Začínáme stavět dřevostavbu 5. díl: Výběr domu - shrnutí základních pravidel

Komerční sdělení | Pondělí, 21. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 5. díl: Výběr domu - shrnutí základních pravidelPředchozí díly našeho seriálu Vás seznámili se základními úvahami spojených s výběrem domu s ohledem na velikost a cenu. Pomohli nám s volbou mezi individuálním nebo typovým domem. Řekli jsme si co je důležité při výběru architekta a jak probíhá proces návrhu individuálního domu. Celý proces trvá 3 až 6 měsíců a je pro dům zásadní, a proto si jej pojďme ještě jednou shrnout v základních bodech.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 8. díl: Podklady pro vytvoření nabídky

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 8. díl: Podklady pro vytvoření nabídkyMáme za sebou několik klíčových rozhodnutí, a i když to tak nevypadá, možná těch nejdůležitějších. Pro kvalitní a spokojenou realizaci je totiž důležité, zda si vyberete už na začátku partnera, který svému oboru rozumí, nebo jen takového, který kreslí hezké obrázky do šuplíku.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 7. díl: Výběr zhotovitele a poptávkové řízení

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 7. díl: Výběr zhotovitele a poptávkové řízeníVšechny informace o výběru domu, jeho velikosti, volbě architekta i typech projektové dokumentace jsme si už na stránkách tohoto časopisu řekli. Víme už, jaký dům vlastně hledáme, a představili jsme si typy projektové dokumentace. V tomto díle se poprvé dostáváme do další z důležitých etap pro váš dům a tou je příprava stavby. Jejím výsledkem by měla být kompletní cena domu, seznam všech dodavatelů i návrhy smluv, které vás čekají podepsat.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 4. díl: Kroky po dokončení studie domu

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 4. díl: Kroky po dokončení studie domuV minulých pokračováních jsme dokončili studii domu, která dává tvar Vašim úvahám o bydlení. Základním předpokladem dalšího pokračování na projektu je cena budoucího domu. Naši architekti tvoří dnes i v 3D, takže můžete domem také procházet ve virtuální realitě.

 

Začínáme stavět dřevostavbu 3. díl: Výběr architekta

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 3. díl: Výběr architektaV našem seriálu jsme si už řekli, že volbu domu zásadně ovlivní množství peněz, které chceme do domu investovat. Probrali jsme, co všechno bude třeba realizovat a kolik přibližně budou tyto dodávky stát. Rozhodli jsme se mezi typovým a individuálním domema logicky tedy následuje další otázka: Jak si vybrat architekta, aby nám navrhl skutečně takový dům, který chceme a na který máme?

 

Začínáme stavět dřevostavbu 6. díl: Dokumentace ke stavebnímu povolení

Komerční sdělení | Pátek, 18. říjen 2019

Začínáme stavět dřevostavbu 6. díl: Dokumentace ke stavebnímu povoleníJeště než si řekneme, k čemu je a jak moc důležitá je dokumentace ke stavebnímu povolení, shrňme si základní body, které jsme se v našem seriálu už dozvěděli.

 

Výrobce vs. dodavatel dřevostavby - jaký je mezi nimi rozdíl?

Redakce | Pondělí, 18. březen 2019

Výrobce vs. dodavatel dřevostavby - jaký je mezi nimi rozdíl?Vybrat ideální rodinný dům bývá velmi náročné. Každý má jiné požadavky, přání a možnosti. Pokud již máte představu o tom, jak má vaše dřevostavba vypadat, začnete hledat dodavatele. Ne vždy musí platit, že dodavatel dřevostavby rovná se výrobce.

 

O důležitosti komunikace při realizaci vaší dřevostavby

Redakce | Úterý, 12. březen 2019

O důležitosti komunikace při realizaci vaší dřevostavbyŘíkávalo se, že moderní doba přináší moderní myšlení. Týká se to však i moderního způsobu jednání, přístupu k práci a ke klientům? Platí, že moderní rovná se lepší?

 

Reference na dodavatele dřevostavby

Redakce | Pondělí, 04. březen 2019

Reference na dodavatele dřevostavbyMůžete mi, prosím, někdo doporučit konkrétní firmu na dodávku dřevostavby na klíč i se základovou deskou? Osobní zkušenosti jsou tou nejlepší referencí, proto bych chtěl poradit.

 

Kvalitní dřevostavby - s kým stavět a kdo hlídá kvalitu dřevostaveb?

Redakce | Pondělí, 21. leden 2019

Kvalitní dřevostavby - s kým stavět a kdo hlídá kvalitu dřevostaveb?Máte pozemek, na kterém si chcete postavit dřevostavbu, a nyní vyvstává otázka, jakého zvolit dodavatele. Na trhu je mnoho stavebních firem, které se prezentují jako výrobci dřevostaveb. Pokud jste na začátku a začínáte se po možnostech teprve rozhlížet, pak pro vás může být těžké poznat spolehlivého dodavatele.

 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »