Citlivá rekonstrukce venkovské poloroubenky je skutečnou inspirací pro všechny milovníky genia loci

Redakce | Pondělí, 05. červen 2023

DrevoaStavby.cz | Citlivá rekonstrukce roubeného podstávkového domuMajitelé podstávkového domu, tolik charakteristického pro architekturu severních Čech, chtěli dům citlivě zrekonstruovat tak, aby zachovali původní vzhled a ráz a přitom v něm vytvořili pohodlné bydlení vhodné pro celoroční provoz. Také potřebovali dům nafouknout, protože byl pro šestičlennou rodinu malý. A tak zvolili řešení hodné krále Šalamouna – poloroubence vdechli nový život při zachování všech jejích charakteristik s tím, že bude sloužit především jako dům na léto, za jejími zády pak postavili stavení nové, které poskytuje veškerý komfort i v těch nejchladnějších měsících.


Líbil se Vám článek?
 

Díky promyšlené rekonstrukci se z nevyhovující chaty stala prostorná a oku lahodící dřevostavba

Redakce | Pondělí, 29. květen 2023

DrevoaStavby.cz Dřevěná nástavba moderní chata v leseChata ve svahu na krásném místě obklopená kol dokola vzrostlými lesy, přitom od Prahy co by kamenem dohodil. Ideální konstelace, i když... Chtělo by to víc ložnic. A pořádné sociální zařízení. Naštěstí nic, co by nespravila spolupráce se dvěma mladými architekty, s jejichž pomocí se víkendové bydlení mohlo znovu pořádně nadechnout. Kombinace dřeva, kamene a skla akcentuje moderně střiženou dřevostavbu, která se hrdě tyčí nad romantickou anglickou zahradou.

Vydařená rekonstrukce historické chalupy ve spojení dřeva, skla a kamene

Redakce | Sobota, 25. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Skleněná chalupaRekonstrukce 130 let starého domu s příznačným názvem Skleněná chalupa spolehlivě přitahuje zrak i pozornost. Na první dojem je možná trochu schizofrenní – je to otisk dob dávno minulých, nebo průhled do moderního bydlení budoucnosti? Pečlivě zrekonstruovanou původní část domu doplňuje prosklená přístavba s odrazivým lesklým stropem, která otevírá obytnou část směrem k lesu. Až po chvíli pochopíte. Nové se tu nesnaží vytlačit a nahradit to původní. Naopak. Staré stavení se skrze soudobé prvky nadechuje k dalšímu životu.

Do rozsáhlé rekonstrukce historické chalupy se pustili s láskou a odhodláním

Redakce | Středa, 15. únor 2023

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce poloroubené chalupy svépomocíMěkká zelená tráva přechází v úzkou asfaltku, po které se o víkendech prohání rodinky na kolech. Na rohu ční Boží muka, jež se stala důležitým orientačním bodem a místem setkávání. Páni domu často vysedávají na lavičce na zápraží, vzadu za domem pobíhají děti. Zrekonstruovaný podstávkový dům dělá čest místní architektonické tradici. Ivana s Tomášem tady našli domov. A to nejen ve zdech poloroubeného stavení, ale i v srdci zdejší komunity. Jejich příběh je úžasnou inspirací pro všechny dobrodruhy, kteří nehledají jen bydlení, ale životní styl.


Líbil se Vám článek?

Dřevo v paneláku? Proč ne!

Redakce | Úterý, 20. září 2022

DrevoaStavby.cz | Biodeska NOVATOP v panelákuMáte rádi dřevo, ale ke stavbě dřevostavby se aktuálně nechystáte? To vůbec nevadí. Voňavé masivní dřevo může posloužit pro rekonstrukci jakéhokoliv interiéru. Krásně to dokládá realizace projektu Hnízdo – architekti z ateliéru TVARY pomocí masivních dřevěných biodesek vyčarovali útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom. Při pohledu na zenový prostor, důmyslně propojený s ozeleněnou lodžií, by asi jen málokdo hádal, že se jedná o byt s původní dispozicí 3+1 v osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy.

Povedená rekonstrukce krkonošské hájenky

Redakce | Neděle, 21. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce krkonošské hájenkyTypické krkonošské stavení staré více než sto let prošlo v průběhu svého života řadou přístaveb a nástaveb. S novými majiteli dostala hájenka včetně hospodářské přístavby nový kabát. Protože bylo od začátku jasné, že rekonstrukce nebude jednoduchá a bude se třeba přizpůsobit nejen historicky použitým materiálům, ale i požadavkům CHKO, zadali návrh stavebních úprav architektonickému studiu KURZ architects.

Zrekonstruovaný Vejminek voní dávnými časy

Redakce | Pátek, 29. červenec 2022

DrevoaStavby.cz | VejminekNově zrekonstruovanou chaloupku najdete na začátku malebné obce Chřibská nedaleko Národního parku České Švýcarsko.

Příklad rekonstrukce staré roubené chalupy tradičními postupy

Redakce | Pátek, 17. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce roubené chalupy tradičními postupyPřízemní roubené stavení z oblasti Polabí, konkrétně z Nymburska, tak trochu klame tělem: na první pohled by nezkušenému pozorovateli mohlo uniknout, že se jedná o dřevěnou stavbu. Dům je totiž nabílený – což ovšem k historickým roubeným stavením v Čechách neodmyslitelně patřilo – a přední část je navíc ještě omítaná hliněnou omazávkou, tak zvaným kožichem.

Povedená rekonstrukce historické zemědělské usedlosti

Michal Babor | Pátek, 15. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském FeldkirchenuVýchozím stavem rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském Feldkirchenu byl zchátralý hornokorutanský dvůr vybudovaný na lesní mýtině někdy v 18. století. Vyzděná stájová stodola s dřevěným seníkem v patře byla v duchu původní architektury převedena na novou obytnou budovu spojenou s moderním dřevěným kancelářským křídlem jako přístavbou k severu.

Nástavba z masivních dřevěných panelů vyřešila problém s nedostatkem místa

Dagmar Šimonová | Středa, 01. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Nástavba z masivních dřevěných panelů NOVATOPDům postavený svépomocí mezi lety 1977-1979 ze škvárobetonových panelů se stal, stejně jako jeho sourozenci, terčem mnoha odborných diskuzí. Vysoká koncentrace radonu ve škvárobetonu ostatně vedla až k vytvoření prvních vyhlášek a zákonů orientovaných na tuto problematiku. V 90. Letech byl tak dům opatřen řízeným větráním s rekuperací tepla, která problém vyřešila. Po roce 2010 se majitelé rozhodli v revitalizaci domu pokračovat.


Líbil se Vám článek?

Nový krov přinesl starému domu po rekonstrukci metry navíc

Dagmar Šimonová | Úterý, 30. listopad 2021

DrevoaStavby-rekonstrukce-stareho-domu-vysledna-podoba-1Když se noví majitelé, kteří koupili chátrající dům v klidné pražské lokalitě, rozhodli pro rekonstrukci, bylo jasné, že by stavba potřebovala nafouknout, aby vyhovovala potřebám rozrostlé rodiny. Problém byl, že po dobu rekonstrukce potřebovali investoři dům obývat. A také se rozhodli, že nechtějí nijak výrazně měnit jeho tvar ani barvu, protože se na místo a ke stávající zástavbě jednoduše hodí.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop