Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Dřevostavba „za hubičku"

Markéta Kristová | Pondělí, 05. prosinec 2022

Dřevostavba „za hubičku"Hledáte moderní dům do třech milionů korun? Nízkoenergetická dřevostavba na klíč je svou velikostí ideální pro bydlení ve dvou nebo jako vejminek pro seniory.

 

Klasický patrový dům se sedlovou střechou a důmyslnou dispozicí

Markéta Kristová | Pondělí, 05. prosinec 2022

Klasický patrový dům se sedlovou střechou a důmyslnou dispozicíToužíte po klasickém patrovém domě, který bude mít vše co je třeba? Osvědčená patrová dřevostavba s podlahovou plochou 129,9 m2 je ta správná volba!


Líbil se Vám článek?

Menší dřevostavba s důrazem na soukromí

Markéta Kristová | Pátek, 25. listopad 2022

Menší dřevostavba s důrazem na soukromíHledáte moderní bungalov s nadčasovým designem, který je vhodný i pro menší pozemek? Vybrali jsme pro vás typový projekt dřevostavby LIGHT 03, který splňuje nejen tyto požadavky.

Na patnácti metrech čtverečních najdete v soběstačném mobilním domku vše potřebné

Dana Jakoubková | Sobota, 19. listopad 2022

Na patnácti metrech čtverečních najdete v soběstačném mobilním domku vše potřebnéMalé domy nabízejí v posledních letech velké věci. Nejde jen o to, že často zahrnují architektonickou integritu domů velkých, jsou udržitelné nebo že stojí méně než ojeté auto. Ona velikost věcí – poté, co jsme byli covidově vysíleni a vysídleni – spočívá v uvědomění si potřeby svobody, pohybu a kontaktu s přírodou. S malým mobilním přístřeším jde vlastně o jednoduché řešení leckdy složitého problému. Ale také to klidně může být jen splněný sen.


Líbil se Vám článek?

Moderní přízemní dřevostavba je ideální pro vícečlennou rodinu

Markéta Kristová | Pátek, 04. listopad 2022

Moderní přízemní dřevostavba je ideální pro vícečlennou rodinuHledáte moderní přízemní dům na klíč za rozumné peníze? Vybrali jsme pro vás typový projekt bungalovu, který si můžete nechat upravit dle individuálních přání. Stejně tak to udělal i Radislav s Erikou, které jsme navštívili v rámci redakční návštěvy a zeptali se, jak se jim bydlí.


Líbil se Vám článek?

Dřevěný minidomek na skalní stěně žulového lomu nabízí jedinečný zážitek

Dana Jakoubková | Pátek, 21. říjen 2022

Dřevěný minidomek na skalní stěně žulového lomu nabízí jedinečný zážitekHorko, pot a ticho. Jen občas ho prořízne praskání ledu. Prosklenou stěnou kotvím oči k protější skalní stěně, abych se ujistila, že je můj útulný úkryt stále ve stabilizované poloze. Volná hladina se ale ani nehne. Na pár vteřin ji rozčeřím vyhřátým tělem, přiložím do kamen a znovu se propadnu do slastné očisty. Těla i duše.

Pod pláštíkem prastarého dřeva se skrývá luxusní apartmá na seníku

Michal Babor | Čtvrtek, 13. říjen 2022

Pod pláštíkem prastarého dřeva se skrývá luxusní apartmá na seníkuApartmá na seníku v hotelu Taxhof v rakouském Pinzgau nabízí neobvyklý prostorový zážitek. Zvenku to vypadá, jako by tu tři klasické horské seníky stály odjakživa. Uvnitř však hosty přivítá souvislý prostor přirozeně plynoucí po svahu. Plášť postavený ze dřeva starých stodol totiž zakrývá novou dřevostavbu navrženou studiem Meck Architekten v čele s Andreasem Meckem a Axelem Frühaufem.

Stavba dřevostavby na písečné duně byla skutečnou výzvou

Lucie Němcová | Čtvrtek, 06. říjen 2022

Stavba dřevostavby na písečné duně byla skutečnou výzvouRealizovat dům u protinožců, když jako firma působíte v Česku? Pro někoho sci-fi, pro jiného kreativní a dobrodružný úkol. Dřevostavba na Kangaroo Island ukazuje, jak mocně umí stejné hodnoty a motivace na straně architekta i stavebníka rozpustit mnohé překážky. Projekt pro svou jedinečnost a řadu kvalit získal ocenění Dřevěná stavba roku 2022 Ministerstva průmyslu a obchodu.


Líbil se Vám článek?

Miniaturní soběstačná chatka poskytuje na 12 metrech čtverečních vše potřebné

Redakce | Pátek, 16. září 2022

Miniaturní soběstačná chatka poskytuje na 12 metrech čtverečních vše potřebnéCo vlastně potřebuje člověk nebo pár ke komfortnímu přenocování uprostřed přírody? To byla původní myšlenka, která stála za zrodem projektu TinyHouseDone. Postel, kuchyni, sprchu a WC se jim nakonec podařilo napasovat na neuvěřitelných 12 čtverečních metrů užitné plochy. A co víc – koncept miniaturní soběstačné chatky je vymyšlen tak, aby si ji z dodaných dílů dokázal postavit každý zručnější kutil.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 39

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop