Lenka Trandová: ADMD je majákem ve světě dřevostaveb

Michal Babor | Pátek, 22. listopad 2019

Lenka Trandová: ADMD je majákem ve světě dřevostavebAsociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) se během téměř dvaceti let své existence etablovala v organizaci, která dlouhodobě usiluje o popularizaci dřevostaveb a kultivování podnikatelského prostředí v tomto oboru. Za touto poněkud strohou formulací hledejme roky mravenčí práce v zemi, jejíž většinová populace k jiným než zděným domům stále ještě vzhlíží s nedůvěrou a která v době, kdy u našich západních sousedů rostou výškové dřevostavby jako pověstné houby po dešti, zůstává u opatrných čtyř podlaží. Přesto ADMD dokázala téměř nemožné: v době, kdy vznikla, patřilo dřevostavbám na trhu rodinných domů pouhé procento, dnes se toto číslo blíží patnáctce. Na přelomu roku prošla ADMD organizační proměnou a nás zajímalo, zda se změní také její směřování a cíle. Hovoříme s novou ředitelkou ADMD Ing. Lenkou Trandovou.


Líbil se Vám článek?
 

Začínáme stavět dřevostavbu 5.díl: Výběr domu - shrnutí základních pravidel

Komerční sdělení | Pondělí, 21. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 5.díl: Výběr domu - shrnutí základních pravidelPředchozí díly našeho seriálu Vás seznámili se základními úvahami spojených s výběrem domu s ohledem na velikost a cenu. Pomohli nám s volbou mezi individuálním nebo typovým domem. Řekli jsme si co je důležité při výběru architekta a jak probíhá proces návrhu individuálního domu. Celý proces trvá 3 až 6 měsíců a je pro dům zásadní, a proto si jej pojďme ještě jednou shrnout v základních bodech.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 8.díl: Podklady pro vytvoření nabídky

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 8.díl: Podklady pro vytvoření nabídkyMáme za sebou několik klíčových rozhodnutí, a i když to tak nevypadá, možná těch nejdůležitějších. Pro kvalitní a spokojenou realizaci je totiž důležité, zda si vyberete už na začátku partnera, který svému oboru rozumí, nebo jen takového, který kreslí hezké obrázky do šuplíku.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 7.díl: Výběr zhotovitele a poptávkové řízení

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 7.díl: Výběr zhotovitele a poptávkové řízeníVšechny informace o výběru domu, jeho velikosti, volbě architekta i typech projektové dokumentace jsme si už na stránkách tohoto časopisu řekli. Víme už, jaký dům vlastně hledáme, a představili jsme si typy projektové dokumentace. V tomto díle se poprvé dostáváme do další z důležitých etap pro váš dům a tou je příprava stavby. Jejím výsledkem by měla být kompletní cena domu, seznam všech dodavatelů i návrhy smluv, které vás čekají podepsat.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 4.díl: Kroky po dokončení studie domu

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 4.díl: Kroky po dokončení studie domuV minulých pokračováních jsme dokončili studii domu, která dává tvar Vašim úvahám o bydlení. Základním předpokladem dalšího pokračování na projektu je cena budoucího domu. Naši architekti tvoří dnes i v 3D, takže můžete domem také procházet ve virtuální realitě.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 3.díl: Výběr architekta

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 3.díl: Výběr architektaV našem seriálu jsme si už řekli, že volbu domu zásadně ovlivní množství peněz, které chceme do domu investovat. Probrali jsme, co všechno bude třeba realizovat a kolik přibližně budou tyto dodávky stát. Rozhodli jsme se mezi typovým a individuálním domema logicky tedy následuje další otázka: Jak si vybrat architekta, aby nám navrhl skutečně takový dům, který chceme a na který máme?

 

Začínáme stavět dřevostavbu 6.díl: Dokumentace ke stavebnímu povolení

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 6.díl: Dokumentace ke stavebnímu povoleníJeště než si řekneme, k čemu je a jak moc důležitá je dokumentace ke stavebnímu povolení, shrňme si základní body, které jsme se v našem seriálu už dozvěděli.

 

700 dřevostaveb na kontě

Komerční sdělení | Sobota, 28. září 2019

700 dřevostaveb na kontěSpolečnost HK Dřestav je ověřeným partnerem při výstavbě nového domova. V současné době má za sebou přes 700 realizací převážně rodinných domů. Výsledky letité práce jsou oceněny nejen řadou spokojených uživatelů domů, ale také certifikátem v oblasti stavebnictví Kvalitní firma, který již několik po sobě jdoucích let úspěšně obhájila.

 

Reportáž ze stavby. Dům, který může růst

Komerční sdělení | Pondělí, 29. duben 2019

Reportáž ze stavby. Dům, který může růstPojďte se s námi projít po pomyslné cestě, po které budou kráčet i mnozí z vás. Na příběhu vzniku jednoho domu vám chceme ukázat, jak se vlastně rodí rodinný dům, co všechno se řeší dříve, než se poprvé bagr zaryje do země, a co všechno vás i nás čeká během realizace. Netvrdíme, že vždy všechno probíhá podle nastíněného scénáře, ale v případě naší firmy tomu tak ve většině případů je.

 

Výrobce vs. dodavatel dřevostavby - jaký je mezi nimi rozdíl?

Redakce | Pondělí, 18. březen 2019

Výrobce vs. dodavatel dřevostavby - jaký je mezi nimi rozdíl?Vybrat ideální rodinný dům bývá velmi náročné. Každý má jiné požadavky, přání a možnosti. Pokud již máte představu o tom, jak má vaše dřevostavba vypadat, začnete hledat dodavatele. Ne vždy musí platit, že dodavatel dřevostavby rovná se výrobce.

 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop