Interiérové OSB desky - oblíbený dekorační prvek

Interiérové OSB desky - oblíbený dekorační prvek

Komerční sdělení | Úterý, 10. září 2019 |

Přidat na Seznam.cz

OSB desky jsou vhodné nejen při samotné stavbě dřevostaveb. Estetický dojem vzbuzují i v interiéru. Robustní, s dlouhou životností a mnohostranným využitím: OSB desky jsou díky svému strukturovanému a hrubému vzhledu stále oblíbenější pro samotné stavby, ale i jako součást vnitřního vybavení interiérů.

OSB deska - více než jen dřevotříska

OSB desky jsou vyrobeny z tenkých, podélně orientovaných třísek vázaných syntetickou pryskyřicí. Jsou třívrstvé a díky směrově rozprostřeným třískám v horní a střední vrstvě mají vynikající technické vlastnosti.

Pro výrobu EGGER OSB desek se používá čerstvá kulatina z místních, udržitelně obhospodařovaných lesů. Tyto desky jsou využívané především v dřevostavbách. Ale jejich použití je daleko univerzálnější: OSB desky jsou také oblíbeným dekoračním prvkem. Místnostem totiž propůjčují zvláštní styl.

Například taková postel může díky nim velmi rychle získat nový vzhled: Stačí jednoduchá výměna čelního panelu za OSB desku.

nabytek-z-osb-desek-interier-loznice-postel

Obr.: Čelo z OSB desky dodá posteli jedinečný a originální vzhled. Foto: Shutterstock

Nábytek z OSB desek

Sháníte originální nábytek? Nechte si jej vyrobit dle svých představ z OSB desek. Vsadíte tak na robustní materiál, který je navíc cenově dostupný. Nábytek z OSB desek je k vidění také v koupelnách.

nabytek-z-osb-desek-interier-koupelna-hostel-away

Obr.: Nábytek z OSB desek je k vidění také v koupelnách. Foto: Frenchie CRISTOGATIN

V hostelu „Away" v Lyonu například oživili strohost bíle zařízené koupelny umyvadlovou skříňkou z OSB desky. Hostel „Away" vsadil na přirozený, teplý vzhled dřeva i v jiných místnostech.

steny-z-osb-desek-interier-loznice-hotel-tirol-lodge-ellmau

Obr.: V pokojích hotelu Tirol Lodge Ellmau vyniká struktura OSB desek díky použití bílého laku. Foto: Albin Niederstrasser

Podlaha z OSB desek

OSB desky lze použít jako stabilní podlahu, která se pokládá přímo na izolaci kročejového hluku nebo na nosný rošt. Desky položené systémem perodrážky vypadají velmi atraktivně i bez další podlahové krytiny. Povrch OSB desek by měl být za tímto účelem ošetřen vhodnou povrchovou úpravou. Taková podlaha se hodí jak do obytných, tak i užitných prostor.

Coworkingový prostor Habita sází na světlý design desek EGGER OSB 3, které navozují velmi příjemnou atmosféru. Použité OSB desky se dokonale hodí k industriálnímu vzhledu celého coworkingového prostoru.

podlaha-z-osb-desek-interier-habita-coworking-istanbul

Obr.: OSB desky perfektně doplňují industriální vzhled. Foto: Murathan Varol

Design stěn z OSB desek

S bílou lazurou, s barevným lakem nebo v přírodním provedení – OSB desky propůjčují stěnám skutečně krásný vzhled. Běžně jsou desky na vnitřních stěnách zakryty většinou sádrokartonovými nebo sádrovláknitými deskami. Ale i samotné surové desky zajišťují vysokou stabilitu, optimální ochranu proti hluku a jedinečný vzhled. Stěny z OSB desek opatřených bílou lazurou v sídle společnosti EGGER působí světlým a přívětivým dojmem.

osb-desky-v-interieru-design-sten-bila-lazura-kancelar-sidlo-egger

Obr.: Stěny z OSB desek s bílou lazurou v sídle společnosti EGGER vytváří příjemné a světlé prostředí. Foto: FRITZ EGGER GmbH & Co. OG

OSB desky jako ucelený koncept

I zde je patrná všestrannost OSB desek: Dům „All I Own House" sestává ze tří mobilních OSB korpusů, které se nechají různě prostorově uspořádat. Cílem tohoto projektu z dílny architektů PKMN je vyjádření osobnosti majitelky Yolandy.

osb-desky-v-interieru-nabytek-z-osb-desek-mobilni-osb-korpusy-all-i-own-house

Obr.: OSB desky jsou funkční a svým způsobem krásné. Foto: PKMN architectures; Javier de Paz García

Yolanda je člověk, který se nikdy nezastaví. A spolu s ní se přesouvá i její nábytek. Rychle tak mohou vzniknout různé místnosti, jako je pracovna, ložnice, kuchyně, šatna, obývací pokoj nebo koupelna. Yolanda využívá svůj dům „All I Own House" pro vyjádření své jedinečné osobnosti. OSB desky jsou v tomto případě ideálním pomocníkem. Nejen, že jsou funkční, navíc ale i dobře vypadají.

osb-desky-v-interieru-nabytek-z-osb-desek-podlaha-z-osb-desek-mobilni-osb-korpusy-all-i-own-house

Obr.: OSB desky jsou funkční a svým způsobem krásné. Foto: PKMN architectures; Javier de Paz García

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Design”

 • Kuchyně v dřevostavbě kritickým okem odborníka

  Kuchyně v dřevostavbě kritickým okem odborníka

  Pokud nasloucháme pouze pochlebovačům a nejsme schopni přijmout konstruktivní kritiku, degenerujeme. Když přijde do nového domu návštěva, většinou srší superlativy, jinak ale vidí…

 • Navrhněte si radiátor do koupelny snadno a rychle

  Navrhněte si radiátor do koupelny snadno a rychle

  Navrhněte si koupelnový radiátor snadno a rychle v novém online konfigurátoru, ať už pro sušení ručníků nebo vytápění. Můžete volit z nabídky nejprodávanějších radiátorů i…

 • Jak uplatnit černou barvu v interiéru?

  Jak uplatnit černou barvu v interiéru?

  V módě přímo ikonická, v interiéru docela kontroverzní. Musí se to s ní totiž umět. Vyzvídali jsme u zkušenějších, jak na ni, aby jí to v prostoru slušeno a současně se v něm…

 • Koupelna v dřevostavbě kritickým okem odborníka

  Koupelna v dřevostavbě kritickým okem odborníka

  Pokud nasloucháme pouze pochlebovačům a nejsme schopni přijmout konstruktivní kritiku, degenerujeme. Když přijde do nového domu návštěva, většinou srší superlativy, jinak ale vidí…

Více článků »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop