Tisk
Atypický bungalov

Atypický bungalov

Redakce | Pátek, 09. září 2016 |

Přidat na Seznam.cz

Vzhled tohoto přízemního bungalovu postaveného na kraji malé vesnice možná trochu napoví, že původně se majitelé nechali inspirovat ve Skandinávii: jejich požadavkem byly netradiční barevné odstíny zvenčí i zevnitř.

 

Exteriéru domu dominuje světlý šedomodrý tón, dřevěné konstrukce interiéru jsou naběleny. Celý půdorys domu je otevřen do střechy, chybí zde klasický strop, díky čemuž jednotlivé místnosti dostaly pocitově větší rozměr. Všechny nosné dřevěné konstrukce jsou přiznané a dominantou domu se stal jeho střed jako průnik všech čtyř stran domu.

bunbalov roubenka interiérTento dřevěný srub postavený firmou WOOD-LIFE CZ splňuje standardy nízkoenergetického domu. Základní skelet je vyroben ze sušených smrkových hranolů (dvojitá péro – drážka), spojených v rozích křížovým spojem. Obvodové stěny a střešní plášť jsou zatepleny ekologickou dřevěnou izolací podle přání klientů. K vytápění celého domu stačí malá krbové kamna se zásobníkem na dřevěné peletky a s výměníkem, na který jsou napojeny teplovodní radiátory a v části domu podlahové topení.

Materiál: sušený smrkový hranol + dřevěná izolace a obklad
Konstrukce: srubová
Zastavěná plocha: 123 m2
Podlahová plocha: 103 m2

Dodavatel: WOOD-LIFE CZ s.r.o., www.woodlife.cz


Líbil se Vám článek?

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop