Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Bungalov poskytuje dostatek prostoru pro velkou rodinu

Redakce | Čtvrtek, 15. říjen 2020

Bungalov poskytuje dostatek prostoru pro velkou rodinuSníte o jednoduchém a zároveň prostorném bydlení? Máte slabost pro bungalovy? Pak by vás mohl oslovit typový bungalov Line Grande, který je jedním z největších bungalovů v nabídce společnosti Haas Fertigbau. Nejen, že vás bungalov nadchne ale zároveň uspokojí všechny ty, kdo kolem sebe potřebují velkorysý prostor. Užitná plocha 127,6 m2 bude vyhovovat i těm nejnáročnějším uživatelům.


Líbil se Vám článek?
 

Výběr šesti nejhezčích dřevostaveb z cedrového dřeva

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 15. říjen 2020

Výběr šesti nejhezčích dřevostaveb z cedrového dřevaKrásná barva, úžasná vůně... Tak mluví o cedru ti, ktěří se rozhodli postavit si z tohoto dřeva svůj nový domov. Za vůni můžou esenciální oleje s léčivými účinky, za barvu zase přirozená variabilita charakteristická pro tuto dřevinu. Západní červený cedr je úžasná dřevina mnoha barevných odstínů, zajímavé textury, skvostného vzhledu a nádherné přírodní jemné vůně léčivých esenciálních olejů. Domy z tohoto dřeva jsou schopny udržet optimální vlhkost v místnosti, i bez použití ochranných nátěrů je neobyčejně trvanlivé a odolné vůči plísním, houbám, hmyzu i povětrnostním podmínkám. V domě udržuje cedr díky svým vlastnostem elektrostaticky neutrální prostředí s vyrovnaným mikroklimatem. Tyhle cedrové dřevostavby jsme měli možnost navštívit v průběhu redakčních návštěv. Pojďte dál.

Bydlení v paneláku vyměnili za dřevostavbu s přímým vstupem na zahradu, a to z každé místnosti

Redakce | Středa, 07. říjen 2020

Bydlení v paneláku vyměnili za dřevostavbu s přímým vstupem na zahradu, a to z každé místnostiPropojení hlavního obytného prostoru se zahradou pomocí velkých prosklených ploch je dnes běžnou součástí každé novostavby. Málokterý dům se však může pochlubit přímým vstupem na terasu a zahradu z každé pobytové místnosti. Vladimír Balda navrhl svým klientům individuální dům na míru, jak jsou v něm dnes spokojeni?


Líbil se Vám článek?

Byt na 36 metrech čtverečních působí vzdušně a otevřeně a zároveň vytváří flexibilní životní prostor

Lucie Němcová | Úterý, 06. říjen 2020

Byt na 36 metrech čtverečních působí vzdušně a otevřeně a zároveň vytváří flexibilní životní prostorLze na méně než 40 metrech čtverečních obsáhnout všestranné požadavky pro kancelář i běžný obytný prostor? S pořádnou dávkou fantazie ano a ještě v naprosto elegrantní, oku lahodící a funkční formě. Je až s podivem, jak správně zvolené barvy, tvary, materiály a funkční zóny dokážou formovat prostředí.


Líbil se Vám článek?

Bydlení na horách už není jen o funkčnosti ale také o eleganci

Komerční sdělení | Úterý, 29. září 2020

Bydlení na horách už není jen o funkčnosti ale také o eleganciPořídit si bydlení na horách, kam by bylo možno utéct, nechat za sebou městský stres a jen si užívat pohyb na čerstvém vzduchu, se pomalu stává standardem. Má ale své specifické nároky. Tím hlavním je útulné a bezpečné prostředí, kam je možno se uchýlit, když příroda vystrčí své drápky. Aby horské stavby všem nárokům dostály, musejí být navrženy s velkou pečlivostí a znalostí daného místa. Neobejdou se přitom bez opravdu spolehlivých materiálů, které tvoří štít veškeré nepohodě. V plné míře to platí pro drsné podmínky Jizerských hor a tamní Apartmány Padesátka v Bedřichově.

Tato přízemní a úsporná dřevostavba s velkou terasou dokazuje, že v jednoduchosti je krása

Lucie Němcová | Středa, 23. září 2020

Tato přízemní a úsporná dřevostavba s velkou terasou dokazuje, že v jednoduchosti je krásaBezprostřední blízkost přírody a absence městského ruchu je v této nové dřevostavbě znát každou minutu. Začínáme vyprávět příběh tohoto malého, jednoduše řešeného a precizně vybaveného domu.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavbu s nevšední konstrukcí si postavili ve svažitém pozemku na místě bývalého ovocného sadu

Redakce | Pondělí, 07. září 2020

Dřevostavbu s nevšední konstrukcí si postavili ve svažitém pozemku na místě bývalého ovocného saduNávštěva v dřevostavbě slovenského architekta Ivana Jariny proběhla na jeho osobní pozvání. Bohužel měl neodkladné jednání během naší návštěvy, a tak nás přivítala jeho manželka. O domě mluvila s velkým zaujetím a odborností slovensky s přízvukem své rodné polštiny. Dřevostavba je totiž jejich společným dílem, které vzniklo i za velkého přispění umu přátel. Dům doslova vybočuje z běžného stavebního proudu a návštěvám se od nich nikdy nechce domů...

Spojení dřeva, hlíny a slámy je učarovalo natolik, že si z těchto materiálů postavili originální kruhový dům

Lucie Němcová | Pondělí, 24. srpen 2020

Spojení dřeva, hlíny a slámy je učarovalo natolik, že si z těchto materiálů postavili originální kruhový důmKraj v blízkosti řeky Oslávky majitele učaroval již v době, kdy sem chodili v mládí na vandry. Jakmile tedy začala být akutální otázka bydlení pro rozrůstající se rodinu, volba lokality byla jasná. Na základě konkrétních představ o budoucím domově vznikl perem architekta projekt, který svým neotřelým vzhledem zkrátka vzal majitelům dech.

V jednoduchosti je krása, to platí i v případě rodinného domu BG 116

Redakce | Pondělí, 03. srpen 2020

V jednoduchosti je krása, to platí i v případě rodinného domu BG 116Rodinný dům BG 116 od ověřené a spolehlivé firmy Avanta Systeme nabízí svým majitelům jednoduchý a zároveň nadčasový design. Jeho budoucí majitelé ocení především jeho praktičnost a rychlou výstavbu.

Více článků...

Strana 1 z 31

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop