O dřevostavbách

Robotický vysavač Tubo Robo je prvním, který lze kombinovat s centrálním vysavačem

Komerční sdělení | Pondělí, 18. říjen 2021

centralni-vysavac-a-roboticky-vysavac-HUSKYO výhodách centrálních vysavačů se toho napsalo již mnoho. Jejich hlavní výhody oproti klasickým vysavačům jsou prostě neoddiskutovatelné. Zatímco hrubé nečistoty skončí pomocí trubního rozvodu ve sběrné nádobě vysavače, jemný prach včetně mikroskopických částic s alergeny je po přefiltrování odveden mimo dům. Novinkou mezi robotickými vysavači je Tubo Robo – první robotický vysavač, který lze díky speciální základně připojit k trubnímu rozvodu centrálního vysávání.

 
 

Ušetřete náklady na vytápění. Zateplete okna venkovním stíněním!

Komerční sdělení | Pondělí, 18. říjen 2021

Climax venkovni-zaluzie-C-80_1Až 40 % tepelných ztrát způsobují stará nebo nekvalitní okna. Únik tepla přitom můžete výrazně snížit pomocí předokenních rolet.

 
 

Kuchyně v dřevostavbě kritickým okem odborníka

Redakce | Pondělí, 18. říjen 2021

SrubyaRoubenky-kuchyn-v-drevostavbePokud nasloucháme pouze pochlebovačům a nejsme schopni přijmout konstruktivní kritiku, degenerujeme. Když přijde do nového domu návštěva, většinou srší superlativy, jinak ale vidí dům designér-profesionál. Na jeho rady je po dokončení domu už pozdě, a tak může jen přispět drobným komentářem, co by se bývalo mohlo udělat lépe... Z redakčních návštěv z minulých let jsme namátkou vybrali několik kuchyní, které si kritickým okem prohlédla designérka Iva Bastlová.

 
 

Dům z panelů z lisované slámy vychází z jejich chalupnických představ

Dana Jakoubková | Pátek, 15. říjen 2021

DrevoaStavby-Domov-voni-po-bylinkach-drevostavba-EKOPANELY-1Když řekneme venkovský styl, otevře se prostor tak široký, jako louky plné jetele kolem domu Anety a Petra. Venkov pokrývá širokou škálu vzhledů a tím nejviditelnějším znakem je domáckost – nenaleštěná, měkká a tlumená. Je to určitá jistota, že tenhle domov je prožitý. I takový detail, jakým jsou obyčejné holínky, napovídá mnohé o tom, co můžete čekat za dveřmi. Žít udržitelně, se zeleninou, ovcemi, psem a slepicemi ale nemusí znamenat ošuntělost a diskomfort. Jak říká Aneta: s venkovem si musíte padnout do noty. Ale rytmus udáváte vy sami.


Líbil se Vám článek?
 
 

Pasivní dům jim naplnil představy o kvalitě vnitřního prostředí

Redakce | Čtvrtek, 14. říjen 2021

pasivni-domy-LUCERN-moderni-drevostavba-1Miloš s rodinou bydleli v bytě a asi by tomu tak nějaký čas bylo, kdyby se v sousedství neobjevil stavební pozemek na prodej. Parcela splňovala jejich představy, takže se rozhodli pro koupi a plánování nového pasivního domu.

 
 

Dřevostavby z pohledu energetického návrhu, to je další seminář projektu WOOD camp

Komerční sdělení | Středa, 13. říjen 2021

WOOD-camp-Dřevostavby z_pohledu_energetického_návrhuDne 5. 10. 2021 se ADMD propojila se zájemci o profesní vzdělávání na dalším semináři v rámci WOOD campu. Tématem následujícího online semináře jsou Dřevostavby z pohledu energetického návrhu, který proběhne zdarma dne 26. 10. 2021.

 
 

Od osvědčení k záruce aneb proč je u firem nutná certifikace

Redakce | Středa, 13. říjen 2021

drevoastavby-certifikace-firem-drevostavebS rostoucí oblibou dřevostaveb vzniká i řada nových firem, které tento typ bydlení nabízejí. Odlišují se od sebe i nabízenou kvalitou, a zákazník pak stojí před rozhodnutím, podle čeho vybrat tu správnou. Je důležité, zda firma dodává certifikované výrobky, či nikoliv? Pro stavitele dřevostaveb by kvalita a bezpečnost stavby měla být v popředí zájmu, protože potenciální stavebník se řídí při výběru stavební firmy mimo jiné podle referencí – může si prohlédnout právě postavený dům, zeptat se na zkušenosti lidí, kteří v něm už bydlí.

 
 

Aktuálně: Zúčastněte se konference INTERIÉRY 2021

 
 

Přízemní dřevostavba Davida a Kateřiny je třetím domem v jedné zahradě

Lucie Němcová | Úterý, 12. říjen 2021

drevoastavby-treti-generace-v-jedne-zahrade-1Raději svůj prostor, klid a investici do vlastního nežli nerespektující sousedy, betonovou džungli a „vyhazování" peněz formou nájmu. To byla klíčová „proč" Davida a Kateřiny na cestě ke změně.


Líbil se Vám článek?
 
 

Jak vybrat správně sedačku do obývacího pokoje?

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. říjen 2021

Drevoastavby.cz | Jak vybrat správně sedačku do obývacího pokojeJe to zvláštní; většina lidí tíhne k zelené, a nakonec stejně skončí u šedé či podobného ekvivalentu trendy příkladů. Nejsou z toho nijak nadšeni a už vůbec nemohou říct, že by si splnili sen. Je to věc fyzicky i finančně bezpečné volby, nezřídka po vzoru ostatních. Ale proč, když to není přesně to, co jste chtěli? Že vlastně nevíte, co chtít od sedačky? Zeptejte se vlastní zadnice, protože nejdůležitějším hostem ve vašem gauči jste vy sami! Mějte však při tom na paměti, že pachuť mizerné kvality zůstává dlouho poté, co zmizí sladká chuť nízké ceny.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop