Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Dolaďte si své představy o dřevostavbě pomocí konfigurátoru

Komerční sdělení | Úterý, 07. březen 2017

Dolaďte si své představy o dřevostavbě pomocí konfigurátoruMáte jasné představy o své dřevostavbě? Budíte se ze spaní a máte na paměti přesnou kombinaci fasády, oken a dveří? Hoďte to do konfigurátoru a vaše sny a představy se navždy uloží do spolehlivé paměti vašeho dodavatele...

 

Devět nejčastějších chyb při realizaci dřevostavby v rozhovoru se stavitelem

Redakce | Pondělí, 06. březen 2017

Devět nejčastějších chyb při realizaci dřevostavby v rozhovoru se stavitelemNa každého budoucího stavebníka čeká na jeho cestě k vysněnému bydlení mnoho zádrhelů a komplikací, jejichž řešení bere čas i energii. Není však nutné vše vyzkoušet na vlastní kůži, oblasti, v nichž se nejčastěji chybuje, jsou stále stejné, jen ne dostatečně známé. O shrnutí a rady, jak se vyvarovat chyb, jsme požádali Ing. Davida Javorského.


Líbil se Vám článek?
 

Chystáte se stavět dřevostavbu? A jaký budete mít dozor?

Dana Jakoubková | Středa, 22. únor 2017

Chystáte se stavět dřevostavbu? A jaký budete mít dozor?Stavět dům pod vlastní režií je záležitost kombinace sebevědomí, znalostí a zkušenosti. Každému však není dáno tuto trojici udržet v ideálním poměru, což je pro výsledek stavby zásadní. Ať už si objednáte dřevostavbu „na klíč", řemeslníky nebo se hodláte dřít sami, odborný dozor není od věci. Při stavbě svépomocí je dokonce povinný.


Líbil se Vám článek?
 

Terasa jako naprosto samozřejmá součást moderní dřevostavby

Dagmar Šimonová | Pátek, 30. prosinec 2016

Terasa jako naprosto samozřejmá součást moderní dřevostavbyNaprosto samozřejmou součástí moderních domů je terasa. Slouží jako propojení hlavního obytného prostoru se zahradou a často bývá místem, na kterém v letních měscících trávíme nejvíce času. Při stavbě patrových domů trvá leckdo i na umístění balkonu, který příjemně rozšíří ložnicové patro. Jenže co je pro někoho nezbytností, chápe jiný jako zbytečnost.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby jsou mimořádně vhodné pro lidi se zdravotními problémy

Redakce | Středa, 30. listopad 2016

Dřevostavby jsou mimořádně vhodné pro lidi se zdravotními problémyRodinným domům, které jsme si zvykli označovat jako dřevostavby nebo montované dřevostavby, člověk sice často nevidí pod kůži, nicméně z velké části jsou složeny ze dřeva. Na jeden rodinný dům s užitnou plochou 140 metrů čtverečních se spotřebuje průměrně 30 metrů krychlových dřeva, nejčastěji smrkového. Tuto matematickou bilanci pak ještě vylepšuje nábytek nebo podlahová krytina, samozřejmě v případě, že jsou vyrobeny z masivního dřeva.


Líbil se Vám článek?
 

Projektová dokumentace: Která je která?

Dana Jakoubková | Pondělí, 14. listopad 2016

Projektová dokumentace: Která je která?Pokud se například rozhodnete „obejít" prováděcí dokumentaci stavby tím, že si koupíte projekt z katalogu, respektive dokumentaci jen pro stavební povolení a hodláte podle něj stavět, jste pro šikovnou stavební firmu vítaným zákazníkem. Pokud prováděcí dokumenty dřevostavby na klíč včetně položkového rozpočtu chybějí, máte jen malou šanci, že uhádáte navýšení v míře, která se obvykle toleruje.


Líbil se Vám článek?
 

EASY HOMES: Konečně kvalita za dostupnou cenu

Komerční sdělení | Čtvrtek, 21. červenec 2016

EASY HOMES: Konečně kvalita za dostupnou cenuPohráváte si s myšlenkou na pořízení dřevostavby, ale nenašli jste nikoho, kdo by vám dal opravdu atraktivní nabídku? Česká firma Easy Homes nabízí velmi levné bydlení v podobě modulárních dřevostaveb na bázi rodinných domů. Levné dřevostavby nachází uplatnění jako trvalé i rekreační bydlení, provozovny, zahradní domky a chaty. Firma realizuje menší i větší stavby se zastavěnou plochou nad 100 m2. Aktuálně staví cca 15 dřevostaveb ročně a počet zakázek průběžně stoupá.

 

Projekt dřevostavby: Víme, za co platíme?

Dana Jakoubková | Pátek, 18. listopad 2016

Projekt dřevostavby: Víme, za co platíme?Rčení ´Kdo šetří, má za tři´ je sice obligátním zaklínadlem, ale ošidit kvalitu stavebního projektu dřevostavby může ve výsledku znamenat nemalou ztrátu na druhém konci stavebního řetězce. I když se cena v závislosti na parametrech plánovaného rodinného domu může jevit jako suma značná, právě ve chvíli, kdy zaplatíte za kvalitní projekt a ne jen za „okótovanou studii", jste začali skutečně šetřit.


Líbil se Vám článek?
 

Suché podlahy RigiStabil

Komerční sdělení | Pátek, 21. říjen 2016

Suché podlahy RigiStabilSuché podlahy jsou vhodné do všech staveb s běžným provozem. Používají se v novostavbách i při rekonstrukcích starého bytového fondu. Jsou výhodné zejména pro řešení střešních nástaveb a pro vytvoření obytného podkroví v půdních vestavbách.

 
 

Jaké jsou výhody dřevostaveb

Lucie Němcová | Úterý, 11. říjen 2016

Jaké jsou výhody dřevostavebProč vám vlastně tak neúnavně představujeme dřevostavby, jako ty nejlepší stavby pro život? Protože zkrátka mají nesporné výhody, které hrají do karet nejen vám, budoucím majitelům vysněných příbytků, ale celé společnosti a přírodě. Stavět se dřevem zkrátka dává smysl…


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.9 %
26.1 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner