Tisk
PŘEDSTAVUJEME: <small>Origis s.r.o.</small>

PŘEDSTAVUJEME: Origis s.r.o.

Helena Petáková | Čtvrtek, 30. květen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Velmi si zakládáme na tom, že náš přístup je osobní. Naše domy jsou jedinečné stejně jako naši zákazníci. Ke každému klientovi přistupujeme individuálně, vyslechneme ho a doporučíme mu to, co je pro něj v dané situaci nejlepší. Vždy se na dům díváme jako na celek.

 

1 kopieIng. Martina Kozelková a Ing. Petr Votoupal ze společnosti Origis odpovídají na naše dotazy

Co je podle vás při stavbě domu nejdůležitější?

Rozhodně začátek, plánování domu. Proto se na prvních setkáních snažíme dozvědět všechno o životním stylu klientů, diskutujeme s nimi a pak teprve začínáme dům navrhovat. Neptáme se, jak velký chtějí obývací pokoj, ale k čemu ho budou používat, jak budou v domě trávit volný čas a jaký je jejich životní styl. Nikdy se nesnažíme za každou cenu prosadit svou nebo naopak udělat něco jenom proto, abychom potěšili klienta, ale předkládáme možná řešení. Nenavrhujeme dům, ale domov.

Jaké služby klientům nabízíte?

Na začátku je to nezávislá konzultace, kterou klienti využívají třeba při výběru pozemku, připomínkování studie či při rozhodování o použití konkrétních technologií či stavebních postupech. Dále klientům zpracujeme individuální architektonickou studii, projektovou dokumentaci a zajistíme stavební povolení.

U stavby domu je samozřejmostí dodání v míře dokončenosti, jakou požaduje klient. Ať už si přeje pouze hrubou stavbu, nebo kompletně dokončený dům na klíč včetně interiérů, zahrady, plotu atd. Stavby realizujeme kompletně i se základovou deskou. Výhodou je ucelená dodávka služeb pro klienta, za kterou neseme zodpovědnost a na kterou poskytujeme záruky. Navíc klient během stavby jedná pouze s jedním dodavatelem. Toto je pro klienty hodně důležité, zvláště pokud mají dům umístěný ve svahu a celé jedno podlaží je zděné. Vždy sledujeme ekonomickou efektivnost vynaložených prostředků. Každý dům optimalizujeme podle PHPP a kontrolujeme neprůvzdušnost obálky blower door testem.

Jakou technologii při stavbě domu používáte?

Naše domy jsou postaveny z panelů, které se vyrábějí v kryté hale na míru konkrétním zákazníkům. Konstrukce domu je difuzně otevřená s minerální vatou či foukanou celulózou. Vždy vycházíme z podmínek pozemku klienta a tam, kde je to vhodné, dokážeme navázat dřevostavbu na zděné základové patro. Ve většině našich domů je řízené větrání s rekuperací tepla případně napojeno na tepelné čerpadlo.

Jaký z vašich projektů považujete za nejzajímavější?

Na to se těžko odpovídá, nedá se vybrat jeden. Záleží na tom, z jakého pohledu bychom to hodnotili. Z hlediska technologií a samotné konstrukce domu vnímáme jako nejzajímavější náš pasivní dům v Praze 9 ve Vinoři.

Stavebníky často zaujme také projekt Nelahozeves, který krásně využívá ne zrova příznivý severní svah. Ale úplně nejvíc pozitivních ohlasů jsme zaznamenali na dům v Českých Budějovicích (na úvodním obrázku).

Co vaši klienti nejvíce oceňují?

Že se dokážeme na dům dívat jejich očima. Každý klient má jiné požadavky a představy. Pro někoho jsou důležité použité technologie, další preferuje přírodní materiály, energetickou soběstačnost domu, možnost pronájmu části domu či bezbariérový přístup. Díky tomu je každý náš dům originální.

Vizitka společnosti Origis s.r.o.

51835dd14bfcbfc1042d0000Sídlo: U Strouhy 13, Praha 13
Telefon: 725 056 004
Zelená linka: 800 884 884
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.origis.cz

 

Rodinný dům Libčice

Libcice vizualizace 1bfin kopieIzolovaný rodinný dům situovaný na velmi svažitém úzkém pozemku s orientací svahu jih-sever. Částečně podzemní první patro domu je koncipováno jako masivní stavba. Z této úrovně je veden hlavní vstup do domu. Je zde situováno skladové zázemí domu, prostor pro domácí práce a technické vybavení. Směrem k příjezdové komunikaci z východu je umístěno parkovací stání, kryté převisem druhého podlaží koncipovaného jako dřevostavba. V této jedné úrovni je společně rozvinuta denní i noční část provozu domu. Do této části lze také vstoupit letním vstupem přímo z vyšší úrovně terénu. Obytný prostor přechází na západě do zahrady přes krytou venkovní terasu.

libčice1libčice


Rodinný dům Kolovraty

Kolovraty vizualizace 1bNovostavba rodinného domu je situována na rovinném pozemku. Dům je navržen jako dvoupodlažní, nepodsklepený s garáží integrovanou do domu. Velikostně je dům 5+kk.

Hlavní vstup do domu je veden z jihu, před povětrnostními vlivy ho kryje předstoupené druhé podlaží. Ze zádveří se vchází do haly. Zde se provoz rozděluje na obytnou a klidovou část a je zde umístěno schodiště do patra. Garáž je propojena s technickým a provozním zázemím domu.

KolovratyKolovraty1


Rodinný dům Cvrčovice

cvrcovice 01Přízemní dům je situován na mírně svažitém pozemku. Rodinný dům je menší velikosti s dispozici 4+kk. Dům je provozně rozdělen na obytnou část a klidovou část, které jsou propojeny chodbou a technickým zázemím. Hmota domu je zalomena o 45 stupňů, směrem do zahrady vytváří vnitřní prostor, ve kterém je umístěna terasa s dostatečným soukromím. Oslunění postupuje během dne z jižní klidové části do obytné jihozápadní části. K domu přiléhá z jihovýchodní strany kryté parkovací stání.

cvrčovice


Ukázkový dům v Praze 9

VD 2Panelová dřevostavba s difuzně otevřenou konstrukcí, určená pro čtyřčlennou rodinu. Základová deska je realizovaná na moderní tepelné izolaci (pěnosklo 500 mm), která brání průchodu chladu do konstrukce domu.

Dům je vytápěn tepelným čerpadlem vzduch-vzduch, které lze používat i na chlazení domu v letních měsících a které je napojeno na řízené větrání s rekuperací. Větrání domu, topení, bezpečnostní systém, osvětlení apod. jsou řízeny počítačem, s jehož pomocí lze vše v domě ovládat a kontrolovat, a to i vzdáleně přes internet.

konstrukce domuKonstrukce domu – difuzně otevřená skladba:

• sádrokarton
• OSB deska
• instalační předstěna s ovčí vlnou
• OSB deska (vzduchotěsná vrstva)
• foukaná celulóza 260 až 360mm (nosný hranol KVH)
• fasádní dřevovláknitá deska
                                           • omítka

Dispoziční řešení domu nabízí na poměrně malé zastavěné ploše maximální komfort pro rodinu se dvěma dětmi. V přízemí je obytná zóna s kuchyní a jídelním koutem, pracovna a technické zázemí. V patře se nacházejí dva dětské pokoje se šatnami, ložnice, koupelna a velká samostatná šatna. K domu je napojena garáž a vchod bude chráněn závětřím.

Energetická koncepce domu, nové technologie použité při stavbě a základová deska se skvělými izolačními vlastnostmi docílí toho, že dům bude splňovat náročná kritéria pro mezinárodně uznávanou certifikaci podle Passivhaus Institutu a jeho výpočtového programu PHPP.

VD Pudorys 1NP kopieVD Pudorys 2NP

Ukázkový dům je možné navštívit po předchozí dohodě.

VD InterierVD Interier 3VD Interier 2

 

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop