O dřevostavbách

Inspirujte se zakopaným domem se zakřivenou vegetační střechou

Dana Jakoubková | Pátek, 14. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Zakopaný pasivní dům s vegetační střechouPřekvapivá stavba, postavená na bulharském pobřeží Černého moře, představuje skromný, ale sofistikovaný architektonický objekt, který citlivě reaguje na přírodní jevy na všech úrovních. S využitím Slunce i jedinečného terénu je dům Equinox energeticky výrazně efektivnější, než vyžaduje pasivní standard, a využívá nové materiály, které vytvářejí jednoduchý, čistý design otevřený do výjimečné fasády.

 
 

Co se při stavbě pasivního domu (ne)vyplatí dělat svépomocí

Redakce | Čtvrtek, 13. leden 2022

DrevoaStavby-pasivni-dum-svepomociKromě stavebníků, kteří rádi veškeré starosti se stavbou předají zkušené firmě, existuje stále ještě početná skupina těch, kteří se chtějí na stavbě svého domu více či méně podílet sami. Ať už je hnacím motorem vidina úspory, nebo kvalitněji provedené práce, vždy je třeba pečlivě zhodnotit, co se ještě vyplatí naložit na svá bedra, a s čím už by si měl člověk nechat pomoci. Pasivní dům, zvláště pokud chce stavebník dosáhnout na dotace, je velice náročný na kvalitu projektu i vlastního provedení. Mohlo by se zdát, že pustit se do realizace pasivního domu svépomocí je bez zkušeností a znalostí sebevražda. Přesto tomu tak nemusí být. Zeptali jsme se těch nejpovolanějších – odborníka na studii a projekt, odborníka na realizace a v neposlední řadě také odvážného stavebníka, který se do svépomocné výstavby pustil s neobvyklým nasazením.

 
 

Moderní chaty ze dřeva do 25 metrů čtverečních s podkrovím

Redakce | Středa, 12. leden 2022

DrevoaStavby- Moderní dřevěná chata Sophia Pineca.cz-1Přibližně od poloviny roku 2020 nabízí firma Pineca.cz dvojici montovaných dřevěných chat, které určitě stojí za pozornost každého, kdo si touží vybudovat zajímavý prostor pro trávení volného času.

 
 

Materiálový výběr pro vaše okapy na střechu domu

Redakce | Neděle, 09. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Okapový systém na střeše dřevostavbyJste zrovna ve fází vybírání nejvhodnějšího odvodňovacího systému a dalších klempířských prvků na vaši střechu? Bezúdržbovost, odpovídající životnost, vzhled, ale i komplexnost systému a dobrý záruční a pozáruční servis zaručí, že do sebe všechno krásně zapadne a bez vašeho dalšího přispění bude sloužit dlouhá léta.

 
 

Úspěšné semináře WOOD Camp pokračují i v novém roce

Komerční sdělení | Čtvrtek, 06. leden 2022

DrevoaStavby.cz | ADMD WOOD camp Vazníkové krovy pro dřevostavbyI v novém roce se budeme skrze online platformy setkávat se zájemci z řad architektů, projektantů a stavebních dozorů, ale také studentů při našich webinářích v rámci úspěšného vzdělávacího projektu WOOD Camp.

 
 

Konference Šetrné budovy 2022 bude reagovat na Green Deal a Klimatickou konferenci OSN

Komerční sdělení | Čtvrtek, 06. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Konference Šetrné budovy 2022Co konkrétně vyplývá z unijní Zelené dohody pro Evropu (Green Deal), jak se s těmito závazky vyrovnat a jak reagovat na závěry Klimatické konference OSN (COP26), která se konala koncem loňského roku v Glasgowě? To jsou hlavní otázky, na které bude zaměřen 8. ročník mezinárodní konference Šetrné budovy 2022 s podtitulem Přechod k udržitelnosti (Transition to Sustainability). Akci pořádá Česká rada pro šetrné budovy. Záštitu nad ní převzal International WELL Building Institute, jehož ředitel Rick Fedrizzi přednese úvodní přednášku o vývoji šetrného stavebnictví a vizi do budoucna.

 
 

Údržba a čištění rekuperační jednotky v domě

Dana Jakoubková | Pondělí, 03. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Údržba a čištění rekuperační jednotky s řízeným větráním teplaNenašla jsem žádnou vědeckou studii, která by prokázala negativní dopad řízeného větrání na zdraví. Systém se však může stát silným zdrojem znečištění interiéru v důsledku nedostatečné kontroly, špatné údržby či nevhodného používání. Kdy je lepší systém zcela vypnout, proč ho jindy rozhodně nevypínat anebo proč k výměně filtru nepotřebujete budík? Na to a leccos dalšího nám odpověděli odborníci na slovo vzatí.


Líbil se Vám článek?
 
 

Apartmánové panelové dřevostavby najdete v samém srdci Pálavy

Komerční sdělení | Středa, 29. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Eco apartmány Klentnice z konstrukčních desek RigiStabilTento ekologický projekt je jedinečný nejen svým umístěním, ale také propojením celé stavby s okolní přírodou. Svou stylizací se odkazuje na tradiční architekturu jižní Moravy. Apartmány jsou koncipovány jako štítové domy s rozlehlými terasami a výhledy na pálavské vrchy. Hlavní roli ve skladbě konstrukce hrají konstrukční sádrokartonové desky RigiStabil.

 
 

Věříme, že nám bude dřevostavba sloužit více jak padesát let

Dana Jakoubková | Úterý, 28. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Individuálně navržená dřevostavbaÚroveň zapojení investorů do procesu návrhu domu architektem bývá zdrojem neshod mezi stranami. Návrh může být spojen s nezdary a vynucenými změnami. Zabřednout se dá do procesu pokusů a omylů. Možná budete muset čelit tomu, kdo chce vaše přání a potřeby „přepsat". Nadměrná aktivita investora může omezit schopnost návrháře dodat nejlepší řešení a nedostatečná zase nemusí vést k uspokojivému naplnění zadání. Proto by každý měl znát své hranice a nedopustit, aby ho druhý nutil je překročit. Naučit se stát sám za sebou je jako jízda na kole; nakonec najdete správnou rovnováhu. Své o tom ví Tomáš s Janou, pro které nebyl návrh individuálního domu bez komplikací.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jeden soukromý vesmír

Lucie Němcová | Pondělí, 27. prosinec 2021

DrevoaStavby-moderni-drevostavba-LUCERN-uvodniZačnete jednoduchými úvahami o typovém domě z nejlevnější kategorie a skončíte v unikátní, architekty navržené dřevostavbě s nápaditým interiérem. Jak je to možné? Vyberete si správné průvodce, kteří vás umí přivést do reality, naslouchají vašim potřebám, rozumí oboru a mají (většinou na rozdíl od vás) hodně zkušeností. Ti vám pomohou projít jedním z nejnáročnějších životních procesů s grácií a výsledkem, který jste si neuměli ani představit.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop