Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Rekonstrukce

Email

Dřevěný krov zůstal po rekonstrukci podkroví viditelný

Redakce | Čtvrtek, 06. říjen 2016

obrázek článkuSimona Kalvoda pravidelně odjíždí s rodinou na chalupu v Brdech. Své oblíbené místo má v podkroví, kde se mezi krokvemi rozprostírá vzdušný a otevřený prostor a z předmětů nastřádaných časem dýchá harmonie a klid. K nastolení únosných teplot v horkých dnech a omezení úniku tepla v zimě však bylo zapotřebí zmodernizovat skladbu střešního pláště a vložit do ní dostatek minerální izolace.


Líbil se Vám článek?
 
Email

Dřevostavby jako efektivní technologie pro rekonstrukce

Redakce | Úterý, 30. srpen 2016

obrázek článkuAčkoliv je Starý kontinent postavený především z cihel, vůbec to neznamená, že by v této oblasti neměly dřevostavby šanci. Právě naopak. Jejich potenciál stále roste. S tím, jak stále stoupají požadavky na energetické úspory a rostou nároky na komfort bydlení, vyvstává stále častěji otázka rekonstrukcí domů na bázi dřeva. Jak se takové domy revitalizují? A jaká jsou specifika jejich obnovy?


Líbil se Vám článek?
Email

Zdařilá rekonstrukce: Podstávkový dům z Frýdlandska

Redakce | Úterý, 12. červenec 2016

obrázek článkuRoubené a hrázděné stavby s tak zvanou podstávkou jsou téměř synonymem po tradiční venkovskou zástavbu severočeského venkova. Ne vždy však bývá dochovaným objektům lidového stavitelství věnována náležitá péče. Příkladem úspěšné rekonstrukce tradičními řemeslnými postupy je celková oprava patrového domu selské usedlosti s roubenou světnicí a hrázděným patrem neseným dřevěnou podpůrnou konstrukcí se sloupy, tzv. podstávkou. Nachází se na západním okraji obce Jindřichovice pod Smrkem ve Frýdlantském výběžku na samotné česko-polské hranici.


Líbil se Vám článek?
Email

Okál jako vyměněný – komfortní a zdravý

Redakce | Čtvrtek, 10. prosinec 2015

obrázek článkuVýhodná koupě hezkého pozemku se starým okálem z roku 1973 měla jedno úskalí. Co s touto nevzhlednou a nezdravou stavbou? Zbourat, nebo zrekonstruovat? Nový majitel se nakonec rozhodl pro rekonstrukci. Nastudoval si totiž, že může provést poměrně snadnou rekonstrukci interiéru pomocí sádrokartonových konstrukcí, které umožňují opravdu rychlou výstavbu, mají výborné akustické parametry a díky malé tloušťce ušetří cennou podlahovou plochu.

Email

Vnitřní úpravy podkroví zvládnete i svépomocí

Lucie Němcová | Úterý, 22. září 2015

obrázek článkuProměnit podkroví v příjemný a romantický obytný prostor je často jedním z ekonomických řešení, jak si vytvořit nebo rozšířit bydlení. Díky novým metodám je taková renovace čím dál snazší. A to i svépomocí.


Líbil se Vám článek?
Email

Dřevostavba rozšířila byt o nové prostory

Administrator | Pondělí, 01. červen 2015

obrázek článkuDomy postavené v sedmdesátých letech ze škvárobetonových panelů se staly na konci minulého století terčem mnoha odborných diskuzí. Vysoká koncentrace radonu ve škvárobetonu ostatně vedla k vytvoření prvních vyhlášek a zákonů orientovaných na tuto problematiku. Dům, který jsme navštívili, byl proto v 90. letech opatřen řízeným větráním s rekuperací tepla, která problém vyřešila. Po roce 2010 se majitelé rozhodli v revitalizaci domu pokračovat.


Líbil se Vám článek?
Email

Podkroví dřevostavby vlastníma rukama

Petra Vaňková | Čtvrtek, 23. duben 2015

obrázek článkuVelký potenciál podkrovních prostor starších domů nelze popřít a byla by škoda jej nevyužít. S pokrokovými technologiemi je navíc možné dosahovat lepších a lepších parametrů a skvělého komfortu. Rekonstrukci můžeme vzít i do vlastních rukou, ušetřit za provedenou práci a odměnit se dobrým pocitem z vlastního přičinění na novém krásnějším bydlení.


Líbil se Vám článek?
Email

Roubenka, která už málem nebyla

DAS | Úterý, 10. únor 2015

obrázek článkuRoubené a hrázděné stavby s tak zvanou podstávkou jsou synonymem pro tradiční venkovskou zástavbu severočeského venkova. Podívejte se na příklad úspěšné rekonstrukce takového domu v Jindřichovicích pod Smrkem.


Líbil se Vám článek?
Email

Rekonstrukce bytu - co je nejlepší do vaší kuchyně?

Dagmar Čechová | Středa, 05. listopad 2014

obrázek článkuRekonstrukce kuchyně není věc, kterou byste chtěli dělat každý druhý rok. Když ale nastane doba a je třeba opotřebovanou, dispozičně nebo designově nevyhovující kuchyň vyměnit, je dobré mít na paměti pár užitečných rad.


Líbil se Vám článek?
Email

Co dělají Češi v létě? Rekonstruují!

Dagmar Čechová | Středa, 17. září 2014

obrázek článkuPočet českých domácností, které během léta rekonstruují své bydlení, stále přibývá. Lidé modernizují především kuchyně, koupelny a bytová jádra, mění okna, zateplují či pořizují novou střechu. Při rekonstrukcích kladou důraz zejména na úsporu energií.


Líbil se Vám článek?
Email

Z AKTUÁLNÍHO VYDÁNÍ: Rekonstrukce tradičními postupy

Helena Petáková | Pátek, 15. listopad 2013

obrázek článkuRekonstruovaný dům je z Kolínska. Nedaleko Týnce nad Labem stojí na boční straně rozlehlé travnaté návsi, která si navzdory všem novodobým přestavbám uchovala vcelku malebný vzhled, i když většina staveb pochází až z první poloviny 20. století. O to více mezi nimi vyniká poslední roubené stavení. Dispozice domu odpovídá přibližně době na přelomu 18. a 19. století, nebo spíše polovině 19. století.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 2

« 1 2 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

86.7 %
13.3 %

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner