Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

S dřevostavbou G6 ARCH 02 získáte dotaci na míru

Redakce | Středa, 05. srpen 2020

S dřevostavbou G6 ARCH 02 získáte dotaci na míruOvěřená firma GOOPAN BUILDING, s.r.o. se kromě typové výstavby zaměřuje na atypické stavby dle přání investora s možností předání v různých stupních stavebního dokončení. Domy řady G6 ARCH od společnosti Goopan jsou navíc vytvořeny ve spolupráci s architektem a navrženy speciálně pro získání dotace Nová zelená úsporám. Typový projekt domu G6 ARCH 02 je vzorným příkladem.

 

V jednoduchosti je krása, to platí i v případě rodinného domu BG 116

Redakce | Pondělí, 03. srpen 2020

V jednoduchosti je krása, to platí i v případě rodinného domu BG 116Rodinný dům BG 116 od ověřené a spolehlivé firmy Avanta Systeme nabízí svým majitelům jednoduchý a zároveň nadčasový design. Jeho budoucí majitelé ocení především jeho praktičnost a rychlou výstavbu.

VEXTA B75 - Skvělý bungalov pro malý pozemek

Redakce | Čtvrtek, 30. červenec 2020

VEXTA B75 - Skvělý bungalov pro malý pozemekPřízemní dřevostavba VEXTA B75 spadá do kategorie malých rodinných domů. Tento projekt byl navržen především pro zákazníky, kteří vlastní malý stavební pozemek.

Malý bungalov i moderní bydlení ve velkorysém prostoru

Redakce | Čtvrtek, 23. červenec 2020

Malý bungalov i moderní bydlení ve velkorysém prostoruKomfortní a pohodlné bydlení může zajisté hledat mladý pár či početná rodina u společnosti QUICKHAUS v jejich dokonale navržených nízkoenergetických dřevostavbách na klíč.

Z původní malé chaty vytvořili dostatečně velký prostor, který se dá pohodlně obývat po celý rok

Dana Jakoubková | Pondělí, 20. červenec 2020

Z původní malé chaty vytvořili dostatečně velký prostor, který se dá pohodlně obývat po celý rokKdyž architekt a vizionář architektury Le Corbusier přemýšlel o podobě malého domku na břehu Ženevského jezera pro svoji matku, vybral očima nejprve výřez krajiny, která měla být „vložená" do rámu okna. Až poté se věnoval návrhu domu, jehož ústředním prvkem je – na tu dobu (1924) neobvyklých – jedenáct metrů výhledu přes celou šířku stěny. Bezprostřední okolí, jezero i Alpy se tím přeměnily v panoramatický obraz. Průhled přes dvacet metrů oken chaty v Českém Středohoří pobírá nejen zelené břehy Labe a přilehlých kopců, ale přináší ještě jeden působivý efekt – udělal z malého prostoru velký.

Jak budeme bydlet v budoucnu? Tento rodinný projekt představuje experimentální bydlení a stavění

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 16. červenec 2020

Jak budeme bydlet v budoucnu? Tento rodinný projekt představuje experimentální bydlení a stavěníS počátkem nového milénia začínají architekti objevovat to, co bylo před dlouhými staletími součástí běžného života – mobilní domy na kolečkách, plovoucí obydlí nebo bydlení v korunách stromů. To, co bývalo dříve přizpůsobeno normálním životním podmínkám, dnes vnímáme spíše jako luxus. A objevují se otázky: Jak budeme bydlet v budoucnu? Co k životu nezbytně potřebujeme, a co je spíše zbytečné? Kde si nejlépe odpočineme? A která místa a prostory nám znovu dodají energii?

Moderní chata přináší novou dimenzi chataření

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 25. červen 2020

Moderní chata přináší novou dimenzi chatařeníUplynulé týdny nám ukázaly, jak moc je pro náš život důležitá příroda, která dokáže ulevit našemu tělu i mysli. Nový projekt společnosti LUCERN dřevostavby je určen právě pro maximální propojení bydlení s přírodou.

Malý dřevěný domek v opuštěné krajině Českého středohoří postavil na základech původní kamenné stodoly

Dana Jakoubková | Pátek, 19. červen 2020

Malý dřevěný domek v opuštěné krajině Českého středohoří postavil na základech původní kamenné stodolyDrobná, nekomplikovaná a celkově věcná stavba stojí na minimalistických základech. Interpretuje se však zcela svébytným způsobem. Kubický tvar a funkční minimum nepřestavuje složitou nápadnost, nýbrž jednoduchou ideu, která v kontextu s blízkým i vzdáleným okolím utváří skutečně nevšední charakter celku.

Po letech se vrátil na místo svého dětství, kde si uprostřed panelákového sídliště postavil dřevostavbu

Michal Babor | Pátek, 19. červen 2020

Po letech se vrátil na místo svého dětství, kde si uprostřed panelákového sídliště postavil dřevostavbuPojďte s námi tentokrát na výlet na Slovensko. Na okraji Staré Ľubovni, města na severovýchodním Slovensku, je stará zahrada. V průběhu let kolem ní vyrostly rodinné domy, socialistické sídliště, základní škola i současné rodinné domy, zahrada si ale zachovala svoje kouzlo. Hlavně pro majitele nového domu, který tady strávil dětství. Teď, ve zralém středním věku, se sem vrátil a není divu, že už tu zůstal – v novém domě, byť sevřeném v náruči paneláků.

Více článků...

Strana 1 z 30

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop