Barvy v interiéru aneb proč se nebát experimentovat

Lucie Němcová | Neděle, 23. duben 2023

DrevoaStavby.cz - Barvy v interieruFenoménem moderních interiérů se v posledních letech stala paleta neutrálních barev. Sázíme na jistotu, protože nevtíravé tóny se tak snadno neokoukají. Ale je to opravdu tak? Možná je na čase pozvat do našich životů i domovů potenciál a šťavnatost celé barevné palety.

 

Proměny životního prostoru zdravě a snadně. Stačí drobnosti.

Lucie Němcová | Středa, 19. duben 2023

03 pexels-max-rahubovskiy-6180677Každý den se jako lidé více či méně proměňujeme. Nabíráme zkušenosti, měníme perspektivu i postoje… A tyto zcela přirozené posuny potřebujeme reflektovat v místě, kde trávíme čas, abychom s ním zůstávali v souladu. Proto je tak důležitou vlastností každého interiéru a potažmo domu jeho flexibilita. Schopnost přizpůsobit se a měnit. Jak na to, abychom zbytečně neplýtvali našimi zdroji a zároveň ctili hodnoty udržitelnosti?

 

Barva roku 23 - Silná, elektrizující a rebelská

Dana Jakoubková | Pátek, 17. březen 2023

Bez názvu-1Každou zimu sdílejí světové designérské autority své barevné volby pro nadcházející rok. Pantone – jedna z nejuznávanějších firem v tomto ranku – zvolila odstín Viva Magenta. Barvy z rodiny červené se na vrchol nedostaly dlouhých osm let. Letos však nejde jen o design. Karmínově červená přináší i silné poselství – být jako pěst v sametové rukavici.

Po stopách zaobleného bydlení

Lucie Němcová | Sobota, 25. únor 2023

00 kornelia-faklova-interier-se-zaoblenou-kuchyni-foto-dalibor-hoffmeister-6Podmanivá realizace s oblými rohy je nejen lahůdkou pro oči, ale také oceňovaným domovem jeho spokojených majitelů. Zajímalo nás, jak vznikal krok za krokem tento kvalitní interiér, domov i neotřelý design. Proto jsme spolu s autorkou projektu nahlíželi do zákulisí návrhu i samotného zhmotnění.

Co sluší roubenkám? Rozhodně kanafas

Redakce | Úterý, 07. únor 2023

DrevoaStavby.cz - Jídelna v kanafasuŘekne-li se kanafas, většina lidí si představí kostičku o velikosti jednoho centimetru, nejspíše bíločervenou. Látka s bohatou historií je už po mnoho generací základním pilířem při zařizování interiérů stylových chalup i moderních roubenek. Víte, co dělá kanafas kanafasem, a že kromě klasických kostiček a proužků dokáže zručný textilní návrhář vyčarovat z kanafasu netušené věci?

Smaltovaná ocel Kaldewei – materiál do koupelny na věčnost

Komerční sdělení | Pondělí, 23. leden 2023

DrevoaStavby.cz Smaltovaná ocel KaldeweiJedinečná symbióza skla a oceli dnes fascinuje více než kdy jindy. Dva veskrze přírodní materiály odhalují v jedinečné symbióze fascinující vlastnosti, kterých si lidé vždy cenili. Kaldewei spojil odolnou ocel s ušlechtilým sklem a vytvořil znamenitou smaltovanou ocel Kaldewei. Čerpaje ze 100 let zkušeností dnes Kaldewei vytváří špičková řešení pro koupelny z jednotného materiálu s důsledně vysokým standardem kvality, který nachází uznání po celém světě.

Detaily prvotřídní ložnice

Lucie Němcová | Neděle, 15. květen 2022

DrevoaStavby.cz | Detaily prvotřídní ložniceVolba našich čtenářů v kategorii ložnice padla na praktické vychytávky, které uživatelskou zkušenost katapultují do výšin. Další díl seriálu tedy zprostředkovává mozaiku detailů, které spoluutvářejí ložnici precizně naplňující svou základní funkci a zároveň hýčkají svou praktičností a důvtipem.

Tipy na správný výběr osvětlení do masivní dřevostavby

Markéta Kristová | Úterý, 26. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Osvětlění v dřevostavběVýběr svítidel do masivní dřevostavby je trochu ztížen tím, že dřevo neodráží ani nerozptyluje světlo v interiéru, takže vnitřní prostor pak může působit poněkud ponuře, zvláště pokud se špatně naplánovalo rozmístění oken. Druhým faktem je i stylovost interiéru: zejména ve srubech kulatina přímo svádí k určité rustikálnosti, která se ovšem snadno může převrhnout v nejhrubší kýč. Kdo si netroufá na výběr svítidel sám, může se obrátit na interiérového designéra.

Jak vybrat sprchový kout do koupelny v dřevostavbě?

Komerční sdělení | Středa, 22. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Výběr sprchového koutu do koupelny v dřevostavběPři zařizování koupelny v dřevostavbě je nutné věnovat zvýšenou pozornost při výběru a instalaci sprchového koutu. Na co si dát pozor, a který sprchový kout koupelně nejvíce sluší?

Skleněné schody, dveře a příčky v interiéru ano, či ne?

Redakce | Pondělí, 13. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Skleněné schody, příčky a dveře v interiéruSklo proniká do moderních interiérů stále častěji. A zdaleka nemusí jít jen o industriálně laděné kompozice v kombinaci s kovem. Možnosti soudobých skleněných příček, dveří, schodů nebo částí podlah rozšiřují možnosti designu prostoru o mnoho dalších dimenzí. Potřebujete prosvětlit temné kouty, oddělit prostor funkčně, ale ne opticky, nebo jste prostě jen milovníky čistých linií? Tak pojďte načerpat inspiraci...

Originální transformace dětského podkrovního pokoje

Lucie Němcová | Středa, 08. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Transformace dětského podkrovního pokojePodkrovní pokoj, do kterého se mají vejít hned dvě dětské osobnosti, není místem ledasjakým. Držet rámec pro jejich hravosti, fantazii a koníčky měnící se v čase vyžaduje krom jiného velkou flexibilitu a funkčnost prostoru. I přes malou velikost a velké nároky vznikl díky architektům a jejich nápaditosti svět s unikátními detaily a šarmem dřevěné překližky.


Líbil se Vám článek?

Koupelnový otopný žebřík pod lupou

Redakce | Úterý, 16. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Koupelnový topný žebříkTepelná pohoda v koupelně je alfou a omegou pohodlného života. Proto je třeba se nad koncepcí vytápění v této místnosti důkladně zamyslet a vzít v úvahu všechny faktory, které hrají roli. Otopný žebřík je dnes jednou z nejpoužívanějších variant, tak se na něj pojďme podívat zblízka. Jaké varianty z hlediska zdroje tepla jsou na trhu k dostání? Stačí otopný žebřík jako jediný zdroj vytápění? Jaké materiálové varianty vůbec přicházejí v úvahu a jak jsme na tom s ekonomikou jeho provozu?


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 12

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop