Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Malý dům aneb velké dobrodružství na kolech

Redakce | Sobota, 18. únor 2023

Malý dům aneb velké dobrodružství na kolechĎábel se skrývá v detailu. Tak praví známý, léty ověřený idiom. A za tím si stojí i mladí kumštýři z ateliéru Baluchon. Protože když stavíte opravdu minimální bydlení, záleží na každém milimetru. Nejen dokonale vymyslet, ale zároveň i s láskou a péčí řemeslně provést. Z přírodních, kvalitních materiálů, s regionálními subdodavateli, precizně a inovativně. Neusínat na vavřínech, ale s každou další realizací posouvat trend tiny houses zase o kousek dál.


Líbil se Vám článek?
 

Útulná zahradní dřevostavba s příměsí mozaiky

Lucie Němcová | Středa, 01. březen 2023

Útulná zahradní dřevostavba s příměsí mozaikyZahradní domek, umělecký ateliér i obytný relaxační prostor. Tím vším je nenápadná dřevostavba skromných rozměrů usazená v zahradě rodinného domu pod korunami vzrostlých dubů a smrků. Uvnitř skrývá originální a vizuálně pestrý poklad – mozaiky různých druhů, jimž vtiskla život samotná majitelka, akademická sochařka, restaurátorka a mozaikářka Magdalena.

Inspirujte se přírodě oddanou chatou Skigard

Dana Jakoubková | Pátek, 03. březen 2023

Inspirujte se přírodě oddanou chatou SkigardTroufli byste si udělat koupelnu celou ze dřeva? I dřevěný sprcháč? Architekti z atelieru Mork-Ulnes to vyzkoušeli a prý to funguje dobře. V chatě Skigard navíc předestilovali historické znalosti a techniky z tradičních staveb a vtiskli jí tím silné emocionální pouto s prostředím. Je vidět, že když architekt navrhuje dům pro sebe, může si dovolit být laboratoří nápadů, pohárem invence, posouvat hranice a experimentovat v návrhové i materiálové strategii, na kterou by běžný klient nemusel mít chuť ani odvahu.

Montovaný dřevěný dům pořídíte do 1,5 milionu korun

Markéta Kristová | Pondělí, 02. leden 2023

Montovaný dřevěný dům pořídíte do 1,5 milionu korunDřevěný montovaný dům Paula s velkorysou terasou vám umožní pohodlný přechod mezi interiérem a exteriérem. V základu ho pořídíte do 1,5 milionu korun.

Typové dřevostavby, které se vám jednoduše přizpůsobí

Markéta Kristová | Čtvrtek, 15. prosinec 2022

Typové dřevostavby, které se vám jednoduše přizpůsobíChcete bydlet v domě, který bude přesně podle vašich představ? Inspirujte se a prohlédněte si galerii typových dřevostaveb, které byly upraveny na základě individuálních přání a potřeb svých majitelů. I váš dům může být originál.

Dřevostavba „za hubičku"

Markéta Kristová | Pondělí, 05. prosinec 2022

Dřevostavba „za hubičku"Hledáte moderní dům do třech milionů korun? Nízkoenergetická dřevostavba na klíč je svou velikostí ideální pro bydlení ve dvou nebo jako vejminek pro seniory.


Líbil se Vám článek?

Klasický patrový dům se sedlovou střechou a důmyslnou dispozicí

Markéta Kristová | Pondělí, 05. prosinec 2022

Klasický patrový dům se sedlovou střechou a důmyslnou dispozicíToužíte po klasickém patrovém domě, který bude mít vše co je třeba? Osvědčená patrová dřevostavba s podlahovou plochou 129,9 m2 je ta správná volba!


Líbil se Vám článek?

Menší dřevostavba s důrazem na soukromí

Markéta Kristová | Pátek, 25. listopad 2022

Menší dřevostavba s důrazem na soukromíHledáte moderní bungalov s nadčasovým designem, který je vhodný i pro menší pozemek? Vybrali jsme pro vás typový projekt dřevostavby LIGHT 03, který splňuje nejen tyto požadavky.

Na patnácti metrech čtverečních najdete v soběstačném mobilním domku vše potřebné

Dana Jakoubková | Sobota, 19. listopad 2022

Na patnácti metrech čtverečních najdete v soběstačném mobilním domku vše potřebnéMalé domy nabízejí v posledních letech velké věci. Nejde jen o to, že často zahrnují architektonickou integritu domů velkých, jsou udržitelné nebo že stojí méně než ojeté auto. Ona velikost věcí – poté, co jsme byli covidově vysíleni a vysídleni – spočívá v uvědomění si potřeby svobody, pohybu a kontaktu s přírodou. S malým mobilním přístřeším jde vlastně o jednoduché řešení leckdy složitého problému. Ale také to klidně může být jen splněný sen.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 40

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner
gotop