Srub mezi duby je důkazem toho, že na kvalitní bydlení se vyplatí nespěchat

Redakce | Pondělí, 08. leden 2024

DrevoaStavby.cz Srub mezi dubyCesta na jih Čech byla překvapivě úmorná – slunce pražilo čelním sklem, bylo dusno a vedro k padnutí. A to ještě ani nezačaly prázdniny! Když přede mnou Pavel se svou ženou otevřeli dveře, ze srubu na mě dýchl nečekaně příjemný chládek. A překvapením zdaleka nebyl konec. Když jsem po velkoformátové dlažbě docupitala do hlavního obytného prostoru, otevřel se přede mnou vzdušný, vkusně zařízený interiér s výhledem do krásně upravené zahrady.


Líbil se Vám článek?
 

Pro svou roubenku si vybrali pozemek na krásném a odlehlém místě mezi lesy

Redakce | Pátek, 29. prosinec 2023

DrevoaStavby.cz Moderní roubený dům z cedrových trámůŠtěrk skřípe pod pneumatikami a já doufám, že mě lesní cesta zavede tam, kam mám opravdu namířeno. Vždyť domy, které navštěvuji, jsou hodně často někde na samotě a mimo vesnice. Na rozcestí uhnu doleva, tak jak mi Petr popisoval do telefonu, a konečně se mi uleví – narazím na otevřená vrata, ze kterých na mě s úsměvem mává.

Prostorná a pohodlná typovka splňuje požadavky na kvalitní bydlení

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 21. prosinec 2023

Prostorná a pohodlná typová dřevostavba LIGHT 03 Eva žila se dvěma dcerami v bytě, který byl rok od roku těsnější. Společně toužily po bydlení, kde by každá mohla mít svůj pokoj a kam by se vešla i otevřená dispozice společného prostoru. Tak velkých bytů je na trhu dost. Ale jejich provozní náklady jen zcela výjimečně nerozcupují rodinný rozpočet. Takže když už se rozmáchnout, jde to mnohem účelněji – stavbou domu, který takový byt předčí ekonomikou provozu i významem zahrady. Domem, za který se ani další generace nebudou muset stydět.

Splněný rodinný sen v podobě dřevostavby v kouzelné zahradě

Redakce | Pondělí, 18. prosinec 2023

DrevoaStavby.cz Freestyle dřevostavba Cest k dřevostavbě vede jistě vícero, Renatin příběh je ale naprosto ukázkovým příkladem toho, jak dřevostavba svými logickými argumenty dokáže donutit zastavit se a poslouchat. Potom vzít za kliku a vejít dovnitř. A nadechnout se. I tak málo totiž stačí, aby se zrodila láska na celý život.

Bezbariérový bungalov si postavili uprostřed krásně vzrostlé zahrady

Redakce | Úterý, 12. prosinec 2023

Bezbariérový bungalov MS HAUSCesta z města do náruče krásné přírody na spodním toku Sázavy. I tak by se dal krátce shrnout příběh Pavla a jeho manželky, kteří teď každé ráno snídají s výhledem do malebného údolí. V bezpečí nového dřevěného domu, který jim splnil všechna očekávání. A v mnohém přinesl i něco navíc.

Ekonomicky úsporná, nízkoenergetická a komfortní dřevostavba s přípravou na stáří

Redakce | Úterý, 05. prosinec 2023

Ekonomicky úsporná, nízkoenergetická a komfortní dřevostavba na stáří Mimořádně sdílní pohodoví majitelé dřevostavby u rybníka nás nechali nahlédnout do svého soukromí. Podělili se nejenom o zkušenosti s bydlením v tomto typu stavby, ale i o několik svých vášní, které zde pěstují: dobré jídlo, lahodné víno a chuť užívat si život.

Pasivní a bezúdržový dům s vodním světem v mnohém inspiruje

Redakce | Úterý, 28. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Dům s vodním světem„Ještě kousek tuňákové?" stará se Zora jako správná hostitelka. Sedíme v pozdním odpoledni u kulatého stolu na terase, před námi rozložené krabice s pizzou. V jezírku dovádí děti, kolem nich pobíhá neustále ňafající pejsek Roxy. Se vzpomínáním na zrod domu pomáhá Zoře a Hynkovi i architektka Irena a stavitel Jarda. Hodně se smějeme. Místo domu se tady totiž od prvního náčrtu stavěl domov a z obchodních vztahů se zrodilo přátelství na celý život.

Ze stanu do srubu

Redakce | Pondělí, 20. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Atypicky srub u přehrady Liptovská Mara Mário a Anna žijí spolu a se dvěma syny v Bánské Bystrici na úpatí Nízkých Tater v moderním atypickém domě. Milují však vodu a sporty s ní spojené. Proto je to vždy táhlo k Liptovské Maře, největší přehradě na Slovensku. Kdysi sem s dětmi jezdili pravidelně stanovat do kempu, nyní si v lokalitě vodním radovánkám zaslíbené pořídili srub.

Lásku k cedrovému dřevu potvrdil i slavný český fotbalista

Redakce | Úterý, 14. listopad 2023

DrevoaStavby.cz Cedrová roubenka Jana KolleraVzpomínky na dětství patří k těm nejkrásnějším. Spousta z nás v dětství zažívala velká i malá dobrodružství a už na základní škole potkala svoje celoživotní kamarády. Máme rádi věci, které nám dětství připomínají, a i když se často odstěhujeme i stovky či tisíce kilometrů daleko, rádi se vždycky vracíme na místa, kde máme své kořeny.


Líbil se Vám článek?

Patrová dřevostavba přesně splňuje nároky na bydlení mladé rodiny

Redakce | Úterý, 31. říjen 2023

DrevoaStavby.cz Patrová dřevostavba ALFAHAUSČlověk míní, život mění. Do tohoto přísloví by se stručně dal shrnout příběh Niny a Martina, mladého manželského páru se dvěma dcerkami, který si postavil montovaný dřevěný domek na míru nedaleko Prahy, ač původně měl úplně jiné plány.

Elegantní modulární dům nabízí bohatý prostor a soukromí

Redakce | Středa, 25. říjen 2023

DrevoaStavby.cz Elegantní modulární dřevostavba Přijíždíme na samý konec okrajové části rovinatých Košic. Ještě když vystupujeme z auta, dům není na vyvýšeném pozemku příliš vidět. Jen co z příjezdové cesty vyjdeme pár schodů, dostavuje se ale „wow efekt".


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 49

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop