Tisk
Srub na míru mladé rodině

Srub na míru mladé rodině

Redakce | Pátek, 19. srpen 2016 |

Záměr klienta zasadit tradiční srub do zástavby středočeské obce nevyvolal ze strany sousedů nebo stavebních úřadů žádné překážky. Patrně proto, že vyrostl až na samém konci vesnice. Půdorysnými rozměry osm krát deset metrů respektuje přirozenou výšku stromů, vhodnou ke stavebním účelům, a ideálně vyhovuje i potřebám mladé rodiny na pohodlné bydlení v rodinném domě s obytným prostorem a kuchyní, ložnicí, dvěma dětskými pokoji a pokojem pro hosty.

 

Klient obdivuje přírodní charakter domu, ve kterém kmeny stromů člověka přímo obklopují, jsou přirozeně křivé se suky a prasklinami. Záměrně ho zachoval v úplné jednoduchosti, s čímž souvisí i vytápění. Pod dlažbou v přízemí je sice teplovodní topení, po většinu roku však dostatek tepla poskytují jednoduchá krbová kamna umístěná přímo u schodiště, takže komínovým efektem se z přízemí vytápí celý dům.

Srub - interiér - Haniš Srubové domy

Bílé pohledové příčky v přízemí a barevné v podkroví vytvářejí kontrast k dřevěným stěnám, aby interiér nepůsobil příliš „chalupářsky°. Velmi efektní obložení soklu je z místního přírodního kamene, navezeného z okolních pozemků.

Materiál: smrková kulatina o průměru 30-35 cm
Konstrukce: srubová
Zastavěná plocha: 80 m2
Podlahová plocha: 120 m2
Dodavatel: Haniš srubové domy s.r.o.


Líbil se Vám článek?