Od osvědčení k záruce aneb proč je u firem nutná certifikace

Redakce | Středa, 13. říjen 2021

Od osvědčení k záruce aneb proč je u firem nutná certifikaceS rostoucí oblibou dřevostaveb vzniká i řada nových firem, které tento typ bydlení nabízejí. Odlišují se od sebe i nabízenou kvalitou, a zákazník pak stojí před rozhodnutím, podle čeho vybrat tu správnou. Je důležité, zda firma dodává certifikované výrobky, či nikoliv? Pro stavitele dřevostaveb by kvalita a bezpečnost stavby měla být v popředí zájmu, protože potenciální stavebník se řídí při výběru stavební firmy mimo jiné podle referencí – může si prohlédnout právě postavený dům, zeptat se na zkušenosti lidí, kteří v něm už bydlí.

 

Technický dozor – prodloužená ruka stavebníka domu

Redakce | Středa, 16. červen 2021

Technický dozor – prodloužená ruka stavebníka domuKolem výstavby rodinných domů se pohybuje řada poradenských profesí. Od projektantů, architektů, bytových designérů, přes právníky až po realitní a hypoteční makléře. Za poradenství lze utratit desítky, někdy i stovky tisíc korun. Investor má často pocit, že jejich rady nevedou ke hmatatelnému výsledku. Jako laik se však bez jejich pomoci neobejde. K profesím, na které by v rámci úspor rozhodně neměl rezignovat, patří technický dozor. Stručně řečeno je to stavebnětechnický odborník, který kontroluje technickou kvalitu prací na stavbě a oprávněnost čerpání rozpočtu v zájmu investora – stavebníka.

 
 

Stavíme dřevostavbu 6. - O čem hovoří odborné termíny a veličiny?

Redakce | Pondělí, 25. leden 2021

Stavíme dřevostavbu 6. - O čem hovoří odborné termíny a veličiny?V produktových listech jednotlivých stavebních výrobků jsou uváděny kromě základních fyzikálních veličin, jako jsou výška, šířka, délka, tloušťka, hmotnost, hustota, pevnost, atd. také veličiny, které se používají především pokud mluvíme o dřevostavbách. Které to jsou?


Líbil se Vám článek?
 

Pokud si chcete stavět dřevostavbu měli byste zvážit kvalitní stavební dozor

Redakce | Čtvrtek, 21. leden 2021

Pokud si chcete stavět dřevostavbu měli byste zvážit kvalitní stavební dozorChcete-li postavit kvalitní dřevostavbu, měl by na její realizaci dohlédnou odborník. ADMD dlouhodobě podporuje kvalitní dřevostavitele na trhu a poskytuje zázemí pro zájemce o výstavbu dřevostavby. Vždy je potřeba nepodcenit výběr dodavatelské firmy a zároveň mít přehled o dění na staveništi. Proto ADMD doporučuje prověřené stavební dozory. Jednoho z těchto odborníků jsme se zeptali na pár otázek, které Vám jistě pomůžou v rozhodnutí, zda stavební dozor budete potřebovat.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 13. díl: Na co se připravit před začátkem stavby

Komerční sdělení | Úterý, 10. listopad 2020

Začínáme stavět dřevostavbu 13. díl: Na co se připravit před začátkem stavbyJiž v minulém díle jsme si řekli, že prvním kopnutím do země vše končí a začíná. Jestliže jste měli pocit, že se vám toho společně se stavbou na hlavu valí mnoho, pak po zahájení stavby čekejte období, kdy budete v zápřahu naplno. Teprve teď oceníte, že stavba dřevostavby je rychlá. Šest měsíců se dá vydržet.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 12. díl: Příprava stavby

Komerční sdělení | Pondělí, 19. říjen 2020

Začínáme stavět dřevostavbu 12. díl: Příprava stavbyNáš seriál se až do tohoto okamžiku zabýval přípravou podkladů, které jsou potřeba pro získání stavebního povolení, pak také ceně domu a smlouvám. Zatím jsme tedy stavěli dřevostavbu spíše na papíře. V tomto díle se pokusíme přiblížit, co se skrývá za procesem, který se jmenuje Příprava stavby.

 

Stavíme dřevostavbu 5. - S kým stavět dřevostavbu?

Redakce | Pondělí, 19. říjen 2020

Stavíme dřevostavbu 5. - S kým stavět dřevostavbu?Pokud se rozhodneme nechat si postavit dřevostavbu, jedním z nejdůležitějších rozhodnutí je, která firma vám dřevostavbu zrealizuje. V éře internetu by se dalo říct, že je to snadné, vždyť tam lze všechno najít! Tedy i realizační firmu dřevostavby. Zkusme si to však ověřit.


Líbil se Vám článek?
 

Ukázky kvalitních dřevostaveb od členů ADMD

Redakce | Čtvrtek, 20. srpen 2020

Ukázky kvalitních dřevostaveb od členů ADMDPoznejte příběhy kvalitních dřevostaveb! V článku představíme 6 dřevostaveb, které realizovali profíci na českém trhu. Ti jsou členy ADMD a jejich odbornost potvrzuje certifikát Dokument národní kvality.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 11. díl: Smlouva o Dílo a její obsah

Komerční sdělení | Pondělí, 17. srpen 2020

Začínáme stavět dřevostavbu 11. díl: Smlouva o Dílo a její obsahCo všechno by měla obsahovat kvalitní smlouva o Dílo? Odpověď je velmi jednoduchá, ale je za ní skryt poměrně složitý proces.

 

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

gotop