Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

Jak a s kým stavět

Základem spokojeného života v dřevostavbě je volba správného dodavatele

Markéta Gajdošová | Pondělí, 27. srpen 2018

Základem spokojeného života v dřevostavbě je volba správného dodavateleV jakémkoliv oboru můžete volbou špatného dodavatele proměnit plnění svého dlouholetého snu ve vleklou noční můru. U dřevostaveb toto pravidlo platí dvojnásobně a moc tomu nepomáhá, že je volba ideálního dodavatele čím dál tím složitější proces. Je to zbůsobeno neustále stoupající popularitou dřevostaveb, s níž současně roste také počet firem, které zákazníkovi leccos naslibují, ale po podpisu smlouvy se k plnění slibů už tolik nemají. Volba dodavatele však nemusí skončit tragicky. Stačí naslouchat radám odborníků, naší vlastní intuici a také zdravému rozumu.


Líbil se Vám článek?
 

Rozhovor s architektem: Jen talent a píle nestačí.

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. červen 2018

Rozhovor s architektem: Jen talent a píle nestačí.Jsou prodejci, obchodníci i architekti, pro které je zákazník pouze lovnou zvěří. Jejich míra vcítění končí s úvahou, jak nejlépe připravit návnadu, kterou klient spolkne. Profesní úspěch založený na takové strategii je však krátkodobý. I ta nejhloupější oběť totiž časem přijde na to, jak se pasti vyhnout. Tančit v rytmu smysluplné a dlouhodobě produktivní práce není tedy jen o úsilí, které vynaložíme na dosažení cíle. Je to hodně o tom, z jakého úhlu a do jaké hloubky jsme schopni naladit se na pocity druhých a v jakém světle dostaneme jejich motiv zevnitř ven. Architekt Michal Kunc se takové příležitosti nebojí a své „řemeslo" tak provozuje s výrazným psychosociálním přesahem.


Líbil se Vám článek?
 

Začínáme stavět dřevostavbu: dům individuální, nebo typový?

Komerční sdělení | Pondělí, 21. květen 2018

Začínáme stavět dřevostavbu: dům individuální, nebo typový?V minulém díle jsme si řekli něco málo o tom, jak zvolit optimální velikost domu. Dozvěděli jste se, že je vhodné udělat si nejprve přehled o cenách typových domů a z této informace dále vycházet při svém rozhodování. Dnes se zaměříme na to, zda zvolit dům individuální, nebo typový.


Líbil se Vám článek?
 

Projekt nízkoenergetické dřevostavby poskytuje domům různé tváře

DAS | Středa, 04. duben 2018

Projekt nízkoenergetické dřevostavby poskytuje domům různé tvářeNízkoenergetická dřevostavba Merkur 126 z nabídky společnosti ATRIUM se zdá být podle vizualizace veskrze obyčejným domem. Stačí ale, aby mu majitelé vtiskli určitý punc osobitosti, a nejednou tu máme dům, který zaujme citlivým, jemným a přesto nápaditým a barevným laděním – ať už má na fasádě dřevo, nebo kámen.


Líbil se Vám článek?
 

Začínáme stavět dřevostavbu: Za kolik a jak velkou?

Komerční sdělení | Úterý, 03. duben 2018

Začínáme stavět dřevostavbu: Za kolik a jak velkou?Často se na schůzkách s klienty setkávám s tím, že nevědí, jak začít s přípravou stavby domu a na koho se obrátit s projekcí a realizací. Tento seriál se pokusí vytvořit jednoduchý návod, jak na to. Co budete potřebovat vědět na samém začátku?


Líbil se Vám článek?
 

Klasickou nebo moderní dřevostavbu? O stylu rozhodne střecha!

DAS | Středa, 07. březen 2018

Klasickou nebo moderní dřevostavbu? O stylu rozhodne střecha!Lucky neboli šťastný – tak se jmenuje nový bungalov s přímým vstupem na terasu a střechou na přání...


Líbil se Vám článek?
 

Moderní roubenka s bílými okny: Netradiční řešení pro náročné

DAS | Středa, 20. prosinec 2017

Moderní roubenka s bílými okny: Netradiční řešení pro náročnéRoubenka realizovaná firmou Dřevostavby Harabiš s.r.o. je zaujme na první pohled trochu netradičním prvkem – okny s bílými rámy v moderním stylu. Dům plně vyhovuje i velmi náročným klientům.


Líbil se Vám článek?
 

Projekt moderní dřevostavby – ve jménu nejvyššího komfortu

DAS | Pondělí, 18. prosinec 2017

Projekt moderní dřevostavby – ve jménu nejvyššího komfortuV nejjižnější části hlavního města Slovenska, na břehu vodního díla Gabčíkovo, vyrostl v roce 2017 osobitý dům z masivních dřevěných panelů STORA ENSO CLT. Rodinný dům o ploše 132 m² postavila firma Budmero Jakuba Študenca pod taktovkou architektů z ateliéru MOLNÁR-PERÁČEK.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavbu dle typového projektu si můžete pronajmout na víkend

DAS | Pondělí, 20. listopad 2017

Dřevostavbu dle typového projektu si můžete pronajmout na víkendTypový dům Futura Freestyle od společnosti Domesi si svou univerzálností získal již desítky spokojených majitelů. Díky propojení interiéru s exteriérem, chytře řešeným dispozicím i velké variabilitě umí být Futura Freestyle jak kvalitním rodinným domem, tak příjemným víkendovým bydlením.


Líbil se Vám článek?
 

Projekt moderní dřevostavby: Pro rodinu nebo seniorský pár

DAS | Pondělí, 30. říjen 2017

Projekt moderní dřevostavby: Pro rodinu nebo seniorský párStartovní dům pro mladou rodinu, nebo naopak dům pro seniorský pár – tak by se dala jednoduše charakterizovat montovaná dřevostavba s typovým označením Pollux 124 z produkce horažďovické společnosti ATRIUM s.r.o.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner