Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Stavba dřevostavby

Tisk

Jak se vypořádat s kročejovým hlukem v dřevostavbě?

Redakce | Pondělí, 20. březen 2017

kročejový hluk v dřevostavběAkustika dřevostaveb je v dnešní době stále skloňovaným tématem. Zatímco s neprůzvučností stěn si dokážou výrobci poradit bravurně, slabým místem stále zůstává kročejový hluk, který dokáže život v dřevostavbě hodně znepříjemnit. Pokud je stavba v tomto ohledu špatně konstrukčně vyřešena, může se následná náprava hodně prodražit.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Ticho v dřevostavbě od shora...

Komerční sdělení | Pondělí, 20. březen 2017

ciur - dum-2013-uprava-final... nebo od podlahy, záleží, z které strany se na to „díváte". Jednoticím pohledem je pak kvalitní odhlučnění stropní konstrukce.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Sruby vs. roubenky

DAS | Pátek, 17. březen 2017

kombinování materiálů dřevo a kámenMá to uši jako kočka, ale není to kočka... Má to tlapky jako kočka, ale není to... Tohle přirovnání možná není zcela přesné, ale pravdou je, že ač mají sruby a roubenky stejně jako vybrané živočišné druhy mnoho společných znaků, přece jen se v mnohém liší. Jak tedy poznat, o jaký typ dřevostavby jde?


Líbil se Vám článek?
Tisk

Originální fasádní obklad Skyline Kontrast

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. březen 2017

Skyline Ladenburger uvodní fotoFirma Holzwerke Ladenbuger, specialista na dodávky materiálu pro výrobce dřevostaveb, rozšiřuje svůj program fasádních obkladů "Kontrast" o nový profil Skyline – moderní dřevěný obklad, který podporuje kreativitu u architektů, designérů a zákazníků.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Dolaďte si své představy o dřevostavbě pomocí konfigurátoru

Komerční sdělení | Úterý, 07. březen 2017

konfigurátor dřevostavba garážová vrataMáte jasné představy o své dřevostavbě? Budíte se ze spaní a máte na paměti přesnou kombinaci fasády, oken a dveří? Hoďte to do konfigurátoru a vaše sny a představy se navždy uloží do spolehlivé paměti vašeho dodavatele...

Tisk

Jak si dřevostavby rozumí s živým ohněm

Michal Babor | Úterý, 07. březen 2017

krbová kamna dřevostavba uvodní fotoRodinný dům bez krbu nebo krbových kamen? V žádném případě! Zatímco mužská část domácnosti dokáže nad přítomností nebo absencí živého ohně v obývacím pokoji mávnout rukou, jsou to většinou jejich ženské protějšky, které si nově budovaný domov bez zkrocených plamenů nedokážou představit.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Tepelná pohoda při vytápění radiátory s vyšším podílem sálavého tepla

Komerční sdělení | Pondělí, 06. březen 2017

metropolitan 1800_black_matt_bath4_urban_02_PrintPři uvažování o nejvhodnějším způsobu vytápění vašeho domu nebo bytu můžete zvolit běžná desková otopná tělesa, zajišťující šíření tepla především konvekcí. Těleso ohřívá okolní vzduch. Teplý vzduch stoupá vzhůru, jeho prouděním se vyhřívá místnost. Člověk v takto vytápěném prostředí vnímá teplotu primárně celého prostředí. Deskové tělesa jsou pro zabezpečení požadovaného tepelného výkonu vybavena vnitřními lamelami, mezi kterými se usazuje veškerý prach a nečistoty, které při vytápění proudí v místnosti. Jejich čištění je velmi složité.

Tisk

Devět nejčastějších chyb při realizaci dřevostavby v rozhovoru se stavitelem

Redakce | Pondělí, 06. březen 2017

dřevostavba masiv střecha srubuNa každého budoucího stavebníka čeká na jeho cestě k vysněnému bydlení mnoho zádrhelů a komplikací, jejichž řešení bere čas i energii. Není však nutné vše vyzkoušet na vlastní kůži, oblasti, v nichž se nejčastěji chybuje, jsou stále stejné, jen ne dostatečně známé. O shrnutí a rady, jak se vyvarovat chyb, jsme požádali Ing. Davida Javorského.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Srub na přírodno, roubenka na modro?

Dana D. Dankova | Úterý, 28. únor 2017

01 SRUB S TERASOUMasivní dřevostavba není kapr, tak jednoduchý výběr vhodné finální úpravy v tomto případě nebude. Nabídka nátěrů je široká, vybírat je třeba nejen podle vzhledu, ale i funkce. A důležité je nepřebrat, ale dobře zvolit hned napoprvé, omyly se velmi těžce napravují. I když případné následky by pro investora zřejmě nebyly tak fatální jako pro Jiříka, kdyby nepoznal svou Zlatovlásku hned na první dobrou. Ovšem i tak by měl majitel dřevostavby starostí až až...


Líbil se Vám článek?
Tisk

Chystáte se stavět dřevostavbu? A jaký budete mít dozor?

Dana Jakoubková | Středa, 22. únor 2017

stavební dozor dřevostavby uvodní fotoStavět dům pod vlastní režií je záležitost kombinace sebevědomí, znalostí a zkušenosti. Každému však není dáno tuto trojici udržet v ideálním poměru, což je pro výsledek stavby zásadní. Ať už si objednáte dřevostavbu „na klíč", řemeslníky nebo se hodláte dřít sami, odborný dozor není od věci. Při stavbě svépomocí je dokonce povinný.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Nová generace větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q

Komerční sdělení | Pátek, 17. únor 2017

větrací jednotky uvodní fotoZehnder, evropský leader v oblasti inovativních řešení pro komfortní větrání s rekuperací tepla přichází na český trh s novou generací větracích jednotek Zehnder ComfoAir Q. Prodej byl zahájen 1. ledna 2017. Zehnder ComfoAir Q postupně nahradí velice úspěšnou, spolehlivou a dobře známou řadu rekuperačních jednotek Zehnder ComfoAir 350/550 Luxe, které budou v prodeji min. do konce roku 2017.

Tisk

Zdravý vzduch v dřevostavbě

Komerční sdělení | Pátek, 17. únor 2017

čistička vzduchu úvodkaSyndrom nemocných budov, projevující se nárůstem řady chronických problémů, se nevyhýbá ani dřevostavbám. Pálení očí, respirační problémy, alergie, chronická únava či neustálé bolesti hlavy. To je jen malý výčet problémů, které přináší špatné vnitřní prostředí. V něm trpí nejen děti a nemocní, ale každý, kdo je působení nepříznivých vlivů vystaven dlouhodobě. Zajištění čistého vzduchu by proto měla být jedna z hlavních priorit správného bydlení.

Strana 1 z 55

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.9 %
26.1 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner