Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Návštěvy dřevostaveb

Skotsko: Dřevostavba s přezdívkou "kurník" je určena k pronájmu

Michal Babor | Úterý, 12. září 2017

01 Hen house dřevostavbaJe celkem obvyklé, že stavba dřevěného domu vzbuzuje v nepoučených kolemjdoucích poměrně emotivní reakce. Ani v případě malého domku v severní části druhého největšího skotského ostrova Skye tomu nebylo jinak. Protože svým tvarem připomínal domorodcům příbytek pro slepice, dostal přezdívku „kurník". A ta už mu zůstala. Nuže, pojďme nahlédnout, jak se v takovém kurníku bydlí...


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavba z holandského venkova má čiré sklo až po krokve

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. září 2017

Otvírák - SP2015-Zecc-Tuinhuis-1-HiResAtmosféra, kterou tento dům v přirozené zahradě vytváří, se dá těžko popsat. Snad by se dalo říci důvěrná, silná až idylická nebo – řečeno zjednodušeně – je esencí toho, kvůli čemu se sem člověk bude rád vracet, ať už pro náladu, inspiraci, zdraví nebo zakořenění sebe sama.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba svépomocí: Inspirováno finskými rodinnými domky (foto videospot)

Redakce | Středa, 06. září 2017

2 titulka webJosef rozhodně není nezkušený stavebník – postavil už několik rodinných domů, dřevostavba, do které nás pozval, je zatím jeho poslední prací. Ačkoliv se příjemný a velmi útulný domek tváří jako roubenka, ve skutečnosti má pod svým smrkovým pláštěm sloupkovou konstrukci se sendvičovou skladbou. Proč, dozvíme se záhy.


Líbil se Vám článek?

Bydlet v dřevostavbě není hendikep

Dana Jakoubková | Středa, 30. srpen 2017

dřevostavba rýmařov titulIlona a Tomáš neměli s bydlením problém. Žili s dvěma dětmi v pěkném zděném domě nedaleko Prahy a sousedé i městečko samotné jim náramně „sedlo". Přesto se rozhodli, že svůj milovaný, jen pár let starý dům opustí, a postaví si nový ve Slezsku. Proč zvolili dřevostavbu a jak to, že neměli obavy z realizace, o tom se Tomáš nadšeně rozpovídal.


Líbil se Vám článek?

Útulný srub v podhradí (foto videospot)

Dana D. Dankova | Středa, 23. srpen 2017

4 článekKolem plotu ve stráni vede po vnější straně úzká cestička. Kdysi tu byly klimatické lázně a lázeňští hosté se takovými cestičkami mezi zahradami procházeli. Tahle vede kolem pozemku, na němž stojí, skrytý v okolní zeleni, srub. A tak přirozeně souzní se svým okolím, jako by sem patřil, i přes to, že ráz zástavby malého města je zcela odlišný.


Líbil se Vám článek?

Třípatrová dřevostavba na klíč byla do 1 roku hotová

Lucie Němcová | Úterý, 15. srpen 2017

dřevostavba řadovka titulTentokrát jsme s fotografem neparkovali mezi typickou volnější zástavbou rodinných domků, ale v úzké uličce na okraji velkoměsta, kde na nás čekala roztomilá řadovka. Dřevostavba, na jejíž realizaci dohlížel sám majitel domu. Ujal se totiž pozice stavebního dozoru. A jak to dopadlo?


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba je prý nejlepší barák (foto videspot)

Lucie Němcová | Úterý, 08. srpen 2017

Haas dřevostavba titulkaRostislav s Petruší trénovali svoji fyzičku na schodišti do třetího patra bytového domu dlouhá léta, až se jednou pohár naplnil a dozrál čas na nový domov; přízemní a pohodlný. Že bude konstrukčně ze dřeva, bylo jasné jako facka, protože dřevostavba je prý „nejlepší barák".


Líbil se Vám článek?

Rodinné sídlo? Jedině srub! (foto videospot)

Dana D. Dankova | Středa, 02. srpen 2017

01 srub a srubDůvody k pořízení masivní dřevostavby mohou být různé. V tomto případě šlo o vůni dřeva a lásku na první pohled. Ale cesta od „chtěli bychom" k „máme" bývá často delší. Majitelé srubů či roubenek jsou totiž, kromě jiného, nejen cílevědomí, ale také rozvážní. Výsledek ovšem stojí vždy za to.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba v krajině Josefa Lady: Láska na první pohled

Dana Jakoubková | Středa, 26. červenec 2017

titulka dřevostavbaÚřední diktát může stavebníkovi udělat tlustou čáru přes jeho sen. Chráněná krajinná oblast nebo jen obyčejný venkov posune jeho představy do patřičných mezí, které musejí být v kontextu s celkovým vzhledem lokality. Bungalov, který Lubor s Helenou navrhli pro krajinu Josefa Lady, se mu také musel podřídit. Jako hendikep to majitelé domu ale necítí.


Líbil se Vám článek?

Dva jako jeden – siamská dvojčata v šumavských hvozdech

Dana D. Dankova | Středa, 19. červenec 2017

01V poloroubence pobývají Michaela a Tomáš již rok. Obklopeni šumavskou přírodou a tichem relaxují o víkendech po každotýdenním shonu běžných dní. Dům je rozdělen na dvě téměř identické poloviny. A to nejen z hlediska materiálu a konstrukce, dvojakost je i v dispozicích. Jako siamská dvojčata jsou spojeni dva shodní jedinci - dva vchody do obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, dvě koupelny, dvoje schody, dvakrát dva pokoje v podkroví...


Líbil se Vám článek?

Místo dvou domů jedna dřevostavba

Redakce | Úterý, 20. červen 2017

titulka dřevostavba dvěNa místě pozoruhodné dřevostavby, která v sobě spojuje udržitelné stavební postupy a úsporné nároky na vytápění, chlazení a ohřev vody, měly být původně stavby dvě – rodinný dům a hotýlek pro turisty. Dnes do údolí zhlíží čtyřpatrový dům, který spojil obě funkce. Unikátní horské panorama Vorarlberska s výhledem do sousedního Německa se tak naskýtá nejen čtyřčlenné rodině stavebníka, ale i hotelovým hostům.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 27

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner