Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Jak a s kým stavět

Jak vybrat vhodnou firmu?

Andrea Kaštanová | Pondělí, 04. duben 2016

Jak vybrat vhodnou firmu?Obecně se při výběru dodavatelské firmy doporučuje prověřit její zkušenost (jak dlouho existuje?), získat reference (kolik podobných staveb úspěšně postavila?) a zajímat se o materiály, které standardně používá.

Předchozí zákazníci rádi sdílí (zejména ty negativní) zkušenosti na internetových fórech – času, věnovaného jejich pročtení, nebudete litovat.

Velmi dobrým vodítkem kvality firmy je také její členství v ADMD (Asociace dodavatelů montovaných domů), které zaručuje i dodržování etického kodexu, a DNK (Dokument národní kvality).

Přehledný seznam firem, které se zabývají výstavbou dřevostaveb všemi možnými technologiemi najdete v našem každoročně vydávaném ADRESÁŘI VÝROBCŮ A DODAVATELŮ DŘEVOSTAVEB PRO BYDLENÍ nebo na našich internetových stránkách v sekci ADRESÁŘ FIREM.

Svépomocí můžete u dřevostavby vyřešit základovou desku a spoustu následných dodělávek po ukončení hrubé stavby odborníkem. Tuto část je skutečně lepší mu přenechat. Předá vám zpravidla nosné obvodové plus vnitřní stěny, stropní konstrukce, střechu včetně krytiny, okna a vchodové dveře - pozor, nabídka jednotlivých dodavatelů se může hodně lišit.

Jen je třeba u toho, co budete dělat sami, důsledně dodržovat technologické postupy.

 

Pokud přece jen zjistíte, že vám na celé dílo něco chybí, zvažte, zda některé části (například podkrovní pokoje či garáž) nemůžete dokončit v pozdější fázi. Rozhodně je vhodnější pořídit například do začátku levnější vnitřní vybavení či spotřebiče– na rozdíl od konstrukce domu je můžete snadněji za pár let vyměnit.


Líbil se Vám článek?
 
 

Postavili jsme přes 200 roubenek

Komerční sdělení | Úterý, 07. únor 2017

Postavili jsme přes 200 roubenekProč by měl zájemce o roubenku stavě právě s firmou Bartoš Dřevostavby?


Líbil se Vám článek?
 

Když svou dřevostavbu, tak podle svého gusta!

Komerční sdělení | Čtvrtek, 12. leden 2017

Když svou dřevostavbu, tak podle svého gusta!Současní architekti dokážou mnohé a technologické postupy při výrobě nejsou za „teorií" pozadu. Stačí jen oslovit tu správnou firmou.

 

Domy a projekty: Moderní roubenka

DAS | Neděle, 27. listopad 2016

Domy a projekty: Moderní roubenkaDvoupatrová roubenka v moderním duchu je navržena z lepených pohledových trámů o rozměru 235 × 235 mm, příčky jsou roubené o tloušťce 114 mm, strop nad přízemím tvoří pohledové masivní trámy 200 × 240 mm zaklopené podlahovou palubkou. Celý krov je z interiéru podkroví pohledový. Do okolní krajiny dům dokonale zapadá a dokresluje jedinečnou scenérii pozdních letních večerů.


Líbil se Vám článek?
 

Domy a projekty: Dřevostavba propojená se zahradou

DAS | Sobota, 26. listopad 2016

Domy a projekty: Dřevostavba propojená se zahradouNadčasová moderní forma a uspořádání dřevostavby na klíč KLASIK 153 od společnosti Alfahaus maximálně dbá na velkorysost prostoru, a přesto s ním neplýtvá. Celý rodinný dům je koncipován tak, abyste byli stále v kontaktu s přírodou. Proto je zcela prosvětlený a každé okno vás propojuje se zahradou, ať už jste v obýváku nebo na chodbě.


Líbil se Vám článek?
 

Domy a projekty: Prostorná dřevostavba pro celou rodinu

DAS | Sobota, 26. listopad 2016

Domy a projekty: Prostorná dřevostavba pro celou rodinu Dřevostavba KLASIK 148 je navržena tak, aby uspokojila potřeby i početnější rodiny a zároveň dopřála každému dostatek prostoru. Přízemí tohoto typového rodinného domu přímo vybízí k setkání celé rodiny u stolu či krbu. V patře dřevostavby na klíč se nachází odpočinková zóna, kde bude mít každý člen rodiny dostatek soukromí a prostoru. Z celého rodinného domu dýchá moderní styl, který si však zachoval klasické pojetí rodinného domu.


Líbil se Vám článek?
 

Domy a projekty: Pohodlná dřevostavba do městské zástavby

Redakce | Pátek, 25. listopad 2016

Domy a projekty: Pohodlná dřevostavba do městské zástavbyVe velkých městech nebývá místa nazbyt, proto je nutné využít pozemek co nejlépe s přihlédnutím k přáním klienta a místním podmínkám. Příkladem takového řešení je individuální rodinný dům od Avanta Systeme, projekčně přizpůsobený přesně podmínkám na pozemku i požadavkům stavebního úřadu.


Líbil se Vám článek?
 

Domy a projekty: Lucky - dřevostavba na klíč s variabilní střechou

Redakce | Úterý, 22. listopad 2016

Domy a projekty: Lucky - dřevostavba na klíč s variabilní střechouKlasická, nebo moderní dřevostavba? O stylu rozhodne střecha, zbytek domu zůstává stejný. Takový je dům Lucky od Haas Fertigbau.


Líbil se Vám článek?
 

Unikátní myšlenková mapa vám pomůže vybrat dodavatele dřevostavby

Dana Jakoubková | Středa, 16. listopad 2016

Unikátní myšlenková mapa vám pomůže vybrat dodavatele dřevostavbyRozhodnutí realizovat dřevostavbu na klíč má řadu výhod. V první řadě máte pouze jediného smluvního partnera. Odborná firma se zkušenostmi s výstavbou rodinných domů jako dřevostaveb se o vaše bydlení může postarat od projektu po kolaudaci – a nezáleží na tom, jestli stavíte levnou dřevostavbu, nebo luxusnější rodinný dům.


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 3

« 1 2 3 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner