Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Toužíte po klidu a přírodě za domem? Řešením může být dřevostavba na samotě

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 16. květen 2019

Toužíte po klidu a přírodě za domem? Řešením může být dřevostavba na samotěBydlení na okraji civilizace může být pro někoho nepředstavitelné, pro jiného to může znamenat vysněný ráj a neváhá se pustit do boje s úřady a možná i s bankou ve snaze přesvědčit je o tom, že právě tento zapomenutý kousek země je tím nejlepším místem pro nové bydlení.


Líbil se Vám článek?
 

372 metrů čtverečních amerického snu – luxus, který splynul s krajinou

Michal Babor | Pondělí, 13. květen 2019

372 metrů čtverečních amerického snu – luxus, který splynul s krajinouLze postavit luxusní moderní dřevostavbu, která však plně respektuje své okolní prostředí? Nedávno dokončený dům Peconic House z Long Island v USA nám potvrdí, že zcela určitě ano.

Dřevostavby pro malý pozemek I.

Redakce | Čtvrtek, 25. duben 2019

Dřevostavby pro malý pozemek I.Výběr pozemku pro dřevostavbu je často velice zdlouhavou, nepříjemnou a únavnou záležitostí. Když už se nám líbí výhled a velikost stavební parcely, nevyhovuje lokalita, pokud je lokalita perfektní, tvar a svažitost pozemku mohou být na obtíž. A co teprve finance? Každý metr něco stojí. Jak se jiní vypořádali se stavbou dřevostavby na extrémně malém pozemku nebo jeho nevhodnými proporcemi?


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby u vody

Redakce | Čtvrtek, 07. březen 2019

Dřevostavby u vodyS domy postavenými na břehu řeky, rybníka či jezera míváme tak trochu problém: jde o bydlení bezpochyby romantické – sedět na terase, poslouchat kuňkání žab a pozorovat vážky nad hladinou; jenže nepodmáčí nám dům vysoká hladina spodní vody? Budeme skutečně klidně spát při každém jarním tání? A co vlhkost – nebude dřevěné konstrukci škodit? Majitelé těchto dřevostveb o žádných z těchto problémů nemluví...

Dřevěné stavby odolají i zemětřesení

Redakce | Pátek, 01. březen 2019

Dřevěné stavby odolají i zemětřeseníNovozélandská konstrukční metoda Pres-Lam, využívající předpjatých nosníků z vrstveného dřeva LVL a disipativních ocelových spojů, byla vynalezena proto, aby odolávala seizmickým zatížením a pomohla tak chránit lidské životy. Vícepodlažní dřevěné budovy tak zaplňují ulice zničeného města Christchurch, které v roce 2011 podlehlo ničivému zemětřesení.

Malá modulová dřevostavba na klíč pro dva

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 28. únor 2019

Malá modulová dřevostavba na klíč pro dvaChcete bydlet ve svém a stačí vám malá dřevostavba? Nechcete zbytečné metry navíc, které znamenají více nákladů, více energií a větší zátěž pro přírodu, než je nutné? Pak pro vás máme tip na mini dům, modulovou dřevostavbu na klíč, která je zkompletována během jednoho a půl měsíce a na pozemek usazena jeřábem.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby dětem

Lucie Němcová | Pátek, 15. únor 2019

Dřevostavby dětemÚtulné, příjemné a zdravé prostředí nepatří jen do našich domovů, ale také do budov veřejných, kde trávíme mnohdy více času, nežli doma. Školy, školky a jiné instituce pro děti se mezi takové stavby nepochybně řadí a zasluhují speciální pozornost. Nahlédněme pro inspiraci do Skandinávie, v jakém prostředí se děti mohou učit, hrát si a setkávat se s kamarády.

Malá komfortní dřevostavba pro mladou rodinu nebo seniory

Redakce | Čtvrtek, 07. únor 2019

Malá komfortní dřevostavba pro mladou rodinu nebo senioryMalé rodinné domy a zvláště malé dřevostavby jsou stále více žádané. Nejen, že mají menší zastavěnou plochu, a tím pádem nám zbyde více metrů na zahradu, ale díky optimálně navrženému vnitřnímu prostoru, společně s kvalitní izolací, i nízké náklady na vytápění a provoz. V tomto článku vám představíme projekt jednopodlažní dřevostavby na klíč Jubileum Profi 87 s cenou do 2,5 milionů od společnosti ATRIUM.


Líbil se Vám článek?

Knihovna z CLT panelů na břehu moře

Lucie Němcová | Pátek, 01. únor 2019

Knihovna z CLT panelů na břehu mořePokrok na poli výstavby ze dřeva a konstrukční systémy z tohoto materiálu objevují stavebníci po celém světě. V Austrálii si mohou odškrtnout svoji první veřejnou knihovnu z masivních CLT panelů, která navíc stojí na velmi netradičním místě – v docích přístavu města Melbourne.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 25

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »