným. Avšak takováto konstrukce je předurčena pro izolaci zafoukáváním. Pro horizontální konstrukce by musel být průřez profilů vyšší a spoje prolepené PU lepidle - statika!
Takovéto home prvky vyjdou materiálově sice za dobrou cenu, avšak musíte započítat i svou práci.
Děkuji za komunikaci. Přeji klidný den.
Citovat
 
 
0 #3 Pavel Jílek 2013-07-12 21:39
Díky za odpověď. Já měl na mysli spíš konstrukci, kdy se příhrada do tvaru I profilu vyrobí pravidelně se opakujícími spoji velkými šrouby přes 3 latě: 2 podélné latě tvoří pásnice a mezi nimi je vždy konec krátké latě, která tvoří jeden segment příhrady. Tyto 3 latě jsou propojeny jen jedním šroubem.
Je mi jasné, že to asi není úplně ideální na strojovou výrobu, ale z hlediska tepelných mostů by mi to přišlo jako velmi efektivní.
Určitě by to mělo nosností stačit na vertikální použití.
A celkový průřez vzpěr/příhrad by měl být o dost menší než u prezentovaných I profilů.
(Je mi samozřejmě jasné, že z hlediska výroby, hlavně průmyslové, i z hlediska čistě pevnostního, to samozřejmě je taky o něčem jiném ;-) PJ
Citovat
 
 
0 #2 Petr Houška 2013-07-12 15:27
Dobrý den. Děkuji za pochvalnou reakci. Příhradový nosník je spojovaný (většinou) systémem GangNail - což jsou ocelové desky s trny. Zde https://www.drevoastavby.cz/cs/drevostavby-archiv/konstrukce-drevostaveb/2192-gang-nailr-rychlost-predevsim Ocelové desky vedou teplo až moc dobře a jsou z obou stran (ext i int) v místech styku pásnic a diagonálních vzpěr. Vzpěry jsou bodové tepelné mosty, avšak jsou v porovnání s klasickým KVH/BSH/DUO/TRIO profily zanedbatelné. Ale ty styčníkové desky... Použít však příhrady lze, avšak je nutné je oboustranně opatřit silnou vrstvou tepelné izolace - minimálně 60mm.
Citovat
 
 
0 #1 Pavel Jílek 2013-07-12 09:35
Dobrý den.

Děkuji za krátký prakticky zaměřený článek. Chtěl jsem se zeptat, jak v poměru k představeným I nosníkům se jeví podobné řešení dřevostavby pomocí příhradového nosníku (průřezový profil je velmi podobný, ze 2 x 2 podélných latí a krátkých příhrad ze stejného průřezu).

Předem děkuji za vyjádření.

PJ
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop