Dřevěná terasa hladká, nebo radši drážkovaná?

Redakce | Úterý, 09. únor 2021

hladka-nebo-drazkovana-terasa-uvodniStejně jako při výběru jakékoliv jiné součásti domu, i u terasy je třeba zvážit mnoho variant a zvolit si tu, která zaujme nejen esteticky, ale bude zároveň funkční. Pokud se rozhodnete pro dřevěnou terasu, budete pravděpodobně hned po výběru dřeviny stát před dilematem, zda je vhodnější drážkované, či hladké terasové prkno.

 

Jak proměnit zahradní domek v originální součást vašeho života na zahradě

Redakce | Pondělí, 13. červenec 2020

zahradni-domek-uvodniMnoho z nás si to neuvědomuje, ale drobná zahradní stavba má velký potenciál ovlivnit výsledný vzhled zahrady. Proč ji ukrývat do rohu a zastrčeného koutu, když může zahradu nejen vhodně doplnit, ale stát se i jejím významným architektonickým prvkem nebo dokonce středobodem?

 

Kota je nová dimenze zahradního domku, která nepodléhá stavebnímu povolení a její realizace trvá jen dva dny

Redakce | Úterý, 07. červenec 2020

kota-zahradni-domek-2Chtěli byste mít na své zahradě něco originálního a nemáte konkrétní představu? Setkáváte se rádi s přáteli, nebo naopak hledáte místo pro klidný odpočinek? Rádi grilujete a léto je pro vás příliš krátké? Pokud ano, zkuste se zamyslet nad tím, zda byste na zahradě nenašli místo pro originální severskou kotu.

Změňte svou zahradu k nepoznání s PROFI ODĚVY

Komerční sdělení | Pátek, 22. květen 2020

PROFI ODEVYMnozí z nás možná stále ještě díky nedávným událostem nemohou v plném nasazení naskočit do pracovního procesu, což je skvělá příležitost vynahradit pozornost zahradě. Ta v květnu volá po zvýšené péči. A tak nemeškejte a dejte se do díla. Zanedlouho se vám odmění sladkými plody vaší práce. Nezapomeňte se na to také řádně vybavit, ať je pro vás práce pohodlnější a radostnější.

Připravte se na léto – 6 otázek a odpovědí o pergolách

Komerční sdělení | Pátek, 15. květen 2020

latkova markyza znacka Markilux_k dostani v showroomech InnexSlunečné a horké dny už klepou na dveře. Proto je právě teď nejvyšší čas začít přemýšlet nad novou pergolou k vašemu domu. Máte ale více otázek než odpovědí? Jakou pergolu koupit a jak o ni pak pečovat, odpovídá odborník Daniel Hudec z firmy Innex.

Nekopírujte časopisy ani sousedy - jak se nedělá obytná zahrada

Jiří Kuthan | Pondělí, 24. únor 2020

zahrada-drevena-terasa-zahradni-lehatko-slunecnik-anglicky-travnikPro současnou zahradu jako obytný prostor platí podobné zásady funkčnosti a účelnosti jako pro současné bydlení. Tato účelnost má dvojí stránku – materiální a psychickou: musí vyhovět nejen fyzickým potřebám, ale musí být také příjemná, vlídná a esteticky hodnotná. Všechny tyto požadavky lze shrnout pod jeden termín – zahrada musí být obyvatelná.

Vytvořte si venkovní kuchyň svých snů s grily Napoleon

Komerční sdělení | Čtvrtek, 10. říjen 2019

napoleon-gril-zahradni-partyVlastní kuchyně uprostřed přírody je snem snad většiny z nás. Chvíle strávené v klidu zahrady jsou vzácné a společnost skvělých přátel výjimečná. Grilování již dávno není jen pouhou úpravou masa či zeleniny, ale postupem času se stalo i společenskou událostí a trávení volného času s rodinou či přáteli a jak jinak než s dokonalým gurmánským zážitkem. S grily Napoleon® se stanete mistry v oboru. Není tedy proč otálet, je nejvyšší čas připravit se na grilovací sezonu a vše si nachystat.


Líbil se Vám článek?

Zahrady snů a skutečností: Jak vytvořit zahradu s koupacím jezírkem k moderní masivní dřevostavbě

Jiří Kuthan | Pátek, 06. září 2019

zahrada-snu-masivni-drevostavba-roubenka-stromy-slunceDůvodem, proč si lidé staví rodinné domy, je samozřejmě kromě většího prostoru k bydlení také existence zahrady. Menší či větší, na rovině nebo ve svahu, kousek zeleně, oáza klidu vždy potěší. Způsobů, jak zahradu ztvárnit, je celá řada. Je možné vytvořit zahradu relaxační či prostor uzpůsobit životu rodiny s dětmi, ale v zahradě mohou být i různá zákoutí, vše záleží na charakteru pozemku a přáních klienta.

Typizovaná mini dřevostavba nebo originál? Zahradní domky a chatky

Jiří Kuthan | Pátek, 05. červenec 2019

originalni-zahradni-domek-drevostavba-jak-z-pohadkyNářadí, kolečko, bedny na sklizeň ovoce, substráty, sekačka – kam všechno uložit? Během léta se místo najde, ale co na zimu? Před časem jsme vám v článku představili malé zahradní dřevostavby v podobě grilovacích domků a altánů. Tentokráte se podíváme na zahradní domky určené pro uložení nářadí, techniky a nejrůznějšího náčiní potřebného na zahradě.


Líbil se Vám článek?

Letní kuchyně s příchutí slunce a dobré pohody

Dana D. Daňková | Pátek, 24. květen 2019

zahrada-letni-kuchyne-potstejnPřipravovat pokrmy v létě v otevřeném prostoru, a současně je tam i konzumovat, je vždy malým svátkem bez ohledu na to, jak často tak činíme. Jestliže tedy blízké okolí domu či zahrada poskytují možnost vybudovat letní kuchyni, stojí za to tuto nabídku přijmout a využít.


Líbil se Vám článek?

Bazénové zastřešení - celoroční plavání v zahradním bazénu

Komerční sdělení | Pátek, 11. leden 2019

bazenove-zastreseni-alupo-zahradni-bazen-drevostavbaČeši patří mezi největší milovníky zahradních bazénů v Evropě. Plavání v bazénu je velmi populární u všech věkových kategorií plavců od jara až do podzimu. Ale i když sluníčko ještě příjemně hřeje, ranní mrazíky už jasně dokazují, že léto je definitivně pryč. A s ním odešlo i období koupání v zahradních bazénech. Ale nemusí to tak být, stačí mít bazén kvalitně zastřešený.

Zahrada a dřevostavba v harmonii

Markéta Gajdošová | Pátek, 21. září 2018

moderni-jednopodlazni-panelova-drevostavba-na-klic-atrium-vela-115V dnešním uspěchaném světě se harmonie pomalu stává luxusním zbožím. Přesto se ji snažíme čím dál tím častěji hledat na každém kroku. Někdo si rád čas od času zaplatí několikadenní relaxační dovolenou v lázních, jiní hektičnost každodenního života přebíjejí materiálními radostmi. Další se zase snaží najít klid v moudrech našich babiček nebo se obracejí k učení dálného východu.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop