Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Snižte své výdaje za vodu na polovic – pomůže vám nádrž na dešťovou vodu

Komerční sdělení | Pondělí, 21. květen 2018

Snižte své výdaje za vodu na polovic – pomůže vám nádrž na dešťovou voduPřemýšleli jste někdy nad tím, kolik litrů vody denně průměrně spotřebujeme? Statistiky Pražských vod a kanalizací hlásají, že průměrná denní spotřeba vody na osobu činí přibližně 109 litrů. Pokud chceme pozitivně přispět k hospodaření s vodou i do svého finančního rozpočtu, tak s vodou neplýtváme.

 

Dřevostavba v podobě zahradního domku je postavena do 2 měsíců. Cena? Do 1 000 000 Kč!

DAS | Úterý, 15. květen 2018

Dřevostavba v podobě zahradního domku je postavena do 2 měsíců. Cena? Do 1 000 000 Kč!Pro malou dřevostavbu navrhnovanou společností AVANTA s.r.o potřebujete malý pozemek, málo materiálu, relativně málo peněz a především málo času. Postavte dřevostavbu rychle a účelně, využijte nového typového projektu zahradního domku z nabídky ověřeného dodavatele!


Líbil se Vám článek?
 

Jarní produktové novinky společnosti ISOTRA a.s.

Komerční sdělení | Pátek, 11. květen 2018

Jarní produktové novinky společnosti ISOTRA a.s.Společnost ISOTRA a.s. připravila pro své zákazníky a obchodní partnery na začátek sezóny produktové novinky zejména v oblasti exteriérového stínění.


Líbil se Vám článek?
 

Hořlavost dřevostavby aneb lepší sluha, nežli pán (video)

Dana Jakoubková | Úterý, 27. březen 2018

Hořlavost dřevostavby aneb lepší sluha, nežli pán (video)Mohlo by se zdát, že dřevo jako stavební materiál má jistou nevýhodu v tom, že je hořlavé. Zkušenosti prověřené vědeckými poznatky však ukázaly, že dřevěné konstrukce mají požární odolnost srovnatelnou nebo vyšší, než je tomu u mnoha nehořlavých alternativ, jak se celý svět přesvědčil 11. září 2011 při zhroucení ocelové, tedy nehořlavé konstrukce World Trade Centra. Ano, každá doba má své mýty. Ale co se dřevěných domů týká, existuje již řada důkazů, že jsou budoucností architektury.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavbu nebo zděný dům? 6 otázek, které byste si před rozhodnutím měli položit

Redakce | Pondělí, 26. březen 2018

Dřevostavbu nebo zděný dům? 6 otázek, které byste si před rozhodnutím měli položitProč si vlastně klást při rozhodování o podobě našeho nového domova podobné otázky jako v titulku článku? Začněme jinak – sepišme si nejprve své priority. Proč vlastně chceme dům a ne byt. Co od bydlení v domě očekáváme? Za jak dlouho chceme bydlet? Chceme se aktivně podílet na ochraně životního prostředí? Kolik chceme utrácet za topení? Vyřešení tohoto sporu přijde samo.


Líbil se Vám článek?
 

Zahrada u dřevostavby? Jedině s dekorací ze dřeva...

Redakce | Středa, 21. březen 2018

Zahrada u dřevostavby? Jedině s dekorací ze dřeva...Dřevo je nevyčerpatelnou studnicí témat, ale také inspirace. Na stránkách našeho časopisu jej nejčastěji skloňujeme všemi pády jen jako stavební materiál, ale třeba jako prostředek pro vytvoření neotřelých a zcela jistě originálních zahradních dekorací.


Líbil se Vám článek?
 

Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!

Komerční sdělení | Pondělí, 19. březen 2018

Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!Není nic hezčího, než probuzení v novém, vysněném domově. Pokud vás ale probudí sluneční paprsky už v pět ráno, celá idylka se okamžitě zhroutí. Žaluzie či rolety tento problém vyřeší za vás. Jaké ale zvolit, aby ladily i k dřevostavbě a nepůsobily jako pěst na oko?

 

 

Ze zkušenosti odborníků: Je akustika slabou stránkou dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 19. březen 2018

Ze zkušenosti odborníků: Je akustika slabou stránkou dřevostavby? Na ožehavé téma ohledně dřevostaveb se podíváme ze tří úhlů pohledu – odpovědi na otázky nám poskytnou dva různí odborníci. Jak si tedy vede dřevostavba z hlediska zvukové pohody?


Líbil se Vám článek?
 

Opravdu malé dřevostavby: Altánky, chatky, zahradní domky

Redakce | Čtvrtek, 01. březen 2018

Opravdu malé dřevostavby: Altánky, chatky, zahradní domkyDrobné zahradní stavby vnášejí do zahrady strukturu a zabydlují ji. Dřevěné domky vstupují organicky do zahrady, kde je najednou i něco jiného nežli vegetace; teprve se zahradním domkem, chatkou nebo altánem je zahrada kompletní. Kontrast stavebního dřeva s rostlinami tvoří sice protipól, ale současně jsou dřevěné stavby jakýmsi pokračováním života stromů; dá se říci, že se sem stromy v jiné podobě zase vracejí...


Líbil se Vám článek?
 

Bydlíte v záplavové zóně? Pořiďte si dřevostavbu na nožičkách

Dagmar Šimonová | Středa, 14. únor 2018

Bydlíte v záplavové zóně? Pořiďte si dřevostavbu na nožičkáchProjekt architektonického ateliéru Mimosa, který se zabýval návrhem domu v záplavovém území Berounky, zůstal nakonec jen na papíře – investor se rozhodl pro výstavbu v jiné lokalitě. Zdařilý návrh byl ale nakonec použit alespoň do soutěže Dřevěný dům, kde ho porota ocenila v kategorii mimořádná odměna.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby – jak se v nich vyznat?

DAS | Úterý, 30. leden 2018

Dřevostavby – jak se v nich vyznat?V současné době známe asi dvě desítky základních systémů konstrukce dřevostaveb, které se z části inspirují historií, z části stavějí na nejnovějších fyzikálních a průmyslových poznatcích. Vytvořit jediný správný a přehledný systém je stejně nemožné jako určit, která z technologií je nejlepší. Pro lepší přehlednost jsme proto v tomto Adresáři rozdělili výrobce do šesti kategorií, které si ve stručnosti představíme.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner