Stavba pergoly svépomocí nebo odborná montáž? Pravidla uplatnění záruky dávají jasnou odpověď

Komerční sdělení | Neděle, 14. květen 2023

DrevoaStavby.cz | Zahradní hliníková pergola ClimaxZahradní pergola je oblíbený a funkční prvek, díky kterému si můžete užívat chvíle pohody a zábavu i v horkých dnech, chráněni před přímým sluncem. Stavba pergoly svépomocí je výzva i pro zručné jedince a záleží při ní, co od výsledku očekáváte. Přináší s sebou také značné riziko zmařené investice do komfortu.

 

Zahrada pro děti je vzácná věc

Dana Jakoubková | Pondělí, 01. květen 2023

1-dreamstime m_96984450Většina lidí si pořizuje dům s ideou, že u něj bude i zahrada, kde by si mohly hrát děti. Problém ale je, že dospělí nemají vždy dobrou představu o tom, jaké prostředí dítě pro hru chce a skutečně potřebuje. I při dobře míněné snaze dochází k ne zcela vhodným řešením, která navíc mohou hyzdit zahradu i dávno potom, co děti odrostly. Existují však jednoduché a rafinované způsoby, jak vytvořit zahradu, kterou budou děti milovat, aniž byste obětovali vlastní požitek. Zahradu, které můžete kdykoli a snadno vrátit dospěláckou přitažlivost.


Líbil se Vám článek?
 

Jan Záhora: Zahrada je živý proces, ne 3D tapeta

Lucie Němcová | Středa, 12. duben 2023

DrevoaStavby.cz - Zahrada je živý procesKus přírody, kterou máme nejvíc nablízku, a může být naším domovem stejně jako náš dům. Zahrada. Místo s velkým potenciálem povznášet, léčit, vyživovat nebo nakrmit. Je živá, proměnlivá a nepředvídatelná. Jak směřovat k živoucí podporující zahradě, která je přirozeným pokračováním vnitřního obytného prostoru, jsme si povídali s architektem Janem Záhorou.

V hlavní roli v zahradě hraje okrasný kámen

Komerční sdělení | Pondělí, 26. září 2022

DrevoaStavby.cz | Okrasné kameny v zahraděVůči přírodním podmínkám je odolný, nikdy na něm neuklouznete a je dekorativní, kdekoliv si vzpomenete. O čem je řeč? Tajemno je odhaleno, je to okrasný kámen. Přečtěte si, jak využít jedinečné vlastnosti okrasných kamenů.

Sbírání dešťovky je trendy

Dana Jakoubková | Úterý, 14. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Výhody sběru deštové vody Na povrch planet padají různé věci; na Venuši je to kyselina sírová, Jupiter a Saturn obtěžkávají diamanty, ale jen na Zemi jako jediný známý svět v naší sluneční soustavě padá voda. Kapky vodního deště jsou pozemské privilegium, jehož potenciál jsme si dlouho nechávali protékat mezi prsty. V cestě mu stály především byrokratické překážky a nejednoznačné zákony. Voda v úřednickém rybníčku se rozvířila až s opakujícím se fenoménem sucha a lidé snad konečně budou moci legálně přestat plýtvat pitnou vodou.

Udržitelnost doma i na zahradě aneb jak na ekologické bydlení?

Komerční sdělení | Úterý, 14. červen 2022

DrevoaStavby.cz | CLIMAX-Venkovní a vnitřní žaluzie do oken na míruKdyž se řekne ekologické bydlení a udržitelnost, co si jako první představíte? Někdo solární panely, jiný recyklování a další šetření s vodou. To vše je správně. Pro udržitelný domov však můžeme dělat ještě mnohem více. Přinášíme vám tipy, jak na úsporné bydlení, které šetří nejen vaši peněženku, ale i přírodu.

Vytvořte si na zahradě oázu odpočinku, poradíme jak na to!

Komerční sdělení | Úterý, 24. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Venkovní zahradní set do zahrady na vidaXL.czAť už je to jakkoliv, poradíme jak snadno a rychle vykouzlit domácí oázu odpočinku na vaší zahradě.

Užijte si romantiku na zahradě díky altánu, loubí či zahradnímu domku

Redakce | Úterý, 17. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Dřevěný altán v zahradě Možná trochu klišé, ale kdo si dokáže užívat chvíle letního volna na zahradě a má k dispozici zahradní altán, loubí nebo obytný domek, jistě potvrdí, že právě to může být romantika. A ani moc nezáleží na tom, jakou podobu taková zahradní stavba má.


Líbil se Vám článek?

Co na nás prozradí plot u domu?

Redakce | Úterý, 17. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Plot u dřevostavbyIdeální plot by měl nenásilně ohraničovat pozemek a organicky navazovat na dům a zahradu svým materiálem, barvou, mohutností i pojetím. Zní to jednoduše, ale realizace nebývá úplně vždycky šťastná. Při vybírání oplocení vycházíme z typu domu, stylu zahrady, charakteru místa. Tomu všemu přizpůsobíme vzhled plotu, vrat i zahradních branek.


Líbil se Vám článek?

Klasické bazény na zahradách střídají přírodní koupací jezírka

Redakce | Úterý, 10. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Přírodní koupací jezírko na zahraděTen, kdo přemýšlí dopředu a má svou zahradu skutečně rád, si místo plastového bazénu pořídí do zahrady koupací jezírko. Na rozdíl od bazénu totiž zahradu zdobí po celý rok, nabízí vodu ke koupání bez chemikálií, a navíc láká do zahrady i drobné živočichy. Není náhodou, že s nápadem přebudovat starý betonový bazén na ekologické koupací jezírko přišli před asi třiceti lety v Německu, vždyť právě z německy mluvících zemí k nám dorazila i myšlenka přírodních zahrad.


Líbil se Vám článek?

Dřevěnou terasu lze postavit v každé zahradě bez nákladného a masivního základu

Helena Petáková | Pátek, 06. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Zakládání dřevěné terasyTerasa patří mezi nejoblíbenější doplněk domu a zahrady. V horkých slunečných dnech nám poslouží jako obývací pokoj pod širým nebem a když se místo ještě zastřeší, můžeme venku pobývat i za deště. Řešení podlahy terasy a zejména způsob ukotvení v terénu se liší podle její polohy, podle typu domu, ke kterému přiléhá, podle uspořádání zahrady a zejména podle osobních přání obyvatel.


Líbil se Vám článek?

Správný květináč vydrží na zahradě i přes zimu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 09. září 2021

betonove-kvetinace-LITE-CUBE
Ať už máte malý balkon, terasu nebo potřebujete oživit zajímavou zelení zpevněné plochy na vaší zahradě, určitě oceníte tip na květináče vhodné do exteriéru. Jak postupovat při jejich výběru vám poradíme v několika následujících bodech.

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop