Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

K masivní dřevostavbě patří pořádná terasa. Vyberte si.

Dana D. Dankova | Pondělí, 14. srpen 2017

K masivní dřevostavbě patří pořádná terasa. Vyberte si.Když se řekne terasa vybaví se většině z nás příjemné pocity. Čerstvý vzduch, pěkný výhled, záclona povlávající ve větru z obývacího pokoje (kuchyně, jídelny, ložnice...) ven a zase zpět. A právě v tomhle tkví kouzlo teras, stačí krok a jsme na letním bytě. A s roubenkou či srubem za zády to platí dvojnásob.


Líbil se Vám článek?
 

Dvě mouchy jednou ranou

Komerční sdělení | Úterý, 20. červen 2017

Dvě mouchy jednou ranouTéma bydlení ve zdravém prostředí nabývá na významu a stále důležitější je při tom – kromě absence těkavých látek a emisí – i odvádění přebytku vlhkosti a CO2 ze vzduchu v místnosti. Roste tak význam stavebních materiálů, obkladů a povrchů, které dokážou rozhodujícím způsobem pozitivně ovlivňovat klima v místnosti.


Líbil se Vám článek?
 

Terasa ze dřeva i ne-dřeva

Redakce | Pondělí, 19. červen 2017

Terasa ze dřeva i ne-dřevaSebemenší rodinný dům dnes už v projektu počítá s plochou, která přímo navazuje nejčastěji na obývací pokoj a v létě se stává asi nejfrekventovanějším místem pobytu, zejména večer nebo o víkendech. Terasy kryté pergolami navazující z jedné strany na interiér domu a z druhé přímo na zahradu jsou stejně nepostradatelné jako kuchyňská linka nebo sedačka.


Líbil se Vám článek?
 

Jak vybrat kvalitní stavební dřevo pro dřevostavbu

Dana D. Dankova | Pondělí, 12. červen 2017

Jak vybrat kvalitní stavební dřevo pro dřevostavbuDřevo je stále živý materiál, a i když vyschne či ho uměle vysušíme, nařežeme a slepíme, stále bude do určité míry měnit své rozměry a objem. Jeho reakce na teplotu či vlhkost a další aspekty vnějšího prostředí výrazně ovlivňují nejen druh, ale také jakost. Vybrat kvalitní kulatinu, případně trámy na stavbu roubenky, stropu či krovu není vždy jednoduché.


Líbil se Vám článek?
 

Co je dobré vědět o koupacím jezírku (foto videospot)

Redakce | Pondělí, 05. červen 2017

Co je dobré vědět o koupacím jezírku (foto videospot)Koupací jezírko je nepřehlédnutelným prvkem zahrady a stejně jako bazén umožňuje koupání a plavání. Voda v jezírku musí být ale čistá, bez řas a páchnoucích zákalů a vodní rostliny a případní živočichové v ní musí prosperovat. Jak toho dosáhnout?


Líbil se Vám článek?
 

Vodní ráj na zahradě

Komerční sdělení | Čtvrtek, 01. červen 2017

Vodní ráj na zahraděNahlédněte s námi do zahrady, jejíž majitelé si vytvořili vodní ráj – dominantou nevelkého prostoru je koupací jezírko doplněné menší nádrží s okrasnými rybkami. Chodník vedoucí přes vodní hladinu vytváří dojem, že jsou obě jezírka propojena, opak je ale pravdou: chov ryb se s průzračnou vodou zásadně neslučuje, proto bylo třeba vytvořit dva oddělené prostory.


Líbil se Vám článek?
 

Dolaďte si své představy o dřevostavbě pomocí konfigurátoru

Komerční sdělení | Úterý, 07. březen 2017

Dolaďte si své představy o dřevostavbě pomocí konfigurátoruMáte jasné představy o své dřevostavbě? Budíte se ze spaní a máte na paměti přesnou kombinaci fasády, oken a dveří? Hoďte to do konfigurátoru a vaše sny a představy se navždy uloží do spolehlivé paměti vašeho dodavatele...

 

Devět nejčastějších chyb při realizaci dřevostavby v rozhovoru se stavitelem

Redakce | Pondělí, 06. březen 2017

Devět nejčastějších chyb při realizaci dřevostavby v rozhovoru se stavitelemNa každého budoucího stavebníka čeká na jeho cestě k vysněnému bydlení mnoho zádrhelů a komplikací, jejichž řešení bere čas i energii. Není však nutné vše vyzkoušet na vlastní kůži, oblasti, v nichž se nejčastěji chybuje, jsou stále stejné, jen ne dostatečně známé. O shrnutí a rady, jak se vyvarovat chyb, jsme požádali Ing. Davida Javorského.


Líbil se Vám článek?
 

Terasa jako naprosto samozřejmá součást moderní dřevostavby

Dagmar Šimonová | Pátek, 30. prosinec 2016

Terasa jako naprosto samozřejmá součást moderní dřevostavbyNaprosto samozřejmou součástí moderních domů je terasa. Slouží jako propojení hlavního obytného prostoru se zahradou a často bývá místem, na kterém v letních měscících trávíme nejvíce času. Při stavbě patrových domů trvá leckdo i na umístění balkonu, který příjemně rozšíří ložnicové patro. Jenže co je pro někoho nezbytností, chápe jiný jako zbytečnost.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby jsou mimořádně vhodné pro lidi se zdravotními problémy

Redakce | Středa, 30. listopad 2016

Dřevostavby jsou mimořádně vhodné pro lidi se zdravotními problémyRodinným domům, které jsme si zvykli označovat jako dřevostavby nebo montované dřevostavby, člověk sice často nevidí pod kůži, nicméně z velké části jsou složeny ze dřeva. Na jeden rodinný dům s užitnou plochou 140 metrů čtverečních se spotřebuje průměrně 30 metrů krychlových dřeva, nejčastěji smrkového. Tuto matematickou bilanci pak ještě vylepšuje nábytek nebo podlahová krytina, samozřejmě v případě, že jsou vyrobeny z masivního dřeva.


Líbil se Vám článek?
 

Projektová dokumentace: Která je která?

Dana Jakoubková | Pondělí, 14. listopad 2016

Projektová dokumentace: Která je která?Pokud se například rozhodnete „obejít" prováděcí dokumentaci stavby tím, že si koupíte projekt z katalogu, respektive dokumentaci jen pro stavební povolení a hodláte podle něj stavět, jste pro šikovnou stavební firmu vítaným zákazníkem. Pokud prováděcí dokumenty dřevostavby na klíč včetně položkového rozpočtu chybějí, máte jen malou šanci, že uhádáte navýšení v míře, která se obvykle toleruje.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Kterou verzi časopisu preferujete?

74.3 %
25.7 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner