Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Dřevěná chata 3kk na břehu rybníka - sen moderního chataře rybáře

Redakce | Pátek, 06. prosinec 2019

Dřevěná chata 3kk na břehu rybníka - sen moderního chataře rybářeAčkoli bývalé Československo bývá označováno za výspu chataření, srovnání počtu objektů individuální rekreace u nás a v ostatních evropských státech jasně prokazuje, že rozsah druhého bydlení není žádným unikátním světovým fenoménem. Ojedinělost českého chataření spočívá hlavně v jeho významu a pozici v rámci využívání volného času. A na tom se nic nemění ani v současné době, jde jen o to, jak se změna životního stylu promítne do architektury obyčejné chaty.

 

Originální dřevostavba na míru pro bydlení i relaxaci

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 21. listopad 2019

Originální dřevostavba na míru pro bydlení i relaxaciDvoupodlažní nízkoenergetická dřevostavba se sedlovou střechou provedená systémem Two by Four je jedním z originálních domů postavených podle individuálních představ stavebníka.

Dřevostavba ve svahu s výhledem na horské údolí je pro horolezce splněným snem

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 14. listopad 2019

Dřevostavba ve svahu s výhledem na horské údolí je pro horolezce splněným snemDřevostavba navržená pro vyznavače zdolávání hor zaujme nejen umístěním ve svahu, ale především nádherným výhledem na hory a město. Vzhledem ke skalnatému podloží byla dřevostavba mírně vyvýšena nad terén, aby se minimalizovaly náklady na založení.


Líbil se Vám článek?

Dům Kaštan – valašská architektura 21. století

Lucie Němcová | Čtvrtek, 24. říjen 2019

Dům Kaštan – valašská architektura 21. stoletíV bujně zarostlé zahradě na malé parcele, jakoby se symbolicky vyloupl z ostny poseté zelené slupky – dům Kaštan. Fasádou ze surového neošetřeného dřeva a kartáčovaného opalovaného obkladu odkazuje na statný kaštan na pozemku. Ve svém výrazu i materiálech je prostý, přímý a pravdivý, stejně jako tradiční místní architektura. Vítejte na Valašsku.

Dřevostavba pro venkovské bydlení podle finského vzoru

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 05. září 2019

Dřevostavba pro venkovské bydlení podle finského vzoruKdyž majitelé této dřevostavby během své dovolené v malé šumavské vesnici koupili rozlehlý pozemek, začali přemýšlet o typu domu, který by souzněl s krajinou a přírodou. Dům měl mírně melancholickou a zadumanou divokou přírodu doplňovat a pozvedat takovým způsobem, aby bylo znát, že přítomnost člověka v krajině je přirozená a zvelebující. A samozřejmě mělo jít o dřevostavbu.

Dřevostavba s nadstandartními požadavky

Komerční sdělení | Neděle, 14. červenec 2019

Dřevostavba s nadstandartními požadavkyPo dobu sedmi měsíců vznikal v Čelákovicích dům ze dřeva, pro nějž společnost Rigips dodávala materiál – od konstrukční stavební sádrokartonové desky RigiStabil po materiál na finální úpravu (pásky Habito® Flex na ochranu rohů a koutů a tmel Rifino TOP). O realizaci se postarala firma Lucern stav.

Víkendové dřevostavby - moderní dřevostavby pro chvíle odpočinku

Jiří Kuthan | Pátek, 12. červenec 2019

Víkendové dřevostavby - moderní dřevostavby pro chvíle odpočinkuČeši jsou národem chatařů a chalupářů, kteří rádi tráví volné chvíle mimo město a užívají si klid, pohodu a zahrádku ve svém víkendovém bydlení, ať už jsou to chalupy či chatky na víkend, nebo víkendové domy, které si mnohdy nezadají s rodinnými domy pro celoroční bydlení. A co je vhodnější jako dům na víkend než dřevostavba? Pojďme se podívat na několik moderních dřevostaveb, jež si jejich majitelé postavili pro chvíle volna a odpočinku o víkendech, v létě či v zimě. Jsou to totiž víkendové dřevostavby...


Líbil se Vám článek?

6 nejhezčích dřevostaveb, které jste zvolili dřevostavbou roku v letech 2013 až 2018

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 04. červenec 2019

6 nejhezčích dřevostaveb, které jste zvolili dřevostavbou roku v letech 2013 až 2018Podíl dřevostaveb mezi nově postavenými rodinnými domy v ČR neustále roste. Sníte i vy o vlastní dřevostavbě? Prohlédněte si nejkrásnější moderní montované dřevostavby, které zvítězily v jednotlivých ročnících čtenářské ankety Dřevostavba roku našeho časopisu DŘEVO&stavby od roku 2013 až 2018. Přečtěte si i příběhy, které stojí za vznikem těchto domů na bázi dřeva, jež vám mohou být cennou inspirací pro volbu konstrukce i dodavatele montované dřevostavby.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby pro malý pozemek II.

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 27. červen 2019

Dřevostavby pro malý pozemek II.Jak jsme zjistili již z předchozího dílu o dřevostavbách pro malý pozemek, často je výběr ideálního pozemku pro naši novou dřevostavbu časově náročný a velký pozemek finančně nákladný. Řešením tedy může být stavba dřevostavby na malém, někdy až extrémně malém, pozemku s ne příliš ideálními proporcemi nebo v proluce stávající zástavby.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 26

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
gotop