Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách
Email

Foukaná a stříkaná izolace

Agáta Jankovská | Úterý, 20. září 2016

obrázek článkuFoukané a stříkané izolace mají oproti klasickým izolačním postupům řadu výhod, nevýhod se uvádí jen velmi málo, pokud vůbec. Znamená to, že jsou lepší než tradiční metody izolování, například s pomocí deskových materiálů? A opravdu se hodí všude?


Líbil se Vám článek?
 
Email

Dřevo má budoucnost – i v zateplování

Redakce | Úterý, 06. září 2016

obrázek článkuPřestože jsou přírodní materiály v rámci celkové nabídky tepelněizolačních systémů zastoupeny stále spíše okrajově, předpovídají jim mnozí odborníci velkou budoucnost. Týká se to i desek na bázi dřevních vláken, které na tuzemský trh dodává několik renomovaných výrobců. Dřevovláknité desky lze použít zejména k zateplení vnějších stěn dřevostaveb, a to jak k opláštění dřevěné rámové konstrukce, tak i v systémech z masivního dřeva.


Líbil se Vám článek?
 
Email

Klíč k dokonalému zateplení

Komerční sdělení | Čtvrtek, 25. srpen 2016

obrázek článkuPodle průzkumu agentury STEM/MARK z roku 2012 má více než polovina majitelů šikmých střech zrealizovaných v posledních deseti letech zkušenost s průnikem nebo kondenzací vlhkosti do interiéru. Narůstající počet reklamací je alarmující a neměl by se brát na lehkou váhu. Jako odpověď se nabízí alternativní tepelně izolační materiál.


Líbil se Vám článek?
Email

Sedlák postavil moderní stodolu v Chlumci

Komerční sdělení | Středa, 24. srpen 2016

obrázek článkuNa počátku byla myšlenka vytvořit osobitou stavbu „Sedlákův statek aneb seskupení stodol“ v jedinečném prostředí v blízkosti barokního zámku a malebné stromové aleje. Dnes po roce a půl se zrodil v Chlumci nad Cidlinou netypický rodinný dům, na který jsou jeho majitelé Lubor Sedlák s rodinou náležitě pyšní. Architektem originální a svébytné stavby je Ing. arch. Zdeněk Balík z ateliéru ZETTE ateliér.

Email

Když se řekne součinitel prostupu tepla

Redakce | Úterý, 23. srpen 2016

obrázek článkuSoučinitel prostupu tepla a tepelný odpor (v zásadě se jedná o tak zvanou převrácenou hodnotu U) jsou základními veličinami charakterizujícími tepelněizolační vlastnosti jakékoliv stavební konstrukce – ať už se jedná o cihlu, panelovou dřevostavbu nebo srub.


Líbil se Vám článek?
Email

Když se řekne Blower Door Test…

Redakce | Úterý, 02. srpen 2016

obrázek článkuAčkoliv v češtině máme pro tak zvaný Blower Door Test dostatečně výstižné označení „test vzduchotěsnosti stavby“, v praxi se většinou setkáme s anglickým termínem. Lépe totiž vypovídá o tom, jak se těsnost domu provádí – skutečně se používá ventilátor ve dveřích! Ať už použijeme jakékoliv označení, účel je vždy stejný: odhalit sebemenší netěsnost, která by vedla k nežádoucím únikům tepla z interiéru domu.


Líbil se Vám článek?
Email

Evoluce ve světě izolací

Redakce | Středa, 11. květen 2016

obrázek článkuIsover EVO je další přírůstek v rodině produktů divize ISOVER koncernu Saint-Gobain. Jedná se o výrobek z nové produktové řady Isover 4+, vyrobený z přírodních surovin s použitím zcela nového pojiva na přírodní bázi. Jeho nové složení přispívá ke zkvalitnění vnitřního prostředí, je komfortnější na zpracování. Méně práší a je jemnější na dotek. Vzhledem k nižší lambdě 0,035 W/mK je ideálním řešením pro tepelnou izolaci vnitřních prostor budov, tedy pro šikmé střechy, příčky, předstěny, či podhledy.

Email

Nehořlavé zateplení zajistí kamenná vlna

Redakce | Pondělí, 02. květen 2016

obrázek článkuKritérií při výběru tepelné izolace je celá řada. Spolu s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi by k těm podstatným a rozhodujícím měly patřit dlouhodobá stálost materiálu, schopnost vzdorovat vlhkosti, paropropustnost, akustický komfort a požární bezpečnost. Zároveň by měl materiál splňovat i náročné standardy na ochranu životního prostředí. Kamenná vlna ROCKWOOL výborně vyhoví ve všech těchto parametrech.

Email

Jakou zvolit tepelnou izolaci? Osm důvodů pro minerální vlnu

Redakce | Pondělí, 25. duben 2016

obrázek článkuIzolaci z minerální vlny lze považovat za vysoce univerzální produkt, jehož mimořádné vlastnosti podporují snahu o snížené spotřeby energie a využívání obnovitelných zdrojů. Vzhledem k tomu, jak dlouho už se používá, můžeme tanto materiál považovat za všeobecně známý. Minerální vlna však nenabízí jen klíč k nízkoenergetické budově. Neméně působivá jsou i další fakta.


Líbil se Vám článek?
Email

Jak úsporné se staví domy v okolních zemích?

Redakce | Pondělí, 18. duben 2016

obrázek článkuSituace v evropských zemích je v podstatě shodná: V roce 2020 dosáhnout u všech nových staveb parametru domu s téměř nulovou spotřebou energie. Cesta k tomuto cíli je ale ovlivňována nejen regulační legislativou, ale také ekonomickými možnostmi stavebníků.


Líbil se Vám článek?
Email

Nehořlavým řešením zateplení fasády je kamenná vlna

Redakce | Úterý, 12. duben 2016

Kritérií při výběru tepelné izolace je celá řada. Spolu s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi by k těm podstatným a rozhodujícím měly patřit dlouhodobá stálost materiálu, schopnost vzdorovat vlhkosti, paropropustnost, akustický komfort a požární bezpečnost.


Líbil se Vám článek?
Email

Cement a dřevo - praktická kombinace s výhodnými vlastnostmi

Michal Doležel | Úterý, 23. únor 2016

obrázek článkuStále častěji se na stavbách a v architektuře uplatňují desky z moderních kompozitů cementu a dřeva. Tyto materiály mohou být vhodné i pro dřevostavby - například pro konstrukci fasád nebo pro zvukovou a tepelnou izolaci.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

86.7 %
13.3 %

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner