Sruby & roubenky
Všechno, co chcete vědět o dřevostavbách

Archiv oborových článků

Syndrom chladné podlahy - nemoc současných novostaveb

Tisk

Komerční sdělení | Čtvrtek, 07. prosinec 2017

obrázek článkuDnešní novostavby jsou řešeny jako energeticky úsporné domy. To však nezaručuje, že v nich bude snadné dosáhnout stálé tepelné pohody, naopak, vytvořit opravdu dokonalý stav je poměrně složitější. Mnoho z nich právě kvůli kombinaci výše uvedených problémů trpí tzv. syndromem chladné podlahy. Tu považujeme za jednu z nemocí současných novostaveb.

 
 

Majitel dřevostavby od firmy Haas Fertigbau by stavěl hned znovu

Tisk

Komerční sdělení | Pondělí, 04. prosinec 2017

obrázek článkuSamozřejmě se stejným dodavatelem. Ostatně stavět dřevostavbu jako manželé Karlínovi by asi chtěl po přečtení tohoto článku každý.

 
 

Praktická roubenka pro seniory dýchá a je bezbariérová

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 28. listopad 2017

obrázek článkuObyvatel vyššího věku, kteří chtějí opustit dosavadní stresující životní styl a plánují pro léta zaslouženého důchodu bydlení v menším, útulném domě na okraji města nebo na venkově, stále přibývá. Chtějí prožít klidné období svého života v prostředí, kde budou mít čas na sebe, své koníčky, setkávání s rodinou a přáteli. Touží po místě, které by bylo blíž přírodě, a domě jako základně pro své záliby a aktivity. To vše v souladu se zdravým životním stylem, bez přehnaných starostí s údržbou domu a za rozumných provozních nákladů samotného bydlení. Že to není možné?


Dřevostavba, která takové nároky beze zbytku splňuje, je moderní jednopodlažní roubenka typu R11 z masivního dřeva z nabídky brněnské společnosti OK PYRUS. Její projektant Petr Almáši nás o tom přesvědčil.

Co je předností této roubenky pro seniory?

Při navrhování této roubenky jsme kladli důraz na maximální komfort z hlediska každodenní praktičnosti pro jeho obyvatele. Jednopodlažní bezbariérová dispozice je bez schodiště, terasa krytá proti povětrnosti zajišťuje venkovní posezení i v nepříznivém počasí, hlavní obytný prostor propojený s kuchyňskou částí a jídelním koutem umožňuje přehlednou komunikaci. Dům má hlavní ložnici a další místnost navíc určenou pro hobby nebo jako hostinský pokoj pro přespání návštěv.

pohled01pohled02pohled03
Jaký uživatelský komfort tato moderní roubenka poskytuje?

Dům postavený z přiznaného masivního dřeva navíc poskytuje svým obyvatelům přidanou hodnotu v podobě neopakovatelné atmosféry, která zde panuje a má prokazatelně prospěšný vliv na zdraví a psychiku jeho obyvatel. Nejenže vytváří přívětivý, relaxační pocit, ale má další unikátní schopnosti – díky difuzně otevřeným obvodovým stěnám ze dřeva dům „dýchá", přirozeně reguluje vnitřní vlhkost, odbourává elektromagnetický smog a výboje statické elektřiny (nevíří se zde prach – ideální klima pro alergiky) a tím harmonizuje prostředí uvnitř domu.


Blahodárné působení dřeva na člověka velmi dobře vystihuje i jedno staré čínské přísloví, které praví: Jsi-li nemocný, jdi bydlet do dřevěného domu.


Nebude péče o masivní dřevostavbu pro seniory náročná?

Údržba domu zhotoveného ze dřeva je minimální a při použití hranolů z odolné borovice není třeba ani nátěru chránícího dřevo proti povětrnosti. Dnešní technologie dřevěného stavitelství, v tomto případě z technicky vysušených hranolů opracovaných s milimetrovou přesností na CNC dřevoobráběcím stroji, umožňuje použití všech soudobých technologií pro vybavení domu včetně moderního způsobu vytápění. Není třeba mít obavy z toho, že bude nutné každé dvě hodiny přikládat do kotle, aby bylo v domě teplo. Stačí jen nastavit termostat nebo mít nainstalovanou aplikaci v mobilním telefonu a vše ovládat na dálku pomocí displeje. Navíc masivní dřevěné stěny tohoto typu domu mají vynikajicí tepelněizolační vlastnosti samy o sobě a v provedení jako roubená dvoustěna s vloženou izolací hravě splňují i nízkoenergetické parametry.

půdorysROUBENÁ STĚNA 240mmroubená stěna 320 s izolací 2
Na kolik tato roubenka vyjde a jak je to s možností dodatečných úprav?

Moderní roubenka R11 od firmy OK PYRUS vyhoví všem požadavkům dvojice seniorů na zdravé bydlení bez kompromisu za příznivou cenu, která se pohybuje od 2 mil. Kč v provedení na klíč. Celkový vzhled i dispozici domu je samozřejmě možné změnit podle individuálních přání a potřeb investora. Architektonický výraz a design domu se přizpůsobuje místu a okolí stavby a ve výsledku může mít dům více tradiční nebo naopak velmi moderní vzhled.

www.moderni-sruby.cz


1Petr Almáši
OK PYRUS s.r.o.

Co říká o projektu moderní roubenky říká projektant?

Nabídka bydlení pro seniory bývá často neprávem opomíjena, proto byl návrh konceptu praktického bydlení pro důchodový věk přirozenou volbou. Lidé vyššího věku si přece zaslouží kvalitní a zdravé bydlení! Navíc z vlastní zkušenosti vím, že silná generace „husákových dětí" již začíná uvažovat o tom, kde stráví druhý poločas svého života. Naše moderní roubenka jim rozhodně může nabídnout skvělou alternativu!

 
 

Vhodnou skladbou podlahy lze ušetřit až 50 % nákladů na vytápění

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 14. listopad 2017

obrázek článkuAktuálním trendem ve výstavbě rodinných domů je využití moderních technologií. I přes rozšiřující se znalosti stavebních expertů se v projektech a na stavbách opakují stále ty samé problémy, které mají nepříjemné důsledky v podobě nízkého komfortu a vysokého účtu za vytápění. Většina klientů staví poprvé, proto nemohou mít potřebné zkušenosti.

 
 

Designový obkladový panel se významně podílí na celkovém dojmu z interiéru

Tisk

Komerční sdělení | Pátek, 03. listopad 2017

obrázek článkuFermacell rozšířil svůj sortiment o obkladový panel „fermacell design" ze sádrovláknité desky fermacell nebo cementovláknité desky fermacell Powerpanel H2O s finální povrchovou úpravou.

 
 

„Co se řekne, to platí!"

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 24. říjen 2017

obrázek článkuŘíká o zkušenosti s výstavbou svého bungalovu Line 84 od společnosti Haas Fertigbau Chanovice paní Dana Procházková. Dříve bydlela v bytě v Modřicích u Brna. Jejím snem bylo přestěhovat se blíž k přírodě do vlastního domu. Krajinu Jedovnicka a Blanenska znala dobře, a proto také v této oblasti začala hledat vhodný pozemek pro nový rodinný dům.

 

 
 

Aktuálně: Izoluji zdravě, nejsem osel! Rychlá návratnost nákladů na izolaci není jedinou výhodou...

 
 

Dolaďte si své představy o dřevostavbě pomocí konfigurátoru (video)

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 07. březen 2017

obrázek článkuMáte jasné představy o své dřevostavbě? Budíte se ze spaní a máte na paměti přesnou kombinaci fasády, oken a dveří? Hoďte to do konfigurátoru a vaše sny a představy se navždy uloží do spolehlivé paměti vašeho dodavatele...

 
 

Vyhrajte stavební materiál Weber a další ceny v celkové hodnotě 1 000 000 Kč

Tisk

Komerční sdělení | Pátek, 01. září 2017

obrázek článkuVýrobce špičkových stavebních materálů vyhlašuje v termínu od 1. září do 3. listopadu soutěž o stavební materiály. Kupte omítku a vyhrajte stavební materiály Weber nebo další ceny.

 
 

Udělejte své dřevostavbě zahradu na střeše! Vybrat si můžete hned z několika druhů...

Tisk

Komerční sdělení | Úterý, 29. srpen 2017

obrázek článkuZelené či chcete-li vegetační střechy nejen potěchou pro oko, ale poskytují i mnoho benefitů, které zlepšují prostředí, ve kterém žijeme. V tomto článku se zaměříme na základní členění těchto střech podle použité vegetace a náročnosti údržby.

 
 
 
« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Partneři projektu

 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner
 • Banner

Reklama

 • Banner