Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Zajímavosti

Tisk
30 dřevostaveb v jeden den

30 dřevostaveb v jeden den

Michal Babor | Středa, 22. duben 2015 |

Chcete stavět dřevostavbu a chcete vědět, jak se v domě na bázi dřeva žije? Potřebujete konkrétní informace? Chtěli byste se na něco zeptat přímo výrobce? Pak si rezervujte v kalendáři tuto sobotu, 25. dubna. V 10 hodin se totiž v rámci akce Den dřevostaveb otevře v celé České republice kolem 30 vzorových a referenčních domů členů Asociace dodavatelů montovaných domů(ADMD). Den otevřených dveří tuzemských dřevostaveb se tak stane pro širokou veřejnost vhodnou příležitostí seznámit se s kvalitními a moderními nízkoenergetickými domy na bázi dřeva, s jejich konstrukcí, vlastnostmi a se samotnou technologií výstavby.

Podívejte se, kde je nejbližší otevřená dřevostavba

DD2015 1Smyslem akce bud co nejpodrobněji přiblížit moderní dřevostavby, jejich konstrukci, vlastnosti a samotnou technologii výstavby. Den dřevostaveb 2015 tak umožní každému zájemci si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují, například o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domácí technikou apod.

Návštěvu dřevostaveb v Brně lze spojit s veletrhem

DD2015 3Jedním z míst, kde bude sobotní Den dřevostaveb probíhat, bude i Centrum vzorových domů v Brně, které je celoročně otevřeno v rámci Národního stavebního centra na Bauerově ul. 10 u brněnského výstaviště. Kromě návštěvy vzorových domů je navíc pro ně připraveno také individuální odborné poradenství v oblastech, jako je výstavba dřevostaveb od A do Z, úsporné vytápění tepelnými čerpadly, výstavba a údržba bazénu či financování nového domu hypotečním úvěrem. V Brně bude v sobotu 25. dubna končit trojlístek veletrhůMezinárodní stavební veletrh IBF, veletrh DSB (Dřevo a stavby Brno) a Mezinárodní veletrh nábytku a interiérového designu MOBITEX a návštěvníci veletrhů tak budou mít ideální příležitost podívat se i do vzorových dřevostaveb v NSC.

Dřevostavba na vlastní kůži, tablet a předplatné k tomu

Zpestřením sobotního programu bude i soutěž o tablet, která bude probíhat na facebooku ADMD: stačí se v sobotu dne 25. 4. 2015 vyfotit u některého ze vzorových domů členů ADMD, který soutěžící navštíví, a poslat do konce dubna foto s kontaktem na mailovou adresu ADMD.
Při návštěvě jakékoliv dřevostavby zahrnuté do akce Den dřevostaveb 2015 můžete získat kromě toho předplatné časopisu Dřevo&Stavby na jeden rok zdarma.
Podrobné informace o soutěži.

Jak si vedou dřevostavby?

DD2015Podíl dřevostaveb na trhu, z pohledu počtu realizovaných rodinných domů, od poloviny devadesátých let kontinuálně roste, zatímco celkový počet všech nově zahajovaných staveb rodinných domů od roku 2008 klesal. V loňském roce lze hovořit o zastavení tohoto trendu.

Rok

Rodinné domy
dokončené v ČR celkem

Dřevostavby
dokončené v ČR
Podíl dřevostaveb
na trhu rodinných domů
v ČR (%)
1999 8 251 92 1,12
2002 11 499 159 1,38
2005 13 231 384 2,90
2008 19 211 1 008 5,25
2014 13 506 1 246 9,23

 

 

Mgr. Michal Babor

Z životní dráhy učitele, kterým jsem chtěl být snad už v peřince, jsem před 18 lety sběhl do sféry časopisů o bydlení. Ze zaměstnance jsem se před sedmi lety stal zaměstnavatelem, ale redakční práci zůstávám věrný...

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Zajímavosti”

 • Dřevostavba na dně jezera

  Dřevostavba na dně jezera

  Na břehu Washingtonského jezera v Seattlu, na místě, které bylo ještě před sto lety zaplaveno vodou, vyrostla koncem roku 2014 jedna z prvních zdejších dřevostaveb z CLT panelů.

 • Malá dřevostavba s velkým dvorem

  Malá dřevostavba s velkým dvorem

  Profesionální sport jde obvykle ruku v ruce s tučnou výplatní páskou, čemuž odpovídá i životní styl. I čtyřiačtyřicetiletý kultovní snowboardista Mike Basich tuto „tradici"…

 • Největší lyžař světa měří 19 m a jmenuje se Edy

  Největší lyžař světa měří 19 m a jmenuje se Edy

  Nepřehlédnutelnou dominantou letošního mistrovství světa v lyžování ve Švýcarském Svatém Mořici je obří dřevěný lyžař, který dostal jméno Edy. Stal se nejen symbolem…

 • Mini dřevostavba jako maringotka. Ale doslova "de luxe"...

  Mini dřevostavba jako maringotka. Ale doslova "de luxe"...

  Mohlo by se zdát, že podlahová plocha menší než třiadvacet metrů čtverečních je pouze pro askety. V tomto případě však nejde o žádnou oběť minimalismu. Cit pro detail a…

Více článků »

 • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

 • Banner

Kterou verzi časopisu preferujete?

73.9 %
26.1 %

Soutěže a ankety

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner