Tisk
PŘEDSTAVUJEME: <small>OKAL CZ s.r.o.</small>

PŘEDSTAVUJEME: OKAL CZ s.r.o.

Lucie Němcová | Čtvrtek, 01. srpen 2013 |

Přidat na Seznam.cz

Otázka pro Romana Hunáčka, obchodního ředitele společnosti: Čím jsou výjimečné Vaše dřevostavby? 
"Od ideálního rodinného domu jsou některé kvality žádané tradičně. Například dostatek prostoru, pohodlí, umístění v příjemném prostředí... Samotná architektura musí být nadčasová, protože za dobu životnosti dobrého domu se nároky a vkus lidí změní i několikrát. Vždycky platí, že dobře naplánované obydlí není podřízeno žádné módě. Snažíme se takové rodinné domy stavět. Dlouhověkké a nadčasové."

42522b3bb104ebeed482546674c72a89 kopieMontovaná dřevostavba bývá v myslích lidí stále ještě často zafixována jako dům poněkud uniformního vzhledu. OKAL tento mýtus systematicky bourá. Tradice této německé firmy trvá už osmdesetiletí a znamená 85 tisíc realizovaných staveb. Jeden z výrobních závodů firmy OKAL sídlí v Žákavě nedaleko Plzně. Většina jeho produkce míří sice do Německa, ale OKAL CZ s.r.o. staví rovněž v České republice. Počínání firmy OKAL provází slibný slogan: Za co si jinde připlatíte, tomy máme v základní nabídce.
1 kopie kopieCo tedy může stavebník očekávat? Mimo jiné prodlouženou pětiletou záruku, dále okna s trojsklem a šestikomorovými rámy, předokenní žaluzie, interiérové bukové schodiště, dvouvrstvé vnitřní opláštění stěn... To všechno jsou položky, za které se u konkurence obvykle připlácí, ovšem tady je klient dostává jako součást základní nabídky.

Všechny domy OKAL jsou standardně stavěny jako nízkoenergetické. Výsledkem dlouhodobého firemního úsilí jsou objekty, které oproti běžným zděným stavbám stejné velikosti šetří až šedesát procent energie potřebné k vytápění.

562 kopieTématu moderní rodinný dům se projektanti domů OKAL chopili se značnou bravurou. Fakt, že dnešní architekturu rodinného domu diktuje požadavek dosáhnout parametrů objektu mimořádně energeticky úsporného, jim ruce nijak nesvázal. Stavbám těchto domů dávají výraz jednoduché přímé linie a rozlehlé plochy oken obrácených ke slunci. Pocity pohodlí, vzdušnosti a svobody, i zřejmý nádech luxusu, se zmocní každého návštěvníka domu OKAL. Firma programově uplatňuje klasické znaky velkorysosti. Projevují se mimo jiné i příjemně naddimenzovanými rozměry jednotlivých místností interiéru.

Vizitka společnosti OKAL CZ s.r.o.

Sídlo: Žákava 162, 332 04 Nezvěstice
Telefon: 377 882 412
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Web: www.okal.cz

Náklonnost k přirozeným materiálům a dřevu jsem objevila již při studiích architektury a šíření osvěty a inspirace z této oblasti mi dává velký smysl. Baví mě lidi motivovat k tomu, aby bydleli zdravě, komfortně a více či méně soběstačně.

Nejnovější články autora

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop