Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Stavba dřevostavby

Tisk

Proč je sádrokarton ideálním materiálem do dřevostaveb?

Redakce | Čtvrtek, 01. prosinec 2016

obrázek článkuKaždý stavebník, který se rozhodne stavět rodinný dům a vybere si dřevostavbu, musí vyřešit, z čeho budou příčky, jakou podobu bude mít podkroví a jak vybuduje kvalitní podlahy. Výjimkou je dřevostavba na klíč, kde všechny tyto starosti odpadají, protože je vyřeší dodavatel dřevostavby. Zdravý interiér, tvarovou dokonalost a jednoduchost montáže v sobě spojují různé druhy sádrokartonových konstrukcí.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Dřevostavby jsou mimořádně vhodné pro lidi se zdravotními problémy

Redakce | Středa, 30. listopad 2016

obrázek článkuRodinným domům, které jsme si zvykli označovat jako dřevostavby nebo montované dřevostavby, člověk sice často nevidí pod kůži, nicméně z velké části jsou složeny ze dřeva. Na jeden rodinný dům s užitnou plochou 140 metrů čtverečních se spotřebuje průměrně 30 metrů krychlových dřeva, nejčastěji smrkového. Tuto matematickou bilanci pak ještě vylepšuje nábytek nebo podlahová krytina, samozřejmě v případě, že jsou vyrobeny z masivního dřeva.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Interiér bytu odhlučnil dřevěným akustickým panelem

Michal Babor | Úterý, 29. listopad 2016

obrázek článkuVrstvené masivní dřevo, které se běžně používá ke konstrukci moderních dřevostaveb, lze použít i do zděného domu. Majitelé nového bytu v Ostravě vsadili na výborné vlastnosti dřeva a výrazně zlepšili akustické parametry tradičního panelového bytu. Získali tak dokonalou pohodu a jedinečný přírodní design.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Co na střechu dřevostavby – vazbu, nebo vazník?

Redakce | Pátek, 25. listopad 2016

obrázek článkuŽe vám slova v titulku nic neříkají? Přesto je dobře znáte a dost možná je právě máte nad hlavou. Jedná se totiž o nosnou část střechy, tedy krov, který je jednou z nejpodstatnějších konstrukcí dřevostavby. Vytváří nosnou konstrukci střechy a umožňuje tak zakrytí rodinného domu, aby byl chráněn zejména před povětrnostními vlivy.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Jak využít zimní slunce v dřevostavbě? K vytápění, ohřevu vody i k otevírání vrat

Redakce | Pátek, 25. listopad 2016

obrázek článkuSluneční energie se v současnosti využívá nejen ve velkém, například v případě solárních elektráren, ale čím dál více i v běžných domácnostech. Přestože je v zimním období sluneční záření méně intenzivní, může pokrýt část energetické spotřeby české domácnosti. Zejména nízkoenergetické dřevostavby a pasivní rodinné domy mohou ze zimního slunce významně profitovat.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Dřevěné podlahy a podlahové vytápění

Redakce | Středa, 23. listopad 2016

obrázek článkuDřevo se na podlahy používá od nepaměti a jen tak něco jo na vrcholu nevystřídá. Nic nedodá interiéru jedinečnost a originalitu, pocit domova a vůni lesa, jako dřevěná podlaha. Jedině s dřevěnou podlahou vnesete k sobě domů kus přírody, ale hodí se dřevěné podlaha k tak oblíbenému podlahovému vytápění? Na to vám odpovíme v našem článku.

Tisk

Projekt dřevostavby: Víme, za co platíme?

Dana Jakoubková | Pátek, 18. listopad 2016

obrázek článkuRčení ´Kdo šetří, má za tři´ je sice obligátním zaklínadlem, ale ošidit kvalitu stavebního projektu dřevostavby může ve výsledku znamenat nemalou ztrátu na druhém konci stavebního řetězce. I když se cena v závislosti na parametrech plánovaného rodinného domu může jevit jako suma značná, právě ve chvíli, kdy zaplatíte za kvalitní projekt a ne jen za „okótovanou studii", jste začali skutečně šetřit.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Projektová dokumentace: Která je která?

Dana Jakoubková | Pondělí, 14. listopad 2016

obrázek článkuPokud se například rozhodnete „obejít" prováděcí dokumentaci stavby tím, že si koupíte projekt z katalogu, respektive dokumentaci jen pro stavební povolení a hodláte podle něj stavět, jste pro šikovnou stavební firmu vítaným zákazníkem. Pokud prováděcí dokumenty dřevostavby na klíč včetně položkového rozpočtu chybějí, máte jen malou šanci, že uhádáte navýšení v míře, která se obvykle toleruje.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Jak se osazují okna do srubů a roubenek

Michal Babor | Pondělí, 14. listopad 2016

obrázek článkuSpecifikem masivních dřevostaveb (sruby a roubenky) je postupné sedání domu v průběhu prvních několika let po dokončení stavby. Z tohoto důvodu je třeba okna a dveře při stavbě srubu a roubenky osazovat správným způsobem, jinak hrozí jejich poškození.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Milujete luxus? Prosklené dřevostavby na klíč vás nezklamou

Redakce | Pátek, 11. listopad 2016

obrázek článkuMáte favorita mezi technologiemi dřevostaveb? Nebo se rozhodujete mezi srubem, roubenkou, montovaným domem či sloupkovou konstrukcí? Mezi moderními dřevostavbami se tak trochu vyjímají stavby, které na první pohled vnímáme jako kombinaci trámů a skla. A tím také jsou, i když tvářit se můžou i jako obyčejné nízkoenergetické domy. Záleží na tom, jak je architekt ztvární.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Vytápění dřevostavby? Zkuste třeba designové radiátory

Komerční sdělení | Pátek, 11. listopad 2016

obrázek článkuPrioritou při vytápění každého domu, moderní dřevostavby nevyjímaje, je samozřejmě funkčnost. Pokud ale nezvolíme přímo skryté podlahové topení, může být i otopný systém doplněn designovými prvky, které budou nejen funkční, ale i krásné. Třeba designovými radiátory Zehnder.

Tisk

10 tipů pro správně zateplenou střechu (nejen) dřevostavby

Redakce | Úterý, 08. listopad 2016

obrázek článkuNezateplenou nebo nesprávně zateplenou šikmou střechou může unikat až 30 % energií na vytápění. Zateplení vhodným izolačním materiálem sníží tepelné ztráty a zvýší hodnotu domu. Vhodným řešením je kamenná vlna, která oproti jiným materiálům zachovává prodyšnost stěn, je odolnější vůči vzdušné vlhkosti a může tak prodloužit životnost celé konstrukce.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 52

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Reklama