Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Aktuálně

Vychází poslední letošní číslo časopisu DŘEVO&stavby: Ochutnávka online ZDE

Jindřiška Kleknerová | Čtvrtek, 16. listopad 2017

tit DaS617 horní část článekPoslední letošní číslo našeho hlavního titulu počasí dnešních dnů neodpovídá. Je totiž prosvětlené, teplo sálající a k tomu osvěžující. Najdete v něm dobré nápady, tipy i odborné rady, které jsou přímo určeny všem, kteří se zajímají o dřevostavby anebo třeba o moderní a funkční design. Trochu z obsahu jsme pro vás připravili v ochutnávce... Časopis DŘEVO&stavby 6/2017 můžete -


Co najdete v novém vydání časopisu DŘEVO&stavby?

 

 • Číslo zahajují redakční návštěvy, tedy texty o domech a majitelích, a především jejich dojmech z procesu stavba dřevostavby. Dřevostavba se dá postavit rychle a dobře, ale není tomu tak vždy. Jistě pro vás bude přínosné, přečíst si příběhy ostatních. Úvodní blok článků pak uzavírá dřevostavba ze Slovinska, která je přímo určena pro důchodce, tedy pro nejlepší léta. A nemusíme vždy skončit v klasické dispozici domu se standardními okny a v ušáku na vinylové podlaze, že…
 • Interiéru tentokrát vévodí masiv, a to jak ten na podlaze, tak ten v podobě nábytku. Kdysi se nábytek vyráběl jen z masivního dřeva, že? Na podlaze, v lepších místnostech, byla také prkna… Masivní dřevo v interiéru je návrat k tradicím a historii, a jistě to není krok zpět.
 • Plánujete pořídit si posuvné dveře a propojit tak lehce dva prostory? Je spousta důvodů pro…

„Všude tam, kde chceme prolnout interiér s exteriérem, bezbariérově vplout z prostoru vnitřního do vnějšího a nijak se neomezit křídlem otevřených dveří, tam, kde toužíme nechat vyniknout výhled do kraje bez rušivých optických prvků, vstupují do hry posuvné dveře“, píše Lucie Němcová.


 • Cítíte potřebu změny a uvažujete o vylepšení vašeho interiéru? Vezměte si na pomoc Feng shui a náš časopis, ve kterém je tak trochu návod jak na to, a hlavně jak pěkně to celé může dopadnout.
 • Sekci Vize zahajuje rozhovor s Ing. arch. Petrem Hájkem, který ve svých návrzích domů vytváří prostor pro sdílení, spolupráci, obživu, dobré sousedství a společnou výchovu dětí. Rozhovor vám tak zprostředkuje jiný, zkušený náhled s přesahem.
 • Kostky už nejsou to, co bývaly. Dnes můžete svým dětem pořídit kostky interaktivní. Hra kombinuje dřevěné hranoly s interaktivními elementy na bázi technologie rozšířené reality…
 • Máme se starat o to, jaký má dřevo původ? Mají zdejší certifikáty opodstatnění a lze se podle nich při nákupu spolehlivě orientovat? Přečtěte si článek Dany Jakoubkové, ve věci budete mít jistě jasněji. Konečný úsudek necháváme na vás.
 • MINISTAVBY: Na zahradě lze jistě postavit ledasco, útulna by vás však možná nenapadla. Ta, kterou vám chceme představit má kamínka, posuvné stěny a je určena pro zahradníka.
 • Dynamický vývoj dřevostaveb přinesl zlepšení ve financování, prostřednictvím hypotečních úvěrů. Čtěte, půjčujte a stavte!
 • Kolem dřevostaveb se stále objevuje mnoho „ale“, „vždyť“ a „co když“. Shoří, sežere je brouk, shnijí, vezme je vítr… a jsou tu jen na pár let. Skutečně? Staňte se v oboru opravdu osvícenými a čerpejte důležitá fakta v textu Martina Klímy.
 • Kulich nebo ponožky? Ptá se redaktorka Dana Jakoubková, která pochybuje o tom, že teplo má přicházet ze shora. Čemu dáváte přednosti vy? A jaká podlaha je pro vás tedy ta ideální?
 • Jestli byla dřevostavba dobře postavena se pozná až po letech. Poznala Lucie Němcová, že se nachází v domě, který byl postaven před 10 lety? A jestli ano, tak podle čeho?
 • Tečka posledního letošního čísla vás posadí do židle, která na letošním zkráceném Designblocku získala titul za Nejlepší nový nábytek.


Tak se hezky usaďte, objednejte si naše provoněné papírové číslo a těšit se jistě můžeme na všechna čísla budoucí. Při redakčních poradách to v redakci vře, na stůl padají nápady, postřehy, nadčasové pohledy nejen na stavby na bázi dřeva, ale také na udržitelnost, minimalismus, menší prostor a větší kvalitu anebo třeba na etický design. Nechme se překvapit, já osobně se těším moc.

 


Líbil se Vám článek?
 

Anketa Dřevostavba roku nabíhá do cílové rovinky, ještě stále můžete naskočit...

Redakce | Čtvrtek, 16. listopad 2017

turyna článek... a nenechat si tak ujít příležitost vyhrát kamna za 185 275 Kč! Anketa Dřevostavba roku má hned několik rozměrů. Může čtenáři přinést nejen nějaký ten nápad, vodítko pro styl či atmosféru nově postavených dřevostaveb. V rámci celoročního klání můžeme jistě mluvit také o velkém objemu inspirace, širším přehledu v možnostech na trhu a nakonec jistě také o erudovanější orientaci mezi dodavateli dřevostaveb. 


Aktuálně můžete ještě pár dní soutěžit v pátém kole kategorie montované dřevostavby, která nabídla ojedinělé domy moderního stylu.

V posledním letošním kole kategorie masivní dřevostavby je hlasování v nejlepším, nepochybujeme o tom, že i vy si vyberete mezi srubem, roubenkou nebo po americku postaveným rančem.


Anketa Dřevostavba roku - co dál?

Každý hlas může vyhrát jednu z hodnotných cen. A nejde jen tak o nějaké levné či nepotřebné záležitosti! Možná i vám by se při stavbě hodilo čerpadlo, obklady anebo designové dveře. Na co vás ale jistě chceme upozornit jsou luxusní kamna, která jsou skutečnou ozdobou nejen naší stránky s výhrami, ale budou jednou z hlediska designu i významnou součástí interiéru domu. A možná to bude ten váš - stačí jen dát svůj hlas!


Líbil se Vám článek?

V dnešních novinkách z oboru se utkají: Nejvyšší dřevostavba světa v Central Parku a Machův včelín u Krušlova

Jindřiška Kleknerová | Čtvrtek, 09. listopad 2017

novinkyCentral Park ve středu New Yorku má být obohacen o novou atrakci, byť dočasnou. Architektonická kancelář DFA zde chce postavit 220 m vysokou věž, jež by však neměla sloužit jen jako rozhledna. Její poslání je však bohulibější.


Líbil se Vám článek?

Dle statistik je průměrná cena dřevostavby nižší než u běžnějších technologií

DAS | Čtvrtek, 09. listopad 2017

dreamstime cena dasNa výstavbu dřevěných rodinných domů bylo v roce 2016 vynaloženo 5,8 mld. Kč, tj. zhruba 8 % z celkových nákladů na výstavbu nových rodinných domů. Průměrná cena dřevostavby vychází levněji než běžného rodinného domu (2,9 ku 3,3 mil. Kč) a nejnákladnější dřevostavby se staví v Praze (4 mil. Kč).


Líbil se Vám článek?

Aktuálně: Odborný seminář INTERIÉRY 2017 - už tento čtvrtek!

Chcete pocítit atmosféru pasivního domu? Tento víkend máte jedinečnou příležitost!

DAS | Pondělí, 06. listopad 2017

pasivní domy 2017 xCentrum pasivního domu pořádá již 14. ročník prestižní mezinárodní akce Dny pasivních domů 2017. Zvažujete stavbu domu nebo plánujete rekonstrukci? Přesvědčte se sami, žepasivní dům je tou správnou volbou pro zdravé a komfortní bydlení, navíc s nízkými náklady.


Od pátku 10. do neděle 12. listopadu můžete navštívit pasivní domy po celé České republice. Připravili jsme pro vás další ročník oblíbené akce "Dny pasivních domů".

Máte jedinečnou příležitost se obyvatel i stavitelů pasivních domů zeptat na to, jak se jim v takových domech žije, jak vlastně fungují a jak se staví.

Během akce otevře své dveře několik desítek pasivních domů po celé České republice. Zájemci mohou bezplatně navštívit již postavené domy, nebo i ty, které jsou těsně před dokončením a získat informace z první ruky přímo od jejich majitelů nebo stavitelů. Pokud se rozhodujete o bydlení v pasivním domě, máte ideální příležitost zjistit, jaké jsou jeho výhody, nebo na co si dát při stavbě pozor.

Soutěž o víkendový pobyt v Českém ráji

V rámci akce také můžete soutěžit o víkendový pobyt s celou rodinou v Českém ráji v obci Koberovy. Stačí navštívit některý z pasivních domů a odhadnout číslo, kolik m² podlahové plochy mají dohromady všechny přihlášené domy do akce Dny pasivních domů 2017. Nejbližší číslo správné odpovědi vyhrává. Pokud bude více správných odpovědí, vítěze vylosujeme. Váš odhad napište na prezenční arch v navštíveném domě.


Líbil se Vám článek?

Chystáte se stavět dům? Přijďte si prohlédnout a zažít dům PASIVNÍ......

DAS | Pondělí, 06. listopad 2017

00rd-tynec-68 okDny pasivních domů s DOMY ATREA se konají na uzemí celé České republiky, srdečně vás zveme do vybraných domů ATREA.


Líbil se Vám článek?

Jak si nejlépe vybrat zhotovitele své dřevostavby? Měl by mít Dokument národní kvality

DAS | Pátek, 27. říjen 2017

Bungalow 73_AMHBLA_0161_GE_grossVybrat si správného zhotovitele nové dřevostavby nemusí být pro Vás, budoucího stavebníka, vždy jednoduché, protože počet firem, které se výstavbě dřevostaveb v České republice věnují, neustále roste, přičemž ne všechny jsou kompetentní kvalitní dům postavit.


Líbil se Vám článek?

Evropské normy pro dřevostavby se utvářejí i za naší účasti

DAS | Čtvrtek, 26. říjen 2017

normy pro dřevostavbyAsociace dodavatelů montovaných domů České republiky je od září 2012 členem Evropského svazu montovaných domů (EFV). Jedná se o profesní oborově zaměřený svaz, který sdružuje jednotlivé Asociace výrobců montovaných domů z většiny evropských zemí. V současné době jsou v EFV zastoupeny kromě ČR ještě tyto země: Spolková republika Německo, Rakousko, Švédsko, Bulharsko, Maďarsko, Švýcarsko, Velká Británie, Irsko, Itálie a Slovensko.


Líbil se Vám článek?

O víkendu lidé volili dřevostavby! Den dřevostaveb tak slavil svůj úspěch...

DAS | Úterý, 24. říjen 2017

das 2Asociace dodavatelů montovaných domů zorganizovala pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již čtvrtý ročník marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2017".


Líbil se Vám článek?

Chybná volba při výběru dodavatele dřevostavby vás může dovést k soudu (video)

DAS | Pondělí, 23. říjen 2017

černé ovce a dřevostavbaZpoždění termínu předání stavby o 70 týdnů, křivá podlaha a špatná statika; veškerá fakta mluví ve prospěch stavebníka. Jednání s dodavatelskou firmou a jejími subdodavateli se přesto změnilo v dlouhé soudní spory, které jsou plné právnických  diskuzí a (pro běžného smrtelníka) neprůhledných kliček. Pusťte si Černé ovce...


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 44

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner