Jak vytvořit ze stropu designový prvek

Dana Jakoubková | Pátek, 24. květen 2024

DrevoaStavby.cz Strop jako designový prvek uvodniObvykle bývá přehlíženou součástí designu, a proto tak často zůstává nenápadným. Ovšem kdyby si Michelangelo myslel, že na stropu nezáleží, jak by asi vypadala Sixtinská kaple... Takže, nebojte se toho, protože strop vám může poskytnout kvalitu, které lze na stěnách dosáhnout jen stěží.

 

Jak na vlastní návrh koupelny a interiéru obecně v pěti krocích

Dana Jakoubková | Pátek, 17. květen 2024

DrevoaStavby.cz jak na vlastní návrh koupelny 1Samozřejmě, na design interiéru máme odborníky. Pro laika ale není vždy snadné vyjádřit slovy, čeho chce dosáhnout, a i když to udělá, slova často neodpovídají jeho vizi. Anebo si designéra nemůže či nechce dovolit, případně se chce na svém domě podílet více, než je běžné či zdravé. Pro všechny tyto případy existuje tahák, který naservíruje design člověku na míru stejně jednoduše jako příkaz „kopírovat-vložit".

 

Iva Šmídová: Hezký interiér lze udělat i za málo peněz

Redakce | Pondělí, 22. duben 2024

DrevoaStavby.cz Rozhovou s bytovou designérkou Ivou Šmídovou jak levně vytvořit útulny domov_úvodníNáš domov je ten nejdůležitější prostor. Trávíme zde spoustu času, ovlivňuje naši pohodu i zdraví. Je proto důležité, aby byl hezký a funkční. „K jeho zařizování bychom proto měli přistupovat s pokorou, trpělivostí i elánem, ale hlavně systematicky. Každý jednotlivý krok je totiž pro celkový výsledek důležitý a všechno se vším souvisí," říká bytová designérka Iva Šmídová. V rozhovoru radí, jak to realizovat v praxi.

Sprchové soupravy SANITINO poskytnou vašemu tělu dokonalou očistu

Redakce | Středa, 31. leden 2024

DrevoaStavby.cz Sprchová souprava SANITINO 1Péče o tělo zahrnuje nejen vyváženou stravu, fyzickou aktivitu a odpočinek, ale i pravidelnou očistu. A právě v této oblasti vám mohou pomoci sprchové soupravy, jež vedle běžné očisty nabízejí také řadu dalších možností, jak podpořit vaši kondici.

Krista Hermanson: Vneste do života pohodu hygge

Redakce | Pondělí, 02. říjen 2023

HyggeV roce 2016 bylo podle World happiness reportu Dánsko označeno za nejšťastnější zemi světa. Jak je vůbec možné, že jsou obyvatelé země, kde jsou silné zimy plné sněhu a nocí, trvajících 17 hodin, těmi nejšťastnějšími na světě? Jaké tajemství se skrývá za dánskou spokojeností a pohodou? Odpovědí může být jejich životní styl zvaný hygge. Dánský výraz hygge se nejčastěji překládá jako útulnost. Označuje pohodový přístup k životu, který spočívá v užívání si i těch nejmenších radostí života v okruhu přátel a rodiny. Je to umění vytvořit útulné a vřelé místo, kde se rodina a přátelé potkávají, jedí spolu dobré jídlo, pijí dobré pití a povídají si. Před honěním se od čerta k ďáblu a snahou dělat několik věcí najednou, oslavuje hygge pohodu, vřelost a rodinu. My jsme se spojili s Kristou Hermanson, designérkou a velkou propagátorkou hygge, a požádali ji, aby nám vysvětlila, proč je hygge v současnosti tolik populární nejen ve Skandinávii, ale i v celé Evropě a Severní Americe.


Líbil se Vám článek?

Barvy v interiéru aneb proč se nebát experimentovat

Lucie Němcová | Neděle, 23. duben 2023

DrevoaStavby.cz - Barvy v interieruFenoménem moderních interiérů se v posledních letech stala paleta neutrálních barev. Sázíme na jistotu, protože nevtíravé tóny se tak snadno neokoukají. Ale je to opravdu tak? Možná je na čase pozvat do našich životů i domovů potenciál a šťavnatost celé barevné palety.

Proměny životního prostoru zdravě a snadně. Stačí drobnosti.

Lucie Němcová | Středa, 19. duben 2023

03 pexels-max-rahubovskiy-6180677Každý den se jako lidé více či méně proměňujeme. Nabíráme zkušenosti, měníme perspektivu i postoje… A tyto zcela přirozené posuny potřebujeme reflektovat v místě, kde trávíme čas, abychom s ním zůstávali v souladu. Proto je tak důležitou vlastností každého interiéru a potažmo domu jeho flexibilita. Schopnost přizpůsobit se a měnit. Jak na to, abychom zbytečně neplýtvali našimi zdroji a zároveň ctili hodnoty udržitelnosti?

Barva roku 23 - Silná, elektrizující a rebelská

Dana Jakoubková | Pátek, 17. březen 2023

Bez názvu-1Každou zimu sdílejí světové designérské autority své barevné volby pro nadcházející rok. Pantone – jedna z nejuznávanějších firem v tomto ranku – zvolila odstín Viva Magenta. Barvy z rodiny červené se na vrchol nedostaly dlouhých osm let. Letos však nejde jen o design. Karmínově červená přináší i silné poselství – být jako pěst v sametové rukavici.

Po stopách zaobleného bydlení

Lucie Němcová | Sobota, 25. únor 2023

00 kornelia-faklova-interier-se-zaoblenou-kuchyni-foto-dalibor-hoffmeister-6Podmanivá realizace s oblými rohy je nejen lahůdkou pro oči, ale také oceňovaným domovem jeho spokojených majitelů. Zajímalo nás, jak vznikal krok za krokem tento kvalitní interiér, domov i neotřelý design. Proto jsme spolu s autorkou projektu nahlíželi do zákulisí návrhu i samotného zhmotnění.

Co sluší roubenkám? Rozhodně kanafas

Redakce | Úterý, 07. únor 2023

DrevoaStavby.cz - Jídelna v kanafasuŘekne-li se kanafas, většina lidí si představí kostičku o velikosti jednoho centimetru, nejspíše bíločervenou. Látka s bohatou historií je už po mnoho generací základním pilířem při zařizování interiérů stylových chalup i moderních roubenek. Víte, co dělá kanafas kanafasem, a že kromě klasických kostiček a proužků dokáže zručný textilní návrhář vyčarovat z kanafasu netušené věci?

Smaltovaná ocel Kaldewei – materiál do koupelny na věčnost

Komerční sdělení | Pondělí, 23. leden 2023

DrevoaStavby.cz Smaltovaná ocel KaldeweiJedinečná symbióza skla a oceli dnes fascinuje více než kdy jindy. Dva veskrze přírodní materiály odhalují v jedinečné symbióze fascinující vlastnosti, kterých si lidé vždy cenili. Kaldewei spojil odolnou ocel s ušlechtilým sklem a vytvořil znamenitou smaltovanou ocel Kaldewei. Čerpaje ze 100 let zkušeností dnes Kaldewei vytváří špičková řešení pro koupelny z jednotného materiálu s důsledně vysokým standardem kvality, který nachází uznání po celém světě.

Detaily prvotřídní ložnice

Lucie Němcová | Neděle, 15. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Detaily prvotřídní ložniceVolba našich čtenářů v kategorii ložnice padla na praktické vychytávky, které uživatelskou zkušenost katapultují do výšin. Další díl seriálu tedy zprostředkovává mozaiku detailů, které spoluutvářejí ložnici precizně naplňující svou základní funkci a zároveň hýčkají svou praktičností a důvtipem.

Strana 1 z 12

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop