O dřevostavbách

Moderním dřevostavbám dominují screenové rolety. Proč jsou stále více oblíbeným prvkem?

Komerční sdělení | Neděle, 26. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Screenové rolety CLIMAXDnešním trendem dřevostaveb jsou velké prosklené prostory. Velká okna se sebou nesou však i nevýhody, a to v podobě přehřívání interiéru. Můžete to snadno vyřešit pomocí venkovního stínění. Stále více lze na domech tohoto typu vidět především screenové rolety. Proč se staly vyhledávaným prvkem právě u dřevěných domů?

 
 

Jedinečné dárky pro investory dřevostaveb

Komerční sdělení | Neděle, 26. březen 2023

DrevoaStavby.cz Projket Malujeme nový život 2Projekt Malujeme nový život se zrodil z kraje tohoto roku a nabízí stavebním firmám unikátní řešení dárků pro své investory dřevostaveb – obrazy od handicapovaných malířů. Díky těmto obrazům stavební společnosti mohou pomáhat k novému a kvalitnějšímu životu hendikepovaných lidí a dávat do pohybu svou sociální odpovědnost.

 
 

Hana Urbášková: Inspiruji se tam, kde jsou dál

Lucie Němcová | Sobota, 25. březen 2023

 DSC4713_1Vztah k přírodním materiálům, celostní přístup stejně jako propojování souvislostí a řešení bez zbytečných extrémů jsou hlavní linkou tohoto rozhovoru. Vysokoškolská profesorka a aktivní architektka Hana Urbášková žije již 15 let v dřevostavbě, navrhuje a sbírá zkušenosti v zahraničních vodách a ukazuje funkční cesty, jak snoubit selský rozum s pokrokovými možnostmi současnosti.

 
 

Kamna jako strategie přežití

Dana Jakoubková | Úterý, 21. březen 2023

dreamstime l_260435593„Pošťačka říkala, že nám zakážou kamna,“ vyhrkla vyděšená sousedka. Téměř devadesátiletá stařenka, která už od září migrovala mezi chalupou a lesem s kárkou plnou klestí, měla v očích nevyřčenou otázku: Čím budu topit, na čem vařit? „To bude zase nějaká fáma, babi,“ odpovídám konejšivě, ale v duchu se ptám i já: Jaké argumenty mluví ve prospěch spalování dřeva a které naopak, a jak uspokojivý by život bez něj byl?

 
 

Působivou a energeticky efektivní dřevostavbu si postavili k rekreaci

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 23. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Energeticky efektivní CLT dřevostavbaDokážete si představit dům, který obsahuje 50 kubíků dřeva a váže 43 tun CO2? Dům, který je téměř z 90 procent recyklovatelný a stejné procento jeho hmotnosti je vyrobeno v České republice, českými mistry a z českého dřeva? Máte pravdu: taková by mohla být každá dřevostavba. Ale není. A ne u každého domu se sejdou sdílené hodnoty, smysl pro detail a respekt k přirozené krajině.


Líbil se Vám článek?
 
 

Barva roku 23 - Silná, elektrizující a rebelská

Dana Jakoubková | Pátek, 17. březen 2023

Bez názvu-1Každou zimu sdílejí světové designérské autority své barevné volby pro nadcházející rok. Pantone – jedna z nejuznávanějších firem v tomto ranku – zvolila odstín Viva Magenta. Barvy z rodiny červené se na vrchol nedostaly dlouhých osm let. Letos však nejde jen o design. Karmínově červená přináší i silné poselství – být jako pěst v sametové rukavici.

 
 

AKCE: Dotovaná hypotéka 1,99 % na nový dům s Haas Fertigbau

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Haas Fertigbau Dotovaná hypotéka 1,99 %Plánujete stavbu dřevostavby a hledáte ověřeného dodavatele a výhodné finanční řešení? Do konce března můžete využít akce DOTOVANÁ HYPOTÉKA 1,99 % s firmou Haas Fertigbau.

 
 

Dispozice aneb důležitý opěrný pilíř spokojeného bydlení

Lucie Němcová | Úterý, 14. březen 2023

dreamstime xxl_151622789(1)Základ skvělého interiéru a domova. Někdy se zdá, že vytvořit takový „plánek“ je hračka a stačí k tomu kreativní chvilka a čtverečkovaný papír. Nebo pár minut brouzdání na internetu mezi projekty typových domů, než se objeví ten pravý. Nic nemůže být dál od pravdy. Za skvělou dispozicí na míru je skryta mravenčí práce odborníka integrující mnoho souvislostí. Pro život pak přináší nesrovnatelně vyšší komfort, radost z prostoru a souznění s místem zvaným domov. Nenechte si takovou příležitost ujít.

 
 

Víkendová dřevostavba s nádechem luxusní horské chalupy

Lucie Němcová | Čtvrtek, 16. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Víkendová dřevostavba s nádechem luxusní chalupyDobrá zkušenost s dřevostavbou, touha občas změnit prostředí, odpočinout si a mít zázemí v horské atmosféře zažehla nový tvůrčí proces. A protože spolupráce s architektem již přinesla své sladké plody, pokračování bylo nasnadě. Vzájemná znalost zajistila o to větší souhru a návrh i celkový výsledek je radost pro obě strany. Vítejte v unikátní horské chatě!


Líbil se Vám článek?
 
 

Proč je důležité najít správnou krytinu pro podlahové vytápění

Dana Jakoubková | Pátek, 10. březen 2023

1 OtvirakŘíká se, že kdo jednou objevil sálavé teplo podlahového vytápění, už se ho nechce vzdát. To jediné, krom papučí, vám udrží nohy v teple. Ale … pokud se netrefíte s podlahovou krytinou, může to významně zatočit s ekonomikou jinak vysoce úsporného systému vytápění.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop