Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Zajímavosti

Kde se vzala láska k roubenkám

Redakce | Sobota, 26. listopad 2016

obrázek článkuRoubenka, slovo v našich myšlenkách spojené s kostkovanými závěsy, praskajícím ohněm v zimě a v létě s vůní borůvkového koláče. Kde se ale vzala tato představa útulnosti? Slovo roubenka bylo ještě na konci 19. století jen označením nejobvyklejších, spíše prostých staveb a rozhodně nevyvolávalo pocity zvláštního pohodlí. Proč v nás tedy vyvolává příjemnou představu o radostných zážitcích z českého venkova?

 

Do nejlevnější dřevostavby se nastěhujete za tři hodiny

Michal Babor | Úterý, 08. listopad 2016

obrázek článkuChcete bydlet skutečně rychle? Máte jen malý pozemek? Jste skromní? Pak je pro vás projekt montované dřevostavby od mladého českého architekta Vojtěcha Valdy ideálním řešením.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby si prohlédlo více než 1100 návštěvníků

DAS | Úterý, 25. říjen 2016

obrázek článkuV sobotu 8. října se v České republice konaly nejen krajské a senátní volby, ale také další ročník akce Den dřevostaveb. Pro zájemce se otevřely vybrané vzorové a referenční stavby členských firem ADMD na území celé České republiky. 32 dřevostaveb od 13 firem sdružených v ADMD si přišlo prohlédnout celkem 1 129 návštěvníků, z nich vážný zájem o výstavbu nové dřevostavby projevilo 197 lidí.


Líbil se Vám článek?

Solární čítárna vám dobije třeba mobilní telefon

Helena Petáková | Pátek, 05. srpen 2016

obrázek článkuFyzický pohyb a slunce – v tomto spojení si určitě představíme aktivity související se zdravým životním stylem, při kterém si přeneseně řečeno dobíjíme baterky. Načerpat novou energii a při tom nabít skutečné baterie potřebné pro právě používanou elektroniku, to už je tak trochu science fiction z dílny studentů architektury Massachusettského technického institutu v Bostonu, USA.


Líbil se Vám článek?

Český SodaStream uvádí na trh originální dámskou edici lahví do kabelky

Redakce | Pátek, 10. červen 2016

obrázek článkuSpolečnost SodaStream uvádí na český trh novou originální limitovanou edici dámských lahví do kabelky. Pod design jedné z nich se kromě českých designérů podepsala i známá modelka Andrea Verešová, která je ambasadorkou světově nejprodávanějšího producenta výrobníků perlivé vody v Čechách.

Jízdní kolo ze dřeva? Proč ne, dřevo není kompromis v kvalitě a pevnosti

Michal Doležel | Pátek, 15. duben 2016

obrázek článkuDřevo může díky svým unikátním vlastnostem dobře posloužit také tam, kde byste to možná nečekali. Podívejte se na jízdní kolo s dřevěným rámem. Podle jeho designéra neznamená použití dřeva ke konstrukci rámu kola vůbec žádný kompromis v mechanických vlastnostech a životnosti bicyklu.


Líbil se Vám článek?

Dřevo není materiál minulosti, ale budoucnosti

Redakce | Čtvrtek, 10. březen 2016

obrázek článkuAčkoliv se ve stavebnictví používá už několik tisíc let, není dřevo ani tak materiálem minulosti, jako spíše budoucnosti. Alespoň to tvrdí řada architektů a stavitelů, podle nichž je dřevo v mnohých směrech dodnes nepřekonaným materiálem.

BIM: Čeká nás větší digitalizace stavebnictví?

Michal Doležel | Čtvrtek, 14. leden 2016

obrázek článkuStále častěji se v souvislosti se stavebnictvím, navrhováním a projektováním domů hovoří o "informačním modelování budovy" - BIM. Jedná se proces vytváření a správy dat o budově během celého jejího životního cyklu. Centrem je přitom digitální model budovy, který však obsahuje i celou řadu dalších dat spojených nejen s projektem, ale i třeba nákupem materiálů, postupem výstavby a provozem.


Líbil se Vám článek?

Veletrh CESTY DŘEVA myslí i na děti

Redakce | Pátek, 11. prosinec 2015

obrázek článkuV druhé polovině ledna bude mít premiéru projekt CESTY DŘEVA, který přinese kompletní představu o oblíbeném materiálu – dřevě. Veletrh bude mapovat cestu dřeva z lesa, jeho zpracování až po výrobu finálních produktů. Hlavní část bude věnovaná dřevostavbám. Opomenuty však nebudou ani děti, které se budou moci vyřádit na dřevěném hřišti, Kostkovišti od společnosti T-WOOD nebo u stavebnice KAPLA.

Největší rezidenční projekt z masivních dřevěných desek

Michal Doležel | Středa, 14. říjen 2015

obrázek článkuMontrealský projekt Arbora bude největším blokem obytných domů a kancelářských prostor na světě postavený z masivního dřeva - z CLT panelů. Stavba projektu byla zahájena letos na podzim, budovy by měly být hotové na začátku roku 2017. Díky svým parametrům může sloužit jako dobrá inspirace pro české developery.


Líbil se Vám článek?

Miniaturní dřevostavby pro skromný život

Michal Doležel | Pátek, 09. říjen 2015

obrázek článkuStavba malých domů je například v USA nečekaně populární. Jejich majitelé si pochvalují hlavně nízké náklady na stavbu bez nutnosti hypotéky a velmi dobrý komfort bydlení. A žít kromě v nich vlastně i musíte, protože kvůli malému prostoru vám nic jiného nezbývá.


Líbil se Vám článek?

V Estonsku dali matce přírodě megafon. Co nám řeknou lesní zvuky?

Michal Doležel | Pátek, 02. říjen 2015

obrázek článkuNevšední uměleckou instalaci zpřístupnili v přírodním parku Pähni Nature Centre v Estonsku. Studenti tamní akademie výtvarných umění umístili do poměrně nedotčeného lesního prostředí velké dřevěné roury ve tvaru megafonů, které zesilují zvuky lesa.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 21

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Reklama