Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Okna, dveře, výplně

Email

Představujeme “oskarové” okno ze Slavonic

Komerční sdělení | Úterý, 13. září 2016

obrázek článkuČeský výrobce dřevěných oken a dveří pro pasivní domy Slavona boduje se svojí poslední evolucí PROGRESSION PLUS posuvných dveří HS PORTAL. Vedle zisku prestižního certifikátu Passivhaus Institutu v Darmstadtu v třídě phA, v níž byly doposud certifikovány pouze tři další konkurenční výrobky z Německa a Rakouska, postoupila Slavona také do finále soutěže o Ekologického Oskara.

 
Email

Stavíte pasivní dům nebo dřevostavbu? Vyberte si vhodná okna

Komerční sdělení | Úterý, 02. srpen 2016

obrázek článkuOkna hrají v pasivních domech klíčovou roli. Nejsou totiž jen pouhým zdrojem světla, ale podílejí se také na vytápění interiéru. Zejména v zimě mají pochytat co nejvíce slunečního záření a udržet nahromaděnou energii uvnitř domu. Aby tohle všechno zvládla na jedničku, musejí okna splňovat přísné podmínky dané technickými normami.

 
Email

Decentní výhled na nové posuvné dveře od Slavony

Komerční sdělení | Pátek, 01. červenec 2016

obrázek článkuOblíbené řešení zdvižně posuvných dveří HS PORTAL od českého výrobce Slavona prošlo v roce 2015 řadou inovací. Výsledkem je nové provedení, které pod označením PROGRESSION PLUS, nabízí moderní minimalistické zpracování a také certifikát německého Passivhaus Institutu. Posuvné dveře HS PORTAL se také účastní soutěže o Ekologického oskara.

Email

Kvalita našeho spánku je přímo úměrná kvalitě prostředí, ve kterém spíme

Komerční sdělení | Čtvrtek, 30. červen 2016

obrázek článkuProbouzíte se unavení, nevyspalí a bez energie? Problém může být v podmínkách v našich domech a ložnicích. Kvalita našeho spánku je totiž přímo úměrná kvalitě prostředí, ve kterém spíme. Problematice kvalitního spánku se věnuje i studie Healthy Homes Barometer, kterou zpracovala Humboldtova univerzita ve spolupráci se společností VELUX pro 14 evropských zemí včetně České republiky.

Email

Dveře pro tichý domov

Lucie Němcová | Čtvrtek, 30. červen 2016

obrázek článkuVšichni známe situace pramenící z každodenního soužití početnější rodiny. Někdo má rád hlasitou hudbu, jiný potřebuje procvičovat hru na hudební nástroj a někdo další třeba touží spát, zatímco zbytek rodiny hostí početnou návštěvu v obývacím pokoji. Sladit požadavky všech obyvatel domu někdy bývá oříšek. Cenným pomocníkem pak mohou být dveře, které v pokojích pomohou zajistit blahodárný klid.


Líbil se Vám článek?
Email

Léto se blíží, máte žaluzie?

Redakce | Čtvrtek, 23. červen 2016

obrázek článkuJe to zdánlivě hloupý dotaz, ale v létě, až bude slunce pařit do oken, ho pochopíte. Meteorologové předpovídají, že se dočkáme stejných nesnesitelných veder jako loni, takže budeme mít co dělat, abychom doma udrželi teplotu, ve které se dá normálně fungovat. K tomu pomohou právě žaluzie do oken.

Email

Vyměňte si svépomocí cylindrickou vložku ve dveřích

Redakce | Pátek, 17. červen 2016

obrázek článkuVýměna cylindrické vložky ve dveřích se může zdát jako složitý úkol, který se neobejde bez zručné ruky řemeslníka, ale opak je pravdou. Zvládne to v podstatě každý a nezabere to víc než deset minut. Přesvědčíme vás v našem jednoduchém návodu. Kromě vložky vám stačí jen dvě věci. Správný šroubovák a metr nebo pravítko.

Email

Dřevěná okna, kterým kroupy nevadí

Redakce | Pondělí, 06. červen 2016

obrázek článkuPoslední dny si s námi počasí zahrává a na mnoha místech padaly ledové kroupy jako vlašské ořechy. Taková „nadílka“ ničí všechno, co jí přijde do cesty. Skleníky, truhlíky, ale často i okna. Se skleníky sice nepomůžeme, ale dřevěná okna, která bez újmy přečkají nepřízeň počasí, tak taková okna nabídnout můžeme.

Email

Okna s nízkými rámy jsou trendem posledních let

Redakce | Čtvrtek, 19. květen 2016

obrázek článkuJiž několik let jsou pro své dobré vlastnosti trendem okna s nízkými rámy. Výhodný poměr plochy rámu okna a skla zlepšuje nejen tepelně izolační vlastnosti, ale především poskytuje více světla a solárních zisků.

Email

Střešní okna a osvětlení interiéru

Lucie Němcová | Úterý, 22. březen 2016

obrázek článkuČlenitý a atypický prostor pod šikmou střechou nám připravuje řadu výzev. Jednou z nich je zajištění příjemného a přirozeného množství světla tak, abychom se zde cítili dobře a bydlení zde svědčilo naší psychické i fyzické pohodě. Jak na to?


Líbil se Vám článek?
Email

Garážová vrata LOMAX se vyznačují kvalitou a vysokou estetickou hodnotou

Redakce | Pátek, 26. únor 2016

obrázek článkuGarážová vrata představují bezpečnostní a estetický prvek rodinného domu, respektive garážové části. Přestože na tuzemském trhu působí spousta společností specializující se na prodej, montáž a výrobu garážových vrat, ne všechny se mohou pyšnit pozitivními ohlasy a kvalitními referencemi. Můžete předcházet zdlouhavému průzkumu trhu a oslovit ryze českou firmu LOMAX, která na poli s garážovými vraty působí od roku 1992. Dlouholeté zkušenosti prolíná do praxe, respektuje moderní trendy a neustále inovuje svá řešení.

Email

Luxfery - tradiční materiál, který opět získává na oblibě

Redakce | Čtvrtek, 07. leden 2016

obrázek článkuLuxfery - průsvitné stavební prvky vyrobené z tvrzeného skla - si znovu nacházejí cestu do moderních staveb a interiérů. Zapomeňte na nekvalitní a mnohdy i škaredé všudypřítomné aplikace luxfer, jak je známe z druhé poloviny minulého století. Moderní luxfery nabízí pěkný design a mnoho možností aplikace.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 5

« 1 2 3 4 5 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

86.7 %
13.3 %

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner