O dřevostavbách

Výběr nejhezčích a nejinspirativnějších teras u dřevostavby

Dana Jakoubková | Neděle, 21. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Jak na nejhezčí terasu u dřevostavby úvodníJistě existují terasy, kde hraje zásadní roli turnaj v připalování steaků nebo to, jak dobře umíte předstírat před sousedem jógu. Na leckteré terase můžete být pár kroků od ledničky, a přesto se cítit jako na dovolené. A pak tu máme terasy, kde se domácí radosti setkávají s bezbřehou kreativitou, a také je to jediné místo v domě, odkud můžete pozorovat Mléčnou dráhu. Pár praktických rad vám může být ku prospěchu a trocha inspirace jistě potěší.

 
 

V Rakousku roste budoucnost na stromech. Přesvědčte se sami

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 18. červenec 2024

Třígenerační dřevostavba u jezera WolfgangPo mnoho staletí symbolizovaly dřevěné domy důležitou součást rakouské venkovské krajiny. Dřevo bylo snadno dostupné a opracovatelné. Stavění ze dřeva tedy bylo nejpřirozenější a téměř samozřejmou volbou. Dokonce i do hlavního města připlouvaly po Dunaji každodenně vory se stavebním materiálem. Dřevo prostě není v Rakousku žádnou vycházející hvězdou. Jde o stálici nejen na stavebním nebi, která představuje nejdůležitější surovinu, jakou země má.

 
 

Pečujte o dřevo legendární lazurou

Komerční sdělení | Pondělí, 15. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Legendární lazura Karbolineum ExtraVítejte ve světě, kde tradice potkává inovaci a kde je péče o dřevo považována za umění. Karbolineum Extra představuje lazuru, která je synonymem kvality, odolnosti a estetické dokonalosti. Tato lazura je více než jen ochranný prostředek, je to štít pro ochranu vašich dřevěných konstrukcí před výzvami, které přináší čas a příroda.

 
 

Tip na výlet v Trocnově nejen s dětmi

Redakce | Úterý, 16. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Archeoskanzen Trocnov I když všechny stavby ještě voní novotou, vy sami se v jejich stínu ocitnete v úplně jiném století. V pozdním středověku, kdy v Českém království vládl Václav IV. a tady v Trocnově se údajně narodil a vyrůstal Jan Žižka – nejznámější vojevůdce Husitských vojsk. V rozlehlém areálu si můžete prohlédnout a také zažít, jak žili obyčejní lidé i nižší šlechta na přelomu 14. a 15. století.

 
 

Nová rozhledna v Českém ráji láká na úchvatné výhledy. Jak se k ní dostat a kam od ní dál vyrazit?

Redakce | Čtvrtek, 11. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Rozhledna na Hamštejnském vrchu v Českém ráji 1V sobotu 11. 11. 2023 byla na Hamštejnském hřebeni v Českém ráji otevřena nová rozhledna, která už na dálku budí pozornost a rychle se stala oblíbeným turistickým cílem. Její moderní vzhled a citlivá kombinace dřeva a kovu potěší nejen milovníky krásných výhledů, ale i architektury.


Líbil se Vám článek?
 
 

Rodinná idylka na břehu řeky Sázavy ve finské chatě Kontio

Markéta Kristová | Středa, 03. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Finská chata Kontio SázavaKamila a Roman, rodina s dvěma syny, Kubou a Ondrou, vždy snili o útočišti, kde by mohli trávit klidné víkendy a uniknout z každodenního kolotoče práce – škola - hokej. Jejich hledání skončilo překvapivě blízko domova, na břehu malebné řeky Sázavy, kde narazili na krásný pozemek, který se stal místem pro jejich vytouženou chatu Kontio.


Líbil se Vám článek?
 
 

Kombinace fotovoltaiky a elektrického vytápění aneb jak využít moderní technologie pro vaše pohodlí

Komerční sdělení | Pondělí, 01. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Kombinace fotovoltaiky a elektrického vytápění od LARXuSpojení fotovoltaiky a elektrického vytápění se může zdát neintuitivní, protože potřeba vytápění nastává hlavně v době, kdy fotovoltaika neprodukuje energii. Nicméně, s využitím moderních systémů řízení a skladování energie v bateriích je možné tento problém překonat a zajistit pohodlné fungování domácnosti.

 
 

I přes omezený rozpočet se architektovi podařila navrhnout skutečně povedená dřevostavba

Redakce | Pondělí, 01. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Elegantní patrová dřevostavba podle architektonického návrhu 1„Já jsem stavěl barák jednou. Pravděpodobně už nikdy žádný stavět nebudu. I když jsem si tohle místo tak úplně nevybral, líbí se mi tady natolik, že odtud ani nechci."

 
 

Použití konstrukce suché podlahy krok za krokem

Redakce | Čtvrtek, 27. červen 2024

DrevoaStavby.cz Jak na suchou podlahu i svépomocí 1Použití konstrukce suchých podlah je poměrně univerzální. Instalovat se dají jak na základovou betonovou desku, tak na lehký trámový strop. Hodí se tedy pro podlahu v přízemí i v patře, v novostavbách i rekonstruovaných objektech, rozumí si také s podlahovým topením. A položit na ně můžete jakoukoliv podlahovou krytinu.

 
 

5 tipů, jak poznat spolehlivého dodavatele plynu

Komerční sdělení | Středa, 26. červen 2024

5 tipů, jak poznat spolehlivého dodavatele plynuPři změně dodavatele je pro většinu lidí rozhodující především cena a co největší úspora. Jsou ale i jiné faktory, které je potřeba zvážit. Přečtěte si, na co se zaměřit a vyberte si dodavatele plynu, na kterého se opravdu můžete spolehnout.

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop