Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Izolace

Tisk
Nehořlavé zateplení zajistí kamenná vlna

Nehořlavé zateplení zajistí kamenná vlna

Redakce | Pondělí, 02. květen 2016 |

Kritérií při výběru tepelné izolace je celá řada. Spolu s výbornými tepelně-izolačními vlastnostmi by k těm podstatným a rozhodujícím měly patřit dlouhodobá stálost materiálu, schopnost vzdorovat vlhkosti, paropropustnost, akustický komfort a požární bezpečnost. Zároveň by měl materiál splňovat i náročné standardy na ochranu životního prostředí. Kamenná vlna ROCKWOOL výborně vyhoví ve všech těchto parametrech.

 

Spolu s výše uvedenými vlastnostmi navíc kamenná vlna ROCKWOOL nabízí i velkou šíři sortimentu, dlouhou životnost, patentované zpracování těmi nejmodernějšími technologiemi a možnost využít pro realizaci fasády komplexní systémové řešení.

FRONTROCK MAX E je dvouvrstvá deska z kamenné vlny s patentovanou strukturou, jejíž vrchní tuhá vrstva je odolná proti mechanickému namáhání. Zároveň nabízí lepší přídržnost stěrkové hmoty a také bezpečnou montáž. Měkčí flexibilní spodní část desky se přizpůsobí mírným nedokonalostem fasády. FRONTROCK MAX E má pevnost v tahu k rovině desky (TR) 10. Součinitel tepelné vodivosti dosahuje hodnoty 0,036 W/mK. Kotvení je stejné jako u standardních jednovrstvých desek a lze si vybrat mezi kotvením povrchovým nebo zápustným. Izolace z kamenné vlny FRONTROCK MAX E je určena pro použití ve vnějších kontaktních zateplovacích systémech (ETICS), je vhodná pro rekonstrukce i novostavby. Třída reakce na oheň je A1.

rockwool-venti-max-s-balikem

Deska s podélnými vlákny FASROCK je rovněž určena pro použití ve vnějších kontaktních zateplovacích systémech (ETICS). Malé tloušťky této desky jsou ideální pro izolaci ostění oken. Součinitel tepelné vodivosti je závislý na zvolené tloušťce (při 40 mm činí 0,039 W/mK). FASROCK s hodnotou TR 15 lze kotvit pomocí zápustné i povrchové montáže s hmoždinkami určenými pro zvolený systém ETICS. Patří mezi nehořlavé tepelné izolace určené pro vnější kontaktní zateplovací systémy s třídou reakce na oheň A1.

FASROCK LL představuje lamelu s kolmými vlákny. Díky svým vlastnostem je ideální pro stěny s těžkou povrchovou úpravou – například cihelnými pásky nebo keramickým obkladem. Deska je vhodná i pro realizaci zateplení zaoblených povrchů a stěn. Součinitel tepelné vodivosti činí 0,041 W/mK. Třída reakce na oheň je A1.

V sortimentu kamenné vlny je i deska VENTI MAX. Je určena pro stavební tepelné a protipožární izolace vnějších konstrukcí provětrávaných fasád. Deska má dvouvrstvou strukturou – horní tuhá vrstva zabezpečuje lepší odolnost proti mechanickému namáhání a pronikání vzduchu do izolace z větrané mezery fasády. Deska má dobré zvukově izolační vlastnosti, je vodoodpudivá a odolná proti vzdušné vlhkosti. Deklarovaný součinitel tepelné vodivosti činí 0,034 W/mK, třída reakce na oheň je A1. Pořídit tuto desku lze jak v klasické podobě, tak s povrchovou úpravou netkanou sklotextilií černé barvy s označením VENTI MAX F. Díky tomu lze desky využít i pro provětrávané fasády s viditelnými spárami a perforovaným obkladem.

Více informací na www.rockwool.cz

Vaše komentáře (0)

Nejnovější články v kategorii “Izolace”

 • Zdravý život v dřevostavbě? Dýchejte

  Zdravý život v dřevostavbě? Dýchejte

  Oblíbeným tématem současnosti je zdravý životní styl. Jsou správné stravovací návyky spojené s pohybovými aktivitami skutečně jediné, co pro sebe můžeme udělat? Je to…

 • Interiér bytu odhlučnil dřevěným akustickým panelem

  Interiér bytu odhlučnil dřevěným akustickým panelem

  Vrstvené masivní dřevo, které se běžně používá ke konstrukci moderních dřevostaveb, lze použít i do zděného domu. Majitelé nového bytu v Ostravě vsadili na výborné vlastnosti…

 • 10 tipů pro správně zateplenou střechu (nejen) dřevostavby

  10 tipů pro správně zateplenou střechu (nejen) dřevostavby

  Nezateplenou nebo nesprávně zateplenou šikmou střechou může unikat až 30 % energií na vytápění. Zateplení vhodným izolačním materiálem sníží tepelné ztráty a zvýší hodnotu…

 • Foukaná a stříkaná izolace

  Foukaná a stříkaná izolace

  Foukané a stříkané izolace mají oproti klasickým izolačním postupům řadu výhod, nevýhod se uvádí jen velmi málo, pokud vůbec. Znamená to, že jsou lepší než tradiční metody…

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.9 %
26.1 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner