O dřevostavbách

Výjimečnost v architektuře zachraňují originální veřejné stavby ze dřeva

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 23. leden 2020

rozhledna-doubravka-park-cihadla-cerny-most-praha-vrchol-foto-ales-jungmanV dnešním světě je pouze omezená poptávka po výjimečnosti. Daleko více lidi zajímá průměrnost. Kupříkladu příchuť dřeva ze sudu, v němž zraje víno, už není tak žádaná. Spotřebitelé si vystačí s kovovými tanky. Přitom právě sud rozhoduje o tom, jak „velké" víno dostanete na stůl. Architektura je na tom podobně. V segmentu rodinné výstavby je stav doslova alarmující. Jinakost tak zbývá především na stavby veřejné. Pojďme si tedy spravit chuť několika příklady.

 
 

Malé zahradní domky zútulní zahradu. V některých můžete bydlet i celoročně

Dana D. Daňková | Středa, 22. leden 2020

zahradni-domky-chatky-foto-PxhereTakřka ke každému domu patří zahrada a na ní se téměř vždy najde místo pro malou či větší chatku, altán, přístřešek a podobně. Takový objekt je nejen praktický, ale současně také pozemek zabydlí, případně vytváří zajímavá zákoutí. Avšak malé stavby ze dřeva mohou být různého druhu a mnohostranného využití a zdaleka nemusí stát pouze na zahradě.

 
 

Srub u sjezdovky si majitelé postavili kvůli práci. Teď si užívají bydlení jako v Jižním Tyrolsku

Redakce | Čtvrtek, 23. leden 2020

navsteva-drevostavby-srub-dolce-leben-ok-pyrus-exterier-terasa-bazenInspiraci nejen typickými stavbami Jižního Tyrolska, ale i tamním poklidným životním stylem přiznávají obyvatelé tohoto srubu. Dům se tyčí na prudkém svahu skoro jako v Alpách, s terasou v korunách stromů a nádherným výhledem po okolních kopcích. O neobvyklé historii vzniku srubu nám vyprávějí jeho majitelé, kteří tady, na takzvaném Šibeničním vrchu, nejen bydlí, ale i pracují.

 
 

Jak se dá při vytápění ubránit stoupající ceně elektrické energie?

Komerční sdělení | Středa, 22. leden 2020

krbova-kamna-s-nerezovym-kominem-schiedel-sirius-detailVýběr spolehlivého, snadno obsluhovatelného a levného zdroje tepla je klíčový pro bezstarostný chod každé domácnosti.

 
 

Novinky na dům i do domu 3. díl

Redakce | Úterý, 21. leden 2020

novinky-na-dum-i-domu-3-castV závěrečném dílu minisérie "Novinek na dům i do domu" si představíme další vychytávky do vaší domácnosti, které jsou nejen stylové ale také bezpečné a praktické. Záruka bezpečnosti a kvality pro většinu z nás, totiž sehrává klíčovou roli v naplnění představ o moderní a spolehlivé domácnosti. Pohodlně se začtěte a nechte se inspirovat doplňky do interiéru a exteriéru. Kdoví, třeba narazíte na něco, co byste doma uvítali.

 
 

Jaké jsou alternativní střešní krytiny?

Komerční sdělení | Úterý, 21. leden 2020

prvni-chodska-stresni-krytiny-na-dumHledáte vhodnou střešní krytinu pro váš krov, ale neláká vás klasická střešní krytina? Alternativou mohou být střechy z netradičních materiálů, moderním designem i neotřelých barev. Pod pojmem tradiční krytina se většinou skrývá tradiční střešní taška z keramiky, betonu nebo břidlice. A co kategorie lehkých střešních krytin?

 
 

S textilní tapetou, stěny vám rozkvetou

Lucie Němcová | Úterý, 21. leden 2020

textiltni-tapety-interier-loznice-kvetinovy-vzor-scandinavian-designers-rabarber-detailTextilie si mohou najít cestu do našeho domova mnoha způsoby. Existuje-li však jeden, který umí jako mávnutím kouzelného proutku místnost proměnit v luxusní budoár nebo útulný originální pokoj, pak jsou to textilní tapety.

 
 

Fasádní obklady představují funkční i pohledově atraktivní plášť domu. Co patří mezi jejich přednosti?

Dana Jakoubková | Pondělí, 20. leden 2020

moderni-drevostavba-drevena-fasada-obklad-sindel-prefaFasádní obklady patří mezi nejžádanější stavební sortiment současnosti. Není divu; nabízejí rozmanitou škálu materiálů, textur, barev i stylů, jsou pohledově poutavé, odolné a mnohdy bezúdržbové. Kromě toho dům chrání před počasím, tepelně izolují a téměř všechny jsou použitelné v kombinaci s takzvanou bezkontaktní odvětrávanou fasádou, díky níž dům lépe dýchá a udržuje si vlhkost od těla. Jejich montáž na nosný rošt je obvykle rychlá a snadná.

 
 

Příběhy dřevostaveb, které se vám v loňském roce nejvíce líbily, mají jedno společné. Spokojené majitele

Redakce | Pátek, 17. leden 2020

velke-finale-drevostavba-roku-2019V anketě Dřevostavba roku se v roce 2019 objevilo mnoho zajímavých a krásných dřevostaveb. Do finále se díky hlasujícím probojovaly ty nejzajímavější stavby. Volba absolutního vítěze je ale teprve před námi. Jste to právě vy, kteří o něm mohou do 26. ledna rozhodnout, a to hned ve dvou kategoriích. K tomu ještě získáte hodnotné ceny! Pojďme si společně představit finalisty ankety.

 
 

Rekonstrukce dřevěné chAty s velkým A

Lucie Němcová | Pátek, 17. leden 2020

drevena-chata-v-leseMísto pro spočinutí v lůně lesa. Pozoruje, vidí a vnímá, nicméně nekonkuruje. Umožňuje plynutí okolního života bez invazivních zásahů. Splývá a tepe v rytmu lesního organismu.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop