Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Bazénové zastřešení - celoroční plavání v zahradním bazénu

Komerční sdělení | Pátek, 11. leden 2019

bazenove-zastreseni-alupo-zahradni-bazen-drevostavbaČeši patří mezi největší milovníky zahradních bazénů v Evropě. Plavání v bazénu je velmi populární u všech věkových kategorií plavců od jara až do podzimu. Ale i když sluníčko ještě příjemně hřeje, ranní mrazíky už jasně dokazují, že léto je definitivně pryč. A s ním odešlo i období koupání v zahradních bazénech. Ale nemusí to tak být, stačí mít bazén kvalitně zastřešený.

 

Zahrada a dřevostavba v harmonii

Markéta Gajdošová | Pátek, 21. září 2018

moderni-jednopodlazni-panelova-drevostavba-na-klic-atrium-vela-115V dnešním uspěchaném světě se harmonie pomalu stává luxusním zbožím. Přesto se ji snažíme čím dál tím častěji hledat na každém kroku. Někdo si rád čas od času zaplatí několikadenní relaxační dovolenou v lázních, jiní hektičnost každodenního života přebíjejí materiálními radostmi. Další se zase snaží najít klid v moudrech našich babiček nebo se obracejí k učení dálného východu.


Líbil se Vám článek?
 

K dřevostavbě patří dřevěná terasa: 5 skvělých příkladů

Redakce | Čtvrtek, 30. srpen 2018

01 Dum pod smrkemUž při návrhu je důležité promyslet si návaznost terasy na dřevostavbu. S tím souvisí správná volba polohy či materiálu pro zastřešení s ohledem na zastínění interiéru. Pro usnadnění vstupu na terasu přímo z domu a naopak je dobré, aby byla v rovině s podlahou v přízemí. Tvoří pak dokonalý přechod mezi interiérem a zahradou.


Líbil se Vám článek?

Cesta jako cíl

Redakce | Pondělí, 23. červenec 2018

04Každá cesta má svůj cíl – v zahradě to může být zahradní domek, zeleninové záhony, besídka nebo třeba lavička s výhledem do krajiny. Cesta ale také žádný cíl mít nemusí a být sama tím, co přitáhne pozornost. Stačí zvolit vhodný povrch a především si pohrát s jejím bezprostředním okolím.


Líbil se Vám článek?

Čarokrásná zahrada snadno a rychle

Komerční sdělení | Úterý, 03. červenec 2018

zahradaMožnost dopřát si klidné chvíle na vlastní zahradě je jedním z důvodů, proč se lidé tak rádi stěhují z rušného města do dřevostaveb na poklidném venkově, kde si děti mohou bezpečně užívat her na čerstvém vzduchu, zatímco rodiče připravují večeři na zahradním grilu. Pravé kouzlo zahrady se však často odhalí až v podvečer. Za cvrkotu cikád a cvrčků, a také za šera, v němž má možnost vyniknout unikátní osvětlení našeho kousku ráje.

Bolí vás ze zahradničení záda? Pořiďte si vyvýšené záhony!

Redakce | Úterý, 05. červen 2018

dreamstime m_44537379_zahradniceniKyprá a úrodná půda je snem každého zahrádkáře, protože je základem každé produkční zahrady. Proto se ji také snaží stále vylepšovat, ať už kompostem, nastýláním nebo hnojivy. Jedním z nenásilných a přírodě nakloněných řešení jsou i vyvýšené záhony.


Líbil se Vám článek?

Přípravy na léto v plném proudu: Nadzemní nebo podzemní bazén?

Komerční sdělení | Středa, 23. květen 2018

bazeny-3 800Jestliže už nechcete trávit nadcházející léto na veřejných koupalištích a chcete si pořídit svůj vlastní bazén, pak jste na správné adrese. Při výběru bazénu se totiž nabízí zásadní otázka: Nadzemní nebo podzemní? Který z nich se vám vyplatí? Pojďme si na obě varianty posvítit.

Pěkné okolí dřevostavby aneb myslete i na svoji zahradu

Komerční sdělení | Úterý, 06. březen 2018

zahrada u dřevostavby titulkaPravdou je, že pečlivě udržovaná dřevostavba mnohem více vynikne na alespoň částečně upravené zahradě. Samozřejmě záleží na tom, zda majitel dřevostavby preferuje spíše pečlivě upravenou zahradu, nebo naopak nebude dbát na každý detail a nechá přírodu konat její práci... Pro první možnost se můžete inspirovat v uhlazených francouzských zahradách, v druhém případě naopak ležérním anglickým parkem. Obě možnosti mají něco do sebe, pojďme si je tedy trochu přiblížit.

Kuchyně pro léto, jak má být

Dana D. Daňková | Pátek, 21. červenec 2017

1Ke stavbě této letní kuchyně inspirovalo majitele prostředí stavby vlastního srubu. Její vybudování měl v plánu až po dokončení rodinného domu, ovšem vonící čerstvé dřevo a také potřeba každodenního stravování party kamarádů, kteří se na stavbě srubu podíleli (a to ať už pouze ohřátí či příprava jídel přímo na místě), ho inspirovaly a postupně vlastně donutily pustit se do její realizace mnohem dříve.


Líbil se Vám článek?

Pozemek pro srub a roubenku: Výběr vyžaduje své

Redakce | Úterý, 27. prosinec 2016

 DSC7086Vybrat správné místo pro stavbu domu je v dnešní době věc celkem složitá. V případě dřevostaveb z masivu však dvojnásobně platí, že není radno tento krok uspěchat, a že místo, kde bude stát tak výrazný dům, jakým srub nebo roubenka bezesporu je, musíme vybírat s rozmyslem. Do úvahy je třeba brát hlavně typ dřevostavby a charakter lokality. S tím následně souvisí i návrh zahrady, která stavbu ve výsledku doplňuje.


Líbil se Vám článek?

Kořenová čistička odpadních vod - nepáchne a pracuje levně

Dagmar Šimonová | Pondělí, 26. září 2016 | Aktualizováno Úterý, 07. květen 2019

kořenová čistička odpadních vodJejich výhody převažují, odpadní vodu čistí ekologicky, kvalitně a levně, s nulovou spotřebou energie. Jsou stále oblíbenější. Kořenovou čistírnu odpadních vod neboli kořenovku můžete mít na soukromém pozemku, větší čističku může postavit radnice pro celou obec.


Líbil se Vám článek?

Nestrest – odpočinek v hnízdě

Helena Petáková | Pátek, 09. září 2016

zahradní houpačka hnízdoLétat se od nich učíme od nepaměti, proč se od nich neinspirovat i při odpočinku? S nápadem umožnit lidem také relaxovat v pohodlí a bezpečí ptačího hnízda přišlo studio DEDON, které se před dvaceti lety zaměřilo na tkaní venkovního luxusního nábytku ze syntetických vláken vyvinutých ve vlastních laboratořích.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?