Proč je důležité najít správnou krytinu pro podlahové vytápění

Dana Jakoubková | Pátek, 10. březen 2023

1 OtvirakŘíká se, že kdo jednou objevil sálavé teplo podlahového vytápění, už se ho nechce vzdát. To jediné, krom papučí, vám udrží nohy v teple. Ale … pokud se netrefíte s podlahovou krytinou, může to významně zatočit s ekonomikou jinak vysoce úsporného systému vytápění.

 

Dřevěné obložení stěn je opět v módě

Dana Jakoubková | Pátek, 06. leden 2023

DrevoaStavby.cz | Dřevěné obklady stěnNěkteré návrhy domů jsou nadčasové, zatímco jiné nutí majitele se po čase ohlédnout s otázkou: Proč jsem si to sem jen dal. Bez ohledu na to, jak cynický je svět trendů interiérového designu, některé prostě odmítají zemřít. Jedním z nich je dřevěné obložení stěn.


Líbil se Vám článek?
 

Došlápněme si zblízka na dřevěnou podlahu

Lucie Němcová | Pondělí, 02. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevěná podlaha v interiéruJsou přírodní materiály v interiéru podle vašeho gusta? Pak bude dřevěná podlaha nejspíš na prvních příčkách vašeho výběru. Není divu, je to velmi lákavá, osvědčená a krásná varianta, jak tento materiál nechat předvést, co umí. Pojďme se zorientovat, co může dřevo na podlaze nabídnout.

Pohodlí a čistý vzduch aneb vytírat, nebo vysávat?

Dana Jakoubková | Pátek, 25. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Vytírat nebo vysávat aneb centrální vysavač v dřevostavběMysleli jste si, že už víte o centrálním vysavači všechno? Kdepak; široká škála mylných představ o nákladech, instalaci a účinnosti často zastírá jeho obrovské výhody. Jednou z nejpůsobivějších je schopnost zlepšit kvalitu vnitřního vzduchu. Centrální vysavač totiž dokáže nejen účinně odstraňovat nečistoty a prach, ale i zoufalství mnoha alergiků.

Užitečné tipy při zařizování kuchyně a koupelny v roubence

Redakce | Úterý, 15. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Kuchyň v roubenceKe koupelně a kuchyni v roubence mají co říci i ti největší stavební laici. Na rozdíl od jiných částí stavby zde nehrají prim odborné termíny a znalosti, ale především individuální požadavky a vkus. Přesto se vyplatí věnovat pozornost obecně platným zásadám, které najdete v článku.

Jak dřevo šikovně zakomponovat do stěn a stropů v interiéru

Lucie Němcová | Pondělí, 14. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevo na stěnách a stropech v interiéru | CLT panely NOVATOPBydlení v dřevostavbě sebou nutně nepřináší přítomnost dřeva v interiéru. Míra použití závisí zcela na nás. Můžeme jej úplně vynechat, nebo se jím obklopit. Způsobům, jakými lze dřevo ladně vnést do vnitřního prostoru, se budeme věnovat v tomto letošním seriálu. A jako první si posvítíme na řešení stěn a stropů. Jakou kvalitu dřevo přináší a co je dobré vědět ještě předtím, než se o výsledné podobě a míře použití rozhodneme?

Podlahy, okna, dveře aneb interiérové základy v roubence

Redakce | Úterý, 09. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Interiérové základy v roubenceZvenku už roubenka zdánlivě působí jako hotová stavba, ale uvnitř nás čeká ještě hodně práce. Prostor je třeba rozčlenit na jednotlivé místnosti pomocí příček. Podlahu tvoří zatím jen hrubý beton a chybí okna i dveře.

Centrální vysavač je vhodný i do pasivního domu

Markéta Kristová | Pondělí, 01. listopad 2021

Drevoastavby.cz | Centrální vysavač v pasivním doměPři projektování rodinných domů někdy narážíme na otázky související s utěsněním pasivních domů a vlivem centrálního vysavače na rovnováhu při jejich ventilaci. Pro laickou a mnohdy i odbornou veřejnost je totiž nepředstavitelná jakákoliv skulinka, kterou by se mohl do pasivního domu, nebo spíš ven z pasivního domu dostávat vzduch, navíc hnaný motorem, který by v dokonale utěsněném pasivním domě způsoboval jakýsi podtlak. Řešením je výfuk v technické místnosti domu.

Robotický vysavač Tubo Robo je prvním, který lze kombinovat s centrálním vysavačem

Komerční sdělení | Pondělí, 18. říjen 2021

Drevostavby.cz |Robotický vysavač v kombinaci s centrálním vysavačem HuskyO výhodách centrálních vysavačů se toho napsalo již mnoho. Jejich hlavní výhody oproti klasickým vysavačům jsou prostě neoddiskutovatelné. Zatímco hrubé nečistoty skončí pomocí trubního rozvodu ve sběrné nádobě vysavače, jemný prach včetně mikroskopických částic s alergeny je po přefiltrování odveden mimo dům. Novinkou mezi robotickými vysavači je Tubo Robo – první robotický vysavač, který lze díky speciální základně připojit k trubnímu rozvodu centrálního vysávání.

Suchá podlaha RigiStabil je ideální do dřevostaveb. Její montáž zvládnete i svépomocí

Komerční sdělení | Čtvrtek, 29. červenec 2021

hotova-realizace-suche-podlahy-RigiStabilPři pokládce suché podlahy se obejdete bez nebo s minimem vlhkých procesů. Mezi její hlavní výhody patří i nízká hmotnost, zvuková neprůzvučnost a rychlý postup při montáži. Podlahu RigiStabil si jednoduše položíte i svépomocí.

Jaký podlahový materiál zvolit na terasu u domu

Redakce | Středa, 23. červen 2021

individualni-navrh-drevostavby-terasaBez terasy se dnes žádná zahrada neobejde. Protože navazuje přímo na dům, tvoří spojovací prvek interiéru se zahradou a zároveň prostor, který bývá v exteriéru nejvyužívanější – k letnímu posezení s přáteli, grilování, opalování, odpočinku nebo prostě jen pobytu na čerstvém vzduchu. Terasa má řadu funkcí a vyplatí se proto věnovat jí dostatek pozornosti. Třeba při výběru materiálu, který bude tvořit její povrch.

Jaké originální materiály jsou vhodné na stěny a podlahy v koupelně?

Redakce | Úterý, 01. červen 2021

promenliva-tvar-v-koupelnePřestože klasické obkladačky v retro stylu se pomalu vracejí do módy, možnosti, jak ztvárnit stěny a podlahy v koupelně, jsou natolik široké, že by bylo škoda vyřešit tuto otázku pouhým odkazem na to, že kachlík je kachlík. Nic proti nim, samozřejmě – dokážou dokonale imitovat přírodní materiály a díky velkým formátům udělají i z malé koupelny luxusní prostor. Ale co třeba sklo? Nebo hliněná omítka? Vybírejte, je skutečně z čeho!

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop