Redakce | Čtvrtek, 29. srpen 2024
Přemýšlíte o stavbě vlastního srubu nebo roubenky? Možná jste z té skupiny lidí, která se nechce jen dívat, jak jiným váš vysněný dům roste pod rukama. Umíte si ale představit, co všechno taková svépomocná (i pouze částečně) výstavba obnáší, na co si dát pozor nebo jak dlouho může taková akce vlastně trvat? Zeptali jsme se toho nejpovolanějšího – Roberta Malého, nadšeného pořadatele tesařských kurzů, který teď každou volnou chvíli věnuje stavbě svojí vlastní roubenky.
Lucie Němcová | Čtvrtek, 19. květen 2022
Čím více kontext budoucího bydlení poznáme, tím lepší dům může vzniknout. Jak se tento rámec mapuje na začátku cesty? Na to se ptáme zástupců firem, jejichž stavby se proměňují podle místa a klienta, přicházejí na svět z podhoubí spolupráce profesí a bývají v jejich péči od prvních skic po předání klíčů.
Lucie Němcová | Čtvrtek, 08. červenec 2021
Dřevostavba svépomocí dnes láká kdejakého stavebníka. Konec konců, několik desetiletí byl u nás tento přístup stavby domu naprosto běžný. Je to i dnes moudrá cesta? Přináší finanční úspory, nebo zbytečné ztráty času a vyčerpávající peripetie? Co vlastně znamená dřevostavba svépomocí?
Dagmar Šimonová | Pondělí, 31. leden 2022
Jak probíhá stavba pasivní dřevostavby? Za jak dlouho je taková pasivní dřevostavba postavená? Jak vypadá montáž domu na staveništi? Přinášíme vám reportáž z průběhu stavby pasivní dřevostavby pod taktovkou Ing. arch. Ireny Truhlářové v realizaci dodavatelské firmy Dřevostavby Biskup.
Dana D. Daňková | Pondělí, 29. červen 2020
Konstrukční systém dřevostaveb označovaný podle rozměru jednotného profilu fošinky dva krát čtyři palce působí stále trochu tajemně, avšak není k tomu sebemenší důvod. Drtivá většina moderních dřevostaveb, používajících jako základní konstrukční prvek fošnu, je vlastně systémem two by four, i když se mohou od původního mateřského konceptu v něčem lišit. To však na podstatě systému TBF, jeho rozšířenosti a oblibě nic nemění.
Lucie Němcová | Pondělí, 09. duben 2018
Když víme o stavbě domu pramálo, zdá se to být hračka. Máme pocit, že to půjde levně a rychle a podle toho to taky vypadá. Postupně střízlivíme s množstvím detailů, které je třeba zvážit, promyslet nebo které nám mohou v průběhu docela zatopit. S těmi se zpravidla setkáváme až ve chvíli, když už nám skutečně zatápějí. Stavět dům je prostě velká věc. A když se k ní právě tak postavíme, třeba se ten nepředvídatelný, mnohdy stresující proces promění v dobrodružství na cestě za krásnou životní změnou.
Komerční sdělení | Středa, 22. srpen 2018
Typickým investorem domu na bázi lehké dřevostavby není určitě člověk pasivní a znechucený nebo člověk, který kupuje výrobky, až když je mají skoro všichni. Výrobci dřevostaveb mají proto velký úspěch u lidí, kteří si rychle osvojují nové trendy.
Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014
Na předem připravenou základovou desku se pomocí jeřábu usazují předem připravené panely. Jejich základem je rámová konstrukce 140x60 mm oboustranně opláštěná sádrovláknitými deskami Fermacell. Výplň tvoří minerální izolace, z vnější strany polystyren s kontaktním fasádním systémem (zatím bez finální úpravy). Panely pro celý dům se vešly na jeden kamion, jeřábem s dlouhou rukou se přemisťují na místo stavby a jednoduše kotví k sobě vruty. Zároveň se ocelovými kotvami připevňují k základové desce..
Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014
Prvním krokem realizace rodinného domu je výstavba základové desky. Protože investor požadoval dům v nízkoenergetickém standardu, je zvolena konstrukční metoda s izolovanou soklovou částí. Prvky lehkého dřevěného skeletu byly nejprve obráběny na tesárně, kde se připravily všechny spoje, následná montáž přímo na staveništi trvá zhruba tři až čtyři dny. Na dřevěný skelet je použito KVH řezivo základní dimenze 60 x 160 mm. Pro průvlaky, překlady a stropy pak dimenze silnější. Za povšimnutí stojí řešení stropu, který je k obvodovým konstrukcím připevněn pomocí vruty kotvených příložek...
Dagmar Šimonová | Středa, 03. prosinec 2014
Pasivní rodinný dům je založen na pěnovém skle, což eliminuje tepelné mosty spodní stavby. Na připravenou základovou desku se vytyčí obrys nosné konstrukce a její montáž probíhá s pomocí jeřábu. Jednotlivé panely jsou očíslovány a dům se skládá skutečně jako stavebnice, na základovou desku se připevňují pomocí L profilů. Délka jednotlivých stěnových panelů je v tomto případě sedm metrů, což zásadně redukuje množství spojů, které se musí na stavbě ošetřit. Všechny panely se spojují vruty do dřeva, napojení a rohové spoje jsou prolepeny PUR lepidlem a z venkovní strany přelepeny vzduchotěsnou páskou...
Strana 1 z 2
Dům se sloupy z douglasky
ARCHCON atelier, s.r.o., DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.
Užitná plocha: 118.44 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Instinkt 1-108 - dřevostavba na klíč
Haas Fertigbau s.r.o.
Užitná plocha: 107.99 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Moderní roubenka v trampské osadě
OK PYRUS, s.r.o.
Užitná plocha: 117 m²
Pavo 111 - dřevostavba na klíč
ATRIUM, s.r.o.
Užitná plocha: 111.03 m²
Dispozice: 5+kk / 5+1
Rodinný dům 307 - dřevostavba na klíč
PILA MARTINICE s.r.o.
Užitná plocha: 130 m²
Dispozice: 5+kk / 5+1
Chata v Jizerských horách - dřevostavba na klíč
3AE s.r.o.
RD Mnichovice
EKOPANELY SERVIS s.r.o.
Užitná plocha: 124.3 m²
Dispozice: 3+kk / 3+1
Rodinný dům Tábor - dřevostavba na klíč
ALFAHAUS s.r.o.
Užitná plocha: 137 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
LUCERN 116 - dřevostavba na klíč
LUCERN dřevostavby s.r.o.
Užitná plocha: 103.1 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
EKONOMY MS 04 - dřevostavba na klíč
MS HAUS s.r.o.
Užitná plocha: 85 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Optimal 02 - dřevostavba na klíč
PENATUS s.r.o.
Užitná plocha: 124 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Copyright © 2024 Českobrodská 35, 190 12 Praha 9 - Dolní Počernice Kontakt