Vytvořte si na zahradě oázu odpočinku, poradíme jak na to!

Komerční sdělení | Úterý, 24. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Venkovní zahradní set do zahrady na vidaXL.czAť už je to jakkoliv, poradíme jak snadno a rychle vykouzlit domácí oázu odpočinku na vaší zahradě.

 

Užijte si romantiku na zahradě díky altánu, loubí či zahradnímu domku

Redakce | Úterý, 17. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevěný altán v zahradě Možná trochu klišé, ale kdo si dokáže užívat chvíle letního volna na zahradě a má k dispozici zahradní altán, loubí nebo obytný domek, jistě potvrdí, že právě to může být romantika. A ani moc nezáleží na tom, jakou podobu taková zahradní stavba má.

 

Co na nás prozradí plot u domu?

Redakce | Úterý, 17. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Plot u dřevostavbyIdeální plot by měl nenásilně ohraničovat pozemek a organicky navazovat na dům a zahradu svým materiálem, barvou, mohutností i pojetím. Zní to jednoduše, ale realizace nebývá úplně vždycky šťastná. Při vybírání oplocení vycházíme z typu domu, stylu zahrady, charakteru místa. Tomu všemu přizpůsobíme vzhled plotu, vrat i zahradních branek.


Líbil se Vám článek?

Klasické bazény na zahradách střídají přírodní koupací jezírka

Redakce | Úterý, 10. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Přírodní koupací jezírko na zahraděTen, kdo přemýšlí dopředu a má svou zahradu skutečně rád, si místo plastového bazénu pořídí do zahrady koupací jezírko. Na rozdíl od bazénu totiž zahradu zdobí po celý rok, nabízí vodu ke koupání bez chemikálií, a navíc láká do zahrady i drobné živočichy. Není náhodou, že s nápadem přebudovat starý betonový bazén na ekologické koupací jezírko přišli před asi třiceti lety v Německu, vždyť právě z německy mluvících zemí k nám dorazila i myšlenka přírodních zahrad.


Líbil se Vám článek?

Dřevěnou terasu lze postavit v každé zahradě bez nákladného a masivního základu

Helena Petáková | Pátek, 06. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Zakládání dřevěné terasyTerasa patří mezi nejoblíbenější doplněk domu a zahrady. V horkých slunečných dnech nám poslouží jako obývací pokoj pod širým nebem a když se místo ještě zastřeší, můžeme venku pobývat i za deště. Řešení podlahy terasy a zejména způsob ukotvení v terénu se liší podle její polohy, podle typu domu, ke kterému přiléhá, podle uspořádání zahrady a zejména podle osobních přání obyvatel.


Líbil se Vám článek?

Správný květináč vydrží na zahradě i přes zimu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

betonove-kvetinace-LITE-CUBE
Ať už máte malý balkon, terasu nebo potřebujete oživit zajímavou zelení zpevněné plochy na vaší zahradě, určitě oceníte tip na květináče vhodné do exteriéru. Jak postupovat při jejich výběru vám poradíme v několika následujících bodech.

Jak vybrat zahradní nábytek z ratanu?

Komerční sdělení | Pondělí, 21. červen 2021

zahradni-nabytek-z-ratanuTeplé počasí je konečně tady. A doslova svádí k tomu, trávit čas na našich zahradách. Ne při obhospodařování záhonů, ale v pohodlí zahradních křesel a lehátek, třeba u rozpáleného grilu. Jak ale takový zahradní nábytek vybrat a na co si dát pozor, pokud je ve vašem hledáčku ratan?

Stavba zahradního jezírka krok za krokem aneb jak si zkrášlit zahradu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 17. červen 2021

stavba zahradního jezírka postupUž se těšíte na to, jak si po práci budete užívat sluníčka na zahradě? Máme pro vás tip, jak si letní dny ještě více zpříjemnit. Zahradní jezírko je lákavá představa, která vám na zahradě vykouzlí útulné a všemi vyhledávané místo. Rádi vám prozradíme, jak si jezírko postavit svépomoci, abyste se mohli po práci těšit na pořádnou relaxaci.

Moderní zastínění terasy. Jak si užít čas venku za každého počasí?

Komerční sdělení | Pondělí, 14. červen 2021

Climax markyza_Kaseta u dřevostavbyDřevostavby se neobejdou bez terasy. Prozradíme vám, jak si udělat společný čas s přáteli i odpočinek na terase ještě pohodlnější.

Na zahradě není vždy místo pro jezírko. Jakým vodním prvkem ho můžeme nahradit?

Redakce | Pátek, 21. květen 2021

kamenna-vodni-fontana-na-zahradeJezírko, biotop nebo rybníček dodá každé zahradě podmanivé kouzlo a vnese do ní nový element, ne vždy se nám ale jezírko či rybníček do zahrady hodí nebo jeho pořízení překračuje naše momentální možnosti, ať už finanční nebo technické. Přesto si do zahrady můžeme vodní prvek pořídit – i když ve zmenšeném měřítku.


Líbil se Vám článek?

Kota, tak trochu jiný zahradní domek bez potřeby stavebního povolení

Redakce | Středa, 28. duben 2021

grilovaci-kota-uvodni-fotoDříve či později dojdeme k poznání, že nový srub či roubenka nestačí a na zahradě nám prostě něco chybí. I když na terase se určitě skvěle odpočívá, griluje či tráví volný čas s přáteli, chtělo by to ještě nějaké zázemí pro chladnější období roku, kdy se nechceme smířit s tím, že venku se ještě (nebo už) posedět nedá. Co třeba něco netradičního? Představujeme vám finskou kotu, která může být lecčím jiným než jen chatou, jak zní její název přeložený z finštiny.


Líbil se Vám článek?

Základní druhy saun. Jaká je pro vás ideální?

Helena Petáková | Pátek, 30. duben 2021

sauna-u-vodySaunování je stále oblíbenějším způsobem relaxace a neznamená to jen zvýšenou návštěvnost veřejných saun, lidé si jejich léčebných účinků užívají čím dál víc v soukromí svých domovů. A to i v případě, že nedisponují zrovna nadbytečným prostorem ať už v rodinném domě nebo v bytě. Na trhu jsou sauny různých typů a velkostí, i v malém prostoru saunové kabiny se můžeme zdravě otužovat a nabíjet novou energií.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop