Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Stavba dřevostavby

Tisk

Zahrada u dřevostavby? Jedině s dekorací ze dřeva...

Redakce | Středa, 21. březen 2018

dřevěná postelDřevo je nevyčerpatelnou studnicí témat, ale také inspirace. Na stránkách našeho časopisu jej nejčastěji skloňujeme všemi pády jen jako stavební materiál, ale třeba jako prostředek pro vytvoření neotřelých a zcela jistě originálních zahradních dekorací.


Líbil se Vám článek?
 
Tisk

Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!

Komerční sdělení | Pondělí, 19. březen 2018

žaluzieNení nic hezčího, než probuzení v novém, vysněném domově. Pokud vás ale probudí sluneční paprsky už v pět ráno, celá idylka se okamžitě zhroutí. Žaluzie či rolety tento problém vyřeší za vás. Jaké ale zvolit, aby ladily i k dřevostavbě a nepůsobily jako pěst na oko?

 

 
Tisk

Ze zkušenosti odborníků: Je akustika slabou stránkou dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 19. březen 2018

rd-kosik-exterier-92Na ožehavé téma ohledně dřevostaveb se podíváme ze tří úhlů pohledu – odpovědi na otázky nám poskytnou dva různí odborníci. Jak si tedy vede dřevostavba z hlediska zvukové pohody?


Líbil se Vám článek?
Tisk

Jak využít solární panely aneb dopřejte své dřevostavbě energii ze Slunce!

Dagmar Šimonová | Úterý, 06. březen 2018

05 solární systémy bramac okMožností, jak využívat alespoň malou část ohromné síly nejbližší hvězdy naší planety, je hned několik. Slunce je neuvěřitelně působivým zdrojem energie, z níž se na Zemi dostane už jen minimální část. Přesto je v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby jedním z hlavních zdrojů tepla, který významně šetří ekologické i ekonomické zdroje každého člověka.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Asi tak 20 konstrukčních systémů dřevostaveb... Vyznáte se?

DAS | Pondělí, 05. březen 2018

OBR 3a moderní dřevostavba ve svahuModerní dřevostavby kvalifikovaně a koordinovaně řeší problematiku statiky, akustiky, požární ochrany a stavební fyziky. Novodobé konstrukce se inspirují svými historickými předchůdci. Aktuálně je rozšířena asi dvacítka základních systémů konstrukce, z nichž u nás díky dosud "okleštěnému" trhu i malé tradici v oblasti moderních dřevěných konstrukcí využíváme jen několik druhů – zejména těch, které jsou vhodné pro ekonomickou výstavbu rodinných domů.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Opravdu malé dřevostavby: Altánky, chatky, zahradní domky

Redakce | Čtvrtek, 01. březen 2018

13 Pacák Sauna s tmelenými spárami-okDrobné zahradní stavby vnášejí do zahrady strukturu a zabydlují ji. Dřevěné domky vstupují organicky do zahrady, kde je najednou i něco jiného nežli vegetace; teprve se zahradním domkem, chatkou nebo altánem je zahrada kompletní. Kontrast stavebního dřeva s rostlinami tvoří sice protipól, ale současně jsou dřevěné stavby jakýmsi pokračováním života stromů; dá se říci, že se sem stromy v jiné podobě zase vracejí...


Líbil se Vám článek?
Tisk

Konstrukční ochrana dřevostavby? Vytvořte suché prostředí!

Helena Petáková | Pondělí, 26. únor 2018

11 DSC4029Konstrukční ochrana dřeva – tento pojem by měl být magickým zaklínadlem každého stavebníka nového domu z masivního dřeva i majitele starší dřevěnice. Hlavním účelem je vytvoření suchého prostředí pro všechny části stavby a zabránit tak jejímu biotickému poškození. V tom konstrukční ochranu není možné nahradit jinými prostředky ani sebelepším chemickým nátěrem.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Novinky Zehnder pro zdravé, komfortní a elegantní vytápění a větrání s rekuperací tepla

Komerční sdělení | Pondělí, 26. únor 2018

1 General_7419_TISKokSpolečnost Zehnder, špičkový výrobce topných těles a systémů řízeného větrání s rekuperací tepla, představila na veletrzích Infotherma v Ostravě a Moderní Vytápění v Praze novinky ze svého širokého portfolia. Přijďte se přesvědčit na vlastní oči a navštivte expozici Zehnder na nadcházejících veletrzích AQUATHERM 27. 2. - 2. 3. nebo FOR HABITAT / DESIGN V KOUPELNĚ 22. - 25. 3. v Praze Letňanech.

Tisk

6 důvodů pro montovanou dřevostavbu

DAS | Pondělí, 26. únor 2018

00 FischerHaus__574_ montovaná dřevostavbaŘekněme si hned na úvod, že v poněkud spletité a nejednotné tuzemské terminologii, která mezi dřevostavbami a způsobem jejich výroby vládne, budeme mít tentokrát na mysli dřevostavby prefabrikované, sendvičové či panelové. Jinými slovy ty, které se na staveništi jen montují, ale jejich vlastní výroba probíhá továrně.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Koncept topného systému v dřevostavbě? Řešte výkon, návratnost a komfort při obsluze

Redakce | Úterý, 20. únor 2018

08 interiér topení v dřevostavběAlfou a omegou dnešního stavebnictví jsou úspory energií. Platí to i pro moderní dřevostavby, u nichž je kromě kvalitního zateplení důležitá také volba vhodného topného systému. Vybírat lze z mnoha možností, které od sebe většinou odlišíme výkonem a návratností investice. Z hlediska uživatele je však podstatný také komfort při jeho obsluze.


Líbil se Vám článek?
Tisk

Sruby vs. roubenky

DAS | Sobota, 17. únor 2018

kombinování materiálů dřevo a kámenMá to uši jako kočka, ale není to kočka... Má to tlapky jako kočka, ale není to... Tohle přirovnání možná není zcela přesné, ale pravdou je, že ač mají sruby a roubenky stejně jako vybrané živočišné druhy mnoho společných znaků, přece jen se v mnohém liší. Jak tedy poznat, o jaký typ dřevostavby jde?


Líbil se Vám článek?
Tisk

Kermi x-net: systémy plošného vytápění/ chlazení pro použití při novostavbách i rekonstrukcích.

Komerční sdělení | Pátek, 16. únor 2018

Kermi x-net_C16_clip SystemSystémy plošného vytápění se stále více osvědčují jak v novostavbách, tak i při rekonstrukcích. Je tomu tak především díky možnosti libovolně naplánovat půdorys, velkoplošnému uvolňování tepla s vysokým podílem sálavého tepla a energeticky efektivnímu provozu – a to zejména v kombinaci s moderními nízkoteplotními systémy, jako jsou tepelná čerpadla nebo solární ohřev.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 62

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner