Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

O dřevostavbách

Při stavbě domu nezapomeňte na komín. I když v něm nechcete hned topit.

Tisk

Redakce | Úterý, 27. červen 2017

komín dreamstimeStavba rodinného domu je rok od roku nákladnější. Boom rezidenční výstavby již několik let žene nahoru ceny stavebních materiálů a prací a v poslední době i úrokové sazby hypotéčních úvěrů. Není tedy divu, že nebohý domkař již ve fázi projektu přemýšlí, na čem ušetřit a co vynechat.


Líbil se Vám článek?
 
 

Moderní dřevostavba s chytrou dispozicí

Tisk

DAS | Pondělí, 26. červen 2017

litomerice-8 DŘEVOSTAVBA TITULKATypový dům LUCERN 168 zaujal stavebníky z Litoměřic natolik, že si ho po náročném výběru zvolili za svůj nový domov.


Dům je určen pro čtyřčlennou rodinu. V prvním patře se nachází obývací pokoj a kuchyně s jídelním koutem. Ve druhém patře se nachází dva stejnoměrně rozložené dětské pokoje, prostornější ložnice a koupelna.

Osobitý vzhled domu utváří obklad horní části fasády sibiřským modřínem.

litomerice interier-4 OKlitomerice-12 DŘEVOSTAVBA PROJEKTlitomerice interier-19 OK

litomerice interier-20 OKLUCERN 168 pudorys 1NP OKLUCERN 168 pudorys 2NP OK

Po drobných dispozičních úpravách za pomoci architektů z firmy LUCERN mohla začít realizace nízkoenergetického domu s difuzně uzavřenou skladbou obvodové stěny. V celém domě je instalován systém teplovodního podlahového vytápění v kombinaci s tepelným čerpadlem vzduch – voda. Proti přehřívání v letních měsících je dům chráněn pomocí předokenních žaluzií a pevného lamelového slunolamu.


Líbil se Vám článek?
 
 

První vizualizace domu, který nepotřebuje dodávku elektřiny! EXKLUZIVNĚ pro čtenáře časopisu DŘEVO&stavby...

Tisk

DAS | Pondělí, 26. červen 2017

c02 02_f český ostrovní důmJiž příští rok se na Českokrumlovsku začne realizovat první stavba projektu Český ostrovní dům. Nabízíme vám exluzivně první vizualizace domu, který nejen že dodávku elektřiny nepotřebuje, on ji dokonce vyrábí!


Líbil se Vám článek?
 
 

Konstrukce dřevostavby těžký skelet: Bytelná kostra, která se neschovává

Tisk

Lucie Němcová | Pondělí, 26. červen 2017

07Stavba ze dřeva par excellence, to je dům, jehož nosnou konstrukci tvoří těžký dřevěný skelet. Poznáte jej na první pohled, protože když už se pro něj stavebník rozhodne, dřevo rozhodně stydlivě neukrývá za deskovými materiály. Nosný masivní skelet je naopak jedinečným estetickým prvkem stavby.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba naruby: V dutině sekvoje je místa dost.

Tisk

DAS | Pátek, 23. červen 2017

život v dutině megasekvojeObří metasekvoje, které věkem a vlivem působení dřevokazného hmyzu začínají vyhnívat, se rozhodl využít tým jihokorejských architektů k vestavbě mrakodrapu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Ať se střechy zelenají

Tisk

Komerční sdělení | Pátek, 23. červen 2017

Schránka01To, že každá zelená plocha zlepší kvalitu života obyvatelů měst, je nasnadě. Může to být park, zahrada, ale také zelená střecha, přesněji řečeno střecha osázená rostlinami. V sérii několika článků vám postupně takové střechy představíme a budeme se zabývat všemi otázkami, které s ozeleněním střech souvisejí.

 
 

On-line verze letošních čísel časopisů DŘEVO&stavby a sruby&roubenky do konce června ZDARMA

Tisk

Jindřiška Kleknerová | Čtvrtek, 22. červen 2017

TITUL WEBNěkdo se rád prolistuje voňavým a lesklým časopisem, jiný raději hledí do svého oblíbeného monitoru. Časopis se v době digitalizace dá přečíst z pidi mobilu nebo třeba z projektového plátna. Právě pro tyto varianty čerpání informací z oboru dřevostaveb vytváříme také online verze našich hlavních titulů, které vám nyní nabízíme ZDARMA.


Líbil se Vám článek?
 
 

V dřevostavbách panuje v létě příjemné klima

Tisk

DAS | Čtvrtek, 22. červen 2017

přehřívání dřevostavby dreamstimeMezi časté obavy zájemců o dřevostavbu patří teploty interiéru, kterých je možné dosáhnout v zimě i v létě. Díky malé akumulační schopnosti dřeva, tedy i dřevostaveb, se dům na rozdíl od jiných typů konstrukcí rychle vyhřeje, ale zároveň velmi rychle vychladne. To šetří majitelům finanční prostředky na vytápění v zimních měsících a zpříjemňuje jim život v horkém létě.


Líbil se Vám článek?
 
 

Volba dodavatele dřevostavby dle referencí: Dobré reference jsou stále tou nejspolehlivější reklamou

Tisk

DAS | Středa, 21. červen 2017

reference holčičkyV současnosti jsme už natolik ovlivněni reklamou a marketingovými triky, že zapomínáme na spolehlivost a funkčnost dobrých referencí. Kdy jindy, než-li při výběru dodavatele nové dřevostavby, našeho budoucího domova, bychom k chvalitebným referencím a zkušenostem ostatních měli přihlédnout.


Líbil se Vám článek?
 
 

Místo dvou domů jedna dřevostavba

Tisk

Redakce | Úterý, 20. červen 2017

titulka dřevostavba dvěNa místě pozoruhodné dřevostavby, která v sobě spojuje udržitelné stavební postupy a úsporné nároky na vytápění, chlazení a ohřev vody, měly být původně stavby dvě – rodinný dům a hotýlek pro turisty. Dnes do údolí zhlíží čtyřpatrový dům, který spojil obě funkce. Unikátní horské panorama Vorarlberska s výhledem do sousedního Německa se tak naskýtá nejen čtyřčlenné rodině stavebníka, ale i hotelovým hostům.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

74 %
26 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner