Kvalitní stavba vyrůstá z širokých souvislostí

Lucie Němcová | Čtvrtek, 19. květen 2022

Kvalitní stavba vyrůstá z širokých souvislostíČím více kontext budoucího bydlení poznáme, tím lepší dům může vzniknout. Jak se tento rámec mapuje na začátku cesty? Na to se ptáme zástupců firem, jejichž stavby se proměňují podle místa a klienta, přicházejí na svět z podhoubí spolupráce profesí a bývají v jejich péči od prvních skic po předání klíčů.

 

Dřevostavba svépomocí. Je to správná volba?

Lucie Němcová | Čtvrtek, 08. červenec 2021

Dřevostavba svépomocí. Je to správná volba?Dřevostavba svépomocí dnes láká kdejakého stavebníka. Konec konců, několik desetiletí byl u nás tento přístup stavby domu naprosto běžný. Je to i dnes moudrá cesta? Přináší finanční úspory, nebo zbytečné ztráty času a vyčerpávající peripetie? Co vlastně znamená dřevostavba svépomocí?

 

Realizace pasivní dřevostavby krok za krokem

Dagmar Šimonová | Pondělí, 31. leden 2022

Realizace pasivní dřevostavby krok za krokemJak probíhá stavba pasivní dřevostavby? Za jak dlouho je taková pasivní dřevostavba postavená? Jak vypadá montáž domu na staveništi? Přinášíme vám reportáž z průběhu stavby pasivní dřevostavby pod taktovkou Ing. arch. Ireny Truhlářové v realizaci dodavatelské firmy Dřevostavby Biskup.


Líbil se Vám článek?
 

Jak se staví dřevostavba systémem two by four

Dana D. Daňková | Pondělí, 29. červen 2020

Jak se staví dřevostavba systémem two by fourKonstrukční systém dřevostaveb označovaný podle rozměru jednotného profilu fošinky dva krát čtyři palce působí stále trochu tajemně, avšak není k tomu sebemenší důvod. Drtivá většina moderních dřevostaveb, používajících jako základní konstrukční prvek fošnu, je vlastně systémem two by four, i když se mohou od původního mateřského konceptu v něčem lišit. To však na podstatě systému TBF, jeho rozšířenosti a oblibě nic nemění.

 

Seriál stavíme dřevostavbu: než začneme stavět

Lucie Němcová | Pondělí, 09. duben 2018

Seriál stavíme dřevostavbu: než začneme stavětKdyž víme o stavbě domu pramálo, zdá se to být hračka. Máme pocit, že to půjde levně a rychle a podle toho to taky vypadá. Postupně střízlivíme s množstvím detailů, které je třeba zvážit, promyslet nebo které nám mohou v průběhu docela zatopit. S těmi se zpravidla setkáváme až ve chvíli, když už nám skutečně zatápějí. Stavět dům je prostě velká věc. A když se k ní právě tak postavíme, třeba se ten nepředvídatelný, mnohdy stresující proces promění v dobrodružství na cestě za krásnou životní změnou.


Líbil se Vám článek?
 

Stavba dřevostavby - kvalita je podmínkou nutnou

Komerční sdělení | Středa, 22. srpen 2018

Stavba dřevostavby - kvalita je podmínkou nutnouTypickým investorem domu na bázi lehké dřevostavby není určitě člověk pasivní a znechucený nebo člověk, který kupuje výrobky, až když je mají skoro všichni. Výrobci dřevostaveb mají proto velký úspěch u lidí, kteří si rychle osvojují nové trendy.

 

Panelové dřevostavby: Montáž dřevostavby MS 07 od společnosti MS Haus

Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014

Panelové dřevostavby: Montáž dřevostavby MS 07 od společnosti MS HausNa předem připravenou základovou desku se pomocí jeřábu usazují předem připravené panely. Jejich základem je rámová konstrukce 140x60 mm oboustranně opláštěná sádrovláknitými deskami Fermacell. Výplň tvoří minerální izolace, z vnější strany polystyren s kontaktním fasádním systémem (zatím bez finální úpravy). Panely pro celý dům se vešly na jeden kamion, jeřábem s dlouhou rukou se přemisťují na místo stavby a jednoduše kotví k sobě vruty. Zároveň se ocelovými kotvami připevňují k základové desce..


Líbil se Vám článek?
 

Lehký dřevěný skelet: Stavba nízkoenergetické dřevostavby od společnosti WOOD SYSTEM s.r.o.

Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014

Lehký dřevěný skelet: Stavba nízkoenergetické dřevostavby od společnosti WOOD SYSTEM s.r.o.Prvním krokem realizace rodinného domu je výstavba základové desky. Protože investor požadoval dům v nízkoenergetickém standardu, je zvolena konstrukční metoda s izolovanou soklovou částí. Prvky lehkého dřevěného skeletu byly nejprve obráběny na tesárně, kde se připravily všechny spoje, následná montáž přímo na staveništi trvá zhruba tři až čtyři dny. Na dřevěný skelet je použito KVH řezivo základní dimenze 60 x 160 mm. Pro průvlaky, překlady a stropy pak dimenze silnější. Za povšimnutí stojí řešení stropu, který je k obvodovým konstrukcím připevněn pomocí vruty kotvených příložek...


Líbil se Vám článek?
 

Masivní dřevěné panely: Stavba dřevostavby ze systému NOVATOP od společnosti 3AE s.r.o.

Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014

Masivní dřevěné panely: Stavba dřevostavby ze systému NOVATOP od společnosti 3AE s.r.o.Pasivní rodinný dům je založen na pěnovém skle, což eliminuje tepelné mosty spodní stavby. Na připravenou základovou desku se vytyčí obrys nosné konstrukce a její montáž probíhá s pomocí jeřábu. Jednotlivé panely jsou očíslovány a dům se skládá skutečně jako stavebnice, na základovou desku se připevňují pomocí L profilů. Délka jednotlivých stěnových panelů je v tomto případě sedm metrů, což zásadně redukuje množství spojů, které se musí na stavbě ošetřit. Všechny panely se spojují vruty do dřeva, napojení a rohové spoje jsou prolepeny PUR lepidlem a z venkovní strany přelepeny vzduchotěsnou páskou...


Líbil se Vám článek?
 

Těžký dřevěný skelet: Stavba dřevostavby se společností TFH dřevěné skeletové domy

Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014

Těžký dřevěný skelet: Stavba dřevostavby se společností TFH dřevěné skeletové domyRealizace domu je zahájena přípravou terénu a výstavbou základové desky. Na desku je postavena konstrukce těžkého skeletu z lepených hranolů a moderních tesařských styčníků přesně opracovaných pomocí CNC technologie. Konstrukce se vyznačuje pohledovou kvalitou, přesností opracování, tvarovou stálostí a nádherou masivního dřeva...


Líbil se Vám článek?
 

Strana 1 z 2

« 1 2 »
gotop