Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Zajímavosti

CUBE – prostor plný inspirací

Komerční sdělení | Pondělí, 24. duben 2017

Zahradní obývací pokoj, venkovní sauna či stylové domácí kino, čítárna, prostor pro oslavy, dětská skrýš – tím vším a určitě lecčíms navíc dokáže být CUBE – dřevěný altán, který si můžete poskládat stejně jako kostky.

CUBE se totiž umí zmenšit, zvětšit, zatemnit, nebo naopak prosvětlit, může mít půdorys obdélníku i čtverce. Umí se přizpůsobit nejen svou velikostí, ale i výplněmi stěn – můžou být plné dřevěné, transparentní laťové nebo prosklené. Zahradní altány CUBE mají stovky variant.  Je jen na vás, jak bude vaše zahradní posezení velké, zda stěny budou otevřené, nebo zasklené, zda chcete více světla, nebo dáváte přednost intimitě za roletou. Prostě si jen řekněte, co byste rádi – CUBE vám to splní...

CUBE má 100 variant - napište nám své přání

Je mnoho společností, které nabízí zahradní domky, sauny a altány, a právě proto se snažíme nedělat totéž. Přicházet s něčím novým a na staré nápady nahlížet novým pohledem. A právě nový pohled byl u zrodu altánu CUBE, který nám, ale hlavně vám nestaví žádné meze. Je jedno, zda toužíte po zahradním obývacím pokoji, venkovní sauně či stylovém domácím kinu. CUBE má stovky variant a zdaleka jsme nevyčerpali všechny jeho možnosti. Napište nám své přání, CUBE se umí zmenšit, zvětšit, zatemnit nebo naopak prosvětlit. CUBE umí plnit každý sen, a proto ten další opravdový originál může být jen váš.

CUBES je anglický výraz pro KOSTKY. A přesně jako kostky se naše altány skládají. Navrhněte si svoji CUBE ze stovek možných variant

www.exteriery.cz

 

Dřevostavba na dně jezera

Redakce | Pátek, 24. březen 2017

dřevostavba z clt seattleNa břehu Washingtonského jezera v Seattlu, na místě, které bylo ještě před sto lety zaplaveno vodou, vyrostla koncem roku 2014 jedna z prvních zdejších dřevostaveb z CLT panelů.


Líbil se Vám článek?
 

Malá dřevostavba s velkým dvorem

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 16. březen 2017

mini dřevostavba 20 mProfesionální sport jde obvykle ruku v ruce s tučnou výplatní páskou, čemuž odpovídá i životní styl. I čtyřiačtyřicetiletý kultovní snowboardista Mike Basich tuto „tradici" naplňoval. Vydělával čtyři a půl milionu korun ročně a z aktivit po celém světě se vracel do domu, z jehož čtyř set metrů čtverečních skromnost zrovna nekřičela. Dnes žije způsobem, který lze nazvat různě, jenom ne rozmařilým.


Líbil se Vám článek?

Největší lyžař světa měří 19 m a jmenuje se Edy

DAS | Pátek, 10. únor 2017

dřevěný lyžař pohled do tvářeNepřehlédnutelnou dominantou letošního mistrovství světa v lyžování ve Švýcarském Svatém Mořici je obří dřevěný lyžař, který dostal jméno Edy. Stal se nejen symbolem letošního mistrovství ale zároveň pódiem pro doprovodný kulturní program, vyhlídkovou věží i lezeckou stěnou.


Líbil se Vám článek?

Mini dřevostavba jako maringotka. Ale doslova "de luxe"...

Dana Jakoubková | Pátek, 10. únor 2017

mini dřevostavba uvodkaMohlo by se zdát, že podlahová plocha menší než třiadvacet metrů čtverečních je pouze pro askety. V tomto případě však nejde o žádnou oběť minimalismu. Cit pro detail a promyšlená koncepce odlišuje tvůrce této mini dřevostavby od jiných „talentovaných" a obyvatelům domku poskytuje život s překvapivým komfortem.


Líbil se Vám článek?

Není budka jako budka

Helena Petáková | Pátek, 06. leden 2017

dreamstimelarge 11282373Dříve patřil malý dřevěný domeček ukrývající suchý záchod ke každé chalupě. Stával nad hnojištěm většinou uprostřed dvora, kde své intimní chvilky trávili jeho uživatelé nanejvýš ve společnosti hrabajících slepic. Soukromí takové zařízení ale postrádalo, když hnojiště bylo umístěné vně chalupy, okolo které navíc vedla obecní cesta nebo sousedův plot. Do některých budek se vstupovalo přímo z domu a nejen na úrovni přízemí...


Líbil se Vám článek?

Letní dřevostavba ze severu

Lucie Němcová | Čtvrtek, 05. leden 2017

SummerHouseDk-Exterior 01Malá dánská vesnička Sjælland je místem koncentrace rekreačních objektů, kam rodiny unikají z městského ruchu a v panenské severské přírodě nabírají nové síly. Jedním z domů určených k odpočinku v letních měsících,je právě tato elegantní stavba z dílny architektonického studia JVA.


Líbil se Vám článek?

Černá stodola slouží k pobytu lidem i zvířatům

Redakce | Úterý, 03. leden 2017

08Architekti z Amsterdamu navrhli černou, dřevěnou stodolu, která slouží jako farma. Na tom by nebylo nic tak zvláštního, kdyby v ní v těsné blízkosti nežili lidé a ovce. Tak jako tomu bylo dříve. 


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba u moře, přímo na pláži

Lucie Němcová | Pátek, 30. prosinec 2016

S úvodkaNa východním pobřeží Nového Zélandu v zátoce zvané Shoal Bay si již před pár lety početná rodina nechala navrhnout víkendový domek, kde dřevo hraje prim v interiéru i exteriéru. Architektonické studio Parsonson Architects se s úkolem popasovalo kombinací novodobého tvarosloví a tradičních forem místních zemědělských usedlostí a vznikl útulný prosvětlený prostor, kde rodina může nabírat síly mimo ruch města a v těsné blízkosti moře. Realizace domku, který bychom my Češi pravděpodobně nazvali chata na víkend, je natolik zdařilá, že jsme se rozhodli ji provětrat a vytáhnout z archivu. 


Líbil se Vám článek?

Apartmá pro kreativce - dřevostavbu hledejte i ve věži!

Lucie Němcová | Čtvrtek, 29. prosinec 2016

uvodkaZajímavou strategii, jak se stát součástí kulturního dění města a současně zviditelnit svoje jméno, zvolilo vedení obchodního domu De Bijenkorf v samém srdci Amsterdamu. V nejvyšším místě historické budovy vytvořilo inspirativní prostor, kam bude zvát umělce všeho druhu, aby popustili uzdu své fantazii.


Líbil se Vám článek?

Židle jako poklad

Lucie Němcová | Pátek, 23. prosinec 2016

Schránka04Objevovat perly českého řemesla nás baví. V záplavě dovezených produktů máme občas dojem, že již nic takového, jako poctivý výrobek z rukou místních truhlářů a lokálních materiálů, neexistuje. Opak je ale pravdou. Představujeme vám výrobu dřevěného nábytku s originálním designem a silným příběhem.


Líbil se Vám článek?

Kde se vzala láska k roubenkám

Redakce | Sobota, 26. listopad 2016

08 HY071764Roubenka, slovo v našich myšlenkách spojené s kostkovanými závěsy, praskajícím ohněm v zimě a v létě s vůní borůvkového koláče. Kde se ale vzala tato představa útulnosti? Slovo roubenka bylo ještě na konci 19. století jen označením nejobvyklejších, spíše prostých staveb a rozhodně nevyvolávalo pocity zvláštního pohodlí. Proč v nás tedy vyvolává příjemnou představu o radostných zážitcích z českého venkova?


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 21

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

74 %
26 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner