Dům ve spojení dřeva a kamene vyrostl na půdorysu původní staré usedlosti

Dana Jakoubková | Neděle, 18. duben 2021

TFH-drevene-skeletove-domy-drevostavba-uvodniTajuplný příběh, kterým začíná David vyprávění o svém domě, jako by vypadl ze stránek Knihy o Jizerských horách od Miroslava Nevrlého, kterou tak kouzelně nastudoval pro Český rozhlas režisér shodného „pamětnického" jména Michal Bureš. Okamžitě mi ke stavitelskému pragmatismu naskakuje asociace o křídlech snílků, bez kterých si genezi tohoto domu dokážu jen těžko představit.

 

Typový projekt dřevostavby vyměnili za vlastní projekt domu

Lucie Němcová | Středa, 14. duben 2021

individualni-drevostavba-uvodniBydlet kvalitně, ale jednoduše, nepřekročit své finanční možnosti, ale dopřát si velkorysost. To byl rámec, který udal tón návrhu, realizaci i konečnému výsledku dřevostavby Markéty a Jakuba. Příběh, který začíná intenzitou pražské rezidenční zóny a končí poetickou oázou v obklopení vzrostlých bříz.


Líbil se Vám článek?

Malou a útulnou roubenku v horách si podle vlastního nákresu dokončili svépomocí

Michal Babor | Středa, 31. březen 2021

roubenka-uvodniNe, opravdu jsme se nespletli a samozřejmě víme, že Rumcajs patří do úplně jiného regionu. Když jsme si ale plánovali cestu do malé útulné roubenky, kterou obývá Michaela s manželem Jiřím a dvěma dcerkami, vyskočila na nás z mapy značka studánky přímo pod domem s označením U Rumcajse. Do téhle studánky chodila Michaela kdysi pro vodu. Ale nepředbíhejme...


Líbil se Vám článek?

Dům z lepeného vysušeného dřeva si za týden postavili jako stavebnici

Dana D. Daňková | Středa, 24. březen 2021

roubenka-jen-na-oko-uvodniZa svůj život se většina lidí přestěhuje hned několikrát – jak postupují po jednotlivých stupíncích od osamostatnění se od rodičů přes založení rodiny až po stáří. Někteří se pak rozhodnou pro vlastní dům a část z nich zvolí dřevostavbu. Alena a Jan z našeho dnešního příběhu vlastně o jiném domě než o roubence vůbec neuvažovali.


Líbil se Vám článek?

Na odlehlém místě Alpám na dohled se mu podařilo postavit malebný srub

Redakce | Pondělí, 22. březen 2021

magicky-srub-uvodniNa Šumavě stojí malebný srub. Na samotě, na jižním úbočí, vysoko nad pastvinami a na hraně lesa. O krásně položenou stavbu i o to, že tohle místo vlastně vstalo z mrtvých a po více než 60 let se zase obydlelo, se zasloužil majitel srubu i místní ekofarmy – cílevědomý muž, jehož soukromí jsme na chvíli narušili.


Líbil se Vám článek?

Původní typový dům vyměnili za individuálně navrženou dřevostavbu

Lucie Němcová | Středa, 17. březen 2021

individualni-drevostavba-uvodniIvana a Miloš začínali výpravu za novým bydlením s katalogem typových domů v ruce. Dnes užívají života v individuálně navrženém, architektonicky jedinečném objektu, na kterém by ani po letech neměnili vůbec nic. Jak vznikal? Pojďme si poslechnout příběh o správném rozhodnutí, změně postoje, vkusu i schopnosti vnímat kvalitu v oblasti architektury, a současně se nechat inspirovat ukázkovým příkladem vztahu architekta a jeho klienta.


Líbil se Vám článek?

Svůj nový dům si postavili uprostřed zahrádkářské kolonie v oáze klidu a soukromí

Lucie Němcová | Středa, 10. březen 2021

v-naruci-zahrady-uvodniPřeklopit život v bytovém městském domě do klidu a přírody – takový byl záměr Renáty a Františka pro novou životní etapu. Podařil se jim opravdu mistrovský kousek. Najít svoji oázu uprostřed zahrádkářské kolonie s dostatkem ticha a soukromí, skvostnými výhledy a přitom stále v blízkosti města a jeho zázemí.


Líbil se Vám článek?

Moderní dřevostavba na klíč s jasným zadáním. Dřevo skrz naskrz

Dana Jakoubková | Neděle, 07. březen 2021

navsteva-drevostavby-drevo-skrz-naskrz-domesi-exterier-terasa-zahradaPřízemní rodinný dům, v tiché lokalitě, na kraji obce a na rovinatém pozemku; zní to až banálně, že? Ale přidejme k tomu dvojnásobně větší stavební parcelu, než jsme zvyklí vídat, z níž polovina je vyčleněna pouze dětským hrám, uzavřený horizont s výhledem na les a dřevostavbu z CLT panelů, a jsme rázem v úplně jiné kvalitativní třídě bydlení.

Roubenka na místě bývalého kamenolomu v prostředí skal a lesů vám vyrazí dech

Redakce | Středa, 03. březen 2021

roubenka-cesky-raj-uvodniDoba koronavirová s sebou přináší různé příběhy – někdo přichází o práci, jiný ji má více než jindy, o promořování nemluvě. Zkoordinovat volné termíny majitelů, redaktora a fotografa a vhodné počasí pro fotografování je obtížnější než jindy. A tak nastupují, stejně jako v jiných oblastech, různá provizoria. V případě této návštěvy jsme museli o „rozhovor" požádat majitele prostřednictvím e-mailu, ačkoliv to není naším zvykem. Vlastimil se svého úkolu zhostil nečekaně svědomitě, a tak vám jeho příběh přinášíme tak, jak nám ho sám popsal.


Líbil se Vám článek?

Nízkoenergetický dům jim vyplnil představy o vysněném bydlení

Redakce | Pondělí, 01. březen 2021

nizkoenergeticky-bungalov-uvodniBydlením v nízkoenergetickém domě si Kamila se Stanislavem na kraji Teplic splnili sen. Na první pohled zaujme citlivé, jemné a přesto nápadité a osvěžující barevné ladění, které prostupuje jednotlivými částmi domu i jeho bezprostředního okolí.


Líbil se Vám článek?

Svou typovou dřevostavbu museli značně přizpůsobit oblasti v CHKO

Dana Jakoubková | Středa, 24. únor 2021

drevostavba-v-CHKO-uvodniMožná už jste také slyšeli tvrzení, že území CHKO není právě vhodným terénem pro realizaci typových projektů. Novostavby se totiž musí svým půdorysem, podlažností, vzhledem i materiálovým řešením co nejvíce přiblížit původním dochovaným stavbám. Pokud si však vyberete dodavatele, v jehož portfoliu figurují i archetypální stavby, máte skoro vyhráno. I když, jak potvrzuje Petr – majitel tohoto domu, nebude to vůbec jednoduché.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 39

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop