Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Rodinný dům RAPIDO za svou cenu nabízí vše podstatné, co je v novém domě potřeba

Redakce | Čtvrtek, 02. duben 2020

Rodinný dům RAPIDO za svou cenu nabízí vše podstatné, co je v novém domě potřebaPokud hledáte nový rodinný dům a potřebujete kromě obytného prostoru tři další pokoje, budete si s domem Rapido od společnosti Haas Fertigbau určitě rozumět. Se zastavěnou plochou 100 m2 a užitnou plochou 82 m2 to není žádný „otesánek", přesto vám nabídne za skvělou cenu vše podstatné, co v novém domě potřebujete.

 

Přáním majitele bylo postavit plovoucí víkendový dům, který bude možné využívat bez ohledu na roční období

Redakce | Středa, 01. duben 2020

Přáním majitele bylo postavit plovoucí víkendový dům, který bude možné využívat bez ohledu na roční obdobíJednoznačně moderní forma, jednoduché linie, dřevo v kontrastu s černými detaily a sklem... Moderní víkendový dům, vznášející se na vodní hladině rybníku, působí ve spojení s bezprostředním přírodním okolím kouzelně, a to i navzdory téměř asketicky geometrickému vzhledu. Díky své ojedinělosti byla tato dřevostavba vybrána na architektonickou přehlídku Salon dřevostaveb 2020.

Rodinný dům Minor 131. Ryze český dům s pevnými základy

Redakce | Čtvrtek, 26. březen 2020

Rodinný dům Minor 131. Ryze český dům s pevnými základyTypový projekt Minor 131 od společnosti ATRIUM patří mezi moderní a vkusně navržené rodinné domy vhodné především do městské či příměstské lokality. Jeho moderní styl podtrhuje především rovná střecha a velká okna v nárožní straně domu. Tato patrová dřevostavba je navržena pro pohodlné bydlení především mladé rodiny v počtu až pěti osob.

Představu o komfortním a moderním bydlení s dokonalým propojením interiéru s terasou splňují dva typové domy

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 26. březen 2020

Představu o komfortním a moderním bydlení s dokonalým propojením interiéru s terasou splňují dva typové domyHledáte pro své nové bydlení projekt jednopodlažního domu, ale klasické „elko" se sedlovou střechou není nic pro vás? Chystáte se bydlet spíše v městském prostředí? Líbí se vám moderní architektura a bungalovy? Pak pro vás máme hned dvě inspiraci v podobě dvou typových domů od společnosti ALFAHAUS, které dokonale splňují požadavky náročnějších klientů a zároveň nabízí formu moderního a atraktivního bydlení nejen pro početnou rodinu.

Prémiový bungalov s osobitým designem ocení příznivci moderního bydlení

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 19. březen 2020

Prémiový bungalov s osobitým designem ocení příznivci moderního bydleníO tom, že tolik oblíbené bungalovy nemusejí mít jen podobu konvenčních staveb s valbovou střechou, se snaží firma GOOPAN BUILDING přesvědčit svou řadou prémiových domů G4 PREMIUM. Je určena pro zákazníky, kteří žádají moderní bydlení v domě s jedinečným designem odpovídajícím trendům současného bydlení a potrpí si na detail.

Za svůj nový domov si vyhlídli historickou stodolu z 18. století. Za její přestavbu pak dostali významné ocenění

Michal Babor | Sobota, 14. březen 2020

Za svůj nový domov si vyhlídli historickou stodolu z 18. století. Za její přestavbu pak dostali významné oceněníPostavit nový dům na zelené louce, čti na parcele v příměstském satelitu, není žádný kumšt. Každý architekt vám potvrdí, že skutečnou výzvou jsou netradiční řešení a architektonické špeky - třeba vestavba do úzké proluky, prudce svažitý pozemek nebo rekonstrukce pro náročné klienty. To byl i případ anglických architektů Davida Liddicoata a Sophie Goldhill, autorů jedné z nejoceňovanějších konverzí historické budovy.

Původně tu byla pevnost s kamennými bunkry. Z historického statku majitelé vytvořili domov a originální ubytování

Michal Babor | Pátek, 28. únor 2020

Původně tu byla pevnost s kamennými bunkry. Z historického statku majitelé vytvořili domov a originální ubytování Historie venkovského statku v belgické vesničce Knokke-Heist nedaleko Brugg začíná na konci 18. století. Původně tu byla pevnost, kde stály i kamenné bunkry. Propojením původní stodoly a nové dřevěné přístavby opláštěné od paty až po komín dřevem z afrormosie vzniklo pět hostinských pokojů, z nichž každý je něčím specifický.

Dům „58 sekund“ navržený rakouskými architekty dokonale reprezentuje proces udržitelnosti v oblasti bydlení

Redakce | Čtvrtek, 27. únor 2020

Dům „58 sekund“ navržený rakouskými architekty dokonale reprezentuje proces udržitelnosti v oblasti bydlení Dva mladé a úspěšné architekty spojuje především láska ke dřevu a udržitelnosti dřevostaveb. Sebastian Haumer a Jochen Kreuter navrhli dům „58 sekund", pod jehož názvem se podle statistik ukrývá fakt o časovém úseku, ve kterém v rakouských lesích vyroste dřevo potřebné pro stavbu tohoto typu domu. Zajímavé je, že společně s ním se vytváří i odpadní kyslík, který bohatě vystačí jedné osobě k dýchání po dobu 100 let. Tento proces udržitelnosti, který si naše budoucnost tak náležitě žádá, nelze v tomto příkladu lépe reprezentovat.

Dvě novinky mezi bungalovy pro příznivce jednopodlažního bydlení

Redakce | Čtvrtek, 20. únor 2020

Dvě novinky mezi bungalovy pro příznivce jednopodlažního bydleníPro jarní sezónu připravila společnost LUCERN dva moderní typové a přízemní domy, které jsou především určené pro příznivce jednopodlažního bydlení.

Více článků...

Strana 1 z 28

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop