Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!

Komerční sdělení | Pondělí, 19. březen 2018

Designový i praktický doplněk dřevostavby? Stínící technika!Není nic hezčího, než probuzení v novém, vysněném domově. Pokud vás ale probudí sluneční paprsky už v pět ráno, celá idylka se okamžitě zhroutí. Žaluzie či rolety tento problém vyřeší za vás. Jaké ale zvolit, aby ladily i k dřevostavbě a nepůsobily jako pěst na oko?

 

 

Ze zkušenosti odborníků: Je akustika slabou stránkou dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 19. březen 2018

Ze zkušenosti odborníků: Je akustika slabou stránkou dřevostavby? Na ožehavé téma ohledně dřevostaveb se podíváme ze tří úhlů pohledu – odpovědi na otázky nám poskytnou dva různí odborníci. Jak si tedy vede dřevostavba z hlediska zvukové pohody?


Líbil se Vám článek?
 

Opravdu malé dřevostavby: Altánky, chatky, zahradní domky

Redakce | Čtvrtek, 01. březen 2018

Opravdu malé dřevostavby: Altánky, chatky, zahradní domkyDrobné zahradní stavby vnášejí do zahrady strukturu a zabydlují ji. Dřevěné domky vstupují organicky do zahrady, kde je najednou i něco jiného nežli vegetace; teprve se zahradním domkem, chatkou nebo altánem je zahrada kompletní. Kontrast stavebního dřeva s rostlinami tvoří sice protipól, ale současně jsou dřevěné stavby jakýmsi pokračováním života stromů; dá se říci, že se sem stromy v jiné podobě zase vracejí...


Líbil se Vám článek?
 

Bydlíte v záplavové zóně? Pořiďte si dřevostavbu na nožičkách

Dagmar Šimonová | Středa, 14. únor 2018

Bydlíte v záplavové zóně? Pořiďte si dřevostavbu na nožičkáchProjekt architektonického ateliéru Mimosa, který se zabýval návrhem domu v záplavovém území Berounky, zůstal nakonec jen na papíře – investor se rozhodl pro výstavbu v jiné lokalitě. Zdařilý návrh byl ale nakonec použit alespoň do soutěže Dřevěný dům, kde ho porota ocenila v kategorii mimořádná odměna.


Líbil se Vám článek?
 

Dřevostavby – jak se v nich vyznat?

DAS | Úterý, 30. leden 2018

Dřevostavby – jak se v nich vyznat?V současné době známe asi dvě desítky základních systémů konstrukce dřevostaveb, které se z části inspirují historií, z části stavějí na nejnovějších fyzikálních a průmyslových poznatcích. Vytvořit jediný správný a přehledný systém je stejně nemožné jako určit, která z technologií je nejlepší. Pro lepší přehlednost jsme proto v tomto Adresáři rozdělili výrobce do šesti kategorií, které si ve stručnosti představíme.


Líbil se Vám článek?
 

Nový obkladový panel „fermacell design"

Komerční sdělení | Pondělí, 22. leden 2018

Nový obkladový panel „fermacell design"Fermacell rozšířil svůj sortiment o obkladový panel „fermacell design" ze sádrovláknité desky fermacell nebo cementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O s finální povrchovou úpravou.

 

Zajímejme se o původ dřeva, ze kterého stavíme. Jaký je v ČR systém certifikací?

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. prosinec 2017

Zajímejme se o původ dřeva, ze kterého stavíme. Jaký je v ČR systém certifikací? Mnoho stavebních materiálů pochází z neobnovitelných zdrojů a jejich výroba je energeticky náročná. Dřevo má naopak velkou přednost – je to zdroj obnovitelný. Rozhodnutím postavit si dřevostavbu nebo jenom položit dřevěnou podlahu či alespoň nábytek vybrat ze dřeva, tím vším přistupujeme, ať už vědomě, či nevědomky, zodpovědně a šetrně k životnímu prostředí.


Líbil se Vám článek?
 

Zisk z osobního domu? Ano! Život bez podmínek.

Dana Jakoubková | Pátek, 01. prosinec 2017

Zisk z osobního domu? Ano! Život bez podmínek.Je to jednoduché, je to levné, je to ekologické a k tomu reálné... Co to je? Dům. Váš dům. Váš osobní dům. Peněz na něj nebudete potřebovat moc. Největší investicí budete vy sami. A největším ziskem? Život bez podmínek.


Líbil se Vám článek?
 

Praktická roubenka pro seniory dýchá a je bezbariérová

Komerční sdělení | Úterý, 28. listopad 2017

Praktická roubenka pro seniory dýchá a je bezbariérováObyvatel vyššího věku, kteří chtějí opustit dosavadní stresující životní styl a plánují pro léta zaslouženého důchodu bydlení v menším, útulném domě na okraji města nebo na venkově, stále přibývá. Chtějí prožít klidné období svého života v prostředí, kde budou mít čas na sebe, své koníčky, setkávání s rodinou a přáteli. Touží po místě, které by bylo blíž přírodě, a domě jako základně pro své záliby a aktivity. To vše v souladu se zdravým životním stylem, bez přehnaných starostí s údržbou domu a za rozumných provozních nákladů samotného bydlení. Že to není možné?

 

ROZHOVOR: Na dřevostavbu nemusíte být sami, k jednání můžete přizvat také instituci

Lucie Němcová | Pondělí, 20. listopad 2017

ROZHOVOR: Na dřevostavbu nemusíte být sami, k jednání můžete přizvat také instituciTrhu dřevostaveb, který se v posledních letech výrazně rozrostl, poskytuje již více než šedesát let znalosti, měření a certifikaci Výzkumný a vývojový ústav dřevařský, Praha, s.p. (VVÚD) – instituce, kterou využívají výrobci i stavebníci na cestě za vyšší kvalitou dřevostaveb. S jeho ředitelkou, Ing. Jitkou Beránkovou, Ph.D. jsme vedly velmi zajímavou diskuzi nejen o kvalitě dřevostaveb a jejich chybách, pasivních domech či celkové situaci, ale třeba také o tom, v jakém domě bydlí ona sama a jaký by byl ten další, vysněný.


Líbil se Vám článek?
 

Projektování masivních dřevostaveb ve 3D obsahuje také procházku ve virtuálních brýlích

DAS | Pondělí, 13. listopad 2017

Projektování masivních dřevostaveb ve 3D obsahuje také procházku ve virtuálních brýlíchPrezentace studie probíhá vždy za pomoci 3D modelu, který exportujeme do počítače či tabletu zákazníka. Ten se pak může ve svém počítači procházet po budoucím domě jako ve 3D hře. K souboru s 3D modelem je přiloženo také tištěné paré s položkovým rozpočtem. Doplňujícími způsoby prezentace přímo ve firmě je možnost procházky po domě za pomoci virtuálních brýlí a tisk plastikového 3D modelu.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 8

« 1 2 3 4 5 6 7 8 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner