Blower-door test se v pasivním domě bezpochyby vyplatí. Jak vlastně funguje?

Markéta Bernardová | Pondělí, 14. červen 2021

drevostavba-blower-door-test-provadeni-pomoci-velkoprumeroveho-ventilatoru-tinifiedBlower-door test je věc pro pasivní domy zcela zásadní, přesto jej řada stavebníků považuje skoro za zbytečnost. Představy jsou to ale liché. Za prvé je potřebný pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám, za druhé se vyplatí i bez ohledu na finanční příspěvek státu. Na naše otázky týkající se blower-door testu odpovídá nezávislý diagnostik Mgr. Stanislav Paleček.

Pasivní a nízkoenergetické domy aneb na co myslet při jejich stavbě?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 22. duben 2021

Climax žaluzie_Z-70Trendem moderního stavitelství jsou pasivní a nízkoenergetické domy. Poradíme vám, co při jejich stavbě neopomenout.

Aktuálně: Počet nových pasivních domů v Česku loni vzrostl zhruba o třetinu!

Pasivní ekologickou dřevostavbu si postavili v borovém háji

Redakce | Úterý, 30. březen 2021

moderni-pasivni-drevostavba-uvodniBorový háj a několik nádherných vzrostlých stromů, mezi nimiž se vyjímal košatý ořech královský. Tak vypadala zahrada, na níž se noví majitelé rozhodli postavit svůj dům. Návrh realizaci stavby svěřili firmě na doporučení svého známého. Po několika měsících plánování a stavění našla mladá čtyřčlenná rodina nový domov v moderní ekologické dřevostavbě úzce propojené s okolím.

Dřevostavba jako útočiště na větrném kopci. Jak se v ní bydlí?

Lucie Němcová | Pátek, 26. březen 2021

dum-na-vetrnem-kopci-cely-dum kopieMá archetypální tvar, který dominuje české krajině, a přesto je nezaměnitelný. Detaily spředené do jednoho originálního celku dýchají novotou. Souzní v promyšlené mozaice a prozrazují, že tento dům není žádná rychlokvaška. Není to ani dokonale nastrojený architektonický šperk bez života. Právě naopak. Je útulný natolik, že by člověk nejraději zůstal napořád.

Dřevo jako správná volba pro konstrukci pasivního domu

Redakce | Pondělí, 22. březen 2021

navsteva-drevostavby-iniciovano-zivotem-palis-plzen-exterier-drevena-fasada-terasa-zahrdaObliba dřevostaveb roste rok od roku. Stavebníky oslovuje především rychlost výstavby, variabilita konstrukce, samozřejmě také využití přírodních materiálů a v neposlední řadě perfektní izolační vlastnosti těchto konstrukcí. Není tedy divu, že značná část pasivních domů využívá jako princip právě konstrukci na bázi dřeva.

Nová ročenka PASIVNÍ domy 2021 právě vychází!

Redakce | Čtvrtek, 04. březen 2021

pasivni-domy-2021-vychaziCo čeká stavebníky od 1.1.2022? Jak se žije v pasivním domě? Vyplatí se dotace Nová zelená úsporám? Pátráte po zkušenostech a referencích lidí, kteří už v pasivním domě bydlí? Rozhodujete se, co je pro stavbu pasivního domu ideální materiál, jestli cihla nebo dřevo? Pro jakou tepelnou izolaci se rozhodnout? Vyplatí se pasivní nebo rovnou nulový dům? Víte, co doma dýcháte? Odpovědi a mnohem více najdete v novém vydání speciálu/ročence PASIVNÍ DOMY 2021, která právě vychází!

Malý, pěkný a účelný dům mu splnil představy o energeticky úsporné dřevostavbě

Lucie Němcová | Úterý, 19. leden 2021

01 DSC1009
Miroslav patří na poli stavitelství jednoznačně mezi ty zkušené. Nejen že v oboru pracuje, ale nestavěl svůj dům poprvé. Proto jeho představy o bydlení měly poměrně jasné kontury. Přesto však poskytl dostatečně volné pole působnosti hlavnímu architektovi domu, ale i celého okolního urbanismu, aby mohl dovést koncept energeticky úsporného a šetrného bydlení k co největší dokonalosti.


Líbil se Vám článek?

Myšlenka nezávislého a minimalistického bydlení se pro ně stala symbolem svobody

Lucie Němcová | Čtvrtek, 14. leden 2021

pasivni-dum-AB-atelier-uvodniNa začátku byla tříčlenná rodina a sen o malém domě. Zaseté semínko začalo klíčit, ale že mu to bude trvat přes osm let, nikdo nečekal. Nyní tu však stojí – pasivní dům plný dřeva a hlíny, voní po bylinkách a je domovem dnes již pětičlenné rodině. Cesta ovšem nekončí. Stavba dále zraje, vyvíjí se a její obyvatelé spolu s ní.


Líbil se Vám článek?

Svůj dům ze slámy si postavil vlastníma rukama. Teď radí ostatním, jak si takový dům postavit

Lucie Němcová | Úterý, 29. prosinec 2020

navsteva-drevostavby-slameny-hi-tech-exterier-uvodniNež se pustíte do stavby domu svépomocí a začnete přicházet o sladké iluze, zatímco budete tančit s lopatou na staveništi a řešit první záludné detaily, popovídejte si s Janem Chvátalem, majitelem tohoto nepřehlédnutelného slaměného domu. Zkušenosti z tohoto nezapomenutelného dobrodružství s entuziasmem šíří dál, aby dobře připravených stavebníků přibývalo na úkor těch naivních a neznalých. Co tedy říká o tom, jak postavit dům ze slámy?


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 12

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop