Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Aktuálně

V letošní Ročence dřevostaveb najdete 36 zdařilých realizací

Redakce | Středa, 07. prosinec 2016

obrázek článkuRočenka dřevostaveb 2016 je již v prodeji a přináší vám opět spoustu námětů a inspirace. V letošní ročence dřevostaveb najdete realizace z Česka, Slovenska a Rakouska...


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavba roku 2016: Vyberte svého favorita v posledním semifinálovém kole

Michal Babor | Pátek, 02. prosinec 2016

obrázek článkuLetošní soutěž Dřevostavba roku se pomalu chýlí ke svému závěru. V posledním vydání časopisu DŘEVO&stavby 6/2016 jsme vám představili další čtyři kandidáty na titul. Vyberte toho, který by měl být podle vás nominován do finálového kola soutěže, a dejte mu svůj hlas. Spolu s dalšími semifinalisty z minulých pěti letošních kol postoupí vítězná dřevostavba do závěrečného finálového hlasování.


Líbil se Vám článek?

Pasivní domy ze všech úhlů pohledu

Lucie Němcová | Čtvrtek, 24. listopad 2016

obrázek článkuListopad je měsícem, kterým rezonuje pojem pasivních domů. Na své si během něj přišli odborníci, jež téma zajímá, stejně jako ti, kteří zvažují pasivní dům stavět, nebo zkrátka chtějí více informací. Proběhl totiž dvanáctý ročník Mezinárodní konference Centra pasivního domu 2016 a v návaznosti také Dny pasivních domů 2016, během kterých otevřeli své dveře zájemcům samotní obyvatelé pasivních domů po celé republice. V obou případech jsme byli na místě činu.


Líbil se Vám článek?

Novinky v oboru dřevostavby - všechno na jednom místě

Redakce | Středa, 23. listopad 2016

obrázek článkuCo vše se skrývá za pojmem dřevostavba? Přijďte se přesvědčit na Výstaviště Praha - Holešovice začátkem února, kdy moderní dřevostavby oslaví svůj svátek. Během čtyř dnů, kdy bude probíhat veletrh DŘEVOSTAVBY, bude co vidět, čemu se naučit, co si zkusit a co získat.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavby v praxi – konference profesionálů 2016

Dana Jakoubková | Pondělí, 21. listopad 2016

obrázek článkuDesátý ročník stále populárnější odborné konference Dřevostavby v praxi hostil začátkem listopadu již tradičně hotel Skalský dvůr na Vysočině. Jubilejní akce byla nabitá informacemi, sdílením zkušeností a neodmyslitelně také pohodou a zábavou. V režii pětatřiceti přednášejících proběhlo v rámci hlavního programu celkem dvacet osm přednášek a souběžně i sedm tematicky zaměřených workshopů.


Líbil se Vám článek?

Máte úspornou dřevostavbu? Přihlaste ji do soutěže!

Redakce | Pondělí, 21. listopad 2016

obrázek článkuPasivní domy jsou nejmodernější stavby současnosti. Jsou kvalitně postavené, ekologické a zdravé pro své obyvatele, zejména jedná-li se o dřevostavby. V Česku se pasivních domů každoročně postaví stovky, stejně jako energeticky úsporných budov. Které z nich, jsou nejlepší? Pomozte nám je najít!


Líbil se Vám článek?

Vychází Velká kniha o dřevě

Michal Babor | Čtvrtek, 10. listopad 2016

obrázek článkuJak velká musí být kniha, aby mohla nést ve svém názvu slovo velká? Velká formátem? Velká rozsahem? Nebo snad obsahem? Nová kniha výtvarníka a dřevaře Martina Patřičného je zcela jistě velká svým tématem. Věnuje se dřevu, jeho neopakovatelnosti, materiálu, který člověka provází od dob, kdy poprvé narovnal záda.


Líbil se Vám článek?

Aktuálně: Designblok odhalil téma a vizuál osmnáctého ročníku

Aktuálně: Konference Dřevostavby v praxi 2016

Rigips otevřel stálou školu suché výstavby

Komerční sdělení | Středa, 12. říjen 2016

obrázek článkuSpolečnost Rigips zahájila provoz celoroční Školy suché výstavby. Kurzy sádrokartonu budou probíhat od konce října ve zbrusu nové školící budově v Horních Počaplech, kde se nachází také výrobního závod společnosti. Zájemci mohou volit mezi školením orientovaným na výstavbu svépomocí a výukou určenou pro budoucí sádrokartonáře nebo profesionály v oboru, kteří si chtějí prohloubit své znalosti.

Na vlastní oči: Dřevostavby se otevřou už zítra

Michal Babor | Pátek, 07. říjen 2016

obrázek článkuJiž zítra, v sobotu 8. října 2016, se pro zájemce otevřou vybrané dřevostavby po celé republice. Pořadatelem akce Den dřevostaveb je Asociace dodavatelů montovaných domů a jejím smyslem je prezentovat a přiblížit moderní dřevostavby, jejich konstrukci, vlastnosti a samotnou technologii výstavby.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 32

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

Reklama

Banner