Touha bydlet v přírodě ho přivedla ke stavbě pozoruhodné dřevostavby

Lucie Němcová | Pátek, 31. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Přízemní dřevostavba uprostřed přírodyStejná lokalita, mnoho podob. Drůbežárna, skromné vesnické bydlení, chata pro aktivní odpočinek i plnohodnotný moderní dům. Václavovi dělá tohle místo společnost po celý život. Od prvního domova, přes tradiční víkendové výjezdy s nekončícími pracovními úkoly až po úkryt, kam se dalo schovat před světem s prvními láskami. Místo vyzrálo v poklidný domov propojený s přírodou, jehož hlavním úkolem je regenerovat po náročných letech v hektické Praze.

 

Působivou a energeticky efektivní dřevostavbu si postavili k rekreaci

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 23. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Energeticky efektivní CLT dřevostavbaDokážete si představit dům, který obsahuje 50 kubíků dřeva a váže 43 tun CO2? Dům, který je téměř z 90 procent recyklovatelný a stejné procento jeho hmotnosti je vyrobeno v České republice, českými mistry a z českého dřeva? Máte pravdu: taková by mohla být každá dřevostavba. Ale není. A ne u každého domu se sejdou sdílené hodnoty, smysl pro detail a respekt k přirozené krajině.


Líbil se Vám článek?

Víkendová dřevostavba s nádechem luxusní horské chalupy

Lucie Němcová | Čtvrtek, 16. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Víkendová dřevostavba s nádechem luxusní chalupyDobrá zkušenost s dřevostavbou, touha občas změnit prostředí, odpočinout si a mít zázemí v horské atmosféře zažehla nový tvůrčí proces. A protože spolupráce s architektem již přinesla své sladké plody, pokračování bylo nasnadě. Vzájemná znalost zajistila o to větší souhru a návrh i celkový výsledek je radost pro obě strany. Vítejte v unikátní horské chatě!


Líbil se Vám článek?

Stavbu dřevostavby přizpůsobili okolní přírodě a nedalekému jezeru

Dana Jakoubková | Středa, 08. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Dřevostavba u jezeraNad jezerem se ještě povalovala ranní mlha, ale pan domácí si dnes přivstal. V odrazu stěny si porovnal pěšinku a vyrazil se psem na procházku. Jana se s hrnkem kávy, zabalená do deky, usadila na terase a chvíli mlčky sledovala odlesky ranního slunce na vodní hladině. „Zrcadlovka nám změnila život," utrousila. „Doslova." A já ji chápu; síla synergie. Všemi smysly člověk vnímá, že tady se nestavěl jenom dům, ale vytvářelo se prostředí k životu.

Elegantní srubový bungalov s vůní finské borovice si nechali postavit na klidné stáří

Markéta Kristová | Středa, 22. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Elegantní srubový bungalov KONTIOV malebné vesnici poblíž Kyjova vyrostl ve svažitém pozemku elegantní srubový bungalov ze dřeva polární borovice, který svým zpracováním perfektně zapadá do moravské krajiny. Petr s Vierou si tu vychutnávají nejen krásné výhledy na okolní kopce, ale především benefity, které jim bydlení v dřevostavbě oproti jejich původnímu zděnému domu přináší.


Líbil se Vám článek?

Moderní a elegantní roubenka jim poskytuje útočiště k rekreaci

Markéta Kristová | Středa, 01. březen 2023

DrevoaStavby.cz | Moderní a elegantní roubenkaJednoduchost, čisté linie a moderní prvky v interiéru dávají roubence bezpochyby osobitý styl. Ještě důležitější než její vzhled je však skutečnost, že se stala pro své majitele druhým domovem, který jim poskytuje klidné útočiště před uspěchaným životem ve městě.

Luxusní srub na kopci poskytuje nevšední zážitky

Markéta Kristová | Středa, 08. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Luxusní srub v BeskydechTouha po zážitcích plynoucích z netradiční formy ubytování je v dnešní době velmi vyhledávanou kratochvílí. Právě za tímto účelem se proto rozhodli investoři svůj srub v srdci Beskyd pronajímat všem, kteří chtějí okusit bydlení v luxusním prostředí masivních stěn.

Dvoupodlažní dřevostavba zapuštěná do svahu má dispozici vzhůru nohama

Dana Jakoubková | Pátek, 30. prosinec 2022

DrevoaStavby.cz | Originální dvoupodlažní dřevostavbaČirý génius dovede udělat umění z čehokoliv. Michelangelo by dokázal sochu i z bláta a Jane Austenová román z čaje. Paní tohoto domu mi předvedla něco, co neumím dost přesně specifikovat. Souvisí to ale nějak s tím velkým spočinutím mysli, o kterém mluvíme, když jsme šťastni jen proto, že žijeme. Vždycky jsem měla pocit, že rodinný kód je srozumitelný právě a jenom členům rodiny. Jenže tady rezonoval celým domem, vracel se z koutů, seděl na dně šálku mého kafe, byl v letmém pohybu obočí, kterým výtvarnice Marie mírnila neposedné děti. I tehdy, když jsme dospěly ke konci rozhovoru, měla jsem pořád jaksi dojem, že je ten příběh nekonečný.

Z městského bytu do dřevem vonící dřevostavby z CLT panelů

Lucie Němcová | Úterý, 13. prosinec 2022

DrevoaStavby.cz | Přízemní dřevostavba z CLT panelů 3AETouha po klidu a větším životním prostoru dala vzniknout masivem protkané jednopodlažní dřevostavbě, která uzemňuje nejen svou střídmou promyšlenou formou, ale také materiálovou a barevnou paletou.


Líbil se Vám článek?

Pozemek pro svou dřevostavbu získali doslova za odměnu

Lucie Němcová | Středa, 07. prosinec 2022

DrevoaStavby.cz Nízkoenergetická dřevostavba VEXTA (ÚVODNÍ)Mozaika složená z jasných záměrů, stavebních zkušeností, spolupráce s odborníky na svém místě a schopnosti dotáhnout věci do detailu. Téměř nemožné se stává skutečností – v husté zástavbě oblíbené pražské části vyrůstá nové světlé a funkční bydlení ze dřeva.


Líbil se Vám článek?

Ze zděného domu se s chutí přestěhovali do menší dřevostavby

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 01. prosinec 2022

DrevoaStavby.cz | Přízemní dřevostavba PILA MARTINICEPetr s Veronikou byli zkušení stavebníci. Svépomocí postavili patrovou zděnou kostku, a když nastal čas na změnu, věděli, že dvakrát do téže řeky nevstoupí. Vyzbrojeni zkušenostmi si byli jistí, že další dům bude dřevěný, na klíč postavený a výrazně menší. Dnes svého rozhodnutí malinko litují, ale dům by rozhodně za nic nevyměnili.

Strana 1 z 46

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop