Rekonstrukce a stavba napůl zděného srubuRekonstrukce domů, včetně dřevostaveb, obnáší důkladné plánování a provedení zaměřené na zlepšení funkčnosti, estetiky a energetické efektivity stávajících struktur. Proces zahrnuje aktualizace pro rozšíření obytného prostoru, modernizaci interiérů, zvýšení izolačních vlastností a obnovu poškozených částí. Klíčovým aspektem je ochrana dřevěných konstrukcí před škůdci a vlhkostí a jejich posílení pro zajištění dlouhodobé odolnosti.

Rekonstrukce také nabízí příležitost pro estetické změny, včetně obnovy fasád a interiérového designu, přičemž se vždy musí dbát na získání potřebných stavebních povolení. Cílem je nejen zvýšit hodnotu nemovitosti, ale také zajistit pohodlí a bezpečnost jejích obyvatel, přičemž se zachovává a respektuje unikátní charakter domu nebo dřevostavby.

 

Inspirujte se našimi články o rekonstrukcích domů a dřevostaveb.

 

Oprava dřevěné a nosné konstrukce krok za krokem

Redakce | Úterý, 16. leden 2024

DrevoaStavby.cz Oprava dřevěné a nosné konstrukce úvodníOprava dřevěných a nosných konstrukcí patří spolu s výměnou střechy k nejdůležitějším a také nejdražším částem rekonstrukce roubené stavby. Teprve když je stavba „v suchu" a má vyřešené statické poruchy, má smysl se pouštět do dalších oprav v interiéru.

 

Jak na opravu roubenky krok za krokem

Redakce | Pondělí, 28. srpen 2023

DrevoaStavby.cz Jak na opravu roubenkyPro majitele je dnes nejtěžší zorientovat se v množství často protichůdných informací a naplánovat opravu tak, aby přinesla kýžený výsledek – obvykle zvýšení komfortu pro uživatele, nepřekročila rozpočet a v neposlední řadě prodloužila životnost celé stavby a kultivovala vzhled českého venkova.


Líbil se Vám článek?

Jak funguje technologie čištění dřeva suchým ledem a v čem je unikátní

Markéta Kristová | Úterý, 15. srpen 2023

DrevoaStavby.cz Technologie čištění dřeva suchým ledem Renovace trámů v RDMezi metody čištění a oživení starších dřevěných prvků přibyla nová, efektivní a ekologická metoda čištění peletami suchého ledu. Kromě údržby a renovace straších dřevěných povrchů obecně se v poslední době začíná prosazovat i v oblasti dřevostaveb. Při čištění dřevěných povrchů dosahuje oproti jiným metodám vysoké efektivity. Na jakém principu funguje?

Cimra bude – zachráněný starý dům s bohatou historií

Redakce | Sobota, 29. červenec 2023

DrevoaStavby.cz Cimra budeMalé změny dělají celek. Celek pak prezentuje naplněné sny. Snažíme se udržet hodnotu historie, kterou hledáme pod nánosy jílu, barev, obkladů a listí. Je to běh na hodně dlouhou trať a zatím běžíme. Občas poklusem, jindy pak krokem. Někdy létáme, jindy zas plaveme. Vize je ale jasná. Tu jsme napsali hned na začátku a držíme se ji mozoly i odřeninami. Prostě: „Cimra bude. Nový projekt. Starý dům. Krásné místo. Prostor snům."


Líbil se Vám článek?

Citlivá rekonstrukce venkovské poloroubenky je skutečnou inspirací pro všechny milovníky genia loci

Redakce | Pondělí, 05. červen 2023

DrevoaStavby.cz | Citlivá rekonstrukce roubeného podstávkového domuMajitelé podstávkového domu, tolik charakteristického pro architekturu severních Čech, chtěli dům citlivě zrekonstruovat tak, aby zachovali původní vzhled a ráz a přitom v něm vytvořili pohodlné bydlení vhodné pro celoroční provoz. Také potřebovali dům nafouknout, protože byl pro šestičlennou rodinu malý. A tak zvolili řešení hodné krále Šalamouna – poloroubence vdechli nový život při zachování všech jejích charakteristik s tím, že bude sloužit především jako dům na léto, za jejími zády pak postavili stavení nové, které poskytuje veškerý komfort i v těch nejchladnějších měsících.


Líbil se Vám článek?

Díky promyšlené rekonstrukci se z nevyhovující chaty stala prostorná a oku lahodící dřevostavba

Redakce | Pondělí, 29. květen 2023

DrevoaStavby.cz Dřevěná nástavba moderní chata v leseChata ve svahu na krásném místě obklopená kol dokola vzrostlými lesy, přitom od Prahy co by kamenem dohodil. Ideální konstelace, i když... Chtělo by to víc ložnic. A pořádné sociální zařízení. Naštěstí nic, co by nespravila spolupráce se dvěma mladými architekty, s jejichž pomocí se víkendové bydlení mohlo znovu pořádně nadechnout. Kombinace dřeva, kamene a skla akcentuje moderně střiženou dřevostavbu, která se hrdě tyčí nad romantickou anglickou zahradou.


Líbil se Vám článek?

Vydařená rekonstrukce historické chalupy ve spojení dřeva, skla a kamene

Redakce | Sobota, 25. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Skleněná chalupaRekonstrukce 130 let starého domu s příznačným názvem Skleněná chalupa spolehlivě přitahuje zrak i pozornost. Na první dojem je možná trochu schizofrenní – je to otisk dob dávno minulých, nebo průhled do moderního bydlení budoucnosti? Pečlivě zrekonstruovanou původní část domu doplňuje prosklená přístavba s odrazivým lesklým stropem, která otevírá obytnou část směrem k lesu. Až po chvíli pochopíte. Nové se tu nesnaží vytlačit a nahradit to původní. Naopak. Staré stavení se skrze soudobé prvky nadechuje k dalšímu životu.

Do rozsáhlé rekonstrukce historické chalupy se pustili s láskou a odhodláním

Redakce | Středa, 15. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce poloroubené chalupy svépomocíMěkká zelená tráva přechází v úzkou asfaltku, po které se o víkendech prohání rodinky na kolech. Na rohu ční Boží muka, jež se stala důležitým orientačním bodem a místem setkávání. Páni domu často vysedávají na lavičce na zápraží, vzadu za domem pobíhají děti. Zrekonstruovaný podstávkový dům dělá čest místní architektonické tradici. Ivana s Tomášem tady našli domov. A to nejen ve zdech poloroubeného stavení, ale i v srdci zdejší komunity. Jejich příběh je úžasnou inspirací pro všechny dobrodruhy, kteří nehledají jen bydlení, ale životní styl.


Líbil se Vám článek?

Dřevo v paneláku? Proč ne!

Redakce | Úterý, 20. září 2022

DrevoaStavby.cz | Biodeska NOVATOP v panelákuMáte rádi dřevo, ale ke stavbě dřevostavby se aktuálně nechystáte? To vůbec nevadí. Voňavé masivní dřevo může posloužit pro rekonstrukci jakéhokoliv interiéru. Krásně to dokládá realizace projektu Hnízdo – architekti z ateliéru TVARY pomocí masivních dřevěných biodesek vyčarovali útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom. Při pohledu na zenový prostor, důmyslně propojený s ozeleněnou lodžií, by asi jen málokdo hádal, že se jedná o byt s původní dispozicí 3+1 v osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy.

Povedená rekonstrukce krkonošské hájenky

Redakce | Neděle, 21. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce krkonošské hájenkyTypické krkonošské stavení staré více než sto let prošlo v průběhu svého života řadou přístaveb a nástaveb. S novými majiteli dostala hájenka včetně hospodářské přístavby nový kabát. Protože bylo od začátku jasné, že rekonstrukce nebude jednoduchá a bude se třeba přizpůsobit nejen historicky použitým materiálům, ale i požadavkům CHKO, zadali návrh stavebních úprav architektonickému studiu KURZ architects.

Zrekonstruovaný Vejminek voní dávnými časy

Redakce | Pátek, 29. červenec 2022

DrevoaStavby.cz | VejminekNově zrekonstruovanou chaloupku najdete na začátku malebné obce Chřibská nedaleko Národního parku České Švýcarsko.

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop