Tisk

Finance

Andrea Kaštanová | Středa, 03. prosinec 2014 |

Přidat na Seznam.cz

Je mnoho důvodů, proč investovat do vlastního rodinného domu. Být svým vlastním pánem, zůstat co nejméně závislý na zdražování energií nebo si udržet svůj životní standard i v penzijním věku. Největší finanční zátěží jsou náklady na pořízení vlastního domu, pokud jím však bude dřevostavba, minimalizují se vaše budoucí náklady na provoz domu. Protože dřevostavby jsou stavebním systémem, který je přímo určen pro nízkoenergetické a pasivní bydlení, budou vaše náklady na provoz oproti jinému tipu bydlení minimální.


Finanční odborníci radí pořídit si vlastní rodinný dům, a to i za pomoci hypotéky. Splátka hypotéky může být nižší než zaplacený nájem a každou splátkou si kupujete majetek do svého vlastnictví. Čím dřív začnete investovat do vlastního rodinného domu, tím lépe.

Dnešní střední a starší generace staví bungalovy – časy, kdy se stavěly dvougenerační domy, jsou pryč. Většina pater, původně plánovaných pro děti, je prázdných a domy pro své obyvatele příliš velké, náročné na údržbu a hlavně na spotřebu energií.

Tip: článek 8 rad, jak na dřevostavbě (ne)ušetřit.

Výhodnější úvěry

Pokud se rozhodnete pro dřevostavbu, rekonstrukci domu či alternativní zdroje energie, budou vám nakloněny také některé úvěrové nabídky. Zatímco z počátku byl s financováním dřevostavby pomocí hypotečního úvaru problém, dnes už si můžete z finančních produktů vybírat. 

Průlomový okamžik ve financování dřevostaveb nastal v srpnu 2011, kdy Česká Spořitelna jako první připravila, ve spolupráci s ADMD, zcela nový produkt pro zájemce o bydlení v montovaných domech na bázi dřeva. Podobný produkt dnes nabízí například už i Komerční banka.

V rámci EKOprogramu, který je na rekonstrukce a modernizace podle ekologických trendů a na pořízení ekologického bydlení přímo určen, si můžete u Raiffeisen stavební spořitelny vybrat mezi úvěry REKOpůjčka plus a HYPOsplátka plus. Obě nabízejí výhodné úrokové sazby. REKOpůjčka plus se hodí zejména na menší rekonstrukce, HYPOsplátka plus je ideální pro financování rozsáhlejších stavebních úprav, nebo rovnou pořízení celého pasivního domu.

 


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop