Až pětině české populace hrozí, že v budoucnu nebude mít z čeho platit provoz domácnosti

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 05. prosinec 2019

pasivni-dum-exterier-fotovoltaika-zahradaElektřina, plyn, vytápění – všechny energie neustále zdražují. Češi tak každý rok musí sáhnout hlouběji do své peněženky. Někteří se proto snaží víc šetřit. Pořizují si co nejúspornější spotřebiče a doma nechtějí plýtvat. Ale často je ve výsledku čeká zklamání.

Má smysl investovat do pasivního domu? Za co vlastně platíme?

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 07. listopad 2019

pasivni-dum-liberec-tinifiedZájemci o pasivní výstavbu si většinou kladou otázku, o kolik je pasivní dům dražší než „běžný" nebo nízkoenergetický dům a kdy se investice díky levnému vytápění vrátí?

Jedinečná příležitost navštívit veřejné pasivní stavby, do kterých se běžně nepodíváte!

Markéta Bernardová | Středa, 06. listopad 2019

CPD Dny pasivnich domu (1)Poprvé v rámci akce Dny pasivních domů, je možné se v pátek 8. listopadu zúčastnit i komentované exkurze ve veřejných stavbách, do kterých člověk běžně nevstoupí! Naplánujte si návštěvu některého z nich a nenechte si tuto jedinečnou příležitost ujít.

Aktuálně: Dny pasivních domů v Českém ráji - víkend 9.–10. listopadu 2019, Koberovy

Dny pasivních domů 2019 - Užijte si aktivní víkend v pasivních domech

Markéta Bernardová | Úterý, 08. říjen 2019

cpd-realizace-5Pasivní domy už dávno nejsou jen domy, v nichž šetříme úsporu energie na vytápění. Své majitele si hýčkají jedinečnými vlastnostmi: dávají vysoký komfort užívání,slunce pouští do interiéru v těch správných momentech, náležitě pečují o čerstvý vzduch uvnitř a cenné teplo jen tak nevydávají. Zkrátka pasivní domy už nejsou jen pasivní, ale jsou aktivním a oddaným služebníkem na cestě k příjemnějšímu životu ve zdravém prostředí, navíc zabaleném do moderní krásné architektury. Máte možnost se o tom přesvědčit v celé České republice v rámci akce Dny pasivních domů.

Centrum pasivního domu (CPD) se hlásí k deklaraci udržitelnosti

Redakce | Středa, 25. září 2019

deklarace-udrzitelnosti-ve-stavebnictvi-a-architekture-dreamstime-ilustrativni-zeleny-dum-prirodaRádi bychom Vám představili DEKLARACI UDRŽITELNOSTI inspirovanou kolegy z Velké Británie a Slovenska. Prostřednictvím deklarace je možné se připojit k závazkům, které povedou ke změně přístupu architektů a dalších účastníků stavebního sektoru a přispějí ke zlepšení stavu životního prostředí našich měst a obcí v celé České republice.

ÚSPORNÝ DŮM 2019 - pátý ročník soutěžní přehlídky pasivních domů byl zahájen

Jiří Kuthan | Středa, 25. září 2019

usporny-dum-2019Úsporné bydlení se v posledních letech skloňuje ve všech pádech a často je spojováno jen s úsporou energie, což je zavádějící. Na „úsporné stavby" je potřeba se dívat jako na celek, který zohledňuje ekonomickou, ekologickou a estetickou stránku a samozřejmě uživatelský komfort a zdravé prostředí. Soutěžní přehlídka ÚSPORNÝ DŮM 2019 navazuje na předchozí čtyři ročníky, které nesly název Pasivní dům. V loňském ročníku přehlídky byla poprvé začleněna kategorie Rekonstrukce, ta úspěšně oslovila širší spektrum veřejnosti a na praktických příkladech ukázala, že i domy staré 20, 50 i více než 100 let lze efektivně obnovovat do aktuálních standardů.

Pasivní domy budoucnosti

Komerční sdělení | Úterý, 24. září 2019

dum-zepreduNová řada dřevostaveb NATUR HOUSE.

Univerzální dřevostavba pro jakoukoli lokalitu

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 30. květen 2019

univerzalni-drevostavba-projekt-drevostavby-moderni-drevostavba-do-mesta-drevostavba-na-venkov-hchkrdtn-2Projekt dřevostavby s pragmatickým názvem DŘEVĚNÝ DŮM je odpovědí na komplikované zadání. Je vůbec možné navrhnout natolik univerzální projekt dřevostavby, aby její výstavba byla možná ve většině klasických lokalit? Jeho autory jsou architekti Bohumil Brůža a Jaroslav Mareš ze studia HCHKRDTN.


Líbil se Vám článek?

Vítězné zelené novostavby a zelené rekonstrukce soutěže PASIVNÍ DŮM 2018

Redakce | Středa, 13. únor 2019

soutez-pasivni-dum-2018-vyhlaseni-vysledku-for-pasivČtvrtý ročník soutěže PASIVNÍ DŮM zná své vítěze. 7. února 2019 byly vyhlášeny vítězné moderní energeticky úsporné budovy v kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce roku 2018.

Strana 1 z 10

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop