Originální dům kulatého tvaru je naučil lépe vnímat denní světlo a efektivněji ho využívat ve svůj prospěch

Redakce | Pondělí, 23. březen 2020

vila-nyberg-titulniArchitektonické studio Kjellgren Kaminsky z Göteborgu přichází s první švédskou sérií pasivních domů nabízených k opakované výstavbě. Cílem autorů bylo navrhnout ekologicky nezávadnou budovu, která by přitom byla dosažitelná pro všechny zájemce.

Plány na výstavbu nejudržitelnějšího bytového domu z CLT panelů jsou na světě

Redakce | Středa, 26. únor 2020

CLT-bytovy-dum-Boston-trojuhelnikovy-tvarArchitektonické studio Generate a developer Placetailor představili plány na výstavbu uhlíkově neutrálního bytového domu v Bostonu, který má dosáhnout energetické účinnosti standardů pasivního domu. Dům by měl pracovat na úrovni nulového uhlíku, což z něj učiní příklad nejudržitelnější budovy v Americe. Dokonalá ukázka toho, že budova může být postavena z materiálu, který je zároveň naprosto v souladu s přírodou.

Až pětině české populace hrozí, že v budoucnu nebude mít z čeho platit provoz domácnosti

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 05. prosinec 2019

pasivni-dum-exterier-fotovoltaika-zahradaElektřina, plyn, vytápění – všechny energie neustále zdražují. Češi tak každý rok musí sáhnout hlouběji do své peněženky. Někteří se proto snaží víc šetřit. Pořizují si co nejúspornější spotřebiče a doma nechtějí plýtvat. Ale často je ve výsledku čeká zklamání.

Má smysl investovat do pasivního domu? Za co vlastně platíme?

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 07. listopad 2019

pasivni-dum-liberec-tinifiedZájemci o pasivní výstavbu si většinou kladou otázku, o kolik je pasivní dům dražší než „běžný" nebo nízkoenergetický dům a kdy se investice díky levnému vytápění vrátí?

Jedinečná příležitost navštívit veřejné pasivní stavby, do kterých se běžně nepodíváte!

Markéta Bernardová | Středa, 06. listopad 2019

CPD Dny pasivnich domu (1)Poprvé v rámci akce Dny pasivních domů, je možné se v pátek 8. listopadu zúčastnit i komentované exkurze ve veřejných stavbách, do kterých člověk běžně nevstoupí! Naplánujte si návštěvu některého z nich a nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít.

Aktuálně: Dny pasivních domů v Českém ráji - víkend 9.–10. listopadu 2019, Koberovy

Dny pasivních domů 2019 - Užijte si aktivní víkend v pasivních domech

Markéta Bernardová | Úterý, 08. říjen 2019

cpd-realizace-5Pasivní domy už dávno nejsou jen domy, v nichž šetříme úsporu energie na vytápění. Své majitele si hýčkají jedinečnými vlastnostmi: dávají vysoký komfort užívání,slunce pouští do interiéru v těch správných momentech, náležitě pečují o čerstvý vzduch uvnitř a cenné teplo jen tak nevydávají. Zkrátka pasivní domy už nejsou jen pasivní, ale jsou aktivním a oddaným služebníkem na cestě k příjemnějšímu životu ve zdravém prostředí, navíc zabaleném do moderní krásné architektury. Máte možnost se o tom přesvědčit v celé České republice v rámci akce Dny pasivních domů.

Centrum pasivního domu (CPD) se hlásí k deklaraci udržitelnosti

Redakce | Středa, 25. září 2019

deklarace-udrzitelnosti-ve-stavebnictvi-a-architekture-dreamstime-ilustrativni-zeleny-dum-prirodaRádi bychom Vám představili DEKLARACI UDRŽITELNOSTI inspirovanou kolegy z Velké Británie a Slovenska. Prostřednictvím deklarace je možné se připojit k závazkům, které povedou ke změně přístupu architektů a dalších účastníků stavebního sektoru a přispějí ke zlepšení stavu životního prostředí našich měst a obcí v celé České republice.

ÚSPORNÝ DŮM 2019 - pátý ročník soutěžní přehlídky pasivních domů byl zahájen

Jiří Kuthan | Středa, 25. září 2019

usporny-dum-2019Úsporné bydlení se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a často je spojováno jen s úsporou energie, což je zavádějící. Na „úsporné stavby" je potřeba se dívat jako na celek, který zohledňuje ekonomickou, ekologickou a estetickou stránku a samozřejmě uživatelský komfort a zdravé prostředí. Soutěžní přehlídka ÚSPORNÝ DŮM 2019 navazuje na předchozí čtyři ročníky, které nesly název Pasivní dům. V loňském ročníku přehlídky byla poprvé začleněna kategorie Rekonstrukce, ta úspěšně oslovila širší spektrum veřejnosti a na praktických příkladech ukázala, že i domy staré 20, 50 i více než 100 let lze efektivně obnovovat do aktuálních standardů.

Pasivní domy budoucnosti

Komerční sdělení | Úterý, 24. září 2019

dum-zepreduNová řada dřevostaveb NATUR HOUSE.

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop