Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Radíme

Lze porovnávat různé ceníky dřevostaveb?

Jitka Příhodová | Sobota, 23. září 2017

Lze porovnávat různé ceníky dřevostaveb?Když si vybíráte dřevostavbu v katalogu, narazíte na nejrůznější typy domů za různé ceny. Každá firma má logicky jiný katalog, ale nečekejte, že můžete ceny podobných domů moc porovnávat. Někde jsou totiž v ceně domu zahrnuta výrazně kvalitnější okna, jinde zase v ceně není vybavení domu apod. Katalogy nemají sjednocený systém, co do cenové nabídky zahrnout a tak je potřeba ceníky studovat opravdu pečlivě. Pro zákazníka je to dost složité, navíc k tomu, aby dokázal jednotlivé ceníky správně porovnat, potřebujete určité znalosti a zkušenosti. Co s tím?


Líbil se Vám článek?
 

Není projekt jako projekt, važte pečlivě

Jitka Příhodová | Středa, 20. září 2017

Není projekt jako projekt, važte pečlivěZákladem kvalitního bydlení je dobrý projekt. A nezáleží na tom, z čeho chcete stavět ani jak velký váš dům bude. Faktem je, že každý nový dům projekt potřebuje. A vy, jakožto stavitelé – investoři, máte prakticky na výběr ze tří variant, jak si projekt obstarat. Můžete si na internetu stáhnout projekt pro typový dům (tzv. generický projekt), můžete oslovit projektanta anebo dokonce architekta, který připraví kromě projektu i studii. Každá varianta má své plusy a mínusy – tento článek se právě na tyto tři možnosti zaměřuje.


Líbil se Vám článek?
 

Nevíte co postavit? Začněte v katalogu!

Jitka Příhodová | Pátek, 15. září 2017

Nevíte co postavit? Začněte v katalogu!Možná uvažujete o tom, jaký dům si postavit. Svět je v dnešní době zahlcený informacemi a možností je nepřeberné množství. Někdo chce stavět z YTONGU, někdo chce mít přírodní stavbu, další by rád postavil co nejlevněji, jiný zase co nejrychleji. Obecně platí, že každý se na stavbu domu dívá jinak. Jestliže alespoň uvažujete o dřevěném domě, ať už o jakémkoliv, pak se vyplatí nahlédnout na rozjezd do katalogu typových dřevostaveb. Když už pro nic jiného, tak alespoň pro inspiraci. Když odhlédneme od toho, že ceníky neukazují ještě konečnou cenu, pro představu zhruba uvidíte, kolik by vás taková stavba stála.


Líbil se Vám článek?
 

Z čeho jsou nízkoenergetické domy

Jitka Příhodová | Neděle, 03. září 2017

Z čeho jsou nízkoenergetické domyCílem výstavby nízkoenergetických domů je stavět a žít úsporně. Pokud chcete stavět opravdu nízkoenergeticky musíte myslet na kvalitní a těsný obal domu. Tedy velmi dobře těsnící okna a vstupní dveře, stěny, které skvěle izolují, perfektně izolovaná střecha apod. Samotné materiály, ze kterých dům stavíte, mohou být různé, ale musí dobře izolovat. Můžete použít dřevo, YTONG, různé moderní přírodní panely nebo i slaměné balíky. Je to na vás, důležité jsou však skvělé izolační vlastnosti.


Líbil se Vám článek?
 

Jak si představit montovanou dřevostavbu

Jitka Příhodová | Čtvrtek, 27. červenec 2017

Jak si představit montovanou dřevostavbuMontovaná dřevostavba je celkem rozšířený pojem. Dřevostavba je taková stavba, kdy je konstrukce postavena za dřeva nebo z produktů na bázi dřeva. Montovaná dřevostavba je pak taková dřevostavba, kdy jsou na staveniště dovezeny již částečně smontované díly, které se dají dohromady jako stavebnice. Díky tomu je stavba montovaných domů velmi rychlá. V praxi to funguje tak, že velká část domu je vyrobena někde v hale a na místo se pak dovezou celé stěny, které jsou k sobě na stavbě během několika dnů spojeny.


Líbil se Vám článek?
 

Nechci levnou dřevostavbu!

Jitka Příhodová | Středa, 26. červenec 2017

Nechci levnou dřevostavbu!Většina lidí cílí na co nejnižší cenu, ale jsou i lidé, kteří nechtějí dělat kompromisy a rádi si dopřejí luxusnější bydlení. Nakonec je to i praktické a z dlouhodobého hlediska relativně levné řešení. Čím kvalitnější materiály a vybavení si pořídíte, tím déle vám vydrží. Nemluvě o tom, že si je budete po celý čas užívat. Dřevostavby nejsou jen levné a v základním provedení. Jestliže chcete do svého bydlení investovat více, můžete si nechat postavit nadstandardní dřevostavbu se vším všudy. V tomto článku se tedy zaměříme na dražší dřevostavby, kdy investor tolik nešetří.


Líbil se Vám článek?
 

Jak vybrat firmu pro stavbu dřevostavby na klíč

Jitka Příhodová | Středa, 19. červenec 2017

Jak vybrat firmu pro stavbu dřevostavby na klíčVybrat si firmu, která vám postaví dřevostavbu na klíč, je složitý proces. Stavebnictví má už dlouhá léta pověst, že se může stát cokoliv. Nedodržují se termíny, výrazně se překračují rozpočty, v nejhorším případě i stavební firmy krachují v době, kdy už vybraly zálohy od investorů. Výběr spolehlivého dodavatele dřevostavby tak nepodceňujte.


Líbil se Vám článek?
 

Jak vybrat správný tvar pro bungalov

Jitka Příhodová | Čtvrtek, 13. červenec 2017

Jak vybrat správný tvar pro bungalovJestli se chystáte postavit si nebo spíše nechat si postavit přízemní bungalov, jedním z prvních těžkých kroků bude vytvořit projekt. Respektive si ujasnit, jaký půdorys a rozložení pokojů chcete v bungalovu mít. V tomto článku se podíváme, jak vybrat správný tvar pro bungalov, podle čeho jej určovat a hlavně, jak vybrat takový tvar, aby vám dlouhodobě vyhovoval. Protože je to jeden z aspektů domu, který už nepůjde změnit.


Líbil se Vám článek?
 

Zvládnu to svépomocí? Stres nebo pohoda a úspora?

Jitka Příhodová | Sobota, 24. červen 2017

Zvládnu to svépomocí? Stres nebo pohoda a úspora?Stavba svépomocí v sobě zahrnuje všechno – stres, úsporu a také fakt, že vás hodně naučí. Stavba svépomocí však není pro každého. Když už chcete stavět sami, rozmyslete se, jestli postavíte celý dům nebo si část necháte udělat firmou a zbytek doděláte. Míra, kterou zvolíte, je extra důležitá. Stavba domu je totiž ohromně náročná, zabere vám naplno zhruba dva roky života. A to není málo. Stavba domu bude mít nejspíše vliv i na všechno kolem – změní vás. Jestli dům dokážete postavit, tak vás to posílí, dodá vám sebevědomí a změní k lepšímu.


Líbil se Vám článek?
 

Pozor na rizika levné dřevostavby

Jitka Příhodová | Neděle, 18. červen 2017

Pozor na rizika levné dřevostavbyBudeme psát o levné dřevostavbě. Ta je pro každého něco jiného, ale řekněme, že levná dřevostavba je v ceně cca 1,5 mil. Kč. Spousta lidí si nemůže dovolit dražší bydlení, ale přesto chce bydlet ve svém. Levná dřevostavba je řešení. Lehčeji získáte hypotéku a budete za ni platit třeba 6 tisíc korun měsíčně. To je podobné jako u nájmu. Takže si to může dovolit skoro každý. Když si vyberete z katalogového domu, bude stavba levná a zároveň rychle postavená. Levné dřevostavby mají i své nevýhody, omezení a rizika, o kterých byste měli vědět předem.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 4

« 1 2 3 4 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner