Tisk
O víkendu lidé volili dřevostavby! Den dřevostaveb tak slavil svůj úspěch...

O víkendu lidé volili dřevostavby! Den dřevostaveb tak slavil svůj úspěch...

DAS | Úterý, 24. říjen 2017 |

Přidat na Seznam.cz

Asociace dodavatelů montovaných domů zorganizovala pro všechny příznivce dřevostaveb, zejména však pro ty, kteří se pro výstavbu svého nového dřevěného domu teprve rozhodují, již čtvrtý ročník marketingové akce pod názvem „Den dřevostaveb 2017".

Den dřevostaveb se inspiruje v zahraničí

Cílem akce bylo propagovat u široké veřejnosti kvalitní dřevostavby, a to nejenom vzorové a referenční domy, ale i rozestavěné stavby členských firem ADMD. Vzhledem k tomu, že se obdobná akce těší velké oblibě v zahraničí, a to zejména v BRD, Rakousku a na Slovensku, rozhodla se Asociace uspořádat podobnou akci i v České republice.

31 dřevostaveb a 13 členských firem

„Den dřevostaveb 2017" se konal v sobotu dne 7.10.2017 od 10:00 do 17:00 hodin, kdy byly otevřeny a veřejnosti zpřístupněny vybrané vzorové a referenční stavby členských firem ADMD na území celé České republiky. Celkem si mohli zájemci o kvalitní dřevostavbu prohlédnout vybraných 31 domů od 13-ti členských firem sdružených v ADMD.


Protože se v ČR v říjnu 2017 konaly také parlamentní volby, měla akce dvě centrální komunikační poselství a to:
„Dřevostavby od ADMD = kvalita, jistota a spokojenost zákazníka" a taky „Volte dřevostavby!".


das 1Je možno s potěšením konstatovat, že akce Den dřevostaveb 2017 byla z pohledu organizátora, tj. Výkonné rady ADMD, úspěšná, protože domy, které byly prezentovány, si přišlo prohlédnout více něž tisíc návštěvníků, z nichž vážný zájem o výstavbu nové dřevostavby projevilo 184 lidí, kteří navázali osobní kontakty s obchodními zástupci zúčastněných firem.

K úspěchu akce a vysoké účasti přispěla také soutěž pro návštěvníky na facebooku ADMD, do které věnovaly hodnotné ceny odborní partneři (např. spol. Fermacell, Isover, Rigips, Messy, SAPELI, Adler, Zehnder, Tonstav Service, WEDI, LINDAB, Komíny CZ, Skorsten, Inventer, Provobis, SECA a další.). Soutěže na facebooku se zúčastnilo celkem 62 účastníků, z nichž bylo vylosováno 21 výherců.

Smysl akce byl naplněn hlavně tím, že návštěvníci, resp. zájemci o nový dům, získali komplexní a kompetentní informace o dřevěných montovaných domech, o jejich konstrukci, vlastnostech, technologii výstavby a průběhu zakázky.


Den dřevostaveb 2017 tak umožnil široké veřejnosti si domy nejenom prohlédnout na vlastní oči, ale i osahat, prozkoumat všechny detaily a dozvědět se od kvalifikovaných zástupců a prodejců jednotlivých firem všechny potřebné informace, které při svém rozhodování potřebují a to např. o cenách, možnostech financování, průběhu stavebního řízení a časovém harmonogramu zakázky, záruce, vybavení domů domovní technikou apod.


DAS 3Jedním z míst, kde mohli zájemci o dřevostavby navštívit více domů najednou, bylo Národní stavební centrum, resp. Centrum vzorových domů EDEN 3000 na Bauerově ulici č. 10 v Brně (vedle areálu BVV), kde navíc pro návštěvníky probíhal zajímavý doprovodný program a to např. odborné poradenství a konzultace v oblasti výstavby nízkoenergetických domů, přednášky o dřevostavbách, tepelných čerpadlech, řízeném větrání, apod. Nechyběly ani akce pro děti, občerstvení a soutěž pro návštěvníky, do které se zapojilo 77 lidí, z nichž 23 si odneslo zajímavé ceny, které do soutěže věnovali vystavovatelé Národního stavebního centra.

Již tradičně byl hlavním mediálním partnerem „Dne dřevostaveb 2017" renomovaný odborný časopis DŘEVO&stavby, který se nejenom významně podílel na propagaci akce, ale navíc připravil a věnoval poukázky na roční předplatné časopisu DŘEVO&stavby pro první tři návštěvníky každého vzorového domu. Dalším významným mediálním partnerem byl portál www.drevostavitel.cz , který zajišťoval převážnou část on-line internetové kampaně.

Moderní dřevostavby, certifikované firmy a informace

Pozitivní je, že akce přinesla všem zájemcům, resp. návštěvníkům nejenom zkvalitnění a prohloubení znalostí a informací při rozhodování se o výstavbě nového domu, ale také nové kontakty na firmy a odborníky z praxe. Z pohledu ADMD a oboru akce výrazně přispěla k dalšímu posílení pozitivního vnímání a povědomí o moderních dřevostavbách od certifikovaných firem.

Den dřevostaveb 2017 také zvýšil již dnes kladné vnímání kvalitních dřevěných montovaných domů realizovaných členy Asociace dodavatelů montovaných domů (www.admd.cz), kteří jsou všichni certifikováni a průběžně auditováni dle Dokumentu národní kvality (DNK).

Ing Blaha 800 600Sám jsem se během akce setkal s několika vážnými zájemci o novou dřevostavbu, kteří se rozhodli smlouvu o dílo uzavřít ještě do konce listopadu letošního roku a mohou se tedy již těšit, že se o prázdninách roku 2018 nastěhují a budou si užívat příjemného a energeticky úsporného bydlení ve své nové kvalitní dřevostavbě.

Ing. Vratislav Blaha, CSc.
předseda Asociace dodavatelů montovaných domů

Vaše komentáře (0)

Líbil se Vám článek?

Nejnovější články v kategorii “Aktuálně”

Více článků »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop