Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Apartmány Horní Václavov: Spojení moderní technologie a přírody

Komerční sdělení | Pondělí, 17. červen 2024

 Apartmány Horní Václavov: Spojení moderní technologie a přírodyV malebné krajině Horního Václavova, v podhůří Nízkého Jeseníku, vznikl jedinečný projekt nízkoenergetické dřevostavby. Celkem 11 rekreačních bytů, které realizovala firma Development Minářová dokonale kombinuje moderní technologie s krásou české přírody. Nabízí komfortní bydlení v různých dispozicích, od útulných 1+kk až po prostorné 3+kk s terasou.

 

Dvě jedinečné dřevostavby v jednom balení

Markéta Kristová | Úterý, 09. duben 2024

Dvě jedinečné dřevostavby v jednom baleníPlánujete stavět dům a patříte mezi ty, kteří chtějí bydlet v jedinečném domě podle svých představ? Nechte se inspirovat touto originální dřevostavbou podle individuálního návrhu, která splňuje požadavky na komfortní bydlení nejen u svých majitelů ale také v oblasti, ve které je postavena.

I malá pasivní dřevostavba může za dobrou cenu nabídnout vysoký komfort bydlení

Markéta Kristová | Čtvrtek, 25. leden 2024

I malá pasivní dřevostavba může za dobrou cenu nabídnout vysoký komfort bydleníNajít vhodné bydlení v době vysoké inflace, rostoucích úrokových sazeb, cen energií a životních nákladů může být na první pohled nepřekonatelný problém. Každá krize však přináší také příležitost – buď v podobě zcela nových a neobvyklých řešení, nebo ve využití těch, která jsou k dispozici již léta, a nyní přišel jejich čas. Jak se ukazuje, chytrým ekonomickým, ale i ekologickým a udržitelným řešením bydlení mohou být v dnešní době pasivní dřevostavby.


Líbil se Vám článek?

Chata Kostka vyrostla na půdorysu původního rekreačního objektu

Redakce | Neděle, 21. leden 2024

Chata Kostka vyrostla na půdorysu původního rekreačního objektuV roce 2020 navrhlo 0,5 Studio ve spolupráci s firmou Chytrý dům typovou chatku o rozměrech 5×5 metrů. Investorům této realizace se koncept krychlové chatky moc líbil, potřebovali ale návrh modifikovat na půdorys stávající kamenné základny o rozměrech 7×5 metrů, která zbyla po jejich fyzicky i morálně zastaralém rekreačním objektu. Vznikla tak dvoupodlažní kostka na zastavěné ploše 35 m2, svou dispozicí a velikostí ideální pro rodinnou rekreaci s krásným výhledem do vzrostlé zahrady.

Třetí nejtěsnější dům na světě najdeme ve Velké Británii

Markéta Kristová | Pátek, 12. leden 2024

Třetí nejtěsnější dům na světě najdeme ve Velké BritániiMickovým snem bylo postavit si v srdci anglického venkova dům na míru, který by odpovídal jeho současným potřebám a vyhovoval mu i ve stáří. Když o svém novém domově začal poprvé přemýšlet, netušil, že na konci stavebního procesu bude pasivní dřevostavba s mnoha pozitivními vlastnostmi a jedním primátem. Dnes, po více než třech letech od nastěhování, si Mick svůj vysněný dům naplno užívá a sám říká, že nemůže být spokojenější.


Líbil se Vám článek?

Moderní dřevostavba v modřínovém hávu na nejlepší léta

Redakce | Čtvrtek, 04. leden 2024

Moderní dřevostavba v modřínovém hávu na nejlepší létaTato nízkoenergetická přízemní dřevostavba vychází z typového domu LUCERN 116, ale byla uzpůsobena přáním a potřebám klientů. Pojďte dál a nechte se inspirovat moderním bydlením v domě ze dřeva.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby s větším měřítkem rostou v pražských Řeporyjích

Redakce | Středa, 03. leden 2024

Dřevostavby s větším měřítkem rostou v pražských ŘeporyjíchV říjnu minulého roku jsme v redakci využili pozvání navštívit dokončenou hrubou stavbu dřevěného projektu Timber Praha, který jako součást rezidenčního komplexu Arcus City v Praze-Řeporyjích buduje společnost UBM Development Czechia. Nezvykle čisté staveniště, provoněné dřevem, dává tušit, že budoucnost stavebnictví se ubírá tím správným směrem – k ekologii a trvalé udržitelnosti. Na pár otázek jsme se zeptali jak samotného developera, tak architekta Pavla Horáka, jehož tým se podílel na optimalizaci projektu při jeho překlopení z tradiční technologie do dřevostavby.

Roubenka Štěpán nabízí moderní design a útulné prostředí

Markéta Kristová | Čtvrtek, 21. prosinec 2023

Roubenka Štěpán nabízí moderní design a útulné prostředíPro ty, kteří hledají něco jedinečného, inovativního a přitom útulného, je roubenka Štěpán tou pravou volbou. Jedinečná dřevostavba spojující tradiční řemeslnou práci s moderním pohledem na bydlení.


Líbil se Vám článek?

Elegantní rodinný dům na klíč potěší šikovnou dispozicí a příznivou cenou

Markéta Kristová | Pátek, 08. prosinec 2023

Elegantní rodinný dům na klíč potěší šikovnou dispozicí a příznivou cenouHledáte bydlení pro klidné žití? Projekt rodinného domu na klíč zaujme svou cenou a špičkovým zpracováním. To potvrzují i manželé, kteří si dům nechali na přání upravit a postavit na pozemku v prudkém svahu.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 43

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
gotop