Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Zkušenosti z dřevostavby

Montovaná dřevostavba - montáž domu může trvat jen tři týdny

Komerční sdělení | Úterý, 20. prosinec 2016

Montovaná dřevostavba - montáž domu může trvat jen tři týdnyMajitel nové dřevostavby se právě nastěhoval, náš dnešní rozhovor se týká pouze zážitků a zkušeností ze stavby domu. Jde o poněkud atypický rodinný dům LARGO 85 Economy.

 

Nízkoenergetická dřevostavba má roční náklady na provoz jen 15 000 Kč

Komerční sdělení | Úterý, 13. prosinec 2016

Nízkoenergetická dřevostavba má roční náklady na provoz jen 15 000 KčRozhovorů se spokojenými obyvateli dřevostaveb jsme vám přinesli již několik. Ale ještě jste si nepřečetli, jak se bydlí v jednom z nejoblíbenějších rýmařovských domů - v domě NOVA 101. Věra a Jan Bridzikovi bydlí v nízkoenergetické dřevostavbě model NOVA 101 EVO se svými dvěma dětmi a pejskem. Prozradili nám nejen vše o stavbě domu, ale také své roční náklady na jeho provoz - pouhých 15 000 Kč!

 

Jak postavit dřevostavbu na klíč - kvalitně a v termínu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 08. prosinec 2016

Jak postavit dřevostavbu na klíč - kvalitně a v termínuSvé zkušenosti se stavbou domu od RD Rýmařov nám sdělili Martin s Michaelou. Na podzim se mladý pár nastěhoval do nové dřevostavby. Zajímají Vás jejich zkušenosti se stavbou a bydlením?


Líbil se Vám článek?
 

Rekonstrukce poloroubenky svépomocí? Jde to

Helena Petáková | Pátek, 30. září 2016

Rekonstrukce poloroubenky svépomocí? Jde toSedm let byl pastevcem na horách a vyráběl sýr. Životem v přírodě s chovem koz a koní začala v mládí Petrova emigrace ve Švýcarsku, ze které se po více než čtyřiceti letech vrátil a pustil se v české krajině do rekonstrukce poloroubenky staré dvě stě let . Hned za jejími vchodovými dveřmi čekají návštěvníka mnohá překvapení. Indonéské postele z Bali a ze Sumatry, další ze Srí Lanky, indické sloupy, vyřezávané krajkové rámy, sekretář vyrobený v Kašmíru… Nábytek a další vybavení si Petr nechal posílat z cest po své oblíbené Asii.


Líbil se Vám článek?
 

Po 9 letech: Dřevostavba stárnout umí

Lucie Němcová | Čtvrtek, 29. září 2016

Po 9 letech: Dřevostavba stárnout umíDřevostavbu v Litoměřicích jsme poprvé navštívili v roce 2009, je tedy vlastně stejně stará jako náš časopis. Dům během prvního desetiletí své životnosti ukázal, s jakou grácií umí stárnout a že je na něj spolehnutí. kvalitní stavba však neznamená pouze kvalitní nosnou konstrukci. Život v domě ovlivňují mnohé faktory, které jsou platné bez ohledu na materiál našich stěn, jak marcel vysvětluje ve svém vyprávění.


Líbil se Vám článek?
 

Tomáš a Lucie: Postavili jsme dům pro svou velkou rodinu

Redakce | Pátek, 16. září 2016

Tomáš a Lucie: Postavili jsme dům pro svou velkou rodinuV Čechách spolu nežijí dlouho. Emigrace rodičů na počátku sedmdesátých let udělala z Tomáše pravého Američana, se kterým se Lucie seznámila při svém ročním pobytu v New Yorku, kde si v době vysokoškolského studia zdokonalovala angličtinu. Ale až láska na druhý pohled, po několika letech přivedla také ji zdánlivě natrvalo do USA, kde se už jako manželé usadili v typickém dřevěném domě, narodily se jim dvě holčičky…


Líbil se Vám článek?
 

Radek: Jsem prostě „tím klukem ze srubu“

Redakce | Pátek, 16. září 2016

Radek: Jsem prostě „tím klukem ze srubu“Sympatický srub na prosluněném kopci nedaleko Benešova nepostavila manželská dvojice, jak to tak většinou bývá, ale jeden mladík. Radek si svůj srub sám nejen vysnil a vymyslel, ale sám také důsledně šel za jeho realizací.


Líbil se Vám článek?
 

Vladimír: Splnil se mi foglarovský sen

Redakce | Pátek, 16. září 2016

Vladimír: Splnil se mi foglarovský senTmavá roubenka nedaleko Bruntálu byla postavena kvůli fence labradora, alespoň majitelé to v nadsázce tvrdí. Kdyby tomu tak bylo, pak ale dostala pořádně velkou dřevěnou boudičku. Svůj nový domov sdílí se svými pány a občas i jejich dětmi, když se vrací ze studií...


Líbil se Vám článek?
 

Irena: Dřevo vytváří pocit domova

Redakce | Pátek, 16. září 2016

Irena: Dřevo vytváří pocit domovaJakkoli se snažíme při redakčních návštěvách o maximální objektivitu při vyprávění příběhu konkrétního domu a jeho obyvatel, neubráníme se možná příliš obecnému vyznění textu. Není třeba také nijak zastírat, že pro reportáže vybíráme domy již zabydlené, s upraveným okolím a dokončeným interiérem. Jenže je i spousta takových, které na svou finální teprve čekají, přesto i jejich příběhy nejsou bez zajímavosti.


Líbil se Vám článek?
 

Pravdivé příběhy

Redakce | Čtvrtek, 15. září 2016

Pravdivé příběhyCo může být zajímavějšího než skutečné příběhy lidí, kteří si už stavbou nového rodinného domu prošli a mohou se podělit o své zkušenosti s těmi, kdo o pořízení dřevostavby teprve uvažují!


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.9 %
26.1 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner