Stavba dřevostavby navazující na starý kamenný domek se jim opravdu vydařila. Bonusem je i malá pražírna kávy

Redakce | Středa, 27. září 2023

DrevoaStavby.cz Dřevostavba propojená s kamenným domemUž když zastavuju v malé středočeské vesničce před plotem s nápisem SOuLmate Pražírna výběrové kávy, je mi na první pohled jasné, že tohle nebude jen tak obyčejná návštěva. Nádherný plot z původního kamene kombinovaný s tmavým dřevem slibuje, že se za ním ukrývá neobvyklý dům a nápis napovídá, že za jeho stavbou stojí zajímavý příběh. A nemýlím se.


Líbil se Vám článek?
 

I přes vyšší cenu se rozhodli pro přízemní dřevostavbu. Stavba trvala pouhé tři měsíce

Redakce | Čtvrtek, 21. září 2023

DrevoaStavby.cz Přízemní dřevostavba Litoměřice„... a za značkou se začátkem obce hned točte doprava – to poznáte, jsou tam jen novostavby, naše je ta obložená dřevem," vysvětluje mi Jirka. Nahradil moji navigaci, která mě prachsprostě nechala ke konci cesty bloudit. Zhluboka si vydechnu úlevou, jsem v cíli. Pak zvednu oči. Jako na dlani se přede mnou rozprostírá celé široké okolí – Litoměřice a rovina kolem nich a v dálce tomu všemu vévodí Říp.

Atypický projekt dřevostavby na pozemku v bývalém vinohradu

Dana Jakoubková | Středa, 16. srpen 2023

DrevoaStavby.cz Atypický projekt přízemní dřevostavby uvodniJarmilu bychom mohli směle označit za dítě štěstěny, alespoň pokud jde o pořízení jejího nového bydlení. Celé roky chodila spolu se svými dětmi a sousedy z bytovky na kopec za městem, odkud je nádherný výhled na slovenskou metropoli a jen pár kroků do lesa. Společně tu snili o tom, jak hezké by tu bylo bydlení. Trvalo to sice celých 18 roků, ale sen se nakonec vyplnil.

Neobyčejně obyčejná kokořínská poloroubenka k rekreaci i k trvalému bydlení

Redakce | Středa, 09. srpen 2023

DrevoaStavby.cz Kokořínská poloroubenkaJe po dešti, les kolem voní a mladé listy střásají poslední přebytečné kapky vody. Až na zpěv ptáků a jiné zvuky přírody je tu úplný klid. Malebná kokořínská krajina mě vítá a stejně tak i milý manželský pár, který si nedaleko hradu Kokořín postavil svou vysněnou poloroubenku.


Líbil se Vám článek?

V dřevostavbě se jednoduše cítí jako na dovolené. Zeptali jsme se, proč tomu tak je

Redakce | Neděle, 06. srpen 2023

DrevoaStavby.cz V dřevostavbě jako na dovolené Martinice GroupKdyž mě u branky vítá usměvavý pan Svatopluk s manželkou a jednou z jejich ratolestí, moc toho z domu za jejich zády nevidím. K ulici je také orientován jen jednoduchou štítovou stěnou se vstupními dveřmi. Ta pravá symfonie se rozehraje, až když projdu dlouhou chodbou a vstoupím do hlavního obytného prostoru, proskleného směrem do zahrady. Terasovitě upravený pozemek s krásným vzrostlým dubem rámuje výhledy na nedaleký rybník a okolní lesy a mně tak nezbývá, než s pánem domu v jeho jednoduchém tvrzení souhlasit: Vždyť my se tady neustále cítíme jako na dovolené.

Bez sousedů v řadovce mezi zahrádkami vyrostla rodinná dřevostavba

Redakce | Úterý, 01. srpen 2023

DrevoaStavby.cz Rodinná dřevostavba Avanta SystemeNa konci městečka pár kilometrů jižně od Brna vyrostl na místě dvou úzkých, dlouhých a nepříliš využívaných zahrádek nenápadný dům. Kateřina a Petr, kteří v něm žijí s dvěma malými dětmi, vedou taneční studio, takže jsou zvyklí na pořádný šrumec. O to víc si dokážou vychutnat klid a pohodu, jež jim jejich nová dřevostavba s vyvýšeným podkrovím poskytuje.

Poloroubená chalupa s vůní borovice vyrostla v malebném Podkrkonoší

Redakce | Čtvrtek, 27. červenec 2023

DrevoaStavby.cz Poloroubená chalupa s vůní borovicePříjezdová štěrková cesta vede kamsi mezi stromy, kde to vypadá, že končí. Znovu zkontroluji navigaci, ale ta si stále stojí za svým – odbočte vpravo. Jak myslíš, holka, ale jestli mě zase zavedeš někam do polí... Když vyjedu zpoza stromů, otevře se přede mnou pohled na svah Zvičiny a na něm roztroušené chaloupky jako z pohádky. Najít tu správnou už je otázka chvilky.


Líbil se Vám článek?

Moderní srubový dům ve spojení dřeva, skla a kamene okouzlí na první pohled

Redakce | Pondělí, 24. červenec 2023

DrevoaStavby.cz Moderní srubový dům Kontio úvodní

Obecně platí, že bydlení do značné míry definuje životní styl člověka. Někdo si postaví obrovský dům se spoustou místností, bazénem a domácím kinem, jiný potřebuje ke spokojenosti jednoduchost a pocit, že žije v souladu s přírodou. Naštěstí se minimalismus jako životní styl stal trendem posledních dvou desetiletí a pomalu odsouvá materialismus minulého století. Právě touha po jednoduchosti a životě v úzkém kontaktu s přírodou dala vzniknout nádhernému modernímu srubu nedaleko Prahy.


Líbil se Vám článek?

Jakub: Dřevostavba zvítězila kvůli rychlosti a ekologičtější likvidaci po dožití

Redakce | Čtvrtek, 20. červenec 2023

DrevoaStavby.cz Přízemní sendvičová dřevostavba Dřevo-HouseNávštěvu Jakubova domu jsme kvůli jeho velkému pracovnímu vytížení museli nakonec v minulém roce odložit. Ale čekání se vyplatilo – dům i se svým okolím dostal ještě čas k dobru vyzrát do krásy. Rozbujelé jaro menšímu městečku, schoulenému v zákrutě na levém břehu Vltavy, moc slušelo. A z Jakubova povídání bylo zřejmé, jak se jeho rodině tohle životní rozhodnutí, odejít z velkoměsta blíž k přírodě, v čase osvědčilo.


Líbil se Vám článek?

I typová dřevostavba na klíč může být originální

Dana Jakoubková | Pondělí, 26. červen 2023

DrevoaStavby.cz | Typová dřevostavba na klíč RD Rýmařov Říkáte, že je to protimluv? Kdepak. I dům podle typového projektu se může narodit jako jedináček, do kterého rodiče-stavebníci vnesli geny individuálních potřeb. V tomto případě posloužil typový dům jako inspirace, rámcová představa, jejíž přerod na dům snů znamenal pro dodavatele jen drobnou úpravu vyzkoušeného řešení. Aleně s Janem ale ušetřil čas i peníze, které by si jinak vyžádaly služby architekta.

Když zděný dům nahradí dřevostavba

Lucie Němcová | Pondělí, 19. červen 2023

DrevoaStavby.cz | Když zděný dům nahradí dřevostavbaNové bydlení v dřevostavbě pro Kateřinu a Roberta představuje úplně jinou materiálovou volbu i menší životní prostor. Jednoznačně však změnu k lepšímu. Stavbu o mnoha místnostech nahradilo smysluplně navržené kompaktní útočiště s hřejivou atmosférou pro dva dospělé a dva psí parťáky.

Strana 1 z 48

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop