Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Návštěvy dřevostaveb

Historická roubenka naproti Šporkům

Radek Beneš | Středa, 18. leden 2017

obrázek článkuŘada historických dřevěných staveb u nás znovu rozkvetla díky citlivému přístupu stavebníků (mnohdy chalupářů), kteří ctili původní ráz nemovitostí z minulých století a nebáli se investovat do rekonstrukcí. Jejich osobitost a atmosféra nás okouzlí zejména tam, kde jsou součástí historicky významného celku. Z našich fotografií bude zřejmé, kde a proč si roubená chalupa zasloužila pozornost našeho časopisu.


Líbil se Vám článek?
 

Jednoduchá dřevostavba na víkendy

Dana Jakoubková | Středa, 11. leden 2017

obrázek článkuNa začátku byla zahrada. Martinova rodina v ní trávila víkendy už dlouhá léta. Pod velkým smrkem stála dřevěná chata a před ní starý, rozložitý rododendron. Chata byla ale jenom taková kůlna na přespání a voda se nosila od pumpy z venku. když si paní domácí posteskla, že teplá sprcha a splachovací záchod by vůbec nebyly marné, rozhodl se Martin, že jí nechá postavit kůlnu o něco větší a komfortnější.


Líbil se Vám článek?

Roubenka pod dubem

Radek Beneš | Úterý, 10. leden 2017

obrázek článkuO půvabu roubenky v Orlických horách se může přesvědčit náhodný kolemjdoucí, turista, ale třeba i vyznavač moderního dobrodružství zvaného geocaching. Stojí totiž pod památným, dvěstě let starým dubem, jehož souřadnice lze pomocí navigačního systému GPS snadno najít. Geocher, člověk hrající tuto turistickou, navigační a trochu i internetovou hru, pak proto snadno ukrytý cache (schránku) pod dubem najde. Jen těžko přitom mine dřevostavbu, jejíž příběh si teď můžete přečíst. Pojďte dál...


Líbil se Vám článek?

Srub jako láska na první pohled

Dana D. Dankova | Středa, 04. leden 2017

obrázek článkuSrub nemůže stát kdekoli, ale pokud pro něj vybereme pěkné místo, kde by mohl, řečeno s chytrou horákyní, vyniknout a současně tak trochu splynout s okolím, může stát i tam, kde se sruby tak často nevidí. Třeba na Vysočině.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba s lesem za zády

Dagmar Šimonová | Středa, 04. leden 2017

obrázek článkuNavrhnout, vyprojektovat a postavit dům je komplexní práce, která vyžaduje dokonalou kooperaci všech zúčastněných. Ideální proto je - a v dnešní době se takový způsob začíná rozmáhat - najít si firmu, která zvládne všechny tyto tři fáze sama. Jak postavit investorovi dům jeho snů, a to ještě v době, kdy je služebně v zahraničí, nám povyprávěl architekt z architektonicko-realizačního ateliéru 3AE Lukáš Pejsar.


Líbil se Vám článek?

Nadčasová dřevostavba v kostce

Dana Jakoubková | Úterý, 27. prosinec 2016

obrázek článkuKostka – na první pohled banální tvar svádějící k domněnce, že jeho stavba bude jednodušší a levnější. I střídmost kostky však může disponovat originalitou, díky které i dřevěná bedna získá přitažlivost a nadčasový tah. Stačí ji citlivě vnořit do krajiny, zbavit ostrých rohů a co není nutné dělit dveřmi, prostě neoddělovat.


Líbil se Vám článek?

Pojďte s námi na návštěvu do lesníkovy roubenky

Dana D. Dankova | Středa, 21. prosinec 2016

obrázek článkuRoubenka byla pro Oldřicha vysněným domem už od doby, co se, jak říká, začal pracovně toulat po lesích. A protože mu „toulání" vydrželo dosud a v lese tráví mnoho času, stal se les vlastně jeho druhým domovem. A roubený dům je přece malý kousek lesa...


Líbil se Vám článek?

Pasivní dřevostavba s aktivní červenou

Michal Babor | Pondělí, 12. prosinec 2016

obrázek článkuMajitelé pasivní dřevostavby, na jejíž návštěvu vás zveme, měli už od začátku jasno: jejich nový dům bude ze dřeva. Dřevostavby jsou lehké, vzdušné, rychle se vytopí a mají neopakovatelnou atmosféru. Takového dojmu nabyli nejen studiem časopisů, ale i návštěvou veletrhu Dřevostavby, kde se seznámili i s architektem, který jim nakonec dům navrhl.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba se třemi P(é) byla postavena za měsíc

Dana Jakoubková | Pátek, 02. prosinec 2016

obrázek článkuSeznamte se s vítěznou dřevostavbou třetího semifinálového kola soutěže Dřevostavba roku! Jedná se o montovanou dřevostavbu, jejíž jednotlivé díly – panely jsou vyrobeny v továrně a kompletují se až na staveništi. Vyjma základové desky tak odpadají mokré procesy a stavba je díky tomu jednodušší a rychlejší. Své majitele však přesvědčila především vnitřní dispozicí.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba za cenu běžného bytu

Michal Babor | Středa, 16. listopad 2016

obrázek článkuStavba nového rodinného domu, a nemusí jít nutně o dřevostavbu, je pro každého stavebníka úkolem velmi náročným. Ten, kdo má zkušenosti alespoň s bydlením ve vlastním domě, má tuto úlohu trochu snadnější, naopak obyvatel bytu musí řešit celou řadu problémů a dilemat. V této dřevostavbě však bydlí člověk, který měl téměř ve všem jasno i přesto, že v minulosti byla jeho domovem jen malá garsoniéra. Především však věděl, že nic jiného než dřevostavbu nechce...


Líbil se Vám článek?

Menší dřevostavba i zázemí pro milované psy

Dana Jakoubková | Středa, 26. říjen 2016

obrázek článkuPsi mi byli od dětství blízcí. Mládí jsem trávil na svazarmovském cvičišti a jako dospělec jsem se začal hlouběji zajímat o psy vodicí pro nevidomé. Rozhodnutí věnovat se tomu profesionálně s sebou přineslo potřebu vybudovat dostatečně velké zázemí jak pro množství psů ve výcviku, tak i pro naši čtyřčlennou rodinu. Několik let jsme hledali vhodné místo, abychom měli blízký přístup do Brna a přitom naši psi nerušili sousedy.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 23

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.6 %
26.4 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner
Banner