Výběr správného dodavatele vám zaručí, že dům budete moci předat dalším generacím!

Komerční sdělení | Středa, 20. březen 2024

Výběr správného dodavatele vám zaručí, že dům budete moci předat dalším generacím!Zájem o dřevostavby v České republice stále roste. Dřevo je totiž ve stavebnictví využíváno po staletí a vydrží mnohdy více než zděný dům. Rozmach dřevostaveb sebou nese ale i určité obavy a mýty kolem těchto staveb, nejčastější je nízká životnost. Často si také lidé pod pojmem dřevostavba představí sruby či roubenky, přitom v dnešní době se dá ze dřeva postavit i velmi moderní designový dům s těmi nejlepšími vlastnostmi.

 

Prohlídka skeletových konstrukcí dřevostaveb

Dana Jakoubková | Neděle, 09. duben 2023

Prohlídka skeletových konstrukcí dřevostavebJe to už hodně dávno, kdy se dřevo na konstrukci domu připravovalo roky dopředu. Vybrané stromy, většinou borovice nebo smrk, se ještě v lese, „na stojáka“ každou zimu zbavily části kůry, aby strom poškozenou plochu zaplnil pryskyřicí. Teprve po sedmi i více letech, když byl takto „opraven“ celý kmen, se strom pokácel. A právě přirozeně tvrzené a proti hnilobě konzervované dřevo najdete na většině dřevěných staveb s věkem delším než tisíc let. V dnešní zrychlené době si tak dlouhé čekání může málokdo dovolit. Proto, aby dřevěná konstrukce přežila v dobré kondici více než jednu lidskou generaci, musely být vyvinuty jinak sofistikované systémy, jejichž vývoj evokuje nové chápání materiálů a dává stavebníkovi i manipulační prostor pro zhmotnění toho, co od domu očekává.


Líbil se Vám článek?
 

Kdo a jak bude dokončovat váš dům? Rozhodnutí je zcela zásadní

Lucie Němcová | Pondělí, 21. listopad 2022

Kdo a jak bude dokončovat váš dům? Rozhodnutí je zcela zásadníRozhodnout se, v jaké fázi a podobě budete od dodavatelské firmy přebírat svůj dům, je zásadní rozhodnutí, které ovlivní mnohé. Může ušetřit mnoho nervů a peněz, anebo přesně naopak. Jenže aby to nebylo tak snadné, neexistuje jedna správná cesta pro všechny.

 

Kdo je architekt?

Lucie Němcová | Pondělí, 27. červen 2022

Kdo je architekt?Rozhodnutím stavět nový dům vstupujete do divoké džungle. Bez dobré navigace vás čeká řada nečekaných překvapení, slepých uliček a vyčerpávajících rozhodovacích procesů. Kde ale najít správnou navigaci? Je to právě architekt? Nebo nás vysvobodí typový dům? Svůj úhel pohledu nám přiblíží odborníci, pro které je tato džungle druhým domovem.

 

ADMD – záruka kvality pro firmy i zákazníky

Komerční sdělení | Pondělí, 29. listopad 2021

ADMD – záruka kvality pro firmy i zákazníkyAsociace dodavatelů montovaných domů je uskupením firem, které šíří povědomí o dřevostavbách u laické i odborné veřejnosti a prosazují kvalitní dřevostavby na českém trhu. ADMD sdružuje certifikované výrobce dřevostaveb a partnerské dodavatele služeb či materiálů, kteří se společně vzdělávají v oboru a ukazují budoucnost stavění ze dřeva.

 

Od osvědčení k záruce aneb proč je u firem nutná certifikace

Redakce | Středa, 13. říjen 2021

Od osvědčení k záruce aneb proč je u firem nutná certifikaceS rostoucí oblibou dřevostaveb vzniká i řada nových firem, které tento typ bydlení nabízejí. Odlišují se od sebe i nabízenou kvalitou, a zákazník pak stojí před rozhodnutím, podle čeho vybrat tu správnou. Je důležité, zda firma dodává certifikované výrobky, či nikoliv? Pro stavitele dřevostaveb by kvalita a bezpečnost stavby měla být v popředí zájmu, protože potenciální stavebník se řídí při výběru stavební firmy mimo jiné podle referencí – může si prohlédnout právě postavený dům, zeptat se na zkušenosti lidí, kteří v něm už bydlí.

 

Technický dozor – prodloužená ruka stavebníka domu

Redakce | Středa, 16. červen 2021

Technický dozor – prodloužená ruka stavebníka domuKolem výstavby rodinných domů se pohybuje řada poradenských profesí. Od projektantů, architektů, bytových designérů, přes právníky až po realitní a hypoteční makléře. Za poradenství lze utratit desítky, někdy i stovky tisíc korun. Investor má často pocit, že jejich rady nevedou ke hmatatelnému výsledku. Jako laik se však bez jejich pomoci neobejde. K profesím, na které by v rámci úspor rozhodně neměl rezignovat, patří technický dozor. Stručně řečeno je to stavebnětechnický odborník, který kontroluje technickou kvalitu prací na stavbě a oprávněnost čerpání rozpočtu v zájmu investora – stavebníka.

 
 

Stavíme dřevostavbu 6. - O čem hovoří odborné termíny a veličiny?

Redakce | Pondělí, 25. leden 2021

Stavíme dřevostavbu 6. - O čem hovoří odborné termíny a veličiny?V produktových listech jednotlivých stavebních výrobků jsou uváděny kromě základních fyzikálních veličin, jako jsou výška, šířka, délka, tloušťka, hmotnost, hustota, pevnost, atd. také veličiny, které se používají především pokud mluvíme o dřevostavbách. Které to jsou?


Líbil se Vám článek?
 

Pokud si chcete stavět dřevostavbu měli byste zvážit kvalitní stavební dozor

Redakce | Čtvrtek, 21. leden 2021

Pokud si chcete stavět dřevostavbu měli byste zvážit kvalitní stavební dozorChcete-li postavit kvalitní dřevostavbu, měl by na její realizaci dohlédnou odborník. ADMD dlouhodobě podporuje kvalitní dřevostavitele na trhu a poskytuje zázemí pro zájemce o výstavbu dřevostavby. Vždy je potřeba nepodcenit výběr dodavatelské firmy a zároveň mít přehled o dění na staveništi. Proto ADMD doporučuje prověřené stavební dozory. Jednoho z těchto odborníků jsme se zeptali na pár otázek, které Vám jistě pomůžou v rozhodnutí, zda stavební dozor budete potřebovat.

 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

gotop