Sruby & roubenky

Na cestě za kvalitní dřevostavbou

O dřevostavbách

STRONGER TOGETHER: Fermacell a James Hardie se stávají jednou společností

Tisk

Redakce | Úterý, 25. září 2018

Loňská akvizice, kdy James Hardie koupil od Xella Group obchodní jednotku Fermacell, se na začátku dubna stala skutečností – Fermacell je nyní pevnou součástí James Hardie Group.

 
 

Zdravé bydlení - 5 nejdůležitějších zásad celostní architektury

Markéta Gajdošová | Úterý, 25. září 2018

moderni-drevostavba-celostni-architektura-design-zdrave-bydleniCelostní architektura, nebo celostní design pojímá stavbu a život v dřevostavbě jako jednotnou záležitost. Pasivní dřevostavba dodržující zásady celostního designu funguje jako jeden organismus. Slouží jako střecha nad hlavou a zároveň jako nezávislé a udržitelné místo, které dokonale zapadá do svého okolí. Stejně jako velmi diskutovaná celostní medicína, i celostní architektura přistupuje ke svému oboru nejen po stránce věcné funkčnosti , ale snaží se v první řadě dosáhnout celkové harmonie ve všech možných směrech.


Líbil se Vám článek?
 
 

Dřevostavba? Vždyť to nic nevydrží...

Tisk

Redakce | Pondělí, 24. září 2018

moderni-jednopodlazni-drevostavba-myty-o-drevostavbach-zahradaV našich končinách je obor montovaných dřevostaveb ještě poměrně nový. Nic naplat, že dřevostavby u nás v posledních několika letech rostou doslova jako houby po dešti – co je nové, to vzbuzuje ostražitost a pochyby. A kolem dřevostaveb se takových „ale", „vždyť" a „co když" objevuje stále hodně. Shoří, sežere je brouk, shnijí, vezme je vítr... a jsou tu jen na pár let. Je tomu tak skutečně?


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Veletrh FOR INTERIOR 2018 bude opět plný nábytku, interiérů a bytových doplňků

 
 

Zahrada a dřevostavba v harmonii

Tisk

Markéta Gajdošová | Pátek, 21. září 2018

moderni-jednopodlazni-panelova-drevostavba-na-klic-atrium-vela-115V dnešním uspěchaném světě se harmonie pomalu stává luxusním zbožím. Přesto se ji snažíme čím dál tím častěji hledat na každém kroku. Někdo si rád čas od času zaplatí několikadenní relaxační dovolenou v lázních, jiní hektičnost každodenního života přebíjejí materiálními radostmi. Další se zase snaží najít klid v moudrech našich babiček nebo se obracejí k učení dálného východu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Pusťte si sluneční světlo domů - Jak na světlovody v dřevostavbě

Tisk

Markéta Gajdošová | Čtvrtek, 20. září 2018

svetlovody-v-drevostavbe-svetlovod-chodba-schodisteInteriérové zákoutí bez dostatku světla mnohdy působí trochu depresivním dojmem. Nedostatek přirozeného světla je často palčivým problémem například v koupelně, která by měla sloužit nejen k očistě, ale také ke chvílím odpočinku a relaxace. Na stejný neduh trpívá leckdy i předsíň, v horším případě dokonce obývací pokoj. Problém nedostatku světla v dřevostavbě a speciálně v bungalovu má naštěstí relativně snadné řešení. Tím je instalace světlovodu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Interiérové barvy a vnitřní povrchové úpravy Sto

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 18. září 2018

interierove-barvy-a-vnitrni-povrchove-upravy-interier-s-naterem-stocolor-climasanPři řešení vnitřních prostor hraje důležitou roli propojení estetiky a funkčnosti v harmonický celek. Vnitřní povrchové úpravy Sto perfektně odpovídají těmto požadavkům – umožňují dokonalý individuální a funkční prostorový design a zaručují vysoký standard kvality pro zdraví vašeho těla i ducha.

 
 

Bez kvalitní střechy není kvalitní dřevostavba - 2. díl

Tisk

Michal Babor | Středa, 19. září 2018

moderni-drevostavba-strecha-stresni-krytinaAčkoliv na dokončené dřevostavbě vnímáme ze střechy prakticky jen krytinu a někdy okapové žlaby, ve skutečnosti jde o ucelený systém zahrnující nosnou konstrukci, skladbu střešního pláště včetně krytiny a odvodnění. Jestliže o řetězu platí, že je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek, můžeme říci o střeše, že je tak kvalitní, jak kvalitní je každá její součást. I v druhém dílu věnovaném kvalitním střechám pro dřevostavby jsme se ptali odborníků na témata, která jsme vybrali z diskuzního fóra na našich webových stránkách.


Líbil se Vám článek?
 
 

Bez kvalitní střechy není kvalitní dřevostavba - 1. díl

Tisk

Michal Babor | Úterý, 18. září 2018

moderni-drevostavba-strechaAčkoliv na dokončené dřevostavbě vnímáme ze střechy prakticky jen krytinu a někdy okapové žlaby, ve skutečnosti jde o ucelený systém zahrnující nosnou konstrukci, skladbu střešního pláště včetně krytiny a odvodnění. Jestliže o řetězu platí, že je tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek, můžeme říci o střeše, že je tak kvalitní, jak kvalitní je každá její součást. Také tentokrát jsme se zeptali odborníků na témata, která jsme vybrali z diskuzního fóra na našich webových stránkách.


Líbil se Vám článek?
 
 

Komfort bydlení ovlivňují i vnitřní příčky

Tisk

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

akustika-vnitrni-pricky-ilustracniStavební akustika patří mezi nejčastěji reklamované vlastnosti nových bytů. Hlavní příčiny jsou dvě: standard navrhování příček s dodržením minimálních normových hodnot akustiky bez ohledu na fakt, že je možné za stejné peníze realizovat mnohem výkonnější konstrukci. A nevědomost, že úspěšné řešení konstrukcí příček výrazně přispívá ke komfortu bydlení a k ochraně zdraví jeho obyvatel.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner