Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

O dřevostavbách

Potřebuje vaše dřevostavba schodiště? Nechte se inspirovat.

Tisk

Helena Petáková | Pátek, 09. prosinec 2016

obrázek článkuSchodiště je jako jeden z výjimečných prvků interiéru výzvou pro každého architekta i uživatele domu. Je nejen spojovacím prvkem mezi jednotlivými podlažími, celkový dojem z interiéru dřevostavby dokáže i designově obohatit a doladit. Se svým okolím by vždy mělo tvořit jeden tvarový, materiálový a kompoziční celek. Novostavby nám v tomto směru dávají více šancí a většinou nechají naplno vyniknout kráse zvoleného schodiště, v rekonstrukcích se obvykle potýkáme s nutností kompromisu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevěná podlaha ze severské borovice do dřevostaveb zkrátka patří

Tisk

Komerční sdělení | Pátek, 09. prosinec 2016

obrázek článkuAť už jde o dřevostavbu montovanou, nízkoenergetickou anebo levnější dřevostavbu na klíč – každá z nich si zaslouží voňavou a funkční podlahu. Dnes vám přinášíme tip v podobě systémové podlahy ze severské borovice. Navíc je aktuálně v akci!


Líbil se Vám článek?
 
 

V letošní Ročence dřevostaveb najdete 36 zdařilých realizací

Tisk

Redakce | Středa, 07. prosinec 2016

obrázek článkuRočenka dřevostaveb 2016 je již v prodeji a přináší vám opět spoustu námětů a inspirace. V letošní ročence dřevostaveb najdete realizace z Česka, Slovenska a Rakouska...


Líbil se Vám článek?
 
 

Aby do dřevostavby netáhlo

Tisk

Redakce | Úterý, 06. prosinec 2016

obrázek článkuMáme pro vás a vaše dřevostavby pár dobrých nápadů a doporučení. Připravte se na další chladné dny a zajistěte si tak, že do tepla vašeho domu chladný vzduch z venku rozhodně protahovat nebude!

 
 

Financování dřevostavby - hypoteticky i prakticky

Tisk

Dana Jakoubková | Úterý, 06. prosinec 2016

obrázek článku

Při představě „dluhu" jsem vždycky dostala kopřivku. Vydrželo mi to zhruba do padesátky. Pak jsem se zamilovala. Vypadal krásně a nabízel dosud nepoznané. Byl to dům snů. Poptala jsem se u čtyř bank a ztratila spoustu času. Verdikt zněl   zamítnuto.


Líbil se Vám článek?
 
 

10 tipů pro zateplení fasády dřevostavby

Tisk

Redakce | Úterý, 06. prosinec 2016

obrázek článkuPotřebujete zateplit rodinný dům? Víte, že správným zateplením fasády lze významně omezit tepelné ztráty a snížit náklady na energie až o polovinu? Rodinné domy se nejčastěji izolují kontaktním zateplovacím systémem (ETICS). Výhodným izolačním materiálem pro zateplování fasád je kamenná vlna, která přispívá k požární bezpečnosti domu, zajišťuje akustickou pohodu v místnostech, zachovává prodyšnost stěn a zůstává plně funkční desítky let.


Líbil se Vám článek?
 
 

Nepodceňte komín ve své dřevostavbě!

Tisk

Redakce | Pondělí, 05. prosinec 2016

obrázek článkuDřevostavby s velmi nízkou energetickou potřebou či domy pasivní se obejdou bez komína – vytápějí se obvykle elektřinou nebo tepelným čerpadlem a jsou tak dokonale izolované, že krb nebo krbová kamna by je přetápěly. Zastáncům živého ohně ale „zbytečnost" krbu těžkou vymlouvat, a tak pohledu do plamenů musí předcházet i starost o komín. Zejména v dřevostavbě však představuje možné požární nebezpečí, proto je třeba jeho návrhu, provedení i provozování věnována odpovídající pozornost.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba roku 2016: Vyberte svého favorita v posledním semifinálovém kole

Tisk

Michal Babor | Pátek, 02. prosinec 2016

obrázek článkuLetošní soutěž Dřevostavba roku se pomalu chýlí ke svému závěru. V posledním vydání časopisu DŘEVO&stavby 6/2016 jsme vám představili další čtyři kandidáty na titul. Vyberte toho, který by měl být podle vás nominován do finálového kola soutěže, a dejte mu svůj hlas. Spolu s dalšími semifinalisty z minulých pěti letošních kol postoupí vítězná dřevostavba do závěrečného finálového hlasování.


Líbil se Vám článek?
 
 

Symbolika dřevěných masivních podlah FEEL WOOD

Tisk

DAS | Sobota, 03. prosinec 2016

obrázek článkuDřevěná podlaha nezestárne a bude vždycky in, o tom není pochyb. Pokud jste se tedy definitivně rozhodli, že chcete mít ve své dřevostavbě masivní podlahu, určitě neděláte chybu. Teď vám zbývá vybrat konkrétní druh dřeva, dekor a typ povrchové úpravy. Zvláštní pozornost byste měli věnovat právě dřevu, ze kterého je masivní podlaha FEEL WOOD vyrobena.

 
 

Dřevostavba se třemi P(é) byla postavena za měsíc

Tisk

Dana Jakoubková | Pátek, 02. prosinec 2016

obrázek článkuSeznamte se s vítěznou dřevostavbou třetího semifinálového kola soutěže Dřevostavba roku! Jedná se o montovanou dřevostavbu, jejíž jednotlivé díly – panely jsou vyrobeny v továrně a kompletují se až na staveništi. Vyjma základové desky tak odpadají mokré procesy a stavba je díky tomu jednodušší a rychlejší. Své majitele však přesvědčila především vnitřní dispozicí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner
  • Banner

Reklama

  • Banner
Banner