Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Původní dům zrekonstruovali na dřevostavbu, kterou přizpůsobili okázalé zahradě

Ondřej Krejčí | Pátek, 16. duben 2021

Původní dům zrekonstruovali na dřevostavbu, kterou přizpůsobili okázalé zahraděJsme zvyklí, že zahrada bývá druhým plánem, který doplní architekturu stavby. V případě rodinného domu v Portlandu tomu ale bylo naopak – zahrada se stala hlavní osnovou, kterou se řídil návrh rekonstrukce stávajícího domu. To ale neznamená že by ten fungoval jen jako „komparz", architektonickému studiu Olson Kundig se podařilo vytvořit dokonalou symbiózu, kde se dům a zahrada obohacují a rozvíjejí navzájem.


Líbil se Vám článek?
 

Vzorové domy jsou opět přístupné veřejnosti

Markéta Bernardová | Pátek, 16. duben 2021

Vzorové domy jsou opět přístupné veřejnostiVzorové dřevostavby slouží jako veřejně přístupné domy, které můžete navštívit a vyzkoušet si, jak se v dřevostavbě žije, zažít si jednoduše dřevostavbu na vlastní kůži. V řadě vzorových dřevostaveb můžete získat odpovědi na vaše otázky týkající se smlouvy, dodávky, stavby či technických parametrů domu přímo od odborníků na místě.

Moderní chata jim na 24 metrech čtverečních poskytuje útočiště mezi skalami

Dana Jakoubková | Neděle, 11. duben 2021

Moderní chata jim na 24 metrech čtverečních poskytuje útočiště mezi skalamiSkromné přístřeší na kouzelném místě. Po náročném dni v horách, za melancholie večera se zaposloucháte do šepotu listí, praskajícího ohně a svých myšlenek. Zpomalte, zhluboka se nadechněte a užívejte...


Líbil se Vám článek?

Po kompletní rekonstrukci poskytuje chata plnohodnotné bydlení přímo v lese

Lucie Němcová | Úterý, 06. duben 2021

Po kompletní rekonstrukci poskytuje chata plnohodnotné bydlení  přímo v leseChata ve tvaru A je místem pro spočinutí v lůně lesa. Pozoruje, vidí a vnímá, nicméně nekonkuruje. Umožňuje plynutí okolního života bez invazivních zásahů. Splývá a tepe v rytmu lesního organismu. Podívejte se pozoruhodnou rekonstrukci, kterou původní chata prošla.


Líbil se Vám článek?

Moderní typový dům na klíč zapadne do každé zástavby a většinou splní všechny regulativy obcí

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 01. duben 2021

Moderní typový dům na klíč zapadne do každé zástavby a většinou splní všechny regulativy obcíUvažujete o stavbě dřevostavby a máte vybraný pozemek v městské nebo vesnické zástavbě? Vybrali jsme pro vás typový projekt moderní skeletové dřevostavby, kterou si můžete nechat upravit dle individuálních přání. Stejně tak to udělali i manželé, kteří si typový projekt téhle moderní dřevostavby jednoduše zamilovali, a které jsme navštívili v rámci redakční návštěvy.


Líbil se Vám článek?

Dům, který se na dotek otevírá majitelům i přírodě

Komerční sdělení | Středa, 10. březen 2021

Dům, který se na dotek otevírá majitelům i příroděDo svažitého pozemku na pravém břehu Vltavy zapustil své základy dům, který na dotek otvírá své brány majitelům i přírodním scenériím. Z moderních materiálů a technologií, ale i benefitů okolní přírody vytěžila architekta nejen čistý design domu s rozsáhlými prosklenými stěnami a maximálním dopadem denního světla, ale i úžasný komfort pro jeho obyvatele.

Moderní bungalov na klíč osloví především toho, kdo chce být výjimečný

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 04. březen 2021

Moderní bungalov na klíč osloví především toho, kdo chce být výjimečnýUvažujete o stavbě domu na klíč a přemýšlíte, zda vybrat patrovou nebo přízemní dřevostavbu? Vybrali jsme pro vás typový projekt bungalovu se zcela netradiční architekturou, který si můžete nechat upravit dle individuálních přání. Stejně tak to udělali i manželé, kteří si tento typový bungalov nechali postavit ve svahu, a které jsme navštívili v rámci redakční návštěvy.


Líbil se Vám článek?

Cedrové dřevostavby mají své kouzlo. Své o tom ví i jejich majitelé

Markéta Bernardová | Sobota, 27. únor 2021

Cedrové dřevostavby mají své kouzlo. Své o tom ví i jejich majiteléTyhle cedrové dřevostavby a jejich majitele jsme v rámci našich redakčních návštěv osobně navštívili. Měli jsme tak možnost na vlastní kůži pocítit, jaké výhody přináší takové bydlení a kvůli čemu si majitelé vybrali právě dřevostavbu z cedrového dřeva.


Líbil se Vám článek?

Typové dřevostavby na klíč do 2,5 milionu korun pro mladou rodinu i seniory

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 25. únor 2021

Typové dřevostavby na klíč do 2,5 milionu korun pro mladou rodinu i senioryZaujala vás myšlenka bydlení v dřevostavbě a chcete se se stavbou domu vejít do dvou a půl milionu korun? Vybrali jsme pro vás devět typových projektů přízemních dřevostaveb od ověřených dodavatelů, které bez problému spadají do limitu vašeho finančního rozpočtu.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 32

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner
gotop