O dřevostavbách

První dům, první dřevostavba, poslední domov

Dana Jakoubková | Úterý, 23. duben 2024

DrevoaStavby.cz Rodinná dřevostavba z CLT panelů ve svahuOlga se Štěpánem byli již na počátku uvažování o domě rozhodnuti pro dřevostavbu. Jasno měli i v tom, že půjde o konstrukční systém z CLT panelů. Dokonce si už vybrali i realizační firmu, která má s panely zkušenost, a – představte si to – v ruce drželi platné stavební povolení. Mohlo by se tedy zdát, že výstavba už bude „brnkačka". Jenže leckdy i prkotina hodí do plánů „vidle". V tomto případě to ale vlastně bylo ku prospěchu věci.

 
 

Iva Šmídová: Hezký interiér lze udělat za každý rozpočet

Redakce | Pondělí, 22. duben 2024

DrevoaStavby.cz Rozhovou s bytovou designérkou Ivou Šmídovou jak levně vytvořit útulny domov_úvodníNáš domov je ten nejdůležitější prostor. Trávíme zde spoustu času, ovlivňuje naši pohodu i zdraví. Je proto důležité, aby byl hezký a funkční. „K jeho zařizování bychom proto měli přistupovat s pokorou, trpělivostí i elánem, ale hlavně systematicky. Každý jednotlivý krok je totiž pro celkový výsledek důležitý a všechno se vším souvisí," říká bytová designérka Iva Šmídová. V rozhovoru radí, jak to realizovat v praxi.

 
 

Neobyčejná dřevostavba ve strmém svahu

Redakce | Čtvrtek, 18. duben 2024

DrevoaStavby.cz Neobyčejná dřevostavba v zeleném údolí 1Když se Jakub s manželkou rozhodl pro stavbu vlastního domu, měl jasno ve třech věcech. Hledal pozemek s výhledem, chtěl, aby dům navrhl architekt, který mu vdechne přidanou hodnotu a plánoval ho vybudovat jako dřevostavbu. I když stavba domu je často otázkou mnoha kompromisů, tohle byly stěžejní parametry, ze kterých nechtěl couvnout. A podařilo se. Výsledek? Spokojená mladá rodina, jejíž nadšení s přibývajícími „odbydlenými" léty stále narůstá.

 
 

Moderní dřevostavby = budoucnost ve stavění

Komerční sdělení | Pátek, 12. duben 2024

DrevoaStavby.cz Easyhomes _drevostavba-easy-48-s-terasou-a-pergolou-ve-vsenicichDřevo jako stavební materiál má dlouhou historii, ale v dnešní době zažívá renesanci díky moderním technologiím a udržitelným trendům ve stavebnictví. Stále více se využívá nejen v interiérech, ale také pro stavění samotných domů. Moderní dřevostavby představují spojení tradičních postupů s inovativními designy a ekologickými principy. V tomto článku se podíváme na některé klíčové prvky a výhody moderních dřevostaveb.

 
 

Působivý interiér v dřevostavbě Olivera a Ingrid na nás udělal opravdu dojem

Dana Jakoubková | Úterý, 16. duben 2024

DrevoaStavby.cz Působivý interiér v dřevostavbě 1Do domu Olivera a Ingrid jste mohli společně s naší redakcí nakouknout v prvním čísle časopisu DŘEVO&stavby roku 2022. Protože na nás jejich interiér zapůsobil, rozhodli jsme se vám ho ještě více přiblížit. Zeptali jsme se jeho tvůrce – interiérového designéra Martina Sučana, jak projekt a realizace vznikala, a spokojených majitelů, jak se v něm žije, co na něm oceňují ze všeho nejvíce a co by třeba dnes už udělali jinak.

 
 

Okouzlující hrázděnka pro velkou rodinu

Redakce | Pondělí, 15. duben 2024

DrevoaStavby.cz Hrázděná roubenka Roubenky Střihavka_1Na Českolipsko jsme se z redakce vypravili už v květnu, když dlouhá zima konečně opatrně přešla v jaro. Od rána lilo jak z konve, ale meteoradar sliboval zázraky. A stalo se. V netradiční částečně zděné, částečně roubené a částečně hrázděné novostavbě nás uvítala usměvavá paní domu Katka, kráva Evička i tři ovečky. A nad výbornými skořicovými šneky a teplým čajem nám vyprávěla, jak od Teplic až přes Veltrusy doputovala šestičlenná rodina se čtyřmi králíky, dvěma psy a jedním papouškem právě do tohohle malebného kraje.

 
 

Vodíková konference představí vodík jako řešení pro soběstačnost a udržitelnost v oblasti energetiky budov

Komerční sdělení | Čtvrtek, 11. duben 2024

Vodíková konference H2 heatingBudeme topit VODÍKEM? Je VODÍK bezpečný? Může být VODÍK cestou k dosažení udržitelnosti a  soběstačnosti v energetice vudov? Odpovědi nejen na tyto otázky získáte během druhého ročníku VODÍKOVÉ KONFERENCE H2 HEATING, která proběhne 30. května ve wellness hotelu STEP v pražských Vysočanech.

 
 

Architekti předávají zkušenosti mladé generaci. Studio LOXIA má vlastní Školu projektování

Komerční sdělení | Středa, 10. duben 2024

DrevoaStavby studio LOXIA Škola projektování úvodníPrimárně pro studenty, kteří se rozhodují, co by v životě chtěli dělat, ale i pro zájemce z široké veřejnosti vznikla Škola projektování. Architekti ze studia LOXIA během série přednášek a různých dalších aktivit mladé generaci předávají své zkušenosti a vědomosti, které získali během 30 let působení v oboru.

 
 

Hrdinové budoucnosti aneb vývoj českého školství v oboru dřevostavby

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 11. duben 2024

DrevoaStavby.cz Studijní obor dřevostavby úvodníLesní hospodářství a navazující dřevozpracující průmysl má v České republice dlouholetou tradici. Stavební průmysl sice musel v segmentu staveb na bázi dřeva nadlouho usnout, ale čím dál častěji jej lidé oživují zájmem o dřevostavby. A modelové scénáře je v tom podporují; odhalují reálný předpoklad, že i kdyby nastaly nejnepříznivější okolnosti, v budoucích 5–10 letech lze v tomto segmentu očekávat vzestupnou tendenci. Dřevostavby jsou totiž symbolem touhy po udržitelném bydlení. A přesto se v tomto oboru potýkáme s ironií současnosti – nedostatkem kvalifikovaných profesí.

 
 

Srdcová záležitost v podobě cedrové roubenky na kopci

Redakce | Pátek, 12. duben 2024

DrevoaStavby.cz Srdcová záležitost v podobě cedrové roubenkyMalebná krajina jižních Čech ubíhá za oknem auta a čím víc se blížím svému cíli, malému městečku poblíž Tábora, tím je idyličtější. Zvlněné louky střídají smíšené lesy a krajina působí uklidňujícím dojmem. Tady bych také dokázala bydlet, říkám si, a vůbec se nedivím, že si Jakub s Alenou ke svému bydlení vybrali z celé republiky právě tohle místo.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop