Ze dřeva, hlíny a slámy si nechali postavit originální kruhový dům

Lucie Němcová | Pátek, 30. červenec 2021

drevostavba-s-kruhovym-tvarem-uvodniKraj v blízkosti řeky Oslávky majitele učaroval již v době, kdy sem chodili v mládí na vandry. Jakmile tedy začala být aktuální otázka bydlení pro rozrůstající se rodinu, volba lokality byla jasná. Na základě konkrétních představ o budoucím domově vznikl perem architekta projekt, který svým neotřelým vzhledem zkrátka vzal majitelům dech.

Eko modular postavil první patrovou pasivní modulární dřevostavbu v ČR

Komerční sdělení | Pondělí, 26. červenec 2021

prvni-patrova-pasivni-modularni-drevostavba-uvodniV Jihomoravském kraji stojí od konce května první patrová pasivní modulární dřevostavba u nás. Rodinný dům sestavený ze čtyř modulů se měl do norem pro pasivní dřevostavby vejít hodnotou vzduchotěsnosti 0,6. Při testu vzduchotěsnosti stavby však dosáhl daleko lepších výsledků – hodnoty 0,26.

Inteligentní pasivní dům vyrostl v moderní čtvrti

Markéta Bernardová | Pátek, 02. červenec 2021

1-pasivni-dum-nova dubnicaV Nové Dubnici ve čtvrti Dlhé Diely vyrostla rozsáhlá zástavba. Developer se řídil snahou poskytnout majitelům pohodlné a kvalitní bydlení s výhledem do budoucnosti. O tom, že své práci skutečně věří, svědčí to, že jeden ze spolumajitelů společnosti, projektant Ing. Matěj Rehák, v dané lokalitě sám bydlí. Dům, který vám představujeme, pak projektoval do lokality pro rodinu své sestry.


Líbil se Vám článek?

Pasivní dřevostavba inspirovaná severským stylem bydlení

Lucie Němcová | Neděle, 27. červen 2021

pasivni-drevostavba-pohled-zepredu-uvodniMajitelé této dřevostavby měli od začátku jasno o šetrném bydlení úzce spjatém s přírodními materiály. Zkušenost se Švédskem a jeho postojem ke stavbám ze dřeva zanechala lásku k tomuto stylu bydlení nejen pro jeho specifické klima, ale také pro jeho další pozitiva, která přináší.


Líbil se Vám článek?

Blower-door test se v pasivním domě bezpochyby vyplatí. Jak vlastně funguje?

Markéta Bernardová | Pondělí, 14. červen 2021

drevostavba-blower-door-test-provadeni-pomoci-velkoprumeroveho-ventilatoru-tinifiedBlower-door test je věc pro pasivní domy zcela zásadní, přesto jej řada stavebníků považuje skoro za zbytečnost. Představy jsou to ale liché. Za prvé je potřebný pro získání dotace z programu Nová zelená úsporám, za druhé se vyplatí i bez ohledu na finanční příspěvek státu. Na naše otázky týkající se blower-door testu odpovídá nezávislý diagnostik Mgr. Stanislav Paleček.

Pasivní a nízkoenergetické domy aneb na co myslet při jejich stavbě?

Komerční sdělení | Čtvrtek, 22. duben 2021

Climax žaluzie_Z-70Trendem moderního stavitelství jsou pasivní a nízkoenergetické domy. Poradíme vám, co při jejich stavbě neopomenout.

Aktuálně: Počet nových pasivních domů v Česku loni vzrostl zhruba o třetinu!

Pasivní ekologickou dřevostavbu si postavili v borovém háji

Redakce | Úterý, 30. březen 2021

moderni-pasivni-drevostavba-uvodniBorový háj a několik nádherných vzrostlých stromů, mezi nimiž se vyjímal košatý ořech královský. Tak vypadala zahrada, na níž se noví majitelé rozhodli postavit svůj dům. Návrh realizaci stavby svěřili firmě na doporučení svého známého. Po několika měsících plánování a stavění našla mladá čtyřčlenná rodina nový domov v moderní ekologické dřevostavbě úzce propojené s okolím.

Dřevostavba jako útočiště na větrném kopci. Jak se v ní bydlí?

Lucie Němcová | Pátek, 26. březen 2021

dum-na-vetrnem-kopci-cely-dum kopieMá archetypální tvar, který dominuje české krajině, a přesto je nezaměnitelný. Detaily spředené do jednoho originálního celku dýchají novotou. Souzní v promyšlené mozaice a prozrazují, že tento dům není žádná rychlokvaška. Není to ani dokonale nastrojený architektonický šperk bez života. Právě naopak. Je útulný natolik, že by člověk nejraději zůstal napořád.

Dřevo jako správná volba pro konstrukci pasivního domu

Redakce | Pondělí, 22. březen 2021

navsteva-drevostavby-iniciovano-zivotem-palis-plzen-exterier-drevena-fasada-terasa-zahrdaObliba dřevostaveb roste rok od roku. Stavebníky oslovuje především rychlost výstavby, variabilita konstrukce, samozřejmě také využití přírodních materiálů a v neposlední řadě perfektní izolační vlastnosti těchto konstrukcí. Není tedy divu, že značná část pasivních domů využívá jako princip právě konstrukci na bázi dřeva.

Strana 1 z 13

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop