Jak zabránit přehřívání dřevostavby

Komerční sdělení | Úterý, 22. únor 2022

Jak zabránit přehřívání dřevostavbyJak zajistit příjemné klima v dřevostavbě v horkých letních dnech a jak účinně zamezit jejímu přehřívání?

 

Jak hoří dřevostavba?

Redakce | Čtvrtek, 18. listopad 2021

Jak hoří dřevostavba?Jedním z důvodů, proč u potenciálních stavebníků dřevostavby takříkajíc „ztrácejí body", jsou obavy z požáru — vždyť dřevo přece v kamnech tak snadno a dobře hoří... Jak to je tedy ve skutečnosti s hořlavostí? Hoří dřevostavba lépe než jiné stavby?

 

Ukázka toho, jak vypadá špatně provedená realizace srubu

Redakce | Pátek, 04. červen 2021

Ukázka toho, jak vypadá špatně provedená realizace srubuNa první pohled by se zdálo, že jde o srub jako každý jiný, při podrobnějším pohledu „přes plot" však stavba vykazuje mnoho zcela zásadních vad – konstrukčních i vzniklých při realizaci. Rád bych tuto stavbu použili jako názorný příklad toho, jak návrh a realizace srubu vypadat nemá, a ušetřil tak všem, kteří vážně uvažují o stavbě srubového domu, mnoho zbytečných starostí plynoucích z neznalosti a z nekvalitně odvedené práce projektantů a realizačních firem.


Líbil se Vám článek?
 

Ohrožuje kůrovec i dřevostavby?

Redakce | Pátek, 07. prosinec 2018

Ohrožuje kůrovec i dřevostavby?V posledních několika letech se téma kůrovec objevuje napříč všemi médii a hodně se o něm diskutuje nejen v odborných kruzích. Mnoho laiků ale v této oblasti stále tápe. Ve spojení s dřevostavbou se může zdát, že jde o důležité téma vzhledem k vysokému podílu dřeva ve stavbě.


Líbil se Vám článek?
 

Životnost dřevostavby - co jste možná nevěděli

Markéta Gajdošová | Pondělí, 29. říjen 2018

Životnost dřevostavby - co jste možná nevěděliChystáte se stavět a nemůžete se rozhodnout, zda se pustit do dřevostavby, nebo dát přednost zděnému domu? Pokud s dřevostavbou váháte a přikláníte se více k tradičnějšímu řešení v podobě cihel, protože vám někdo řekl, že cihly přežijí déle, a navíc jsou bezpečnější, možná vám teď obrátíme názor naruby.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevo a vlhkost aneb jaké mýty přetrvávají u stavebníků dřevostaveb

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. leden 2021

Dřevo a vlhkost aneb jaké mýty přetrvávají u stavebníků dřevostavebObecně se soudí, že dřevo nemá právě dobrý vztah k vlhkosti. Jak si moderní dřevostavby poradí s vlhkostí, která může být (mylně) považována za jednu z velkých nevýhod dřevostaveb? Příliš mnoho vlhkosti bude dřevu ke škodě stejně jako její nedostatek. Dobře zvládnutý management vlhkosti jde proto ruku v ruce s tolik proklamovanou těsností obálky dřevostavby. Obě strany rovnice jsou profesionálům dobře známé. V laickém pohledu však stavebníci často tápou a přetrvávající mýty je v omylu utvrzují. Pojďme se podívat na ty nejznámější.


Líbil se Vám článek?
 

Zabezpečení dřevostaveb proti požárům a bleskům

Markéta Gajdošová | Úterý, 26. červen 2018

Zabezpečení dřevostaveb proti požárům a bleskůmProtipožární ochrana je důležitým tématem u všech staveb a u těch ze dřeva obzvlášť. Na ochranu proti ohni se tak musí myslet už od prvotních stavebních plánů a výběru materiálu pro stavbu. Tato prevence například ve formě impregnace hořlavého materiálu se samozřejmě může prodražit, jedná se však o investici do budoucnosti, která může zachránit nejen majetek, ale hlavně zdraví. Stejnou pozornost si zaslouží i správná instalace hromosvodu.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavba jako papír neshoří

Michal Babor | Pondělí, 14. srpen 2017

Dřevostavba jako papír neshoříJednou z nejčastějších námitek vůči dřevěným domům, ať už s masivní nebo sendvičovou konstrukcí, je jejich špatná požární odolnost, respektive vysoká hořlavost. Jde o argument zcela logický: každý přece ví, že dřevo hoří, zatímco cihla nebo ocel nikoliv. Jenže to je jenom část pravdy. Jinak se chová poleno přiložené do kamen a zcela jinak dřevo ve stavební konstrukci.


Líbil se Vám článek?
 

Citlivá místa dřevostavby

Lucie Němcová | Pátek, 24. duben 2015

I přes celou řadu nesporných výhod dřevostaveb, díky kterým jejich počet každým rokem roste, je dobré si během návrhu pohlídat několik bodů. Předejdeme tak zbytečným komplikacím a nepříjemným překvapením, které by mohly během realizace nebo užívání domu vzniknout.


Líbil se Vám článek?
gotop