Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Ekologický a ekonomický bungalov je postaven z materiálů, které umějí stárnout

Dana Jakoubková | Pátek, 22. leden 2021

Ekologický a ekonomický bungalov je postaven z materiálů, které umějí stárnoutAčkoli přežívá názor, že přízemní dům je dobrý jen pro staříky a nemocné, bydlení v bungalovu je stále více ideálem mnoha lidí. Nejde jen o to, že jednopodlažní dispozice eliminuje schody a násobí potenciál pro přístup k zahradě. Přitažlivost takového přízemního domu podporují též inovativní stavební technologie a vize architekta. Pro něj takový dům není jen prostorový rámec, ale synergie mnoha proměnných, kde rychlejšímu nebo vyššímu zisku předchází vyšší smysl.

 

Starou stodolu po odvážné rekonstrukci proměnil v místo pro práci i volný čas

Lucie Němcová | Neděle, 17. leden 2021

Starou stodolu po odvážné rekonstrukci proměnil v místo pro práci i volný časPůvodní účel této stodoly byl naplněn řadu let nazpět, a tak přišel čas na zásadní proměnu. Jako součást celého hospodářství neslouží sice přímo pro bydlení, zato je protkána jinými důležitými funkcemi a naplňuje současné potřeby svých obyvatel. Jak se vám líbí tento neotřelý dialog starého s novým?


Líbil se Vám článek?

Kompaktní typový bungalov lze přizpůsobit vlastním požadavkům

Markéta Bernardová | Středa, 13. leden 2021

Kompaktní typový bungalov lze přizpůsobit vlastním požadavkůmJednopodlažní bungalov, ve kterém není třeba překonávat žádné výškové rozdíly, patří bezesporu k těm nejpopulárnějším mezi stavebníky, kteří se pro jeho výstavbu rozhodnou. V oblibě ho mají nejen starší manželské páry, kteří si ho pořizují na klidné stáří ale i těžce mobilní majitelé, mladé páry nebo prostě jen ti, kteří prostě nechtějí doma chodit do schodů. Vybrali jsme pro vás velmi oblíbený nízkoenergetický bungalov, který si můžete pořídit hned ve čtyřech variantách, podle toho, jaké máte na bydlení nároky.


Líbil se Vám článek?

Jaroslav si svou dřevostavbu v alpském stylu postavil podle fotografií

Redakce | Středa, 16. prosinec 2020

Jaroslav si svou dřevostavbu v alpském stylu postavil podle fotografiíDřevostavba na okraji Českého Krumlova nás zaujala nejen svým alpským nádechem, ale také poutavým příběhem, který její realizaci předcházel. Nenechte se však mýlit, tahle dřevostavba už rozhodně pár let není nová i když tak stále vypadá. O tom, jak silná touha a odhodlání pana Jaroslava dovedla ke stavbě jeho vysněné dřevostavby nám podrobně vylíčil on sám.


Líbil se Vám článek?

Minimalistická, praktická a bez zbytečností, tak hodnotí majitelka svou dřevostavbu

Lucie Němcová | Úterý, 15. prosinec 2020

Minimalistická, praktická a bez zbytečností, tak hodnotí majitelka svou dřevostavbuBezprostřední blízkost přírody a absence městského ruchu je v této nové dřevostavbě znát každou minutu. Začínáme vyprávět příběh tohoto malého, jednoduše řešeného a precizně vybaveného domu.


Líbil se Vám článek?

Tak trochu jiná chata nad Slapskou přehradou

Dana Jakoubková | Pondělí, 14. prosinec 2020

Tak trochu jiná chata nad Slapskou přehradouKdyž se řekne chata, nepředstavíme si zrovna luxusní architektonické dílo. V tomto případě ale nejde ani o boudičku stlučenou z prken. Je to spíše rekreační domek, který těží z krásné polohy s výhledem do korun stromů nad přehradou Slapy. Ale docela určitě jde o moderní útočiště s eklektickým interiérem, do kterého spěch a nervozita nepatří.


Líbil se Vám článek?

Moderní, horská a útulná roubenka je navržena pro aktivní páry, její stavba trvá zhruba týden

Redakce | Pátek, 20. listopad 2020

Moderní, horská a útulná roubenka je navržena pro aktivní páry, její stavba trvá zhruba týdenV našem prostředí obvykle považujeme za roubenku tradiční, spíše venkovskou chalupu se sedlovou střechou a malými dělenými okny vycházející z historického tvarosloví. Roubenou konstrukci však může mít i stavba ryze moderní, určená třeba pro horské dobrodruhy.


Líbil se Vám článek?

Jednoduchá moderní dřevostavba s pultovou střechou je dobře navržena do svažitého pozemku

Ondřej Krejčí | Pátek, 06. listopad 2020

Jednoduchá moderní dřevostavba s pultovou střechou je dobře navržena do svažitého pozemkuČasto od majitelů domů slýcháme příběhy o dlouhé a ne právě příjemné cestě k jejich domovu – ať už to jsou komplikace se stavební firmou, úřady, nebo nejistota ve vlastních myšlenkách. Moderní dřevostavba ve Středočeském kraji je ale krásným příkladem toho, že když má stavebník jasné představy, dobré reference a s architektem je naladěn na stejnou notu, může být vznik domu příjemnou záležitostí. A co teprve samotné bydlení v něm!


Líbil se Vám článek?

Soběstačnou mobilní chatu si můžete postavit bez stavebního povolení prakticky kdekoli

Dana Jakoubková | Pátek, 04. prosinec 2020

Soběstačnou mobilní chatu si můžete postavit bez stavebního povolení prakticky kdekoliJe krásně jedinečná... svým vzhledem, vybavením i mobilitou. Ani přeplněná, ani sterilní. Mezi ostatními chatami však bezkonkurenční – může stát kdekoli, kde se smí parkovat.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 32

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop