O dřevostavbách

Sedm dřevěných kaplí vytvořili manželé v okolí Dillingenu

Michal Babor | Sobota, 31. červenec 2021

Kaple Oberthürheim úvodníS myšlenkou vytvoření cyklostezky doplněné sedmi dřevěnými kaplemi v okolí německého Dillingenu přišla Nadace manželů Denzelových, kteří dlouhá léta podnikali v dřevozpracujícím průmyslu. Smyslem projektu je nejen vytvoření architektonických symbolů v krajině a nový přístup k tradiční sakrální architektuře, ale také uvedení člověka do krajiny a snaha o poskytnutí prostoru pro duševní i fyzický odpočinek a rozjímání.


Líbil se Vám článek?
 
 

Ze dřeva, hlíny a slámy si nechali postavit originální kruhový dům

Lucie Němcová | Pátek, 30. červenec 2021

drevostavba-s-kruhovym-tvarem-uvodniKraj v blízkosti řeky Oslávky majitele učaroval již v době, kdy sem chodili v mládí na vandry. Jakmile tedy začala být aktuální otázka bydlení pro rozrůstající se rodinu, volba lokality byla jasná. Na základě konkrétních představ o budoucím domově vznikl perem architekta projekt, který svým neotřelým vzhledem zkrátka vzal majitelům dech.

 
 

Suchá podlaha RigiStabil je ideální do dřevostaveb. Její montáž zvládnete i svépomocí

Komerční sdělení | Čtvrtek, 29. červenec 2021

hotova-realizace-suche-podlahy-RigiStabilPři pokládce suché podlahy se obejdete bez nebo s minimem vlhkých procesů. Mezi její hlavní výhody patří i nízká hmotnost, zvuková neprůzvučnost a rychlý postup při montáži. Podlahu RigiStabil si jednoduše položíte i svépomocí.

 
 

Typový projekt moderní dřevostavby se přizpůsobí vašim přáním a požadavkům

Markéta Bernardová | Úterý, 27. červenec 2021

Futura-Freestyle-uvodniNechcete ani u typového domu rezignovat na vlastní požadavky? Chcete si vybrat vlastní dispozici či barevnost a spolehnout se přitom na kvalitní technologii a služby? Pak je pro Vás dřevostavba "freestylka" ideálním řešením.

 
 

Sofistikovaná dřevostavba v CHKO Křivoklátsko jednoduše bere dech

Dana Jakoubková | Středa, 28. červenec 2021

honosna-drevostavba-krivoklatsko-uvodniUvyklá standardní výstavbě jsem v první chvíli měla pocit, že musím ještě nějakou dobu zrát, než tenhle dům dokážu pobrat. Byla jsem zaskočena, ohromena a přibrzděna. Jeho dimenze byla obrovská, a já se v duchu ptala proč, když je vlastně docela prázdný. Jak ale začal protékat časem, prostor se změnil. Byl jako mezera mezi slovy, řádky a odstavci, které právě čtete. Byl i volným místem po stranách čtení dále. Jakmile jsem si to uvědomila, nebylo těžké přijmout fakt, že zhruba osmdesát procent domu je vyplněno „prázdnem". Důležitým prázdnem. Protože jinak by úžasný obsah domu nebyl dobře čitelný.


Líbil se Vám článek?
 
 

Hlasujte pro stavby ze dřeva, které navrhli studenti

Komerční sdělení | Úterý, 27. červenec 2021

Koláž SsVD2021Hlasujte v 9. ročníku soutěže Stavby s vůní dřeva a vyberte nejlepší dřevěné stavby z 57 přihlášených návrhů od 61 vysokoškolských studentů. Cílem soutěže se záštitou 4 ministerstev a 18 českých i slovenských fakult je motivovat studenty k práci s přírodním obnovitelným materiálem – dřevem.

 
 

Vybudovat zelenou střechu na pergole nebo garáži zvládnete i svépomocí

Redakce | Úterý, 27. červenec 2021

zelena-strechaI když by se to na první pohled mohlo tak zdát, vybudovat si zelenou nebo chcete-li vegetační střechu není žádná velká věda. Zručný kutil to zvládne klidně i svépomocí. A hodí se třeba i na zastřešení pergoly nebo na garáž!

 
 

Eko modular postavil první patrovou pasivní modulární dřevostavbu v ČR

Komerční sdělení | Pondělí, 26. červenec 2021

prvni-patrova-pasivni-modularni-drevostavba-uvodniV Jihomoravském kraji stojí od konce května první patrová pasivní modulární dřevostavba u nás. Rodinný dům sestavený ze čtyř modulů se měl do norem pro pasivní dřevostavby vejít hodnotou vzduchotěsnosti 0,6. Při testu vzduchotěsnosti stavby však dosáhl daleko lepších výsledků – hodnoty 0,26.

 
 

Difuzně otevřenou nebo uzavřenou skladbu stěny dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 26. červenec 2021

drevena-konstrukce-drevostavbyZemní vlhkost, zatékání srážkové vody a vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce – to vše ohrožuje dřevostavbu často mnohem více než klasické zděné domy. Proto je velice důležitá správná skladba obálky neboli obvodového pláště. Stavebník má přitom na výběr mezi dvěma systémy – difuzně otevřeným a uzavřeným, které se liší principem i materiály, z něhož jsou vyrobeny. Který je ovšem pro dřevostavbu výhodnější a podle čeho se rozhodnout?

 
 

Navštivte dřevostavby, které jsou v ČR na vzestupu

Redakce | Neděle, 25. červenec 2021

DOD-2021-ADMDOpět se potvrzuje rostoucí zájem o dřevostavby v Česku. Jak tomu přispěla činnost Asociace dodavatelů montovaných domů (ADMD) a kdy můžete vybrané dřevostavby navštívit, se dozvíte v tomto článku.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop