Originální, velkorysý a netradiční srubový dům ze dřeva polární borovice

Redakce | Středa, 20. říjen 2021

SrubyRoubenky-KONTIO-srubovy-dum-1Za rozhodnutím pořídit si dřevostavbu, speciálně pak stavbu za použití srubové konstrukce, je zpravidla poměrně dlouhá vnitřní cesta člověka směrem k fenoménu udržitelnosti a jistému emotivnímu návratu ke kořenům a k přírodě jako takové. Podobným procesem prošel i Martin, majitel tohoto domu. K přírodě měl blízko vždy, vyhledával ji a obklopoval se jí už od dětství. Jednou z velkých životních vášní se mu stala myslivost a vše kolem ní. To ostatně nezapře ani jeho nový domov nedaleko Karlových Varů. Ale nepředbíhejme...


Líbil se Vám článek?
 

Dům z panelů z lisované slámy vychází z jejich chalupnických představ

Dana Jakoubková | Pátek, 15. říjen 2021

DrevoaStavby-Domov-voni-po-bylinkach-drevostavba-EKOPANELY-1Když řekneme venkovský styl, otevře se prostor tak široký, jako louky plné jetele kolem domu Anety a Petra. Venkov pokrývá širokou škálu vzhledů a tím nejviditelnějším znakem je domáckost – nenaleštěná, měkká a tlumená. Je to určitá jistota, že tenhle domov je prožitý. I takový detail, jakým jsou obyčejné holínky, napovídá mnohé o tom, co můžete čekat za dveřmi. Žít udržitelně, se zeleninou, ovcemi, psem a slepicemi ale nemusí znamenat ošuntělost a diskomfort. Jak říká Aneta: s venkovem si musíte padnout do noty. Ale rytmus udáváte vy sami.


Líbil se Vám článek?

Přízemní dřevostavba Davida a Kateřiny je třetím domem v jedné zahradě

Lucie Němcová | Úterý, 12. říjen 2021

drevoastavby-treti-generace-v-jedne-zahrade-1Raději svůj prostor, klid a investici do vlastního nežli nerespektující sousedy, betonovou džungli a „vyhazování" peněz formou nájmu. To byla klíčová „proč" Davida a Kateřiny na cestě ke změně.


Líbil se Vám článek?

Moderní tvář srubového domu

Redakce | Středa, 06. říjen 2021

srubovy-dum-Kontio-uvodniV malebném podhůří Krkonoš na předměstí okresního města, uprostřed krásné zahrady s ještě krásnějším výhledem stojí už několik let moderní dřevostavba, za jejíž dřevěnou fasádou bychom masivní roubenou konstrukci možná ani nečekali.

Dřevostavba pod rodinným stromem

Dana Jakoubková | Středa, 29. září 2021

moderni-drevostavba-prodesi-domesi-uvodniŘíká se, že aby mohl architekt dát tvar vašim úvahám o domě, je potřeba mu záměr jasně specifikovat. Jaroslava s Pavlem ale měli jen unifikovanou představu o ložnici v patře, otevřené kuchyni a velké terase. Prostě klasika, na kterou by stačil typový dům z katalogu. Přesto architekta oslovili a přesvědčili se o tom, že ten dobrý dokáže udělat i „z prdu kuličku".


Líbil se Vám článek?

Na počátku byla stodola

Lucie Němcová | Středa, 22. září 2021

moderni-prosklena-drevostavba-PALIS-Plzen-uvodni-fotkaArchitekt dostal od investorů do své alchymistické dílny několik základních ingrediencí – lásku k přírodním materiálům, vizi ikonického tvaru stodoly a svažitý pozemek ve městě. Vykouzlil místo, které z ulice nepřehlédnete. Místo, kde to žije, a hlavně kde spokojeně plápolá rodinný krb.

Srub, ve kterém vyniká krása dřeva

Michal Babor | Středa, 18. srpen 2021

utulny-srub-uvodniJen kousek za Prahou jsme navštívili srub, jehož majitelé před zahájením stavby provedli nebývale rozsáhlé terénní úpravy. Stálo to zato – do velmi příjemné zahrady se otevírá velkými terasami srub, který se majitelé rozhodli nechat v co nejpřírodnějším stavu.

Osm let úřad, dva roky stavba. Tomáš s Gábinou si se svým domem užili své

Michal Babor | Úterý, 10. srpen 2021

roubenka-svepomoci-uvodniTom s Gábinou si užívali spokojeného života dobrodruhů. Na vlastní pěst procestovali půlku světa, vždy se ale rádi vraceli do bytu na Vysočině. Když Gábina přišla s myšlenkou postavit si vlastní dům, Tom se jejímu nápadu zprvu bránil, protože věděl, že spojit cestování s péčí o dům a zahradu by šlo jen velmi těžko. Nakonec ale svolil pod podmínkou, že bydlet budou na co nejhezčím místě v přírodě, u lesa, s dalekými výhledy, nejlépe nad divokou řekou. Romantický, zdánlivě nesplnitelný sen...


Líbil se Vám článek?

Malá a kompaktní dřevostavba poskytuje Evě s Josefem mnoho výhod

Dana Jakoubková | Středa, 04. srpen 2021

mala-kompaktni-drevostavba-uvodniNaše prababičky měly hrnec, pekáč, pánev a uvařily na malé plotně pro velkou rodinu. My máme hrnců bezpočet a pořád je nám to málo i pro dva. S domy je to podobné. Kvalita a dispozice, stejně jako umístění a sousedství často uhnou před velkou metráží. Josef s Evou však věděli, co jim stačí. Díky dobře navrženému uspořádání těží maximum z funkčnosti i na devadesáti metrech čtverečních. A jak sami říkají, je to docela osvobozující.

Sofistikovaná dřevostavba v CHKO Křivoklátsko jednoduše bere dech

Dana Jakoubková | Středa, 28. červenec 2021

honosna-drevostavba-krivoklatsko-uvodniUvyklá standardní výstavbě jsem v první chvíli měla pocit, že musím ještě nějakou dobu zrát, než tenhle dům dokážu pobrat. Byla jsem zaskočena, ohromena a přibrzděna. Jeho dimenze byla obrovská, a já se v duchu ptala proč, když je vlastně docela prázdný. Jak ale začal protékat časem, prostor se změnil. Byl jako mezera mezi slovy, řádky a odstavci, které právě čtete. Byl i volným místem po stranách čtení dále. Jakmile jsem si to uvědomila, nebylo těžké přijmout fakt, že zhruba osmdesát procent domu je vyplněno „prázdnem". Důležitým prázdnem. Protože jinak by úžasný obsah domu nebyl dobře čitelný.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavba jako soběstačný ostrov v ráji

Lucie Němcová | Středa, 21. červenec 2021

drevostavba-v-raji-uvodniPolosamota, která v rukou Markéty a Iva rozkvetla do krásy. Vznikla permakulturní zahrada plná života a jako pomyslná koruna celého místa modřínem oděný dům s nezaměnitelnými modrými okny. Místo se odměňuje bohatě. Výhledy, úrodou, klidem a neustálou magickou proměnou přírody. Vítejte v ráji!


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 41

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop