O dřevostavbách

Dopřejte své dřevostavbě kvalitní betonové střešní tašky, vybírat můžete hned ze dvou modelů

Redakce | Úterý, 29. září 2020

6-TEGALIT-BRAMACBetonové střešní tašky s technologií STAR od výrobce Bramac reprezentují nejnovější trend v oblasti výroby střešních krytin. Tyto střešní tašky mají velmi hladký povrch, jsou mimořádně odolné a pevné, ale navíc také omezují přehřívání střechy dřevostavby v letním období.

 
 

30 let výročí skupiny FENIX aneb tři desetiletí bourání mýtů o elektrickém vytápění

Redakce | Úterý, 29. září 2020

Cyril Svozil jr Cyril Svozil (CS) Kateřina Jezerská (KJ)Řada českých firem, které vznikly v Česku v první polovině 90. let, se v současnosti nachází ve fázi první generační výměny. Důležitost předání firmy z generace zakladatelů na své děti se tak i u nás stává jedním z aktuálních témat. Skupina FENIX, největší evropský výrobce elektrických sálavých topných systémů, oslavila letos 30 let své existence a mezigenerační výměna ve vedení probíhá i u ní. O minulosti, přítomnosti a budoucnosti firmy a elektrického sálavého vytápění jsme mluvili s Ing. Cyrilem Svozilem, zakladatelem a předsedou správní rady akciové společnosti FENIX Group, jeho dcerou, Ing. Kateřinou Jezerskou, ředitelkou společnosti Fenix Trading s.r.o. z Jeseníku a Mgr. Cyrilem Svozilem jr., ředitelem společnost AERS s.r.o.

 
 

Bydlení na horách už není jen o funkčnosti ale také o eleganci

Komerční sdělení | Úterý, 29. září 2020

uvodni-bedrichov foto_9Pořídit si bydlení na horách, kam by bylo možno utéct, nechat za sebou městský stres a jen si užívat pohyb na čerstvém vzduchu, se pomalu stává standardem. Má ale své specifické nároky. Tím hlavním je útulné a bezpečné prostředí, kam je možno se uchýlit, když příroda vystrčí své drápky. Aby horské stavby všem nárokům dostály, musejí být navrženy s velkou pečlivostí a znalostí daného místa. Neobejdou se přitom bez opravdu spolehlivých materiálů, které tvoří štít veškeré nepohodě. V plné míře to platí pro drsné podmínky Jizerských hor a tamní Apartmány Padesátka v Bedřichově.

 
 

Věděli jste, že nezateplenou střechou může z dřevostavby utíkat až 30 % tepla?

Komerční sdělení | Pondělí, 28. září 2020

ursa-izolace-strechy-tepelne-ztraty-domu-ilustraceStřecha neodmyslitelně patří k základním konstrukčním prvkům každého domu. Kromě toho, že chrání stavbu před povětrnostními vlivy, má velmi důležitou funkci i při hospodaření budovy s teplem. Vzhledem k tomu, že teplo stoupá vzhůru, patří správná konstrukce a zateplení střechy ke klíčovým faktorům, které ovlivňují, jak moc bude dům energeticky hospodárný. Nezateplenou střechou totiž může unikat 25 až 30 procent veškerého tepla určeného k vytápění dřevostavby!

 
 

Inspirace pro bydlení, to je název nové expozice nápadů a tipů pro interiér na letošním FOR INTERIOR

Redakce | Pondělí, 28. září 2020

pozvanka kopieLetos čeká návštěvníky veletrhu FOR INTERIOR, který se uskuteční ve čtvrtek 1. října zcela nová a neobvyklá expozice, která nese název INSPIRACE PRO BYDLENÍ. Tato expozice svým návštěvníkům nabídne 5 interiérů, na kterých budou představena různá nábytková řešení – tradiční a hlavně ty netradiční, která pomohou díky použitému kování například při řešení malých prostor v bytě nebo s organizací osobních věcí.

 
 

S chytře navrženou dřevostavbou se čtyřčlenná rodina vešla do požadovaného rozpočtu 5 milionů korun

Redakce | Čtvrtek, 24. září 2020

Chytry-dum-realizace-uvodniNa začátku je krásný sen o novém vlastním domě. Ten poté rychle vystřídá realita, kdy stojíte na prázdném pozemku a máte nepříliš konkrétní představy o stavbě, která by na něm měla vyrůst. Na konci pak stojí moderní dům s čistým designem, dokonale propojený se zahradou. Jen nedávno si tímto typickým vývojem prošla i rodina s malými dětmi z Polabí. Dnes si všichni užívají radost z nového bydlení.

 
 

Tato přízemní a úsporná dřevostavba s velkou terasou dokazuje, že v jednoduchosti je krása

Lucie Němcová | Středa, 23. září 2020

jednoducha-drevostavba-uvodniBezprostřední blízkost přírody a absence městského ruchu je v této nové dřevostavbě znát každou minutu. Začínáme vyprávět příběh tohoto malého, jednoduše řešeného a precizně vybaveného domu.


Líbil se Vám článek?
 
 

Aktuálně: Den otevřených dřevostaveb 2020 - navštivte zdarma 50 domů po celé ČR otevřených veřejnosti

 
 

Osmý ročník studentské soutěže Stavby s vůní dřeva 2020 vyhlašuje své vítěze

Redakce | Úterý, 22. září 2020

SSVD-2020Nadace dřevo pro život uspořádala již osmý ročník největší české soutěže zaměřené na dřevěné stavění v ČR. Zúčastnilo se 50 česko-slovenských studentů z 8 českých a 6 zahraničních fakult (ze Slovenska, Dánska a Finska), kteří zpracovali 43 soutěžních děl. Z nich bylo odbornou porotou, veřejností a partnery soutěže vybráno 5 vítězů, kteří si rozdělili ceny za 200 tisíc korun. Studenti soutěžili ve dvou kategoriích: Dřevěné stavby – malé a Dřevěné stavby – velké. Odměněni byli také dva hlasující.


Líbil se Vám článek?
 
 

Retro interiér aneb jak dostat minulost do moderní podoby

Redakce | Úterý, 22. září 2020

retro-Dagmar-uvodniRetro je něco, co se vrací. Musím se přiznat, že osobně slovo „retro“ nemám moc rád, protože sice vím, co si pod ním mohu představit nyní, ale co budeme shledávat jako retro za deset nebo dvacet let? Věci, které dnes vnímáme jako retro, budou zanedlouho chápány jako starožitnosti. V každé dekádě je zkrátka něco retro, z mého pohledu jsou to dnes věci staré kolem třiceti čtyřiceti let. Retro proto podle mě neoznačuje z dlouhodobé perspektivy nic konkrétního.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop