Časopis DŘEVO&stavby 6/2012
Tento článek vyšel v: Časopis DŘEVO&stavby 6/2012
Objednejte si krásně vonící výtisk časopisu s kvalitními fotografiemi pouze za 50 Kč
Objednat časopis
Tisk
PŘEDSTAVUJEME: <small>VS DOMY a.s.</small>

PŘEDSTAVUJEME: VS DOMY a.s.

Dagmar Šimonová | Čtvrtek, 24. leden 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Akciová společnost VS DOMY patří mezi nejstarší hráče na českém trhu s montovanými dřevostavbami včetně nízkoenergetických a pasivních domů. Vsetínská firma je připravena postarat se o zákazníka od návrhu projektu přes realizaci domu až po vybavení interiéru. Každému stavebníkovi nabízí individuální přístup a originální projekty, případně realizaci podle projektu, který si zákazník přinese od architekta, to vše za ceny typových domů! Samozřejmostí je i nabídka typových domů s možností využití zvýhodněných balíčků.

1 varVětšinu své produkce exportuje společnost VS DOMY do několika zemí Evropy. „Naše stavby obohatily život norským zákazníků, zvyklým na špičkovou kvalitu, stejně tak jsme obstáli u německého uživatele, známého svým precizním přístupem ke kvalitě odvedené práce," chlubí se oprávněně Ing. Vladimír Kolařík. „Ve Švýcarsku se můžeme pochlubit domy s nadstandardním vybavením, které ctí alpskou architekturu, ale vyhoví i tamním náročným klimatickým podmínkám. Stejně tak dokážeme vzdorovat žáru řeckých Athén, které jsou pověstné svou historicky danou kulturou architektury."

mendes1Stále více klientů nachází společnost také na domácím trhu. Montované domy s oranžovým logem již léta dobře slouží svým majitelům především v okolí Prahy, na východní Moravě, ve Zlíně a Vsetíně. Své stavby realizuje společnost VS DOMY převážně z celostěnových panelů na bázi dřeva (systém plošné prefabrikace). Tyto panely jsou vyráběny v zastřešené a klimatizované hale pod dozorem českých zkušeben a německé odborné zkušebny.

VILLENA1Zárukou kvality jsou již zmíněné zkušenosti s výstavbou domů v několika evropských zemích. „Díky vysoké kvalitě provedení poskytujeme třicetiletou záruku na konstrukci domů. Naše certifikáty jsou v souladu s českou legislativou, ale vlastníme také jeden z nejprestižnějších německých certifikátů kvality RAL, který je akceptován téměř v celé Evropě," doplňuje Vladimír Kolařík.

V roce 2008 obdržela společnost VS DOMY jako první v republice certifikát Dokument národní kvality (DNK), který umožnil vstup firmy do Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD).

Otázka pro Ing. Vladimíra Kolaříka, předsedu představenstva:
Jak Vaše firma dokáže reagovat na současnou poptávku po domech s menší užitnou plochou?

PA310100V současné době máme v nabídce i menší jednopodlažní domy od 60 m2 užitné plochy s velmi příznivou cenou a nabídkou výhodného balíčku včetně kuchyňské linky se spotřebiči, můžeme ale nabídnout také podkrovní domy s užitnou plochou od 100 m2. Naší velkou výhodou je, že se nemusíme držet typových řešení a můžeme zákazníkovi upravit dispozice v souladu s jeho představami, stejně jako při úpravě dispozic zohlednit osazení domu na pozemek, což je neméně důležité.

Následující realizace vznikly jako typové domy v architektonické kanceláři jednoho ze švýcarských partnerů společnosti. Na základě požadavků investorů se původně typové projekty v podstatě mění na individuální realizace. Všechny tyto domy stojí v pásu mezi Ženevským a Neuchâtelským jezerem na jihozápadě Švýcarska.

Rodinný dům Villena

VILLENA2Na švýcarské poměry spíše menší dům, který ale plně vyhovuje bydlení čtyřčlenné rodiny. Konstrukční systém domu je z celostěnových sendvičových panelů na bázi dřeva. Na konstrukci domu jsou vždy použity kvalitní materiály s důrazem na vysoké užitné vlastnosti a životnost celého domu, stejně tak i ostatní materiály a zařizovací předměty dodávají renomovaní výrobci. Zdrojem tepla je plynový kondenzační kotel ve spojení s teplovodním podlahovým vytápěním. Zastavěná plocha 79,5 m2, užitná plocha 127,7 m2.

Rodinný dům Châtel

Châtel2 varKonečná podoba těchto domů se vždy přizpůsobuje konkrétnímu místu stavby a tvaru pozemku. Dům je zajímavý zakrytými terasami po celé délce fasády. V zimním období je prosklená fasáda zdrojem pasivních zisků ze sluneční energie, v letním období je fasáda stíněna přesahem střechy a terasou.

Rodinný dům ChâtelV přízemí je konstrukce kombinovaná – část stěn je betonová a část ze sendvičových panelů. Na konstrukci domu jsou vždy použity kvalitní materiály s důrazem na vysoké užitné vlastnosti a životnost celého domu, stejně tak i ostatní materiály a zařizovací předměty dodávají renomovaní výrobci. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch/voda ve spojení s teplovodním podlahovým vytápěním.

I stavby ve standardním provedení se řadí mezi domy s velmi nízkou spotřebou energie. Dům není vybaven rekuperací, ale s danou skladbou stěny a použitím tepelného čerpadla se dostává na velmi nízké provozní náklady. Zastavěná plocha 130,1 m2, užitná plocha 166,1 m2 bez teras a sklepa.

Rodinný dům Party Rue (Mendes)

mendes3Dům poskytne útočiště i vícečlenné rodině. Konstrukční systém domu je z celostěnových sendvičových panelů na bázi dřeva, dům má dvě plná podlaží. Na konstrukci domu jsou vždy použity kvalitní materiály s důrazem na vysoké užitné vlastnosti a životnost celého domu, stejně tak i ostatní materiály a zařizovací předměty dodávají renomovaní výrobci. Zdrojem tepla je tepelné čerpadlo vzduch/voda ve spojení s teplovodním podlahovým vytápěním.

mendes2Dům není vybaven rekuperací, ale díky zvýšeným izolacím oproti našemu standardu ve Švýcarsku a použitím tepelného čerpadla se dostává na velmi nízké hodnoty spotřeby energie. Zastavěná plocha 129,4 m2, užitná plocha 184 m2.

 

Vizitka společnosti VS DOMY, a.s.
Sídlo: Štěpánská 385, 755 01 Vsetín
Telefon: 571 411 131
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.vsdomy.com

Představujeme... je pravidelnou rubrikou každého čísla časopisu Dřevo & Stavby. Společnost MS HAUS, s.r.o. jsme představili v D&S 6/12. Časopis si můžete předplatit zde.

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop