O dřevostavbách

Vzorová dřevostavba v Mokrovratech láká na život s lehkostí

Redakce | Úterý, 26. září 2023

Vzorový dům Light 01 GoopanProjít se svým budoucím domem, vyzkoušet si použité technologie, ověřit si dostatečné propojení se zahradou, nacítit atmosféru i specifické klima, které v každém domě na základě použité stavební technologie panuje. To je ideální situace, kterou preferuje téměř každý budoucí stavebník. Investice do výstavby vzorového domu není malá, stavební firmě ale přinese unikátní způsob, jak svou vizi předat dál – ne pouze prostřednictvím slov a katalogů, ale formou osobního zážitku. V Mokrovratech u Prahy otevřela v květnu firma Goopan už druhý vzorový dům. Je jím Light 01, nejoblíbenější typový projekt z portfolia společnosti.


Líbil se Vám článek?
 
 

I přes vyšší cenu se rozhodli pro přízemní dřevostavbu. Stavba trvala pouhé tři měsíce

Redakce | Čtvrtek, 21. září 2023

DrevoaStavby.cz Přízemní dřevostavba Litoměřice„... a za značkou se začátkem obce hned točte doprava – to poznáte, jsou tam jen novostavby, naše je ta obložená dřevem," vysvětluje mi Jirka. Nahradil moji navigaci, která mě prachsprostě nechala ke konci cesty bloudit. Zhluboka si vydechnu úlevou, jsem v cíli. Pak zvednu oči. Jako na dlani se přede mnou rozprostírá celé široké okolí – Litoměřice a rovina kolem nich a v dálce tomu všemu vévodí Říp.

 
 

Aktuálně: Víte, že seznam domů pro Den otevřených dřevostaveb je již zveřejněn?

 
 

Není ji vidět, ale změnu pocítíte okamžitě. Nová větrací jednotka Zehnder zajistí zdravé vnitřní klima bez ohledu na prostor

Komerční sdělení | Středa, 20. září 2023

větrací jednotka Zehnder ComfoAir FlexKomfortní řízené větrání s rekuperací tepla už nemusí být pouze výsadou velkých domů a novostaveb. Renomovaný švýcarský výrobce Zehnder přichází s novinkou – plochou větrací jednotkou Zehnder ComfoAir Flex, která při zachování vysoké kvality a výkonu dokáže garantovat stejný komfort větrání jako standardní osvědčené větrací jednotky Zehnder. Avšak bez omezení malým prostorem!

 
 

Venkovní žaluzie, rolety nebo fasádní clony? Majitelé venkovního stínění doporučují, na co si dát při výběru pozor

Komerční sdělení | Úterý, 19. září 2023

Venkovní stínění CLIMAXVenkovní stínění je díky efektivitě, úsporám v každém ročním období, moderní technologii i designu stále oblíbenější. Stojíte před volbou mezi venkovními žaluziemi, roletami nebo screenovými roletami? Nechte si poradit od samotných majitelů, na co se při výběru zaměřit.

 
 

Na co si dát pozor při nákupu pozemku

Redakce | Úterý, 19. září 2023

Na co si dát pozor při nákupu pozemku Pokud plánujete koupi pozemku, na kterém si chcete postavit vysněný rodinný dům, neměli byste podceňovat jeho prvotní prověření. Může vám to totiž ušetřit nejen čas, ale mnohdy i nemalé peníze a spoustu starostí. Anebo dokonce ukázat, že byste měli hledat dál.


Líbil se Vám článek?
 
 

Když se staví dům ve svahu aneb skutečné příklady z praxe

Redakce | Čtvrtek, 14. září 2023

Drevostavba ve svahu_LiberecPojďme se blíže podívat na celou řadu specifik, na která je potřeba pamatovat už při navrhování domu. Kudy se bude na pozemek a k domu přistupovat? Jak to bude se světlem? Kam umístíme pískoviště, kde budeme pěstovat rajčata a kolik schodů jsme ochotni denně opakovaně vystoupat a sestoupat? Zkrátka – jak si představujeme náš život v nově postaveném domově?

 
 

Svět izolačního skla se mění – přijďte na stánek IZOS a objevte, jak může izolační sklo změnit váš domov

Komerční sdělení | Středa, 13. září 2023

Izolační sklo IZOS 1Již podruhé se HELUZ IZOS zařazuje mezi elitní výrobce stavebních prvků, kteří se prezentují na prestižním mezinárodním stavebním veletrhu FOR ARCH. Tato významná událost se uskuteční v Praze od 19. do 23. září 2023 na výstavišti PVA Expo Praha Letňany. Návštěvníci zde budou mít příležitost nahlédnout do nejnovějších trendů a technologií v oblasti stavebnictví, architektury, interiérového designu a realit.

 
 

Jak vybrat garážová vrata? Svou roli hraje několik kritérií

Komerční sdělení | Pondělí, 11. září 2023

Jak vybrat kvalitní garážová vrata LOMAXPořízení garážových vrat znamená investici i na několik desetiletí. Při jejich výběru je proto dobré zaměřit se na několik základních parametrů, které by měly garantovat, že zvolíte správně. Na co se tedy při pořízení garážových vrat soustředit?

 
 

Osm vybraných projektů dřevostaveb pro seniory za dostupné ceny

Redakce | Pondělí, 11. září 2023

DrevoaStavby.cz Dřevostavba pro seniory kopiePostavit si dům na nejlepší léta života je snem mnoha párů. A z redakčních návštěv víme, že jich stále přibývá. Menší, nejlépe jednopodlažní domek s maximálně jednou místností pro hosty navíc. Na přiměřeně velkém pozemku, s minimálními náklady na energie a jednoduše ovládanými spotřebiči. A samozřejmě za dostupnou cenu. Jak se můžete přesvědčit na několika dřevostavbách, které jsme pro vás z nabídky dodavatelů vybrali, není to nereálná představa.


Líbil se Vám článek?
 
 

Více článků...

 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop