Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Stavba dřevostavby

Tisk

Systém dřevostavby TWO BY FOUR jako nástroj pro rekonstrukce staveb

Redakce | Pondělí, 16. leden 2017

obrázek článkuV předchozích částech seriálu jsme zmínili některé obecné aspekty, které jsou pro rekonstrukce rodinných domů pomocí materiálů na bázi dřeva typické a významné. Tato část je věnována možnostem a příkladům praktického využití systému TWO BY FOUR (TBF) při rekonstrukcích staveb.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Jak správně zadat rekonstrukci s využitím technologie dřevostavby

Redakce | Pondělí, 09. leden 2017

obrázek článkuMinulé pondělí jsme zveřejnili první část seriálu na téma rekonstrukce staveb s možnosti využití technologie dřevostavby. Vysvětlili jsme si v čem je rekonstrukce oproti novostavbě specifická, proč se k ní nejčastěji uchylujeme, kdo je při provádění rekonstrukce ideálním partnerem, a jak jsme na tom s energetickou úsporou i financováním. Tentokrát už poodkryjeme roušku samotného procesu a poradíme vám, jak správně rekonstrukci zadat.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Dřevomorka domácí doputovala z Himalájí až do našich srubů...

Redakce | Čtvrtek, 05. leden 2017

obrázek článkuNezaměnitelná vůně sušících se hříbků, babek a dalších hub patří k podzimu na chatě stejně jako sněhulák či praskající krb k zimě. Horší ale je, když houbovou vůni v chatě ucítíme na jaře, nebo po delším dešti. Dřevomorka je asi to první, co nás napadne. Dřevomorka domácí je původem z Himalájí a traduje se, že do Evropy se dostala z Indie až po té, co Angličané spotřebovali všechny své stromy na lodě či do krbů a hledali levné stavební dřevo v koloniích. Ať tak či onak, nejen chataři při slově dřevomorka zatrne.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Proč jsou roubenky tak odolné

Redakce | Pondělí, 02. leden 2017

obrázek článkuCo by mohlo stavebníka přesvědčit o tom, že dřevo jako stavební materiál trumfne ve své odolnosti i ten nejtužší lidský kořínek, že dům postavený z živé hmoty pamatuje dobu, o níž čteme jenom v knížkách nebo na internetu? Může být dostatečným důkazem o opravdovém stáří dřeva a tedy jeho odolnosti a trvanlivosti důkaz z útrob našich starých památek, nebo normy, které dřevu nedovolí odolat požáru či dřevokaznému hmyzu?


Líbil se Vám článek?
Tisk

Dřevostavby jako efektivní řešení při rekonstrukci

Redakce | Pondělí, 02. leden 2017

obrázek článkuAčkoliv je Starý kontinent postavený především z cihel, vůbec to neznamená, že by v této oblasti neměly dřevostavby šanci. Právě naopak. Jejich potenciál stále roste. S tím, jak stále stoupají požadavky na energetické úspory a rostou nároky na komfort bydlení, vyvstává stále častěji otázka rekonstrukcí domů na bázi dřeva. Jak se takové domy revitalizují? A jaká jsou specifika jejich obnovy? Nejen to se dozvíte v našem seriálu.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Terasa jako naprosto samozřejmá součást moderní dřevostavby

Dagmar Šimonová | Pátek, 30. prosinec 2016

obrázek článkuNaprosto samozřejmou součástí moderních domů je terasa. Slouží jako propojení hlavního obytného prostoru se zahradou a často bývá místem, na kterém v letních měscících trávíme nejvíce času. Při stavbě patrových domů trvá leckdo i na umístění balkonu, který příjemně rozšíří ložnicové patro. Jenže co je pro někoho nezbytností, chápe jiný jako zbytečnost.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Malá dřevostavba uprostřed garsonky

Lucie Němcová | Úterý, 27. prosinec 2016

obrázek článkuStačí 17 metrů čtverečních k plnohodnotnému životu? Jaká je vlastně minimální velikost příjemného bydlení? Má být diktována předpisy, nebo je otázkou jedinečnosti člověka a prostoru? Každý máme jinou odpověď. Majitel dvou nevelkých bytových jednotek spolu s týmem ateliéru SAEM tu svoji jednoznačně nalezli a je více než kladná.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Jsou dřevěné mrakodrapy stavbami budoucnosti?

Dagmar Šimonová | Pátek, 23. prosinec 2016

obrázek článkuKdyž v roce 2008 poprvé představil architekt Michael Green svůj koncept pod názvem Tall Wood, ještě netušil, kam se jeho práce vyvine. O čtyři roky později společně se stavebním inženýrem Ericem Karshem vypracoval 240 stránkovou studii o zcela novém konstrukčním systému FFTT, která obletěla svět. Jsou jeho vize dřevostaveb ve formě dřevěných mrakodrapů utopistické, nebo opravdu hledí do budoucnosti?


Líbil se Vám článek?
Tisk

Stylové systémové řešení pro bezbariérové koupelny v dřevostavbě

Komerční sdělení | Středa, 21. prosinec 2016

obrázek článkuSuché podlahy nacházejí i v dřevostavbách stále větší uplatnění. Obavy ze suchých podlah nejsou na místě ani při jejich použití ve vlhkém prostředí včetně realizace oblíbených bezbariérových koupelen.

 

Tisk

Další tvůrčí řešení pro dřevostavby

Komerční sdělení | Středa, 21. prosinec 2016

obrázek článkuS robustními, staticky účinnými, povětrnosti odolnými a nehořlavými cementovláknitými deskami fermacell Powerpanel HD je možné realizovat suchou cestou velmi náročné, trvale odolné a bezpečné fasádní konstrukce. Dřevostavbám otevírají tyto materiály nové perspektivy, navíc umožňují i tvůrčí řešení, která by při jiném způsobu stavby nebyla možná.

Tisk

Podhledy a římsy s využitím desek fermacell

Komerční sdělení | Středa, 21. prosinec 2016

obrázek článkuCementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O jsou vhodné jako stavební desky s oblastmi použití pro nenosné vnitřní stěny, pro obklady stavebních konstrukcí v interiéru i exteriéru, jako podkladové desky pro omítku na fasádě, jako nosné desky pro kamenné obklady, v poslední době si však získaly velkou oblibu i při realizaci zavěšených podhledů a venkovních říms.

Tisk

Materiály fermacell v norských ekologických domech

Komerční sdělení | Středa, 21. prosinec 2016

obrázek článkuV Hurdalssjøen Økologiske Landsby (Ekologická vesnice v Hurdalu na jihu Norska) bylo s fermacellem postaveno pět rodinných domů a čtyři dvojdomky, v Kirkenes pak dva dvojdomky. Nároky norského investora na použité materiály byly velmi přísné.

Strana 1 z 53

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.6 %
26.4 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner
Banner