I přes omezený rozpočet se architektovi podařila navrhnout skutečně povedená dřevostavba

Redakce | Pondělí, 01. červenec 2024

DrevoaStavby.cz Elegantní patrová dřevostavba podle architektonického návrhu 1„Já jsem stavěl barák jednou. Pravděpodobně už nikdy žádný stavět nebudu. I když jsem si tohle místo tak úplně nevybral, líbí se mi tady natolik, že odtud ani nechci."

 

Na místě starého mlýna si nechali podle typového projektu postavit prostornou patrovou dřevostavbu

Redakce | Úterý, 25. červen 2024

DrevoaStavby.cz Elegantní dřevostavba s geniem loci 1Cesta na tuto návštěvu byla plná překvapení. Ač byl konec dubna, na Vysočině se sypal sníh, na Hané, kam jsem mířila, ale vládlo jaro a svítilo sluníčko. Další přišlo, když se otevřela brána a nabídl se mi pohled na elegantní dřevostavbu, která od silnice není vůbec vidět. Ještě hezčí podívaná se pak nabízí ze zahrady, chlouby majitelů. Hotový ráj. Člověk by neřekl, že tu ještě nedávno stával rozlehlý starý mlýn a pozemek připomínal džungli.

Dechberoucí srub v obklopení vysokých hor a vodní hladiny

Redakce | Pondělí, 17. červen 2024

DrevoaStavby.cz Srub z mohutných smrkových kulatin Slovensko 1Potenciál místa, kde tento srub z mohutných smrkových kulatin stojí, poznáte na první pohled. Výhledy, které skýtá, totiž hned tak někde neuvidíte. Všude okolo jsou vysoké hory, hned pod okny se leskne vodní hladina. Surová dřevěná stavba, která však uvnitř splňuje veškeré nároky, jaké na moderní bydlení máme, sem zapadá dokonale.

Rozlehlá přízemní dřevostavba je velkou inspirací nejen pro ty, kteří touží po prostoru

Redakce | Pátek, 14. červen 2024

DrevoaStavby.cz Rodinný dům z CLT panelů NOVATOP 1Petr a Petra nestavěli poprvé, měli už nejen zkušenost, ale i pěkný rodinný dům. Dojíždění za koníčkem jediné dcery Aničky – westernové disciplíny na koních – však pro ně představovalo výrazné každodenní zatížení, a tak hledali nový domov blíže ranči. Shánění vhodného pozemku však nebylo jednoduché. O nějakých dvacet kilometrů jižněji, než žili dosud, naráželi na místní regulativy, které jim neumožňovaly postavit dostatečně prostorný bungalov – a v tom měli jasno. I kvůli psům už nechtěli v domě žádné schody.

Prostorná patrová dřevostavba přirozeně zapadá mezi jihočeské statky

Redakce | Pondělí, 10. červen 2024

DrevoaStavby.cz Prostorná patrová dřevostavba na samotě u lesaKdyž se rozhlédnete, uvidíte jen pár typických jihočeských statků a okolo louky a lesy. Pro budoucí bydlení krásné místo. Alespoň to byl původní záměr mladého manželského páru, když si v malé vesničce kupovali pozemek. Nakonec si tu ale postavili rodinný dům, tedy přesněji dřevostavbu hned, a romantické bydlení téměř na samotě si vychutnávají plnými doušky. Návrat do velkoměsta neplánují.

Příběh Roubenky aneb ukázka skvěle zvládnuté rekonstrukce historického statku

Redakce | Pondělí, 03. červen 2024

DrevoaStavby.cz Rekonstrukce roubeného statku Roubenky Střihavka_1Truskavna je obec na hranici CHKO Kokořínsko, na kraji Truskaveckého dolu, a právě tam mě zavedly silničky zasypané podzimním listím. Zaparkuji, chvilku si vydechnu a pak se pomalu vypravím k velké dřevěné bráně. Vítá mě omšelá nenápadná cedulka tiše hlásící, že jsem na správné adrese, a když zazvoním na zvonek, také psí štěkání.

Jednoduchá, praktická a útulná dřevostavba pro čtyřčlennou rodinu

Dana Jakoubková | Neděle, 02. červen 2024

DrevoaStavby.cz Jednoduchá, praktická a útulná dřevostavba pro čtyčlennou rodinuUrčitě to znáte: právě, když si myslíte, že už vás jen tak něco nerozhodí, vyskočí zpoza rohu „tadááá – překvapení" a vy třeba zdědíte lamu. V případě domku čtyřčlenné rodiny Stanislava a Renáty měla nečekaná jiskra ve všedním dni opačnou polaritu; byla tím, co mi náladu zvedlo. A to proto, že ačkoli by plocha jejich parcely mohla posloužit pro palác, oni do ní usadili jednoduchý, praktický a útulný dům, ve kterém se nikdo neztratí ani při hledání toalety.

Místo pro roubenku si vybrali na kouzelném místě, kde srnky dávají dobrou noc

Redakce | Pondělí, 27. květen 2024

DrevoaStavby.cz Roubenka na louce, kde srnky dávají dobrou noc 1Když si Luboš s Dášou pořizovali chalupu v Deštném, zatím netušili, jak moc jim tohle rozhodnutí změní život. Zamilovali se totiž do zdejšího kraje natolik, že se časem rozhodli postavit si tady dům a přestěhovat se do hor natrvalo. V té době s nimi ještě žily obě jejich děti, a tak všichni společně opustili blízkost a komfort města a vydali se vstříc přírodě, klidu a pohodě.

Moderní chalupu podle svých představ si dostavěli svépomocí. Tohle řešení však nedoporučují

Redakce | Úterý, 21. květen 2024

DrevoaStavby.cz Moderní dřevěná chalupa konstrukce KONTIO 1Rozkvetlá horská louka, na niž navazuje hustý les. Dokonalá idylka. Kdo by tu nechtěl trávit volný čas! To byly první myšlenky i investorů tohoto příběhu, když pozemek poprvé uviděli. Nezastavil je ani fakt, že jde o krajinnou památkovou zónu, kde se stavba řídí přísnými pravidly. Naopak, tuto výzvu vzali za svou.

Moderní chalupa v Krkonoších v kombinaci dřeva a kamene je naprosto úchvatná

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 09. květen 2024

DrevoaStavby.cz Do detailu provedená dřevostavba v Krkonoších 1Mohou-li některá místa působit jako zázračná, pak toto je jedno z nich. A není to jen polohou. Už jen pohled na ladnou křivku dřevěné střechy působí radostně. Uvnitř je pak svatyní přirozenosti a pohodlí, kde každý prvek vypráví svůj vlastní příběh, aby společně zahrály symfonii pro smysly. Toto místo je nejen vizuálním potěšením, ale i emocionálním zážitkem, který vás zve k tomu, abyste se zastavili a naplno vnímali krásu v její nejčistší formě.

Česká dřevostavba s německou kvalitou

Redakce | Neděle, 05. květen 2024

DrevoaStavby.cz Česká dřevostavba s německou kvalitouKdyž se Hynek rozhodoval postavit si nový dům ve staré vlasti, zvolit dřevostavbu pro něj bylo snadné. Měl totiž už zkušenosti se stavbou podobného domu pro syna v Německu, kde spoustu let žije. A měl tak i možnost porovnávat...

Strana 1 z 51

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop