Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Stavba dřevostavby

Tisk

Čas na změnu s novým rokem: výměna radiátorů při renovaci chrání peněženku i zdraví

Komerční sdělení | Středa, 17. leden 2018

Kermi therm-x2Pořídit si nové moderní a především výkonné radiátory se vyplatí, neboť tak lze značně snížit náklady za energii a škodlivé emise. Pro rychlý a čistý přechod k příjemnému tepelnému komfortu a vyšší energetické účinnosti nabízí Kermi, specialista v oblasti topné techniky pro prostorové klima, se svým programem rekonstrukčních radiátorů ideální řešení a vždy vhodný model pro všechny obytné oblasti.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Jaká kamna do nízkoenergetické a pasivní dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 15. leden 2018

krbová kamnaNa trhu najdete velké množství krbových kamen s různými výkony. Pro dobře zateplené nízkoenergetické a pasivní dřevostavby však nebývá snadné vyhovující kamna najít. Potřebujete totiž nižší výkon a ideálně také provedení s externím přívodem vzduchu.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Vytápění dřevostavby: V čem se liší krb a krbová kamna?

Redakce | Úterý, 19. prosinec 2017

08 JOTUL C80_MiCl_Int ok topení dřevostavbyPrimárním cílem každého topidla je vyrobit a efektivně distribuovat v interiéru teplo. Ostatní vlastnosti už jsou nadstavbou, kterou ale také zanedbat nelze. Vždyť krb či krbová kamna se stanou výrazným prvkem každého obytného prostoru, proto při jejich výběru rozhoduje také design.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Zrekonstruovaná dřevostavba na Šumavě slouží jako penzion pro motorkáře

Redakce | Pondělí, 12. prosinec 2016

 DSC3898Až budete jednou projíždět Šumavou a uvidíte muže, jak na motorce nahání stádo krav, ničeho se nelekejte. Nejspíš to bude Jaromír, kterému se nechce do vysokého koňského sedla, a tak na svých 40 hektarech luk dává přednost motorizovanému  stroji.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Zajímejme se o původ dřeva, ze kterého stavíme. Jaký je v ČR systém certifikací?

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. prosinec 2017

PEFC Otvirak web okMnoho stavebních materiálů pochází z neobnovitelných zdrojů a jejich výroba je energeticky náročná. Dřevo má naopak velkou přednost – je to zdroj obnovitelný. Rozhodnutím postavit si dřevostavbu nebo jenom položit dřevěnou podlahu či alespoň nábytek vybrat ze dřeva, tím vším přistupujeme, ať už vědomě, či nevědomky, zodpovědně a šetrně k životnímu prostředí.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Vytápění bez nečistot a s perfektním vzhledem: Zehnder Charleston

Komerční sdělení | Úterý, 05. prosinec 2017

1 2Rozhovor s Ing. Jiřím Štekrem, vedoucím zastoupení Zehnder pro ČR a SR.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Který krov je nejvhodnější pro sruby a roubenky?

Redakce | Úterý, 05. prosinec 2017

článek krovyStřecha je jedním ze základních prvků každého domu a její hlavní nosnou konstrukcí je krov. V závislosti na typu dřevostavby, dispozičním a patrovém uspořádání je zapotřebí zvolit takovou konstrukci krovu, která bude pro dané použití nejvhodnější. V tomto článku se budeme věnovat třem základním typům krovu, které nejčastěji na našich srubech a roubenkách používáme.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Zisk z osobního domu? Ano! Život bez podmínek.

Dana Jakoubková | Pátek, 01. prosinec 2017

Hájek HUB okJe to jednoduché, je to levné, je to ekologické a k tomu reálné... Co to je? Dům. Váš dům. Váš osobní dům. Peněz na něj nebudete potřebovat moc. Největší investicí budete vy sami. A největším ziskem? Život bez podmínek.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Praktická roubenka pro seniory dýchá a je bezbariérová

Komerční sdělení | Úterý, 28. listopad 2017

vizualizaceObyvatel vyššího věku, kteří chtějí opustit dosavadní stresující životní styl a plánují pro léta zaslouženého důchodu bydlení v menším, útulném domě na okraji města nebo na venkově, stále přibývá. Chtějí prožít klidné období svého života v prostředí, kde budou mít čas na sebe, své koníčky, setkávání s rodinou a přáteli. Touží po místě, které by bylo blíž přírodě, a domě jako základně pro své záliby a aktivity. To vše v souladu se zdravým životním stylem, bez přehnaných starostí s údržbou domu a za rozumných provozních nákladů samotného bydlení. Že to není možné?


Dřevostavba, která takové nároky beze zbytku splňuje, je moderní jednopodlažní roubenka typu R11 z masivního dřeva z nabídky brněnské společnosti OK PYRUS. Její projektant Petr Almáši nás o tom přesvědčil.

Co je předností této roubenky pro seniory?

Při navrhování této roubenky jsme kladli důraz na maximální komfort z hlediska každodenní praktičnosti pro jeho obyvatele. Jednopodlažní bezbariérová dispozice je bez schodiště, terasa krytá proti povětrnosti zajišťuje venkovní posezení i v nepříznivém počasí, hlavní obytný prostor propojený s kuchyňskou částí a jídelním koutem umožňuje přehlednou komunikaci. Dům má hlavní ložnici a další místnost navíc určenou pro hobby nebo jako hostinský pokoj pro přespání návštěv.

pohled01pohled02pohled03
Jaký uživatelský komfort tato moderní roubenka poskytuje?

Dům postavený z přiznaného masivního dřeva navíc poskytuje svým obyvatelům přidanou hodnotu v podobě neopakovatelné atmosféry, která zde panuje a má prokazatelně prospěšný vliv na zdraví a psychiku jeho obyvatel. Nejenže vytváří přívětivý, relaxační pocit, ale má další unikátní schopnosti – díky difuzně otevřeným obvodovým stěnám ze dřeva dům „dýchá", přirozeně reguluje vnitřní vlhkost, odbourává elektromagnetický smog a výboje statické elektřiny (nevíří se zde prach – ideální klima pro alergiky) a tím harmonizuje prostředí uvnitř domu.


Blahodárné působení dřeva na člověka velmi dobře vystihuje i jedno staré čínské přísloví, které praví: Jsi-li nemocný, jdi bydlet do dřevěného domu.


Nebude péče o masivní dřevostavbu pro seniory náročná?

Údržba domu zhotoveného ze dřeva je minimální a při použití hranolů z odolné borovice není třeba ani nátěru chránícího dřevo proti povětrnosti. Dnešní technologie dřevěného stavitelství, v tomto případě z technicky vysušených hranolů opracovaných s milimetrovou přesností na CNC dřevoobráběcím stroji, umožňuje použití všech soudobých technologií pro vybavení domu včetně moderního způsobu vytápění. Není třeba mít obavy z toho, že bude nutné každé dvě hodiny přikládat do kotle, aby bylo v domě teplo. Stačí jen nastavit termostat nebo mít nainstalovanou aplikaci v mobilním telefonu a vše ovládat na dálku pomocí displeje. Navíc masivní dřevěné stěny tohoto typu domu mají vynikajicí tepelněizolační vlastnosti samy o sobě a v provedení jako roubená dvoustěna s vloženou izolací hravě splňují i nízkoenergetické parametry.

půdorysROUBENÁ STĚNA 240mmroubená stěna 320 s izolací 2
Na kolik tato roubenka vyjde a jak je to s možností dodatečných úprav?

Moderní roubenka R11 od firmy OK PYRUS vyhoví všem požadavkům dvojice seniorů na zdravé bydlení bez kompromisu za příznivou cenu, která se pohybuje od 2 mil. Kč v provedení na klíč. Celkový vzhled i dispozici domu je samozřejmě možné změnit podle individuálních přání a potřeb investora. Architektonický výraz a design domu se přizpůsobuje místu a okolí stavby a ve výsledku může mít dům více tradiční nebo naopak velmi moderní vzhled.

www.moderni-sruby.cz


1Petr Almáši
OK PYRUS s.r.o.

Co říká o projektu moderní roubenky říká projektant?

Nabídka bydlení pro seniory bývá často neprávem opomíjena, proto byl návrh konceptu praktického bydlení pro důchodový věk přirozenou volbou. Lidé vyššího věku si přece zaslouží kvalitní a zdravé bydlení! Navíc z vlastní zkušenosti vím, že silná generace „husákových dětí" již začíná uvažovat o tom, kde stráví druhý poločas svého života. Naše moderní roubenka jim rozhodně může nabídnout skvělou alternativu!

Tisk

Tiché větrání s rekuperací tepla a bez průvanu: Nový ventil přiváděného vzduchu.

Komerční sdělení | Pondělí, 27. listopad 2017

3 1Nový inovativní ventil přiváděného vzduchu Zehnder ComfoValve Luna S125 zaujme svým atraktivním decentním vzhledem s výškou jen 30 mm. Díky inovativní konstrukci, využívající Coandova efektu, zajišťuje extrémně tichý přívod čerstvého čistého vzduchu bez průvanu. Jednoduše se instaluje do stropu nebo na stěnu. Umožňuje nastavení požadovaného průtoku vzduchu až do 45 m³/h. V prodeji od 1.11.2017.


Líbil se Vám článek?
Tisk

ROZHOVOR: Na dřevostavbu nemusíte být sami, k jednání můžete přizvat také instituci

Lucie Němcová | Pondělí, 20. listopad 2017

dreamstime článek dřevostavbaTrhu dřevostaveb, který se v posledních letech výrazně rozrostl, poskytuje již více než šedesát let znalosti, měření a certifikaci Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p. (VVÚD) – instituce, kterou využívají výrobci i stavebníci na cestě za vyšší kvalitou dřevostaveb. S jeho ředitelkou, Ing. Jitkou Beránkovou, Ph.D. jsme vedly velmi zajímavou diskuzi nejen o kvalitě dřevostaveb a jejich chybách, pasivních domech či celkové situaci, ale třeba také o tom, v jakém domě bydlí ona sama a jaký by byl ten další, vysněný.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Projektování masivních dřevostaveb ve 3D obsahuje také procházku ve virtuálních brýlích

DAS | Pondělí, 13. listopad 2017

01 projekt dřevostavbyPrezentace studie probíhá vždy za pomoci 3D modelu, který exportujeme do počítače či tabletu zákazníka. Ten se pak může ve svém počítači procházet po budoucím domě jako ve 3D hře. K souboru s 3D modelem je přiloženo také tištěné paré s položkovým rozpočtem. Doplňujícími způsoby prezentace přímo ve firmě je možnost procházky po domě za pomoci virtuálních brýlí a tisk plastikového 3D modelu.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 60

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

10.2 %
89.8 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner