Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Dřevostavba pro venkovské bydlení podle finského vzoru

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 05. září 2019

Dřevostavba pro venkovské bydlení podle finského vzoruKdyž majitelé této dřevostavby během své dovolené v malé šumavské vesnici koupili rozlehlý pozemek, začali přemýšlet o typu domu, který by souzněl s krajinou a přírodou. Dům měl mírně melancholickou a zadumanou divokou přírodu doplňovat a pozvedat takovým způsobem, aby bylo znát, že přítomnost člověka v krajině je přirozená a zvelebující. A samozřejmě mělo jít o dřevostavbu.

 

Víkendové dřevostavby - moderní dřevostavby pro chvíle odpočinku

Jiří Kuthan | Pátek, 12. červenec 2019

Víkendové dřevostavby - moderní dřevostavby pro chvíle odpočinkuČeši jsou národem chatařů a chalupářů, kteří rádi tráví volné chvíle mimo město a užívají si klid, pohodu a zahrádku ve svém víkendovém bydlení, ať už jsou to chalupy či chatky na víkend, nebo víkendové domy, které si mnohdy nezadají s rodinnými domy pro celoroční bydlení. A co je vhodnější jako dům na víkend než dřevostavba? Pojďme se podívat na několik moderních dřevostaveb, jež si jejich majitelé postavili pro chvíle volna a odpočinku o víkendech, v létě či v zimě. Jsou to totiž víkendové dřevostavby...


Líbil se Vám článek?

6 nejhezčích dřevostaveb, které jste zvolili dřevostavbou roku v letech 2013 až 2018

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 04. červenec 2019

6 nejhezčích dřevostaveb, které jste zvolili dřevostavbou roku v letech 2013 až 2018Podíl dřevostaveb mezi nově postavenými rodinnými domy v ČR neustále roste. Sníte i vy o vlastní dřevostavbě? Prohlédněte si nejkrásnější moderní montované dřevostavby, které zvítězily v jednotlivých ročnících čtenářské ankety Dřevostavba roku našeho časopisu DŘEVO&stavby od roku 2013 až 2018. Přečtěte si i příběhy, které stojí za vznikem těchto domů na bázi dřeva, jež vám mohou být cennou inspirací pro volbu konstrukce i dodavatele montované dřevostavby.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby pro malý pozemek II.

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 27. červen 2019

Dřevostavby pro malý pozemek II.Jak jsme zjistili již z předchozího dílu o dřevostavbách pro malý pozemek, často je výběr ideálního pozemku pro naši novou dřevostavbu časově náročný a velký pozemek finančně nákladný. Řešením tedy může být stavba dřevostavby na malém, někdy až extrémně malém, pozemku s ne příliš ideálními proporcemi nebo v proluce stávající zástavby.


Líbil se Vám článek?

Toužíte po klidu a přírodě za domem? Řešením může být dřevostavba na samotě

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 16. květen 2019

Toužíte po klidu a přírodě za domem? Řešením může být dřevostavba na samotěBydlení na okraji civilizace může být pro někoho nepředstavitelné, pro jiného to může znamenat vysněný ráj a neváhá se pustit do boje s úřady a možná i s bankou ve snaze přesvědčit je o tom, že právě tento zapomenutý kousek země je tím nejlepším místem pro nové bydlení.


Líbil se Vám článek?

372 metrů čtverečních amerického snu – luxus, který splynul s krajinou

Michal Babor | Pondělí, 13. květen 2019

372 metrů čtverečních amerického snu – luxus, který splynul s krajinouLze postavit luxusní moderní dřevostavbu, která však plně respektuje své okolní prostředí? Nedávno dokončený dům Peconic House z Long Island v USA nám potvrdí, že zcela určitě ano.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby pro malý pozemek I.

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 25. duben 2019

Dřevostavby pro malý pozemek I.Výběr pozemku pro dřevostavbu je často velice zdlouhavou, nepříjemnou a únavnou záležitostí. Když už se nám líbí výhled a velikost stavební parcely, nevyhovuje lokalita, pokud je lokalita perfektní, tvar a svažitost pozemku mohou být na obtíž. A co teprve finance? Každý metr něco stojí. Jak se jiní vypořádali se stavbou dřevostavby na extrémně malém pozemku nebo jeho nevhodnými proporcemi?


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby u vody

Redakce | Čtvrtek, 07. březen 2019

Dřevostavby u vodyS domy postavenými na břehu řeky, rybníka či jezera míváme tak trochu problém: jde o bydlení bezpochyby romantické – sedět na terase, poslouchat kuňkání žab a pozorovat vážky nad hladinou; jenže nepodmáčí nám dům vysoká hladina spodní vody? Budeme skutečně klidně spát při každém jarním tání? A co vlhkost – nebude dřevěné konstrukci škodit? Majitelé těchto dřevostveb o žádných z těchto problémů nemluví...

Dřevěné stavby odolají i zemětřesení

Redakce | Pátek, 01. březen 2019

Dřevěné stavby odolají i zemětřeseníNovozélandská konstrukční metoda Pres-Lam, využívající předpjatých nosníků z vrstveného dřeva LVL a disipativních ocelových spojů, byla vynalezena proto, aby odolávala seizmickým zatížením a pomohla tak chránit lidské životy. Vícepodlažní dřevěné budovy tak zaplňují ulice zničeného města Christchurch, které v roce 2011 podlehlo ničivému zemětřesení.

Více článků...

Strana 1 z 25

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »