Tisk
Praktická roubenka pro seniory dýchá a je bezbariérová

Praktická roubenka pro seniory dýchá a je bezbariérová

Komerční sdělení | Úterý, 28. listopad 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Obyvatel vyššího věku, kteří chtějí opustit dosavadní stresující životní styl a plánují pro léta zaslouženého důchodu bydlení v menším, útulném domě na okraji města nebo na venkově, stále přibývá. Chtějí prožít klidné období svého života v prostředí, kde budou mít čas na sebe, své koníčky, setkávání s rodinou a přáteli. Touží po místě, které by bylo blíž přírodě, a domě jako základně pro své záliby a aktivity. To vše v souladu se zdravým životním stylem, bez přehnaných starostí s údržbou domu a za rozumných provozních nákladů samotného bydlení. Že to není možné?

Dřevostavba, která takové nároky beze zbytku splňuje, je moderní jednopodlažní roubenka typu R11 z masivního dřeva z nabídky brněnské společnosti OK PYRUS. Její projektant Petr Almáši nás o tom přesvědčil.

Co je předností této roubenky pro seniory?

Při navrhování této roubenky jsme kladli důraz na maximální komfort z hlediska každodenní praktičnosti pro jeho obyvatele. Jednopodlažní bezbariérová dispozice je bez schodiště, terasa krytá proti povětrnosti zajišťuje venkovní posezení i v nepříznivém počasí, hlavní obytný prostor propojený s kuchyňskou částí a jídelním koutem umožňuje přehlednou komunikaci. Dům má hlavní ložnici a další místnost navíc určenou pro hobby nebo jako hostinský pokoj pro přespání návštěv.

pohled01pohled02pohled03
Jaký uživatelský komfort tato moderní roubenka poskytuje?

Dům postavený z přiznaného masivního dřeva navíc poskytuje svým obyvatelům přidanou hodnotu v podobě neopakovatelné atmosféry, která zde panuje a má prokazatelně prospěšný vliv na zdraví a psychiku jeho obyvatel. Nejenže vytváří přívětivý, relaxační pocit, ale má další unikátní schopnosti – díky difuzně otevřeným obvodovým stěnám ze dřeva dům „dýchá", přirozeně reguluje vnitřní vlhkost, odbourává elektromagnetický smog a výboje statické elektřiny (nevíří se zde prach – ideální klima pro alergiky) a tím harmonizuje prostředí uvnitř domu.


Blahodárné působení dřeva na člověka velmi dobře vystihuje i jedno staré čínské přísloví, které praví: Jsi-li nemocný, jdi bydlet do dřevěného domu.


Nebude péče o masivní dřevostavbu pro seniory náročná?

Údržba domu zhotoveného ze dřeva je minimální a při použití hranolů z odolné borovice není třeba ani nátěru chránícího dřevo proti povětrnosti. Dnešní technologie dřevěného stavitelství, v tomto případě z technicky vysušených hranolů opracovaných s milimetrovou přesností na CNC dřevoobráběcím stroji, umožňuje použití všech soudobých technologií pro vybavení domu včetně moderního způsobu vytápění. Není třeba mít obavy z toho, že bude nutné každé dvě hodiny přikládat do kotle, aby bylo v domě teplo. Stačí jen nastavit termostat nebo mít nainstalovanou aplikaci v mobilním telefonu a vše ovládat na dálku pomocí displeje. Navíc masivní dřevěné stěny tohoto typu domu mají vynikajicí tepelněizolační vlastnosti samy o sobě a v provedení jako roubená dvoustěna s vloženou izolací hravě splňují i nízkoenergetické parametry.

půdorysROUBENÁ STĚNA 240mmroubená stěna 320 s izolací 2
Na kolik tato roubenka vyjde a jak je to s možností dodatečných úprav?

Moderní roubenka R11 od firmy OK PYRUS vyhoví všem požadavkům dvojice seniorů na zdravé bydlení bez kompromisu za příznivou cenu, která se pohybuje od 2 mil. Kč v provedení na klíč. Celkový vzhled i dispozici domu je samozřejmě možné změnit podle individuálních přání a potřeb investora. Architektonický výraz a design domu se přizpůsobuje místu a okolí stavby a ve výsledku může mít dům více tradiční nebo naopak velmi moderní vzhled.

www.moderni-sruby.cz


1Petr Almáši
OK PYRUS s.r.o.

Co říká o projektu moderní roubenky říká projektant?

Nabídka bydlení pro seniory bývá často neprávem opomíjena, proto byl návrh konceptu praktického bydlení pro důchodový věk přirozenou volbou. Lidé vyššího věku si přece zaslouží kvalitní a zdravé bydlení! Navíc z vlastní zkušenosti vím, že silná generace „husákových dětí" již začíná uvažovat o tom, kde stráví druhý poločas svého života. Naše moderní roubenka jim rozhodně může nabídnout skvělou alternativu!

Komentáře  

 
+1 #4 Irena Šatná 2017-12-02 15:34
Dobrý den.
Tenhle projekt je opravdu můj sen. Jsem přesně generace, kterou jste zmiňoval a nejspíš nebudu mluvit jen za sebe, když vám vyseknu poklonu.
Pro mě by byl takový domeček přímo ideální :D
Pokud by to bylo možně - moc ráda bych se dověděla více podrobností o projektu, ve variantě (na klíč).
Sice by to přicházelo v úvahu až za nějaký čas, ale byla by to skvělá volba…
Zdravím a přeji hodně podobných projektů do budoucna.
Irena Š.
Citovat
 
 
0 #3 Marie Fleková 2017-11-29 11:57
Dobrý den, prosím o více informací.

Děkuji s pozdravem Marie Fleková
777561611
Citovat
 
 
0 #2 Jitka Břežná 2017-11-29 08:57
Prosíme o více informací. Děkujeme. Břežní
Citovat
 
 
0 #1 Igor Lecko 2017-11-29 05:45
Zdravím...tenhle projekt je přesně to pravé o cem s manželkou uvažujeme. ...Prosím je možno zaslat bližší info...rozpočet atd? Předem děkuji a jsem s pozdravem I.Lečko.
Citovat
 

Přidat komentář


Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop