Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Ostatní

Tisk
Nový showroom Miele v Brně

Nový showroom Miele v Brně

Michal Babor | Neděle, 19. prosinec 2010 |

Od prosince 2010 sídlí brněnská centrála a showroom společnosti Miele na zcela nové adrese. Stala se jí moderní administrativní budova Spielberk Office Centre, spojující výhody moderního administrativního komplexu s prestižní polohou v centru města.

Miele Gallery

Podle projektu architektonického studia ADR vznikl na ploše 750 m2 moderní designový prezentační prostor, který nabízí zájemcům o špičkové domácí elektrospotřebiče Miele mnohem více než jejich předvedení. Díky funkčnímu rozdělení prostoru do několika tematických zón mohou návštěvníci získat potřebné informace od perfektně pro školeného personálu, detailně si prohlédnout a vyzkoušet funkční spotřebiče Miele, informovat se o systému inteligentní domácnosti Miele@home v exkluzivním a příjemném prostředí, seznámit se s možnostmi zakomponování spotřebičů do stylového interiéru či využít profesionální poradenskou službu. Nad šálkem lahodného espressa či cappuccina si pak mohou popovídat s přáteli nebo hledat inspiraci pro rekonstrukci kuchyně či koupelny.

Prostory Miele Gallery jsou vybaveny také aktivní kuchyní s funkčními spotřebiči Miele. Všichni, kteří by se rádi seznámili s přednostmi vestavných přístrojů Miele, jejich snadným ovládáním i množstvím rafinovaných detailů, se mohou po předchozí rezervaci zúčastnit předváděcího vaření, na němž se v optimálním počtu 12 osob naučí připravovat vynikající pokrmy rozvíjející kulinářskou fantazii.

Novinkou je zde prostor vyhrazený přístrojům Miele určeným pro profesionální provozy (profesionální pračky, sušičky), v němž nechybí odborné poradenství.

V Miele Gallery nechybí ani kavárna Miele Caffé, kde si návštěvníci mohou vychutnat tzv. zdravou kávu a čerstvě upečené pečivo a moučníky z přístrojů Miele. Kavárna je otevřena od pondělí do pátku od 9.00 do 18.00 hodin.

Stejně jako při výrobě přístrojů Miele je i při zařizování interiéru této budovy kladen velký důraz na využití ekologických a energeticky úsporných materiálů a technologií. Naleznete zde tedy např. prvky v provedení dřeva či kamene. Stěny s vestavnými spotřebiči mají buď lakovanou povrchovou úpravu, nebo je tvoří tapety s přírodními motivy, a vše je působivě podsvíceno LED diodami, prostory pak příjemně osvětlují moderní závěsná svítidla.

Více než showroom

Miele Gallery v Brně není pouze showroomem, kde se lze seznámit se špičkovou kvalitou přístrojů Miele. „Naším cílem je, aby stejně jako její pražský protipól fungovala jako přirozené místo pro setkávání široké veřejnosti i odborníků se zájmem o design, výtvarné umění, architekturu či módu," říká Kateřina Menšíková, marketingová ředitelka Miele ČR.

Svou polohou, technickým vybavením i zázemím je prostor brněnské Miele Gallery ideálním místem pro pořádání nejrůznějších obchodních a společenských akcí, jako jsou konference, přednášky, kongresy, výstavy a vernisáže, módní přehlídky, degustace apod.

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před 18 lety sběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před sedmi lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Ostatní”

 • Jaké osvětlení v roubence či srubu

  Jaké osvětlení v roubence či srubu

  Většina z nás pobývá doma častěji večer než ve dne, správně zvolené osvětlení je proto jednou z nejdůležitějších součástí interiéru. Pro sruby a roubenky platí úplně…

 • Podkroví okem architekta

  Podkroví okem architekta

  Abychom se vůbec dopracovali k útulnému a romantickému prostoru, který můžeme zařizovat podle své fantazie, je třeba jej vybudovat tak, aby zde bylo příjemně, nikde nekondenzovala voda…

 • Kolik peněz vám LED žárovky opravdu ušetří?

  Kolik peněz vám LED žárovky opravdu ušetří?

  Dobrou cestou k úsporám elektrické energie je investice do nových žárovek s LED technologií svícení. Rozdílné názory o koupi LED žárovek slyšíme ze všech stran. Ve spolupráci s…

 • Do chytré domácnosti chytrou žárovku

  Do chytré domácnosti chytrou žárovku

  Už dávno neplatí, že by žárovky byly určené jen na svícení. Moderní LED žárovky mohou měnit barvu světla na základě vašich požadavků, hrát hudbu nebo dokonce vonět. Seznamte se…

Více článků »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

86.7 %
13.3 %

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner