Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Vzorová dřevostavba v Mokrovratech láká na život s lehkostí

Redakce | Úterý, 26. září 2023

Vzorová dřevostavba v Mokrovratech láká na život s lehkostíProjít se svým budoucím domem, vyzkoušet si použité technologie, ověřit si dostatečné propojení se zahradou, nacítit atmosféru i specifické klima, které v každém domě na základě použité stavební technologie panuje. To je ideální situace, kterou preferuje téměř každý budoucí stavebník. Investice do výstavby vzorového domu není malá, stavební firmě ale přinese unikátní způsob, jak svou vizi předat dál – ne pouze prostřednictvím slov a katalogů, ale formou osobního zážitku. V Mokrovratech u Prahy otevřela v květnu firma Goopan už druhý vzorový dům. Je jím Light 01, nejoblíbenější typový projekt z portfolia společnosti.


Líbil se Vám článek?
 

Osm vybraných projektů dřevostaveb pro seniory za dostupné ceny

Redakce | Pondělí, 11. září 2023

Osm vybraných projektů dřevostaveb pro seniory za dostupné cenyPostavit si dům na nejlepší léta života je snem mnoha párů. A z redakčních návštěv víme, že jich stále přibývá. Menší, nejlépe jednopodlažní domek s maximálně jednou místností pro hosty navíc. Na přiměřeně velkém pozemku, s minimálními náklady na energie a jednoduše ovládanými spotřebiči. A samozřejmě za dostupnou cenu. Jak se můžete přesvědčit na několika dřevostavbách, které jsme pro vás z nabídky dodavatelů vybrali, není to nereálná představa.


Líbil se Vám článek?

Bydlení v dřevostavbě na zkoušku? Ano, proč ne

Markéta Kristová | Pátek, 25. srpen 2023

Bydlení v dřevostavbě na zkoušku? Ano, proč neNěkdo nad souslovím „typový dům" ohrnuje nos. Ve skutečnosti ale s ověřeným (na to pozor!) typovým domem nemůžete šlápnout vedle. Ušetříte za projekt, všechny detaily jsou technologicky dotažené a montážní parta nemusí vůbec „experimentovat". Navíc, navrhne-li Vám typový dům tandem zkušených architektů, nemusíte slevovat ani z designu. A poslední výhoda je možnost návštěvy, ať už jen té krátké, po boku architekta, nebo třeba víkendové, díky které si budete moct Váš nový dům vyzkoušet podobně, jako si v autosalonu vždy před koupí sednete do nového vozu.


Líbil se Vám článek?

Casa Kubos – chytrý pasivní dům ve tvaru kostky

Redakce | Čtvrtek, 17. srpen 2023

Casa Kubos – chytrý pasivní dům ve tvaru kostkyKubický rodinný dům s dřevěnou fasádou patří do rodiny Novahome – tedy mezi chytré, pasivní nebo nízkoenergetické typové domy, navržené architekty, postavené z konstrukčního systému NOVATOP, který přesouvá vysoký podíl odborné práce do projekční kanceláře. Autorem „Kubosu" je architekt Jakub Loučka, který menší kompaktní dům navrhnul jako řešení pro čtyřčlennou rodinu.

Moderní dřevostavba šitá na míru

Markéta Kristová | Středa, 02. srpen 2023

Moderní dřevostavba šitá na míruI z typového projektu může být dům podle vašich představ. Perfektním příkladem je i tato moderní dřevostavba, kterou si majitelé nechali upravit. Jak se jim bydlí, co by udělali jinak a jak hodnotí realizaci?


Líbil se Vám článek?

Svatební roubenka ve venkovském stylu

Markéta Kristová | Pondělí, 17. červenec 2023

Svatební roubenka ve venkovském styluŘíká se, že krásná místa na svatbu si musíte zamluvit alespoň rok dopředu. Na penzion U Zběhlíka si však počkáte ještě déle. Manželé Ožanovi našli u Litomyšle ztracený ráj, kterému navrací dobré jméno. A letos se rozhodli, že využijí volného místa a na zahradě postaví jedinečnou roubenku, která bude ctít venkovskou architekturu svého okolí.


Líbil se Vám článek?

Dřevěná útulna z CLT panelů podporuje spánek i pracovní kreativitu

Markéta Kristová | Úterý, 27. červen 2023

Dřevěná útulna z CLT panelů podporuje spánek i pracovní kreativituDřevěná útulna zasazená do malebné přírody na okraji Šumavy je navržená primárně pro 2 hosty, pohodlně zde však přenocuje i 7 lidí. Není napojena na žádné sítě, vše si tak obyvatelé musí obstarávat postaru. Sloužit bude k pronájmu a jako útočiště pro zaměstnance firmy OK Pyrus.


Líbil se Vám článek?

Modulární dům v jabloňovém sadu vyniká extrémně nízkou úrovní provozních nákladů

Markéta Kristová | Čtvrtek, 08. červen 2023

Modulární dům v jabloňovém sadu vyniká extrémně nízkou úrovní provozních nákladůNádherný pozemek v jabloňovém sadu. Prostě perfektní prostředí pro navrhování a stavbu modulární dřevostavby. Jaké výhody dům z modulů přináší a jak se v něm majitelům bydlí?


Líbil se Vám článek?

Individuálně navržený rodinný dům na přání

Markéta Kristová | Středa, 14. červen 2023

Individuálně navržený rodinný dům na přáníTento individuálně navržený dvoupodlažní dům o dispozici 6+kk s garáží byl postaven s kvalitním zateplením, rekuperací a tepelným čerpadlem. Díky důmyslnému uspořádání nabízí na své užitné ploše o rozloze 233,77 m2 dostatek místa pro vícečlennou rodinu.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 42

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop