Zajímavé realizace dřevostaveb

Realizované dřevostavby

Moderní chaty ze dřeva do 25 metrů čtverečních s podkrovím

Redakce | Středa, 12. leden 2022

Moderní chaty ze dřeva do 25 metrů čtverečních s podkrovímPřibližně od poloviny roku 2020 nabízí firma Pineca.cz dvojici montovaných dřevěných chat, které určitě stojí za pozornost každého, kdo si touží vybudovat zajímavý prostor pro trávení volného času.

 

Apartmánové panelové dřevostavby najdete v samém srdci Pálavy

Komerční sdělení | Středa, 29. prosinec 2021

Apartmánové panelové dřevostavby najdete v samém srdci PálavyTento ekologický projekt je jedinečný nejen svým umístěním, ale také propojením celé stavby s okolní přírodou. Svou stylizací se odkazuje na tradiční architekturu jižní Moravy. Apartmány jsou koncipovány jako štítové domy s rozlehlými terasami a výhledy na pálavské vrchy. Hlavní roli ve skladbě konstrukce hrají konstrukční sádrokartonové desky RigiStabil.

Velkolepý dům na první dobrou

Komerční sdělení | Středa, 22. prosinec 2021

Velkolepý dům na první dobrouNa počátku byl pozemek v jihočeských Ledenicích a investorovo soukromé výběrové řízení se třemi velmi odlišnými studiemi. Návrh cihlového (HELUZ) a velkoryse proskleného (Schüco) domu od Ateliéru Vostracký zvítězil praktičností a dokonalým pochopením potřeb a přání budoucího majitele, včetně ladovského výhledu na kostelík s farou z rohové, impozantně prosklené pracovny v patře i z terasy v přízemí. Pán domu by ani po třech letech bydlení nic z původního návrhu neměnil, protože se mu zde žije a pracuje spokojeně – lépe, než je u prvních soukromých staveb běžné.

Typový bungalov jako svatební dar

Markéta Bernardová | Pátek, 17. prosinec 2021

Typový bungalov jako svatební darV září se Naďa s Martinem rozhodli, že postaví dům, a v červnu chtěli bydlet. S typovým bungalovem šlo vše podle plánu.


Líbil se Vám článek?

Moderní a úsporný bungalov s promyšlenou dispozicí

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 16. prosinec 2021

Moderní a úsporný bungalov s promyšlenou dispozicí Malý, promyšlený a úsporný, takový je typový bungalov na klíč, který si dle požadavků nechali upravit a následně postavit i Veronika s Jiřím. Ty jsme v jejich zbrusu novém domě navštívili v rámci redakční návštěvy abychom se zeptali, jak se jim tu bydlí.


Líbil se Vám článek?

Nová budova banky s dřevěnou konstrukcí respektuje i letové dráhy netopýrů

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. prosinec 2021

Nová budova banky s dřevěnou konstrukcí respektuje i letové dráhy netopýrůNová administrativní budova Triodos Bank v Nizozemsku s dřevěnou konstrukcí má efektní zvlněnou prosklenou hliníkovou fasádu (Schüco), která je ale mnohem víc než jen potěchou pro oči. Budova je energeticky neutrální, použité materiály jsou zdokumentovány v digitálním materiálovém pasu a objekt lze zcela demontovat a postavit jej znovu. Budova Triodos Bank tak nastavuje světové standardy v oblasti cirkulárního hospodářství.

Tak trochu jiná horská chata

Dana Jakoubková | Úterý, 07. prosinec 2021

Tak trochu jiná horská chataChceme-li narušit konvenční představu o horské chatě, podívejme se do Krušných hor. Figurou snad trochu podivná, ale čímsi neviditelným důvěrně známá se ztrácí v konturách lesa a kamení. Homogenní a sošná tu s minimalistickým étosem nabízí vše, co potřebujete, a nic z toho, co třeba není.


Líbil se Vám článek?

Výběr nejlepších dřevostaveb, které vznikly v nedávné době

Redakce | Úterý, 30. listopad 2021

Výběr nejlepších dřevostaveb, které vznikly v nedávné doběZájem o dřevostavby stále roste. Není se čemu divit. Nabízí příjemné prostředí a čistý vzduch. Minimalizují odpad, nejsou drahé a dají se postavit překvapivě rychle. Tím ale výčet jejich výhod zdaleka nekončí. Přinášíme přehled deseti nejlepších dřevostaveb, které vznikly za minulý rok v Čechách a na Slovensku.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavbu s koupacím jezírkem se podařilo citlivě zasadit do okolní krajiny

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 25. listopad 2021

Dřevostavbu s koupacím jezírkem se podařilo citlivě zasadit do okolní krajinyPojďte se s námi podívat na jednu velmi zdařilou realizaci individuálně navržené dřevostavby s koupacím jezírkem, která se pyšní kvalitním provedením a krásným pozemkem.


Líbil se Vám článek?

Více článků...

Strana 1 z 36

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner
gotop