Redakce | Úterý, 20. září 2022
Máte rádi dřevo, ale ke stavbě dřevostavby se aktuálně nechystáte? To vůbec nevadí. Voňavé masivní dřevo může posloužit pro rekonstrukci jakéhokoliv interiéru. Krásně to dokládá realizace projektu Hnízdo – architekti z ateliéru TVARY pomocí masivních dřevěných biodesek vyčarovali útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom. Při pohledu na zenový prostor, důmyslně propojený s ozeleněnou lodžií, by asi jen málokdo hádal, že se jedná o byt s původní dispozicí 3+1 v osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy.
Redakce | Neděle, 21. srpen 2022
Typické krkonošské stavení staré více než sto let prošlo v průběhu svého života řadou přístaveb a nástaveb. S novými majiteli dostala hájenka včetně hospodářské přístavby nový kabát. Protože bylo od začátku jasné, že rekonstrukce nebude jednoduchá a bude se třeba přizpůsobit nejen historicky použitým materiálům, ale i požadavkům CHKO, zadali návrh stavebních úprav architektonickému studiu KURZ architects.
Redakce | Pátek, 29. červenec 2022
Nově zrekonstruovanou chaloupku najdete na začátku malebné obce Chřibská nedaleko Národního parku České Švýcarsko.
Redakce | Pátek, 17. červen 2022
Přízemní roubené stavení z oblasti Polabí, konkrétně z Nymburska, tak trochu klame tělem: na první pohled by nezkušenému pozorovateli mohlo uniknout, že se jedná o dřevěnou stavbu. Dům je totiž nabílený – což ovšem k historickým roubeným stavením v Čechách neodmyslitelně patřilo – a přední část je navíc ještě omítaná hliněnou omazávkou, tak zvaným kožichem.
Michal Babor | Pátek, 15. duben 2022
Výchozím stavem rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském Feldkirchenu byl zchátralý hornokorutanský dvůr vybudovaný na lesní mýtině někdy v 18. století. Vyzděná stájová stodola s dřevěným seníkem v patře byla v duchu původní architektury převedena na novou obytnou budovu spojenou s moderním dřevěným kancelářským křídlem jako přístavbou k severu.
Dagmar Šimonová | Středa, 01. prosinec 2021
Dům postavený svépomocí mezi lety 1977-1979 ze škvárobetonových panelů se stal, stejně jako jeho sourozenci, terčem mnoha odborných diskuzí. Vysoká koncentrace radonu ve škvárobetonu ostatně vedla až k vytvoření prvních vyhlášek a zákonů orientovaných na tuto problematiku. V 90. Letech byl tak dům opatřen řízeným větráním s rekuperací tepla, která problém vyřešila. Po roce 2010 se majitelé rozhodli v revitalizaci domu pokračovat.
Dagmar Šimonová | Úterý, 30. listopad 2021
Když se noví majitelé, kteří koupili chátrající dům v klidné pražské lokalitě, rozhodli pro rekonstrukci, bylo jasné, že by stavba potřebovala nafouknout, aby vyhovovala potřebám rozrostlé rodiny. Problém byl, že po dobu rekonstrukce potřebovali investoři dům obývat. A také se rozhodli, že nechtějí nijak výrazně měnit jeho tvar ani barvu, protože se na místo a ke stávající zástavbě jednoduše hodí.
Markéta Kristová | Pátek, 26. listopad 2021
K rekonstrukcím budov, ať už jakkoli rozsáhlým, se často přistupuje s jasným záměrem - zachovat v co největší míře původní architekturu a podobu staveb za pomocí moderních postupů a kvalitních materiálů. V některých případech je taková revitalizace poměrně snadná a postavená především na designových prvcích. Jindy je třeba sofistikované konstrukční řešení. Zajímavou výzvou tohoto typu byla rekonstrukce hotelu Palace ve Špindlerově Mlýně a především pak jeho střešní konstrukce.
Dagmar Šimonová | Neděle, 12. září 2021
Na náměstí v Limburku nedaleko německého Koblenzu stojí prastarý dům. Postavili ho někdy ve 14. století tehdy obvyklou technikou hrázděného zdiva – dřevěná nosná konstrukce, dnes bychom řekli těžký dřevěný skelet, s výplní volných vnitřních prostor nenosným materiálem, nejčastěji hlínou nebo vepřovicemi. dnes dům vypadá, jako by ho postavili loni a ne před polovinou milénia. Ještě zajímavější je ale jeho interiér.
Dana D. Daňková | Čtvrtek, 09. září 2021
Roubenky k naší lidové architektuře neodmyslitelně patří. Čím hlouběji však jdeme do minulosti, tím méně jich nacházíme. Kráska, kterou navštívíme tentokrát, by v rodném listě mohla mít letopočet začínající osmnáctkou. Přesně se to neví. A i kdyby, ženy přece svůj věk neprozrazují. A nakonec osmnáct je nádherný věk...
Michal Babor | Čtvrtek, 19. srpen 2021
V zahraničí už, zdá se, pochopili, že venkovská sídla rozrůstající se o satelitní přílepky rychle ztrácejí svou staletími budovanou homogennost, a začínají podporovat spíše adaptaci starší zástavby na moderní bydlení nejen formou státních subvencí, ale i řady architektonických soutěží. Hned v několika z nich se na vítězných stupíncích objevila rekonstrukce malé usedlosti, kterou bychom si mohli dobře představit i v podmínkách české vesnice. Zatím se ale můžeme inspirovat v rakouském Burgenlandsku, konkrétně v malé obci Jois.
Strana 1 z 6
Instinkt 1-108 - dřevostavba na klíč
Haas Fertigbau s.r.o.
Užitná plocha: 108.2 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
RD Lipno - dřevostavba na klíč
3AE s.r.o.
Užitná plocha: 110 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Dům se sloupy z douglasky
ARCHCON atelier, s.r.o., DŘEVOSTAVBY BISKUP, s.r.o.
Užitná plocha: 118.44 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Rodinný dům 100 - dřevostavba na klíč
PILA MARTINICE s.r.o.
Užitná plocha: 61.8 m²
Dispozice: 3+kk / 3+1
EKONOMY MS 04 - dřevostavba na klíč
MS HAUS s.r.o.
Užitná plocha: 85 m²
Dispozice: 4+kk / 4+1
Pavo 111 - dřevostavba na klíč
ATRIUM, s.r.o.
Užitná plocha: 111.03 m²
Dispozice: 5+kk / 5+1
LUCERN 125 - dřevostavba na klíč
LUCERN dřevostavby s.r.o.
Užitná plocha: 110.9 m²
Dispozice: 5+kk / 5+1
Proč jste na portále DŘEVO&stavby?
Copyright © 2023 Kladenská 107, Praha 6 Kontakt