O dřevostavbách

Roubenka na místě bývalého kamenolomu v prostředí skal a lesů vám vyrazí dech

Redakce | Středa, 03. březen 2021

roubenka-cesky-raj-uvodniDoba koronavirová s sebou přináší různé příběhy – někdo přichází o práci, jiný ji má více než jindy, o promořování nemluvě. Zkoordinovat volné termíny majitelů, redaktora a fotografa a vhodné počasí pro fotografování je obtížnější než jindy. A tak nastupují, stejně jako v jiných oblastech, různá provizoria. V případě této návštěvy jsme museli o „rozhovor" požádat majitele prostřednictvím e-mailu, ačkoliv to není naším zvykem. Vlastimil se svého úkolu zhostil nečekaně svědomitě, a tak vám jeho příběh přinášíme tak, jak nám ho sám popsal.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Firma PALIS Plzeň má na kontě už 250. postavený dům!

 
 

Střecha dělá dům domovem. Impregnace střešní konstrukce je klíčová

Komerční sdělení | Středa, 03. březen 2021

strecha-a-impregnace-BochemitUžitné vlastnosti a komfort jsou motorem každého stavebníka. Už při projektové přípravě proto logicky probíhá debata o vhodných materiálech. Nejen u dřevostaveb mezi ně stále patří dřevo, což je dáno i velkým množstvím druhů dřevin s různými vlastnostmi. Například střešní konstrukci si bez dřeva snad ani nedokážeme představit.

 
 

Biodeska svými unikátními parametry nahrazuje spárovku i palubky

Redakce | Středa, 03. březen 2021

biodesky-NOVATOP-v-kuchyniVe stavebnictví jsou stále častěji požadovány materiály vyrobené z obnovitelných zdrojů, s nízkou energetickou náročností na výrobu, zdravotně nezávadné, s vysokou estetickou hodnotou a funkčností. Jedním z takových materiálů, který všechna tato kritéria splňuje je i biodeska.

 
 

Financování dřevostavby s pomocí

Komerční sdělení | Pondělí, 01. březen 2021

moderni.drevostavby-pexelsV dnešní době jsou dřevostavby ve stále větší oblibě, a to nejen kvůli materiálu, ze kterého jsou postaveny ale také díky velmi rychlému procesu výstavby. I při stavbě dřevostavby však můžete narazit na drobnosti, které se mohou vyšplhat za hranice vašeho původního rozpočtu. Případný finanční nedostatek však můžete hravě vyřešit.

 
 

Montáž oken může být teď rychlejší než dříve

Redakce | Pondělí, 01. březen 2021

montaz-okenDoba je dnes tak rychlá, že technologie, které přicházejí na trh, nemáme šanci vůbec zaregistrovat. Pokud se nezajímáme o poslední stavební trendy, můžeme žít stále v přesvědčení, že tak, jak se stavělo před dvaceti lety, staví se i dnes: že zeď se prostě postaví jen pomocí cihly a malty nebo že všechno spraví silikon a pěna, protože „tak se to přeci vždycky dělalo." Okna by o všemožných stereotypech mohla vyprávět: montážní praktiky z let devadesátých zde totiž stále vládnou, ačkoliv technologie už dávno pokročily.


Líbil se Vám článek?
 
 

Starý seník proměnil v luxusní roubenku s působivým interiérem

Michal Babor | Pátek, 26. únor 2021

PURESLeben-exterier-uvodniJak si představujete roubenku postavenou na konci 18. století? Vytane-li vám před očima usedlost ze skanzenu, budete překvapeni tím, co uvidíte na následujících fotkách.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Cyklus přednášek KRUH 2021: Dialogy

 
 

Stropní vytápění je vhodné i do dřevostavby. Instalaci zvládnete svépomocí

Komerční sdělení | Pátek, 26. únor 2021

instalace topné folie pro stropní vytápěníStropní vytápění je u nás v porovnání s podlahovým topením stále nedoceněným systémem vytápění. S pomocí elektrických topných fólií, které představují jednoduché konstrukční řešení stropního vytápění, dochází přitom k tomu, že se tento systém stává naprosto rovnocennou alternativou k podlahovému vytápění. Na rozdíl od podlahového topení ale stropní instalace nepředstavuje žádná omezení, co se týče volby podlahové krytiny nebo rozmístění nábytku. Stropní topné folie jsou tak stále oblíbenější jak v dřevostavbách, tak i v nových bytových výstavbách.

 
 

Svou typovou dřevostavbu museli značně přizpůsobit oblasti v CHKO

Dana Jakoubková | Středa, 24. únor 2021

drevostavba-v-CHKO-uvodniMožná už jste také slyšeli tvrzení, že území CHKO není právě vhodným terénem pro realizaci typových projektů. Novostavby se totiž musí svým půdorysem, podlažností, vzhledem i materiálovým řešením co nejvíce přiblížit původním dochovaným stavbám. Pokud si však vyberete dodavatele, v jehož portfoliu figurují i archetypální stavby, máte skoro vyhráno. I když, jak potvrzuje Petr – majitel tohoto domu, nebude to vůbec jednoduché.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop