Pasivní domy

Univerzální dřevostavba pro jakoukoli lokalitu

Jiří Kuthan | Čtvrtek, 30. květen 2019

univerzalni-drevostavba-projekt-drevostavby-moderni-drevostavba-do-mesta-drevostavba-na-venkov-hchkrdtn-2Projekt dřevostavby s pragmatickým názvem DŘEVĚNÝ DŮM je odpovědí na komplikované zadání. Je vůbec možné navrhnout natolik univerzální projekt dřevostavby, aby její výstavba byla možná ve většině klasických lokalit? Jeho autory jsou architekti Bohumil Brůža a Jaroslav Mareš ze studia HCHKRDTN.


Líbil se Vám článek?

Vítězné zelené novostavby a zelené rekonstrukce soutěže PASIVNÍ DŮM 2018

Redakce | Středa, 13. únor 2019

soutez-pasivni-dum-2018-vyhlaseni-vysledku-for-pasivČtvrtý ročník soutěže PASIVNÍ DŮM zná své vítěze. 7. února 2019 byly vyhlášeny vítězné moderní energeticky úsporné budovy v kategoriích Zelená novostavba a Zelená rekonstrukce roku 2018.

Pasivní domy na klíč - 4 tipy na pasivní dřevostavby z našeho katalogu projektů

Redakce | Úterý, 15. leden 2019

pasivni-domy-na-klic-uvodniBudoucnost patří stavbám s nízkou energetickou náročností. Dle Evropské směrnice o energetické náročnosti budov bude možné stavět od roku 2020 pouze budovy s nízkou energetickou náročností, kam patří i pasivní domy na klíč. Ekologická nezávadnost, minimalizace neobnovitelné energie a použití obnovitelných zdrojů je trend, který se ve stavebnictví začíná prosazovat stále více.

FOR PASIV 2019: dodavatelé pasivních domů na jednom místě

Komerční sdělení | Pondělí, 26. listopad 2018

for-pasiv-2018Sedmý ročník veletrhu FOR PASIV zaměřeného na nízkoenergetické, pasivní a nulové budovy se stane ve dnech 7.–9. února 2019 největším svého oboru v Česku. Odborníkům i laikům se představí na větší ploše, s více vystavovateli a s významně rozšířenými expozicemi v oboru vytápění. Nabídne komplexní služby pro realizaci staveb na jednom místě. Uvažujete-li o stavbě pasivního domu, svého dodavatele tu jistě najdete!

Dny pasivních domů: Navštivte skutečné dřevostavby

Komerční sdělení | Čtvrtek, 08. listopad 2018

novahome-kompakt-den-pasivnich-domu-2018-realizace-1Už tuto sobotu se v rámci Dnů pasivních domů otevírá jedna z nejoblíbenějších typovek NOVAHOME KOMPAKT v Újezdu u Brna. V tomto případě se nejedná o pasivní variantu, ale KOMPAKT byl již několikrát realizován jako pasivní. Dřevostavba je před dokončením a lze tak získat informace z první ruky přímo od stavitelů i majitelů.

Dny pasivních domů s DOMY ATREA (9.–11. listopadu 2018)

Komerční sdělení | Úterý, 06. listopad 2018

dny-pasivnich-domu-s-domy-atrea-uvodniChystáte se stavět nebo rekonstruovat? Zajímá vás zdravé, komfortní a ekologické bydlení, úspory energie a nastupující trendy ve stavebnictví? Přijďte si prohlédnout pasivní domy.

Víkendové bydlení na zkoušku v pasivní dřevostavbě

Redakce | Čtvrtek, 18. říjen 2018

pasivni-skeletova-drevostavba-vzorovy-dum-atrea-koberovyVzorový dům je součástí unikátního souboru třinácti pasivních domů a vzdělávacího střediska v obci Koberovy (CHKO Český ráj). Využijte jedinečnou příležitost takzvaného bydlení na zkoušku přes víkend v pasivním domě.


Líbil se Vám článek?

Slamáček - unikátní pasivní dům postavený vlastníma rukama

Lucie Němcová | Pátek, 28. září 2018

slamacek-slameny-dum-v-pasivnim-standardu-dobrejovice-pohled-2Ze slámy, hlíny a dřeva, v pasivním energetickém standardu a protkaný přírodními materiály. Takový je slaměný dům v Dobřejovicích u Prahy, jehož každý centimetr čtvereční prošel rukama majitele Jana Chvátala. Tři roky jej totiž sám stavěl. Přes dramatický příběh vzniku plný napínavých zvratů dnes dům drží prostor pro pohodový život a vrací obyvatelům zpět vloženou energii.


Líbil se Vám článek?

Vyhlášen čtvrtý ročník soutěžní přehlídky: Pasivní dům 2018

Redakce | Úterý, 25. září 2018

soutez-pasivni-drevostavba-2018-uvodniEnergetická úspornost je požadavkem dneška a pasivní domy patří k tomu nejlepšímu a nejmodernějšímu, co u nás v oblasti výstavby vzniká. Pasivní domy jsou především kvalitně postavené, zdravé pro své obyvatele a nenáročné na provoz. Vzhledem k tomu, že jsou výzvou pro architekta, projektanta, realizační firmu i investora, energie, kterou do stavby všichni zúčastnění vkládají, propůjčuje těmto stavbám nezaměnitelnou charakteristiku. Společnost ABF a Státní fond životního prostředí České republiky ve spolupráci s Centrem pasivního domu vyhlašují již čtvrtý ročník soutěžní přehlídky: Pasivní dům 2018.

Rezidenční projekt Black Roofs - dřevostavby v pasivním standardu

Komerční sdělení | Pátek, 14. září 2018

black-roofs-projekt-drevostavby-v-pasivnim-standardu-2Projekt Black Roofs, developerské společnosti GETBERG, snoubí moderní kvalitní materiály s respektem k tradici a příštím generacím, a nabízí klientům stabilní život ruku v ruce s přírodou.

Strana 1 z 9

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?