Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

O dřevostavbách

Soutěž Stavby s vůní dřeva nabízí 50 nejlepších studentských návrhů

Tisk

DAS | Čtvrtek, 27. červenec 2017

SsVD koláž okSoutěž Stavby s vůní dřeva podporuje zájem studentů o dřevo jako o obnovitelný stavební materiál. Do 5. ročníku se přihlásilo 66 studentů s 50 soutěžními díly. Tento ročník je výjimečný tím, že o vítězích soutěže poprvé rozhoduje nejen odborná porota, ale také široká veřejnost.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba v krajině Josefa Lady: Láska na první pohled

Tisk

Dana Jakoubková | Středa, 26. červenec 2017

titulka dřevostavbaÚřední diktát může stavebníkovi udělat tlustou čáru přes jeho sen. Chráněná krajinná oblast nebo jen obyčejný venkov posune jeho představy do patřičných mezí, které musejí být v kontextu s celkovým vzhledem lokality. Bungalov, který Lubor s Helenou navrhli pro krajinu Josefa Lady, se mu také musel podřídit. Jako hendikep to majitelé domu ale necítí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Architekt Martin Rajniš: Lenochod utrženej ze řetězu

Tisk

Dana Jakoubková | Pondělí, 24. červenec 2017

titulkaJako dítě byl dyslektik i dysgrafik a na začátku kariéry si připadal blbým. Dnes drží v rukách řadu ocenění a klidně dělá tolik neplech, že ho musí chránit ti nejlepší právníci. Přesto, že učí mladé lidi, školský systém považuje za absurdní. Vlastní dům si nepostavil, aby nepřišel o svobodu. Přespává v kanceláři, ale kdysi spal pod mostem a ve škarpě. Není totiž z cukru ani z „ligy tuctových", a utržený ze řetězu není jenom v knize Pětadvacettisíc dnů vzpomínek. Je tak přímočaře lidským, že se člověk vedle něj cítí bezbranným. Jeho přání publikovat rozhovor tak, jak mu zobák narostl, se prostě nedalo odolat. Útlocitný čtenář ať promine.


Líbil se Vám článek?
 
 

Kuchyně pro léto, jak má být

Tisk

Dana D. Dankova | Pátek, 21. červenec 2017

1Ke stavbě této letní kuchyně inspirovalo majitele prostředí stavby vlastního srubu. Její vybudování měl v plánu až po dokončení rodinného domu, ovšem vonící čerstvé dřevo a také potřeba každodenního stravování party kamarádů, kteří se na stavbě srubu podíleli (a to ať už pouze ohřátí či příprava jídel přímo na místě), ho inspirovaly a postupně vlastně donutily pustit se do její realizace mnohem dříve.


Líbil se Vám článek?
 
 

OSB desky v jiném světle

Tisk

Lucie Němcová | Čtvrtek, 20. červenec 2017

Archdaily osb desky v interiéru okokZnáte ten moment, kdy změníte úhel pohledu a věci vypadají jinak? Vídáte je obvykle v konstrukci stěn a považujete je za stavební materiál. A nejednou se objeví v interiéru jako rovnocenný partner moderních povrchů. Nesmysl nebo řešení, které má šťávu?


Líbil se Vám článek?
 
 

Dva jako jeden – siamská dvojčata v šumavských hvozdech

Tisk

Dana D. Dankova | Středa, 19. červenec 2017

01V poloroubence pobývají Michaela a Tomáš již rok. Obklopeni šumavskou přírodou a tichem relaxují o víkendech po každotýdenním shonu běžných dní. Dům je rozdělen na dvě téměř identické poloviny. A to nejen z hlediska materiálu a konstrukce, dvojakost je i v dispozicích. Jako siamská dvojčata jsou spojeni dva shodní jedinci - dva vchody do obývacího pokoje s kuchyní a jídelnou, dvě koupelny, dvoje schody, dvakrát dva pokoje v podkroví...


Líbil se Vám článek?
 
 

VELUX představuje unikátní světlík s bezrámovým zaobleným zasklením

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 18. červenec 2017

světlík velux titulSpolečnost VELUX, přední výrobce střešních oken a jejich příslušenství představuje jako první na světě inovativní novinku – světlík se zaobleným zasklením. Atraktivní řešení pro ploché střechy ocení architekti i majitelé domů. Nový světlík se se zaobleným bezrámovým zasklením bude v nabídce v osmi různých velikostech a za dostupnou cenu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dům nezávislý na sítích bude brzy stát v ČR

Tisk

Redakce | Pondělí, 17. červenec 2017

living02 02_f OKJe to teprve rok a půl co odstartoval projekt Český ostrovní dům. Díky svému širokému spektru aktivit za tu dobu ovšem stačil vzbudit obrovskou pozornost nejen odborníků, ale i široké veřejnosti. Od velké studentské soutěže, po veřejné workshopy a výstavy, se vše točí kolem tématu soběstačnosti budov a toho, jak nakládat hospodárněji s našimi zdroji. Nyní máme poprvé možnost vidět i návrhy dvou soběstačných staveb, které se v rámci projektu připravují k realizaci na rok 2018, a je to podívaná opravdu nádherná.


Líbil se Vám článek?
 
 

Má to svoje výhody míti chajdu u vody... (foto videospot)

Tisk

Dana Jakoubková | Pátek, 14. červenec 2017

titulka článek web...zpíval Waldemar Matuška před třiceti lety. S ohledem na neustávající zprávy o změně klimatu a stoupání vodní hladiny to ale nebude od věci ani dnes, a už vůbec ne dostačující. Mnohem praktičtější bude postavit si „archu" přímo na vodě. Jeden nikdy neví... A i kdybychom se na předpovídaný „vodní svět" nemuseli adaptovat, už jen proto, že je v létě čím dál větší sucho, je přátelství domu s vodou více než fajnovou alternativou.


Líbil se Vám článek?
 
 

Vítězem třetího kola ankety Dřevostavba roku je beskydská chalupa

Tisk

Jindřiška Kleknerová | Středa, 12. červenec 2017

02 dřevostavba jako moderní chalupa titulkaPo sečtení hlasů semifinálového kola bylo jasně rozhodnuto, do finále postupuje novodobá chalupa, která byla postavena na krásném místě a poskytuje svým majitelům výjimečně příjemný domov.  Zároveň bylo zahájeno další kolo soutěže a prohlédnout si tak můžete další čtyři nové dřevostavby.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Kterou verzi časopisu preferujete?

74.2 %
25.8 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner