O dřevostavbách

Nová tvář chátrající stodoly - proměnila se na moderní chatičku pro nocování až čtyřech cestovatelů

Dana D. Daňková | Sobota, 16. listopad 2019

polarni-zareŽe tohle stavení bývalo stodolou, nelze přehlédnout. Někdejší zemědělská budova na západním pobřeží Norska nebyla využívána mnoho let a opuštěná a neudržovaná postupně chátrala. Její předností jsou krásné výhledy do okolí a umístění přímo pod moderním lyžařským vlekem, bonusem pak prodloužení života zdánlivě zbytečného objektu.

 
 

Jak se žije ve srubu: Ranč manželům úplně změnil život a dodal klid v uspěchaném světě

Helena Petáková | Pátek, 15. listopad 2019

srub-masivni-drevostavba-ranc-exterierVystřídali bydlení v panelovém i zděném domě a pak je oslovila svou atmosférou klasická, dvě stě let stará roubenka s kachlovými kamny. Stalo se to při cestě, když jeli vybírat traktor pro své zemědělské hospodářství – další změna pro manžele, kteří se většinu let živili podnikáním v úplně jiném odvětví. „Kdo za to může?", si manželé s úsměvem předhazovali během celé naší návštěvy trutnovského srubu a ranče Na Valech.

 
 

Aktuálně: FOR WOOD 2020 vstupenka zdarma

 
 

Veletrh FOR WOOD 2020 uvede to nejlepší ze světa dřevostaveb

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 14. listopad 2019

logo-for-wood-on-red-800x533České stavebnictví zažívá boom i v oblasti dřevostaveb. Jaké novinky a trendy hýbou trhem? Veletrh dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů FOR WOOD představí ve dnech 6. až 8. února 2020 aktuální dění v tomto oboru. Přehlídka špičkových firem bude doplněna i poradenstvím specialistů, architektů či projektantů nebo přednáškovými bloky. V PVA EXPO PRAHA v Letňanech bude připraven i doprovodný program pro laiky, profesionály a rodiny s dětmi.

 
 

Dřevostavba ve svahu s výhledem na horské údolí je pro horolezce splněným snem

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 14. listopad 2019

drevostavba-ve-svahu-exterier-drevena-fasada-vyhled-na-horyDřevostavba navržená pro vyznavače zdolávání hor zaujme nejen umístěním ve svahu, ale především nádherným výhledem na hory a město. Vzhledem ke skalnatému podloží byla dřevostavba mírně vyvýšena nad terén, aby se minimalizovaly náklady na založení.


Líbil se Vám článek?
 
 

Do staré stodoly vestavěli dřevostavbu a získali moderní domov s neopakovatelnou atmosférou

Dana Jakoubková | Úterý, 12. listopad 2019

navsteva-drevostavby-stare-misto-novy-pribeh-chytry-dum-exterier-zahrada-bazen-tinifiedStodola nemusí být vždy tím, čím se zdá být. Když odstraníte mlátičku, slámu a seno, stane se skořápkou z cihel a kamene, s vysoko posazenou střechou a – v tomto případě – s geometrickým komplexem uvnitř. Člověk je překvapen, hned jak otevře dveře. Musí dát očím několik minut, aby mozek pochopil. A pak se začnou dít věci. Je v moderním domě, ale cítí historii, špetku tajemství a kouzlo. A to nejde zkopírovat.

 
 

Aktuálně: FOR PASIV 2020 vstupenka zdarma

 
 

Nábytkové úchytky zaručeně oživí vaši dřevostavbu nebo byt!

Markéta Bernardová | Úterý, 12. listopad 2019

01 TA3024Ozdoba, nebo funkce? A co obojí? Chystáme se otevřít široké téma nábytkových úchytek. Jsou jich tisíce, my jsme pro vás připravili k nahlédnutí ty, které nás zaujaly na první pohled svým vzhledem či důmyslným řešením. Při návrhu interiéru a výběru nábytku se vždy ptáme, kterým směrem se vydat – minimalismus, nebo zdobnost? Většinou skončíme někde mezi. Záleží nejen na osobnosti, zaměření a vkusu každého z nás, a současně i na celkovém řešení interiéru – určení stylu, dominant a vypíchnutí detailů.

 
 

Ložnice ve stylu EKO – ekologicky šetrná a zdravá ložnice

Dana Jakoubková | Pondělí, 11. listopad 2019

interier-loznice-postel-barevne-povleceni-motiv-jungle-bambusovy-rebrikZelená je více než jen barva. A když jsou na náš domov aplikovány „zelené" a čisté techniky, děláme víc, než že jen vyjadřujeme své preference pro udržitelné bydlení. Vzhledem k tomu, že trávíme přibližně třetinu života spaním, měli bychom se i v ložnici obklopit jen tím, na co můžete být hrdi.

 
 

Svět staví výškové dřevostavby, v ČR si zatím o nich můžeme nechat jen zdát

Jiří Kuthan | Pondělí, 11. listopad 2019

vicepodlazni-drevostavba-dalston-lanelittle-exterier-tinifiedDřevostavby byly do nedávné doby zařazeny zcela na okraj stavební produkce. Z různých historických důvodů byly využívány zejména jako dočasné objekty a stavby drobného měřítka. Tato situace se v posledních letech výrazně proměnila. Nářky odborníků a dodavatelů na nedostatečný zájem o stavění ze dřeva a spílání na domnělou betonářskou lobby pomalu utichají. Ve světě se již staví výškové budovy ze dřeva, které posouvají hranice a řadí se mezi nejvyšší dřevostavby světa. Dočkáme se v dohledné době vícepodlažní dřevostavby i u nás v České republice?

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Akce / DřevoStavby

 • FORUM DŘEVOSTAVBY 2019
  28. 11. 2019 - 29. 11. 2019
  / Kongresové centrum Jezerka, Ústupky 278, 538 07 Seč /
 • FOR PASIV 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR THERM 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /
 • FOR WOOD 2020
  6. 2. 2020 - 8. 2. 2020
  / PVA EXPO PRAHA, Beranových 667, Praha 9 – Letňany /

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?