Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Stavba dřevostavby

Tisk

Pohádka o kokořínské roubence

Dana D. Dankova | Středa, 23. květen 2018

00 únor 2018 (1)_roubenka_rekonstrukceByla, nebyla v Kokořínském údolí jedna dlouhodobě opuštěná, malinká roubená chaloupka ve velmi špatném stavu. Nikdo ji nepotřeboval, nikdo ji nechtěl. Vlastně to vypadalo, že je úplně zbytečná. Jenže není vždy všechno tak, jak to vypadá: Každá věc má svého kupce a totéž platí i pro roubenky.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Snižte své výdaje za vodu na polovic – pomůže vám nádrž na dešťovou vodu

Komerční sdělení | Pondělí, 21. květen 2018

man-hand-garden-growth 800Přemýšleli jste někdy nad tím, kolik litrů vody denně průměrně spotřebujeme? Statistiky Pražských vod a kanalizací hlásají, že průměrná denní spotřeba vody na osobu činí přibližně 109 litrů. Pokud chceme pozitivně přispět k hospodaření s vodou i do svého finančního rozpočtu, tak s vodou neplýtváme.

 
Tisk

Jak chránit moderní dřevěné stavby - od konstrukce po chemii

Komerční sdělení | Čtvrtek, 17. květen 2018

country-2760191 bochemit_ilustraDřevo má po staletí mnohostranné využití. V současnosti navíc umíme prodloužit jeho životnost a chránit vlastnosti, pro které se stává součástí staveb i interiérů. Obecně spočívá ochrana využívaného dřeva a zabudovaných dřevěných prvků především v ochraně před vlhkostí, před napadením biotickými škůdci a před požárem.

Tisk

Dřevostavba v podobě zahradního domku je postavena do 2 měsíců. Cena? Do 1 000 000 Kč!

DAS | Úterý, 15. květen 2018

avanta zahradni_domek_800Pro malou dřevostavbu navrhnovanou společností AVANTA s.r.o potřebujete malý pozemek, málo materiálu, relativně málo peněz a především málo času. Postavte dřevostavbu rychle a účelně, využijte nového typového projektu zahradního domku z nabídky ověřeného dodavatele!


Líbil se Vám článek?
Tisk

Jarní produktové novinky společnosti ISOTRA a.s.

Komerční sdělení | Pátek, 11. květen 2018

Mira2 pergola_isotraSpolečnost ISOTRA a.s. připravila pro své zákazníky a obchodní partnery na začátek sezóny produktové novinky zejména v oblasti exteriérového stínění.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Vnitřní mikroklima a řízené větrání v dřevostavbách

Komerční sdělení | Středa, 09. květen 2018

elektrodesign fotoDíky současným technickým požadavkům na stavby, provázených dodržováním platné evropské legislativy o energetické náročnosti budov, dosahují moderní a rekonstruované stavby takových parametrů, že přirozené větrání infiltrací spárami oken je naprosto neúčinné. Těsné pláště budov neumožňují přirozený odvod škodlivin a vlhkosti z vnitřního prostoru staveb a jsou v současné době nejvážnějším problémem moderní výstavby. Řešením se ukázalo být řízené větrání.

Tisk

Elektrické radiátory pro komfortní a úsporné vytápění dle EcoDesign

Komerční sdělení | Úterý, 24. duben 2018

Zehnder-RAD-Roda-RACY-R-living-traffic-white Print_30263 titulV souladu s trendem snižování energetické náročnosti budov a dopadů na životní prostředí platí od 1.1. 2018 nové nařízení Evropské unie, stanovující požadavky na EcoDesign lokálních topidel (dále jen EcoDesign). Lokálním topidlem se rozumí zařízení pro vytápění vnitřních prostor pomocí konvekce nebo sálání tepla za účelem dosažení a udržení tepelné pohody osob, vybavené jedním nebo více zdroji, které přeměňují elektřinu přímo na teplo. Toto nařízení je závazné pro výrobce a firmy realizující elektrické vytápění.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Hodí se krbová kamna do pasivního domu? A na kolik vyjde jedno zatopení?

Redakce | Pondělí, 23. duben 2018

dreamstime m_47654412 800Plápolající oheň v kamnech či krbu je bezesporu spjatý s romantikou, příjemným prostředím a pohodou. Právě tím si můžeme vysvětlit, proč je instalace krbových kamen v novostavbách rodinných domů tak častou volbou.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Objevte výhody tepelně-izolačního zásypu v základech domu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 19. duben 2018

dreamstime m_70847058Možností, jak realizovat základy rodinného domu, je mnoho. Většina staveb se v České republice zakládá na pasech s monolitickou základovou deskou. Současná éra energeticky úsporných domů ale upřednostňuje postupy, které pomáhají dům tepelně izolovat a snížit tak jeho budoucí spotřebu tepla.

Tisk

Dřevo k dřevu trochu jinou cestou – tepelně i akusticky

Komerční sdělení | Pátek, 13. duben 2018

ISN 0969Chytré využití vlastností přírodních materiálů dokáže znásobit jejich užitnou hodnotu. Příkladem je foukaná tepelně zvuková izolace Climatizer Plus.

Tisk

Hořlavost dřevostavby aneb lepší sluha, nežli pán (video)

Dana Jakoubková | Úterý, 27. březen 2018

horlavost drevostavbyMohlo by se zdát, že dřevo jako stavební materiál má jistou nevýhodu v tom, že je hořlavé. Zkušenosti prověřené vědeckými poznatky však ukázaly, že dřevěné konstrukce mají požární odolnost srovnatelnou nebo vyšší, než je tomu u mnoha nehořlavých alternativ, jak se celý svět přesvědčil 11. září 2011 při zhroucení ocelové, tedy nehořlavé konstrukce World Trade Centra. Ano, každá doba má své mýty. Ale co se dřevěných domů týká, existuje již řada důkazů, že jsou budoucností architektury.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Ceny izolačních materiálů rostou. Vsaďte na PUR pěnu

Komerční sdělení | Pondělí, 26. březen 2018

pr izolaceDobrá prosperita českého stavebnictví s sebou nese také negativa. Zvyšující se poptávka se totiž promítá do nedostatku tepelně izolačních materiálů, například minerální vaty či polystyrenu a spolu se zpřísněním normy na požární bezpečnost vede k růstu cen. Přijatelnou alternativou je proto volba polyuretanové pěny.

Strana 1 z 63

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner