Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Podlahy

Tisk
Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

Komerční sdělení | Čtvrtek, 07. prosinec 2017 |

Dnešní novostavby jsou řešeny jako energeticky úsporné domy. To však nezaručuje, že v nich bude snadné dosáhnout stálé tepelné pohody, naopak, vytvořit opravdu dokonalý stav je poměrně složitější. Mnoho z nich právě kvůli kombinaci výše uvedených problémů trpí tzv. syndromem chladné podlahy. Tu považujeme za jednu z nemocí současných novostaveb.

Prvním krokem k vyřešení problému je jeho pojmenování. Předně je běžnou chybou, kterou jsme našli v mnoha dnešních stavbách, nepřizpůsobení kompletní skladby podlahy topnému systému v rámci celkových vlastností topného okruhu.


 "Mezi lety 2014 - 2017 jsme posoudili přes 4000 projektů a instalovali systém vytápění Heatflow® do více než 1 000 objektů. Podařilo se nám odkrýt zásadní problémy, které ovlivňují celkové náklady na vytápění."

www.heatflow.cz


Nepodceňujte výběr topného systému

Standardně se setkáváme s tím, že investor neporovnává kvalitu instalovaného systému a zaměřuje se především na cenu, protože si rozdíly v kvalitě nedokáže představit. Cenové rozpětí pro podlahové vytápění vč. zdroje je extrémně široké (500-6000 Kč/m²) Často tak nastává situace, kdy řemeslník do podlahy instaluje levnější systém bez profesionálního projektu, v němž by byl zohledněn typ, stav a specifika stavby. Řemeslník většinou ani neřeší kompletní skladbu podlahy, řídí se jen tím, že je splněna obecná norma. Ani ta ale není všemocná.

TEPLOVODNI-TOPENI okodporovy dratHEATFLOW ok1

Obr. 1 - Teplovodní vytápění
Obr. 2 - Odporové kabely
Obr. 3 - Celoplošné vytápění Heatflow®

Právě v takových případech dochází ke krátkým topným intervalům a rychlému chladnutí podlahy. Například dlažba je potom chladnější a nesplňuje očekávání od podlahového vytápění.

Jinak řečeno, nastává syndrom chladné podlahy.

Jak předejít syndromu chladné podlahy?

Má to ale řešení! Důležité je uvědomit si, že topný systém je jedna z nejdůležitějších technologií celé stavby. Je velice komplikované a v některých případech prakticky nemožné ho po instalaci vyměnit za jiný topný systém. Proto je velmi důležité nepodcenit výběr technologie a zároveň si nechat od dodavatele připravit vlastní kvalitní projekt.

Rádi vám pomůžeme s návrhem i s realizací projektu vytápění Vašeho domu. Už přes 5 let se specializujeme na komplexní dodávky vytápění a regulace do novostaveb i rekonstrukcí. Jen letos dodáme systém vytápění do zhruba 500 různých typů budov, vyprojektujeme a posoudíme přes 2500 projektů. Zakázky realizujeme výhradně na klíč – od projektu po realizaci.

Víme, že každý projekt je specifický, a proto ho vytváříme přesně na míru konkrétní konstrukci, zohledňujeme skladbu podlahy a využití daného prostoru. Námi realizovaný systém vytápění technologií Heatflow Vám zajistí stálou ideální teplotu v podlaze i v místnosti, a to bez nárazových topných cyklů, bez střídání teplot nebo bez krátkodobého přetápění.

Veškeré realizace provádí výhradně náš vlastní montážní tým, který úzce spolupracuje s naší specializovanou projekcí. Výsledkem je bezstarostný systém vytápění, velice nízké provozní náklady a maximální komfort.

Na co si dát pozor při realizaci podlahy a vytápění se dočtete zde

teplovodni okheatflow ok

Obr. 4 - Porovnání zátopu ve stejném časovém intervalu – Teplovodní systém vytápění
Obr. 5 - Porovnání zátopu ve stejném časovém intervalu – Systém celoplošného podlahového vytápění Heatflow®

www.heatflow.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Podlahy a povrchy”

 • Suchou nebo mokrou

  Suchou nebo mokrou

  Ať už chcete položit dřevěnou podlahu, vinyl či dlažbu, neobejdete se bez vhodné roznášecí vrstvy, která leží mezi základovou deskou s izolací a vrstvou nášlapnou. Takzvanou hrubou…

 • Rustikální interiér dřevostavby: Nemíchejme Broumov s Bali

  Rustikální interiér dřevostavby: Nemíchejme Broumov s Bali

  Moderní rustikální styl je propojením starého s novým, krásného s praktickým a přírodního s umělým. Je to prostor pro vytvoření velmi osobitého stylu, ve kterém se zrcadlí respekt…

 • Dřevomateriály v interiéru: Jedinečnost masivu

  Dřevomateriály v interiéru: Jedinečnost masivu

  Ať už na podlaze, oknech, dveřích, nábytku nebo dekoracích, spolu se dřevem přinášíme do interiéru kus přírody. Můžeme mu vtisknout rétoriku, jež lahodí našemu stylu – syrovou a…

 • Masivní dřevěná dáma mezi podlahami

  Masivní dřevěná dáma mezi podlahami

  Mít doma pod ploskami nohou přírodní voňavé dřevo je lákavé. Není však dřevěná podlaha jako dřevěná podlaha. My se dnes podíváme na tu ryzí, z poctivých velkých vyfrézovaných…

Více článků »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner