O dřevostavbách

Zděný plot oceníte zejména na rušných ulicích

Komerční sdělení | Čtvrtek, 06. květen 2021

Betonové cihly lícové, červená hnědá,  povrch rumplovanýProč se pouštět do výstavby zdi okolo domu? Důvodem nemusí být pouze touha po soukromí. Zvláště v husté zástavbě nebo na rušných ulicích je vítaným bonusem i zvuková izolaci, kterou klasická zeď přinese. Oproti běžně využívaným živým plotům navíc ušetří značnou část pozemku. Přírodní nepropustná hradba totiž každoročně ukousne větší díl z plochy zahrady. Kvalitní zděný plot oddělí stavbu vizuálně, zvukově a přinese nezanedbatelný pocit bezpečí.

 
 

Život v dřevostavbě po 6 letech. Jak se majitelům bydlí a co vše se na domě změnilo?

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 06. květen 2021

uvodni-navsteva-po-letech-Kersko-pohled-ze-zahradyO tom, že se dá bydlet rychle, chytře, ekologicky a za slušné peníze, nás přesvědčila v roce 2015 Jana svou dřevostavbou u kerského lesa. Po necelých šesti letech se znovu vydáváme na návštěvu do této klidné lokality abychom zjistili, zda jsou majitelé stále tak spokojeni.


Líbil se Vám článek?
 
 

Čeho se držet při výběru oken? Třídy profilů to nejsou!

Komerční sdělení | Čtvrtek, 06. květen 2021

okno-Synego-Slide Kaleido-REHAUProč zrovna my jsme béčko? Zní mi v uších klasik. Je to přece jedno, která skupina bude v áčku a která v béčku. Tak kdo tedy bude „béčko"? Přesně stejná situace nastává při třídění okenních profilů do tříd „A" nebo „B". Posuzovat kvalitu okna podle těchto tříd je naprosto irelevantní a vytrženo z kontextu. To je dobré mít na paměti, pokud se s tímto argumentem někdy setkáte. Zmíněné třídy, které udává norma EN 12608, pouze rozdělují okenní profily do několika kategorií podle tloušťky stěny. Ale to vůbec nevypovídá o tom, co okno umí a jak je kvalitní, čili tato norma neřeší provozní vlastnosti. To řeší úplně jiná norma.

 
 

Kompletní rekonstrukcí zachránili 250 let starou roubenku. Jaký byl postup záchrany?

Dana D. Daňková | Čtvrtek, 06. květen 2021

uvodni-rekonstrukce-roubenkyPohádky jsou s námi spjaty po celý život. To krátké období, kdy „jsme na ně už velcí", můžeme v tomto případě směle pominout. A vše pohádkové v sobě nese jemný nádech krásy, bezpečí a vítězství dobra nad zlem. Taková je i pohádková chaloupka, kterou takřka ze zajetí zlých kouzel vysvobodil Karel Pátek. Tak se hezky posaďte a poslouchejte...

 
 

Aktuálně: Nový hit –⁠ online semináře o dřevostavbách

 
 

Dřevostavbu vsadili mezi původní žulové stěny staré stodoly. S pomocí přátel to zvládli za velmi nízkou cenu

Michal Babor | Středa, 05. květen 2021

historicka-usedlost-v-modernim-stylu-uvodniStávala tu nejprve polodřevěná hospodářská budova s chlévy a stájemi, k níž později kdosi přistavěl obytný dům a rozdělil tím už tak dost komplikovaný pozemek na dvě části. Co s domem, který desítky let jen chátral, a obrovskou stodolou, pro niž dnes už využití najde jen málokdo? Rozhodnutí bylo sice bolestné, ale z dnešního pohledu jediné správné – dům vyzděný ze smíšeného zdiva půjde k zemi a ze stodoly zůstanou zachovány jen žulové stěny jako památka na skvělou kamenickou práci původních obyvatel.

 
 

Dřeva v interiéru dřevostavby nesmí být příliš. Jaké další materiály tedy zvolit?

Redakce | Úterý, 04. květen 2021

interier-masivni-drevostavby-uvodniMajitelé srubů a roubenek nestojí při vybavování domu uprostřed holých rovných stěn, kde jejich rozhodování ovlivňuje jen dispoziční řešení místností. Mají kolem sebe už všude dřevo, kulaté či hraněné trámy, většinou i dřevěné podlahy, stropy, obklady, schodiště... Co k němu ladí, jaké další materiály, druhy dřeva a barvy, jak nepřehnat svůj vztah k tomuto přírodnímu materiálu?

 
 

Akustická pohoda v obývacím pokoji. Jak jí docílit?

Lucie Němcová | Úterý, 04. květen 2021

Perforované akustické desky RigitoneDobrý pocit v interiéru není jen otázkou jeho vzhledu, ale také jeho akustických vlastností. Ty působí na náš nervový systém a navozují příjemný pocit klidu, nebo naopak určitou míru stresu a nepohody – přesně opačné kvality, než potřebujeme ke kvalitnímu odpočinku a regeneraci. Jaké kroky tedy vedou k akusticky kvalitnímu prostředí nejen v obývacím pokoji?

 
 

Nové akustické okno Schüco snižuje hluk i při větrání

Komerční sdělení | Pondělí, 03. květen 2021

Schuco-oknoZnečištění hlukem je civilizačním neduhem, zejména ve městech s rostoucí hustotou dopravy. Proto se při plánování nových budov v městských aglomeracích stále více pamatuje na akustická opatření. S požadavkem na klidné prostředí v interiérech už nemusí být v kontradikci ani větrání a potřeba čistého vzduchu. Nové akustické hliníkové okno Schüco AWS 90 AC.SI kombinuje schopnost zvukového útlumu a možnost přirozeného větrání.

 
 

Ocenění ČEEP 2019 pro „Domov Podhradí“

Komerční sdělení | Pondělí, 03. květen 2021

Domov-pro-seniory-Podhradí- kopieV úterý 20. dubna 2021 se v aule ČVUT v Praze, Betlémské kapli, za přísných hygienických opatření, konal slavnostní galavečer, na kterém byla předána ocenění v již 18. ročníku celostátní soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba, inovace roku (ČEEP 2019).

 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop