Moderní přízemní dřevostavba s jezírkem jako z pohádky

Dana Jakoubková | Středa, 23. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Moderní přízemní dřevostavba jako z pohádkyNejen, že krásně vypadá, ale je navržena tak, aby měla dostatek přirozeného světla i vzduchu, příjemné klima a vyhnula se vysokým účtům za energii. Není jen prostorná a pěkně zpracovaná, ale i maximálně udržitelná. S největší pravděpodobností přežije sama sebe. Vyladěná dřevostavba Petra a Michaely v mnohém vyniká. A dělá to na úrovni.


Líbil se Vám článek?
 

Cedrovou roubenku na horách si postavili k rekreaci přímo pod sjezdovkou

Markéta Bernardová | Úterý, 15. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Cedrová roubenka na horáchIvana a Bronislav jsou nadšenými vyznavači zimních sportů a především vášnivými lyžaři, není tedy náhoda, že si svou roubenou chalupu s vůní cedrového dřeva nechali postavit přímo pod sjezdovkou, na místě s krásnými výhledy na okolní vrcholky hor. I přesto, že jim chalupa poskytuje útočiště hlavně přes zimu, mohou s jistotou říci, že dřevostavba předčila jejich očekávání.

Krkonošská poloroubenka s vůní cedrového dřeva obnovila rodinné dědictví

Markéta Bernardová | Čtvrtek, 10. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Krkonošská poloroubenka z cedrového dřevaMedové tóny na stěnách s vůní cedrového dřeva v kombinaci se zděnou částí dělají krkonošskou poloroubenku velmi útulnou. To, co ji ovšem přidává na váženosti, je místo, které je srdcem i duší celé stavby. Není tedy divu, že má pro Jaroslava s Petrou zvláštní význam.


Líbil se Vám článek?

Moderní poloroubenka postavená tradičními postupy, vyniká kvalitou zpracování

Markéta Bernardová | Neděle, 06. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Moderní poloroubenka postavená tradičními postupyNově postavená poloroubenka vzdává svou podobou a zpracováním hold nejen Chráněné krajinné oblasti Kokořínsko, pro kterou jsou tato stavení typická, ale zároveň i poctivému dřevařskému a tesařskému řemeslu, které na roubených stěnách zanechalo svůj otisk. Cit pro detail, uvážlivé a dopředu promyšlené kroky a perfektní konstrukční řešení jsou hlavními atributy podtrhujícími kvalitu této poloroubené chalupy v romantickém zákoutí Máchova kraje. Pojďte prostřednictvím následujících stránek ocenit detaily, které činí poloroubenku zajímavou.

Přízemní dřevostavba podle typového projektu předčila jejich očekávání

Dana Jakoubková | Úterý, 01. listopad 2022

DrevoaStavby.cz | Přízemní venkovská dřevostavba PENATUSNa první dojem venkovský, přesto nabízí současný komfort a nadčasový vzhled. Dům, který neskrývá hřejivou spřízněnost s okolím a naplňuje přirozené instinkty lidské povahy. Jednoduchý, přehledný a příjemný domov pro rodinu Jany a Jakuba, která výraz komplikovanost nemá ve svém slovníku.


Líbil se Vám článek?

Přízemní dřevostavba na klidné stáří byla postavena za necelých pět měsíců

Lucie Němcová | Úterý, 25. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Nízkoenergetická dřevostavba LUCERN Radislav a Erika už spolu jeden útulný domov vybudovali. Postupně po mnoho let rekonstruovali a zvelebovali starý dům po předcích. Stále se však hlásila o slovo touha po větší zahradě s jezírkem, kde by mohli naplno realizovat svou vášeň – zahradničení. Odvaha pustit se do akce byla podložena hlavně důvěrou a intuicí, přestože ostatním byli za blázny. Dnes si doma užívají s pocitem dovolené u moře. Štěstí zkrátka přeje odvážným.

Ze svého pohádkového srubu jsou v neustálém úžasu

Markéta Bernardová | Středa, 19. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Masivní srub u Orlické přehrady Perfektní načasování, promyšlená koordinace a spolehlivý tým řemeslníků. Přesně tak by se dal shrnout průběh realizace srubu investorů, kteří společně vychutnávají nezaměnitelnou atmosféru a krásy okolí Orlické přehrady, ve kterém se doslova cítí jako ryby ve vodě. Zdá se vám, že to zní vše až moc dokonale? Pak vězte, že pokud vám nechybí nadšení a společný zápal pro věc, může to tak skutečně být.


Líbil se Vám článek?

Malá dřevostavba na malém pozemku ve stylu venkovské chalupy

Dana Jakoubková | Úterý, 11. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Malý dům na malém pozemkuMalý dům, na malém pozemku, téměř na samotě, ve „velké" krajině. Působí povědomě a přívětivě. Skrývá sice prefabrikovaný panel, ale na pohled hájí titul tradiční venkovské chalupy. Sebejistě a citlivě. Ondřej s Michaelou už postavili dva zděné domy. Ten třetí dřevěný jim ale dává tolik, že by v něm chtěli zestárnout.


Líbil se Vám článek?

Na jihočeském venkově si postavili krásný dům se šmrncem chalupy

Dana Jakoubková | Úterý, 04. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Sendvičová dřevostavba se šmrncem chalupyVždycky si myslela, že nejsou schopni nic postavit – ona bankéřka, on právník – a pokud stavět, tak nejdříve za dvacet let, na důchod. Když se ale Honza vrátil z jednoho výletu s tím, že mu kamarád architekt cestou „něco" načrtl, přestala se Bára bát a začala se ptát. Cesta od papírů k hotové stavbě nebyla sice úplně rovná a občas to pěkně drncalo. Ale když dnes stojí s hrnkem kávy u okna a sleduje káně nad nedalekou pastvinou, musí se štípnout, aby se ujistila, že je to všechno skutečné. Že to dokázali a mají krásný dům na jihočeském venkově.

Velký prostor v malém balení

Lucie Němcová | Úterý, 27. září 2022

DrevoaStavby.cz | Patrová dřevostavba u Ženevského jezeraVzácná lokalita u Ženevského jezera ve Švýcarsku. Zastavěno 70 metrů čtverečních při dosažení téměř 134 metrů čtverečních užitné plochy. Pět tisíc korun roční náklady na provoz domu. Příjemné klima během letních veder i sychravé zimy. To není pohádka, ale realita odvážných a osvícených investorů, kteří na cestě za touto oázou museli překonat celou sbírku překážek.


Líbil se Vám článek?

Svou důvěru opětovně vložili do cedrové roubenky. Jak se jim bydlí?

Markéta Bernardová | Úterý, 16. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Cedrová roubenkaV rámci redakčních návštěv se ve většině případů setkáváme s majiteli, kteří se do dřevostavby přestěhovali ze zděného domu či bytu. V dnešním příběhu vás ovšem seznámíme se zkušenými stavebníky, kteří svou důvěru opětovně vložili do domu z cedrového dřeva.

Strana 1 z 45

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop