Dřevo v paneláku? Proč ne!

Redakce | Úterý, 20. září 2022

DrevoaStavby.cz | Biodeska NOVATOP v panelákuMáte rádi dřevo, ale ke stavbě dřevostavby se aktuálně nechystáte? To vůbec nevadí. Voňavé masivní dřevo může posloužit pro rekonstrukci jakéhokoliv interiéru. Krásně to dokládá realizace projektu Hnízdo – architekti z ateliéru TVARY pomocí masivních dřevěných biodesek vyčarovali útulné bydlení s kanceláří a saunou v jednom. Při pohledu na zenový prostor, důmyslně propojený s ozeleněnou lodžií, by asi jen málokdo hádal, že se jedná o byt s původní dispozicí 3+1 v osmém patře panelového domu nedaleko centra Ostravy.

 

Povedená rekonstrukce krkonošské hájenky

Redakce | Neděle, 21. srpen 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce krkonošské hájenkyTypické krkonošské stavení staré více než sto let prošlo v průběhu svého života řadou přístaveb a nástaveb. S novými majiteli dostala hájenka včetně hospodářské přístavby nový kabát. Protože bylo od začátku jasné, že rekonstrukce nebude jednoduchá a bude se třeba přizpůsobit nejen historicky použitým materiálům, ale i požadavkům CHKO, zadali návrh stavebních úprav architektonickému studiu KURZ architects.

Zrekonstruovaný Vejminek voní dávnými časy

Redakce | Pátek, 29. červenec 2022

DrevoaStavby.cz | VejminekNově zrekonstruovanou chaloupku najdete na začátku malebné obce Chřibská nedaleko Národního parku České Švýcarsko.

Příklad rekonstrukce staré roubené chalupy tradičními postupy

Redakce | Pátek, 17. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce roubené chalupy tradičními postupyPřízemní roubené stavení z oblasti Polabí, konkrétně z Nymburska, tak trochu klame tělem: na první pohled by nezkušenému pozorovateli mohlo uniknout, že se jedná o dřevěnou stavbu. Dům je totiž nabílený – což ovšem k historickým roubeným stavením v Čechách neodmyslitelně patřilo – a přední část je navíc ještě omítaná hliněnou omazávkou, tak zvaným kožichem.

Povedená rekonstrukce historické zemědělské usedlosti

Michal Babor | Pátek, 15. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském FeldkirchenuVýchozím stavem rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském Feldkirchenu byl zchátralý hornokorutanský dvůr vybudovaný na lesní mýtině někdy v 18. století. Vyzděná stájová stodola s dřevěným seníkem v patře byla v duchu původní architektury převedena na novou obytnou budovu spojenou s moderním dřevěným kancelářským křídlem jako přístavbou k severu.

Nástavba z masivních dřevěných panelů vyřešila problém s nedostatkem místa

Dagmar Šimonová | Středa, 01. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Nástavba z masivních dřevěných panelů NOVATOPDům postavený svépomocí mezi lety 1977-1979 ze škvárobetonových panelů se stal, stejně jako jeho sourozenci, terčem mnoha odborných diskuzí. Vysoká koncentrace radonu ve škvárobetonu ostatně vedla až k vytvoření prvních vyhlášek a zákonů orientovaných na tuto problematiku. V 90. Letech byl tak dům opatřen řízeným větráním s rekuperací tepla, která problém vyřešila. Po roce 2010 se majitelé rozhodli v revitalizaci domu pokračovat.


Líbil se Vám článek?

Nový krov přinesl starému domu po rekonstrukci metry navíc

Dagmar Šimonová | Úterý, 30. listopad 2021

DrevoaStavby-rekonstrukce-stareho-domu-vysledna-podoba-1Když se noví majitelé, kteří koupili chátrající dům v klidné pražské lokalitě, rozhodli pro rekonstrukci, bylo jasné, že by stavba potřebovala nafouknout, aby vyhovovala potřebám rozrostlé rodiny. Problém byl, že po dobu rekonstrukce potřebovali investoři dům obývat. A také se rozhodli, že nechtějí nijak výrazně měnit jeho tvar ani barvu, protože se na místo a ke stávající zástavbě jednoduše hodí.


Líbil se Vám článek?

Hotel z filmu Homolka a tobolka se dočkal moderního kabátu

Markéta Kristová | Pátek, 26. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce hotelu Palace firmou KASPER CZK rekonstrukcím budov, ať už jakkoli rozsáhlým, se často přistupuje s jasným záměrem - zachovat v co největší míře původní architekturu a podobu staveb za pomocí moderních postupů a kvalitních materiálů. V některých případech je taková revitalizace poměrně snadná a postavená především na designových prvcích. Jindy je třeba sofistikované konstrukční řešení. Zajímavou výzvou tohoto typu byla rekonstrukce hotelu Palace ve Špindlerově Mlýně a především pak jeho střešní konstrukce.

Prastarý dům se po sto letech dočkal zcela zásadní rekonstrukce. Jeho interiér vás překvapí

Dagmar Šimonová | Neděle, 12. září 2021

rekonstrukce-německého-domu-uvodniNa náměstí v Limburku nedaleko německého Koblenzu stojí prastarý dům. Postavili ho někdy ve 14. století tehdy obvyklou technikou hrázděného zdiva – dřevěná nosná konstrukce, dnes bychom řekli těžký dřevěný skelet, s výplní volných vnitřních prostor nenosným materiálem, nejčastěji hlínou nebo vepřovicemi. dnes dům vypadá, jako by ho postavili loni a ne před polovinou milénia. Ještě zajímavější je ale jeho interiér.


Líbil se Vám článek?

Své peníze se Pavel rozhodl použít na záchranu zchátralé roubenky, kterou celou zrekonstruoval

Dana D. Daňková | Čtvrtek, 09. září 2021

rekonstrukce-roubenka-zdarske-vrchy-uvodniRoubenky k naší lidové architektuře neodmyslitelně patří. Čím hlouběji však jdeme do minulosti, tím méně jich nacházíme. Kráska, kterou navštívíme tentokrát, by v rodném listě mohla mít letopočet začínající osmnáctkou. Přesně se to neví. A i kdyby, ženy přece svůj věk neprozrazují. A nakonec osmnáct je nádherný věk...


Líbil se Vám článek?

Rekonstrukce venkovské usedlosti se jim podařila na výbornou

Michal Babor | Čtvrtek, 19. srpen 2021

rekonstrukce-venkovske-usedlosti-cp-architektur-rakousko-jois-exterier-1V zahraničí už, zdá se, pochopili, že venkovská sídla rozrůstající se o satelitní přílepky rychle ztrácejí svou staletími budovanou homogennost, a začínají podporovat spíše adaptaci starší zástavby na moderní bydlení nejen formou státních subvencí, ale i řady architektonických soutěží. Hned v několika z nich se na vítězných stupíncích objevila rekonstrukce malé usedlosti, kterou bychom si mohli dobře představit i v podmínkách české vesnice. Zatím se ale můžeme inspirovat v rakouském Burgenlandsku, konkrétně v malé obci Jois.


Líbil se Vám článek?

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »
  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop