Věříme, že nám bude dřevostavba sloužit více jak padesát let

Dana Jakoubková | Úterý, 28. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Individuálně navržená dřevostavbaÚroveň zapojení investorů do procesu návrhu domu architektem bývá zdrojem neshod mezi stranami. Návrh může být spojen s nezdary a vynucenými změnami. Zabřednout se dá do procesu pokusů a omylů. Možná budete muset čelit tomu, kdo chce vaše přání a potřeby „přepsat". Nadměrná aktivita investora může omezit schopnost návrháře dodat nejlepší řešení a nedostatečná zase nemusí vést k uspokojivému naplnění zadání. Proto by každý měl znát své hranice a nedopustit, aby ho druhý nutil je překročit. Naučit se stát sám za sebou je jako jízda na kole; nakonec najdete správnou rovnováhu. Své o tom ví Tomáš s Janou, pro které nebyl návrh individuálního domu bez komplikací.


Líbil se Vám článek?
 

Jeden soukromý vesmír

Lucie Němcová | Pondělí, 27. prosinec 2021

DrevoaStavby-moderni-drevostavba-LUCERN-uvodniZačnete jednoduchými úvahami o typovém domě z nejlevnější kategorie a skončíte v unikátní, architekty navržené dřevostavbě s nápaditým interiérem. Jak je to možné? Vyberete si správné průvodce, kteří vás umí přivést do reality, naslouchají vašim potřebám, rozumí oboru a mají (většinou na rozdíl od vás) hodně zkušeností. Ti vám pomohou projít jedním z nejnáročnějších životních procesů s grácií a výsledkem, který jste si neuměli ani představit.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavbu v prudkém svahu si nechal postavit na místě, kde prožil dětství

Lucie Němcová | Pondělí, 20. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Pasivní dřevostavba ve svahuDobře znát sebe i lokalitu jsou ingredience dobrého bydlení, které pomohly na svět i této dřevostavbě. Stojí na místě domu, kde žila babička majitele a kde trávil čas v dětství. Věděl tedy přesně, jak funguje na pozemku světlo nebo které výhledy stojí za to. Pak mohla vzniknout stavba skutečně na míru – člověku i místu.

Bydlení v dřevostavbě bez hranic

Dana Jakoubková | Úterý, 14. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Bydlení v dřevostavbě bez hranicNení mnoho věcí na tomto domě, které bych označila za běžné. Jednoduché linie, jedna úroveň, vztah k obzoru, trendy design... s tím se běžně setkávám. Ale tady nejde jen o bod, čáru, rovinu a objem. Tenhle domov není pouhou dutinou mezi stěnami. David s Evou investovali do smyslového prostoru, který v mnoha ohledech překračuje hranici všednosti. Nejen že umí žít svým vlastním životem, ale dostal možnost se i měnit, vyvíjet a stárnout. A takový prostor k bydlení má nekonečný potenciál.


Líbil se Vám článek?

Bezbariérový bungalov na pohodové stáří

Lucie Němcová | Pondělí, 13. prosinec 2021

bungalov-uvodniMalý dům rozlohou, velký duchem. Pojme rodinné oslavy o pětadvaceti lidech, je letní oázou pro únik z města, v zimě poskytuje hřejivé hnízdo, v létě chladivý úkryt. Prostě slouží. Stačí smíchat ingredience: jednoduchý koncept, kvalitní a rychle smontovanou přesnou konstrukci, zkušené pečlivé investory, dobrého architekta, lokalitu s příběhem a špetku lásky k životu.

Dřevostavba je překvapivě lepší, než zděný dům

Dana Jakoubková | Pátek, 03. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Dřevostavba je překvapivě lepší než zděný důmTereza a Jirka obývali zděný dům ve městě. Vlastně jim nic nechybělo, kromě chaty v oáze klidu, kde by mohli upustit pracovní přetlak. Rozhodli se tedy postavit si vlastní rekreační objekt. Že se z chaty stane domov a že po prvních dnech v dřevostavbě už nebudou chtít jinak, to je na počátku ani nenapadlo.

Věk je jenom číslo a na splněný sen není nikdy pozdě. Jana s Petrem jsou toho příkladem

Lucie Němcová | Středa, 24. listopad 2021

DrevoaStavby-navsteva-bungalovu-1Ani v momentě, kdy číselný údaj označující délku pobytu člověka na Zemi začíná sedmičkou, není pozdě na velkou změnu. Vrstevníkům, přátelům i sousedům byli Jana s Petrem za blázny, ale oni věřili, že následují správný impulz. Šanci naplnit si svůj sen, dokud je čas. Krok za krokem šli za svým i přes dočasné nepohodlí, které rozhodnutí postavit si dům přináší. A vyplatilo se.


Líbil se Vám článek?

Roubenka s příběhem

Markéta Bernardová | Středa, 17. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Roubenka s příběhemRadek tu prožil prakticky celé své dětství, Darina je sice z jižní Moravy, ale zdejší kraj si oblíbila. Není tedy divu, že si roubenku s tradičním vzhledem určenou k odpočinku postavili právě tady. K místu se vážou nejen krásné vzpomínky, ale také silné rodinné kořeny, o které se s námi Radek ve svém vyprávění s radostí podělil.


Líbil se Vám článek?

Daniel: Atmosféra srubu mě ani po letech nepřestává fascinovat

Markéta Bernardová | Středa, 10. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Srub v moderním kabátuNa konci malebné vesničky u Úval stojí kouzelný srub, který je už téměř šest let stále jedinou dřevostavbou v obci. Daniel, který je nejen vášnivým horolezcem a potápěčem, ale především milovníkem srubů, se společně s námi vrátil v čase do dob, kdy o srubu teprve snil.


Líbil se Vám článek?

Stavbou moderní poloroubenky si splnili svůj sen

Markéta Bernardová | Úterý, 09. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Poloroubenka v CHKO KokořínskoV rámci redakčních návštěv jsme měli možnost navštívit hned několik povedených poloroubenek, žádná z nich však na první pohled nezaujala svým roubením tak výrazně jako tato. Při vstupu dovnitř jsem však velmi rychle pochopila, že netradiční barva není jediným unikátem, kterým dům oplývá.

Vůně a atmosféra cedrové dřevostavby je doslova pohltila

Markéta Bernardová | Středa, 27. říjen 2021

Drevoastavby.cz | Vůně a atmosféra cedrové dřevostavby je doslova pohltilaPři návštěvě Ilony a Arnošta byla v jejich pohádkové dřevostavbě cítit nejen vůně cedrového dřeva, ale především pohodová rodinná atmosféra. O tom, jak se jim jejich vysněný dům, který si mimo jiné sami nakreslili, podařilo zrealizovat, mi s úsměvem na tváři vyprávěla Ilona.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 42

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop