Masivní dřevo, kámen a sklo vytvořily dokonalý domov na horách

Dana D. Daňková | Středa, 20. leden 2021

moderni-cedrova-drevostavba-uvodniDobře umístěný pozemek, navíc na komunikační křižovatce. Dům se zadním traktem krytým lesem, s perfektní orientací ke světovým stranám a dobrými světelnými podmínkami. Čelní strana s terasou orientovanou k jihovýchodu a jako bonus krásný výhled. Prostě značka ideál. Podle architekta Jiřího Bízy, který je jedním z autorů této stavby, měla vzniknout chalupa, respektující místní původní stavební zvyklosti.


Líbil se Vám článek?
 

Jemnost, něžnost a elegance, to vše vystihuje dřevostavbu, která je zároveň i vzorovým domem

Lucie Němcová | Čtvrtek, 07. leden 2021

nizkoenergeticka-drevostavba-NATUR-HOUSE-uvodniV sousedství rybníka obydleného čápy a volavkami, žlutě zářícího řepkového pole a louky poseté pampeliškami v kraji jménem Česká Kanada stojí stále ještě novotou vonící dřevostavba, která stojí za návštěvu. V kontextu okolních domů kolemjdoucí zaručeně zaujme, ještě více však překvapí elegantní minimalistický interiér, v němž nelze nevnímat jemný ženský rukopis.


Líbil se Vám článek?

Martin a Simona: Čekali jsme, že to bude rychlé, ale až takhle? Bylo to fascinující

Lucie Němcová | Středa, 06. leden 2021

drevostavba-PALIS-PLZEN-uvodniŽivot rodiny v dvougeneračním domě fungoval a měl v určitém čase své opodstatnění, nicméně mít bydlení podle vlastních představ o velikosti, která sedne potřebám současnosti, je nenahraditelné.


Líbil se Vám článek?

Přáli si bydlení velikostně skromné, ale důkladně promyšlené. Pasivní dům jim vše splnil

Lucie Němcová | Neděle, 27. prosinec 2020

pasivni-drevostavba-uvodniNěkteré věci přicházejí bez plánů a záměrů, ale zato s tak silným impulzem, že nejdou přehlédnout nebo zpochybnit. Dřevostavba Denisy a Petra nevznikla z touhy postavit si dům, ale z touhy žít na místě, kde se cítí krásně. Tento jasný tah dal vzniknout praktické, do detailu promyšlené stavbě, kterou ohřívá slunce a je obklopena permakulturní zahradou.


Líbil se Vám článek?

Dřevostavbu s vizáží staré chalupy si podle vlastní šablony postavil svépomocí

Lucie Němcová | Pátek, 25. prosinec 2020

navsteva-drevostavby-podle-vlastni-sablony-exterier-zahradaPavlovy priority byly od začátku trošku jiné, než má běžný stavebník dneška. Jeho láska k přírodě a potřeba být v celém procesu stavby co nejšetrnější k planetě se odrazily v konceptu, konstrukci, materiálech i nábytku uvnitř. Vznikla voňavá archetypální dřevostavba, která s grácií tvoří prostor pro spokojený život, je samostatná a zdraví podporující. Takových je v dnešním světě jako šafránu.


Líbil se Vám článek?

Do vizualizace naší typové dřevostavby jsme se jednoduše zamilovali

Dana Jakoubková | Středa, 16. prosinec 2020

moderni-drevostavba-LUCERN-posezeni kopiePokud bych se na dům Tomáše a Michaely podívala okem filmového kritika, bez obav bych se podepsala pod status – harmonické splynutí formální i materiální stránky. Precizní režie, okouzlující herci a podmanivý příběh infikují člověka chutí si v něm také zahrát. Nabízí totiž univerzálně sdělné existenciální téma – mladou rodinu, která chce bydlet rychle, příjemně a za dobré peníze.


Líbil se Vám článek?

Do třinácté oslovené firmy v pořadí vkládali poslední naděje. A vyplatilo se

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 03. prosinec 2020

pila-martnice-nizkoenergeticka-drevostavbaPrioritou Jana a Veroniky bylo rychle stavět, rychle bydlet. Kdyby všechno probíhalo podle tohoto scénáře, žili by dnes v domě zděném. „Naštěstí" je zbrzdil úřední moloch a potvrdilo se rčení, že všechno zlé je pro něco dobré.


Líbil se Vám článek?

Historický soubor valašských dřevěnic zrekonstruovali a vdechli jim nový život

Michal Babor | Středa, 02. prosinec 2020

tradicni-roubenka-uvodniKdyž nad údolím zakrouží káně a se svým typickým křikem se rozhlíží po něčem k snědku, vyskočí Petra od stolu s výborným valašským frgálem a běží schovat do náručí kočku Fendi z obavy, že by ji káně mohla odnést. Spolu s Jaroslavem a fenkou Mayou tihle čtyři pravidelně cestují ob týden mezi Prahou a valašskou Karolinkou, kde dobíjejí baterky a kompenzují si svůj pobyt v centru hlavního města.


Líbil se Vám článek?

Na svůj srub v malebném údolí, který je obklopen krásnou přírodou nedají Ivan s Majkou dopustit

Michal Babor | Středa, 25. listopad 2020

srub-uvodniStavba rodinného domu bez ohledu na jeho konstrukční systém je natolik živou událostí, že se jen výjimečně obejde bez nějakého problému nebo komplikace. V případě Majky a Ivana, kteří čtvrtým rokem obývají srub v Přírodním parku Velkopopovicko, se ale nic takového neudálo. Na svého dodavatele pějí oslavné ódy a vzpomínají na něj doslova s láskou. Jak sami říkají, prošlapal jim cestičku k vysněnému bydlení.


Líbil se Vám článek?

Ze svého vysněného srubu si Miloslav s Lenkou užívají pohled na celou Šumavu

Michal Babor | Středa, 11. listopad 2020

moderni-srub-uvodniK vydání souhlasu s užíváním stavby vyžaduje stavební úřad řadu náležitostí, například bleskosvod, hasičský přístroj nebo hlásiče požáru. K této základní výbavě přidali majitelé srubu, který jsme navštívili na jihu Čech, ještě jednu pomůcku: dalekohled. Nepozorují jím lepé sousedky nebo městský ruch, ostatně ani jedno odtud vidět není; účel je úplně jiný – z jakéhokoliv místa na pozemku, obývacího pokoje nebo galerie je totiž i pouhým okem vidět celá Šumava jako na dlani.


Líbil se Vám článek?

S plným nasazením vlastních sil si na stáří za půl roku postavili masivní dřevostavbu

Redakce | Středa, 04. listopad 2020

masivni-drevostavba-uvodniNezřídka se při našich redakčních návštěvách potkáváme se staršími manželskými páry, kteří si na druhou polovinu svého života splnily svůj sen a postavily si pohodlný, komfortní, přiměřeně velký dům odpovídající jejich životnímu stylu. Přesně tak tomu bylo i v případě Haralda a Andrey, které jsme navštívili v jihozápadním Německu. I když o skromnosti se v jejich případě mluvit nedá, svůj dům si nemůžou vynachválit.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 39

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop