Staré dřevo nemusí patřit jen do kamen

Staré dřevo nemusí patřit jen do kamen

Dana D. Daňková | Pátek, 26. říjen 2018 |

Přidat na Seznam.cz

Marek Šiba pocházející z malé vesnice na východním Slovensku byl obklopen dřevem a dřevěnými stavbami od dětství, a protože jej má rád, obklopil se jím i ve svém novém domově v Čechách. Rozhodl se také staré dřevo vyhledávat, vykupovat a vracet jej zpět do života.

stare-drevo-luxwood-drevneny-ram-zrcadloObjížděl vesnice a města a sháněl staré dřevo ze zbouraných starých stavení nebo stodol. Jak říká, dnes už mu lidé sami volají a dřevo ze starých objektů nabízejí. 80 procent jeho dřeva pochází ze Slovenska.

Většina lidí prý staví pouze z nových materiálů a staré dřevo považují za dobré tak akorát na topení do kotle. Nenapadne je, že i staré dřevo může být kvalitní a najde uplatnění jak v interiéru, tak i v exteriéru.

Z takto získaného, upraveného a vyčištěného dřeva, jeho firma vyrábí nejčastěji obklady s jedinečnou strukturou a barvou dřeva, pohledové konstrukční trámy, třívrstvé biodesky vhodné pro nábytková a kuchyňská dvířka, dubové stolové desky nebo celé stoly, falcové i bezfalcové dveře a doplňky jako jsou rámy zrcadel, rámečky, police nebo ručně vyřezávané dekorace. Fantazii se meze nekladou. Architekti jej používají pro estetické prvky v moderních stavbách. U všech výrobků platí, co kus to originál!

stare-drevo-luxwood-interier-dreveny-obklad-sten-obyvaci-pokoj-krb-drevene-dverestare-drevo-luxwood-interier-dreveny-obklad-sten-obyvaci-pokojstare-drevo-luxwood-interier-dreveny-obklad-sten-wellness

stare-drevo-luxwood-drevene-ramecky-zrcadlastare-drevo-luxwood-patina-stareho-drevastare-drevo-luxwood-drevene-ramecky


Redakčně zkráceno a upraveno pro web.
Celý článek vyšel jako rozhovor v časopise sruby&roubenky 3/2018.


Líbí se vám staré dřevo v interiéru? Přečtěte si článek Staré dřevo hitem nových interiérů nebo navštivte rubriku Design.

Ing. Dana D. Daňková

Ráda přicházím věcem na kloub, z čehož mé okolí někdy ztrácí nervy :-), a ráda se učím, v životě i v práci potřebuji tvořivost. Zajímá mne architektura, stavební technologie a funkční design

Nejnovější články autora

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Design”

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop