Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Lehký facelift typovým domům LUCERN 118 a LUCERN 122 rozhodně prospěl

Redakce | Čtvrtek, 14. květen 2020

Lehký facelift typovým domům LUCERN 118 a LUCERN 122 rozhodně prospělObliba jednopodlažních rodinných domů neustále roste, mění se však preference jejich vzhledu. Typická „elka" se stanovými střechami pomalu vytlačují vzhledově jednodušší stavby na obdélníkovém půdorysu se sedlovou střechou. Často jde o požadavek stavebního úřadu. Pro takový případ připravila firma LUCERN moderní dřevostavby úpravu vzhledu typových domů LUCERN 117 a LUCERN 121. Tyto dřevostavby s původně plochou střechou opatřila střechou sedlovou, dispozice domů zůstala beze změny.

 

Pollux 129 - Typový dům pro středně velkou rodinu

Redakce | Čtvrtek, 30. duben 2020

Pollux 129 - Typový dům pro středně velkou rodinuDo rodiny typových dřevostaveb horažďovické společnosti ATRIUM přibyl nový jednopatrový dům s označením Pollux 129. Číslovka v názvu domu odkazuje na velikost užitné plochy, je tedy už na první pohled zřejmé, že svou velikostí je tento projekt určen pro středně velkou rodinu.

Vodu berou ze studánky a ke svícení jim stačí obyčejné svíčky. Pro chvíle spjaté s přírodou si postavili nenáročnou chatu

Dana Jakoubková | Neděle, 26. duben 2020

Vodu berou ze studánky a ke svícení jim stačí obyčejné svíčky. Pro chvíle spjaté s přírodou si postavili nenáročnou chatu V moderní společnosti je prakticky nemožné žít anonymně a těžké je přerušit cyklus postindustriálního konzumu, pokud není člověk připraven vzdát se vymožeností, které činí život pohodlnějším a bezpečnějším, včetně světla, tepla a on-line připojení. Pro mnoho lidí to není řešitelné ani v případě, že se jedná o chatu. Pro paní Martinu s rodinou je však „vypadnutí ze systému", byť jen na pár volných dní, vítanou pozvánkou k životu na hranici mezi přírodou a civilizací, k pobývání, které umlčuje ryk doby a zklidňuje mysl pro docela jiné prožitky.

Na pozemku s pohádkovým výhledem na Kunětickou horu si mladá rodina postavila moderní dřevostavbu

Redakce | Pátek, 24. duben 2020

Na pozemku s pohádkovým výhledem na Kunětickou horu si mladá rodina postavila moderní dřevostavbuPřívětivý rodinný dům na Pardubicku vznikl obměnou typového domu z portfolia týmu Prodesi I Domesi, architektů realizujících dřevostavby. Stavba, která se zvenčí „hlásí" dřevěným obkladem ke své konstrukci z dřevěných panelů, se stala domovem mladé čtyřčlenné rodiny.

Ke starému statku přibyla nová přístavba. Tím vzniklo jedinečné místo určené k odpočinku a rozjímání

Dana Jakoubková | Neděle, 19. duben 2020

Ke starému statku přibyla nová přístavba. Tím vzniklo jedinečné místo určené k odpočinku a rozjímáníPozorovat, přijmout pocity i okolní prostředí, aniž by je člověk soudil. Naladit se na to, jak tělo dýchá, co cítí v daném okamžiku. Sednout si na kraj „řeky myšlenek" a jenom se dívat. Neplavat proti proudu, nechat unášet oči i mysl, nechat odplout stres. Jen být, existovat. Máme-li k tomu místo, bod v čase a prostoru, ve kterém se spojí všechno se vším, myslet na to, co se stalo, nebo by se stát mohlo, je pouhou ztrátou času. Přesně takhle přemýšlel i majitel starého statku, který si proměnil přístavbu na originální odpočívárnu.

Do historické stodoly se rozhodli vložit samostatnou dřevostavbu. Díky tomu vznikl moderní objekt určený k bydlení

Dana Jakoubková | Pondělí, 13. duben 2020

Do historické stodoly se rozhodli vložit samostatnou dřevostavbu. Díky tomu vznikl moderní objekt určený k bydleníStodoly jsou typickým rysem venkova. Zřídkakdy si jich ale všimneme. Možná kvůli tomu, že jsou bez oken a nepřitahují architektonickou pozornost. V průběhu času se mnoho z nich stalo nadbytečnými. Jedna na Kokořínsku ale využití našla. Díky své majitelce a šikovnému architektovi se proměnila v rekreační objekt s téměř zenovou atmosférou.

Rodinný dům RAPIDO za svou cenu nabízí vše podstatné, co je v novém domě potřeba

Redakce | Čtvrtek, 02. duben 2020

Rodinný dům RAPIDO za svou cenu nabízí vše podstatné, co je v novém domě potřebaPokud hledáte nový rodinný dům a potřebujete kromě obytného prostoru tři další pokoje, budete si s domem Rapido od společnosti Haas Fertigbau určitě rozumět. Se zastavěnou plochou 100 m2 a užitnou plochou 82 m2 to není žádný „otesánek", přesto vám nabídne za skvělou cenu vše podstatné, co v novém domě potřebujete.

Přáním majitele bylo postavit plovoucí víkendový dům, který bude možné využívat bez ohledu na roční období

Redakce | Středa, 01. duben 2020

Přáním majitele bylo postavit plovoucí víkendový dům, který bude možné využívat bez ohledu na roční obdobíJednoznačně moderní forma, jednoduché linie, dřevo v kontrastu s černými detaily a sklem... Moderní víkendový dům, vznášející se na vodní hladině rybníku, působí ve spojení s bezprostředním přírodním okolím kouzelně, a to i navzdory téměř asketicky geometrickému vzhledu. Díky své ojedinělosti byla tato dřevostavba vybrána na architektonickou přehlídku Salon dřevostaveb 2020.

Rodinný dům Minor 131. Ryze český dům s pevnými základy

Redakce | Čtvrtek, 26. březen 2020

Rodinný dům Minor 131. Ryze český dům s pevnými základyTypový projekt Minor 131 od společnosti ATRIUM patří mezi moderní a vkusně navržené rodinné domy vhodné především do městské či příměstské lokality. Jeho moderní styl podtrhuje především rovná střecha a velká okna v nárožní straně domu. Tato patrová dřevostavba je navržena pro pohodlné bydlení především mladé rodiny v počtu až pěti osob.

Více článků...

Strana 1 z 29

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop