Povedená rekonstrukce historické zemědělské usedlosti

Michal Babor | Pátek, 15. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském FeldkirchenuVýchozím stavem rekonstrukce zemědělské usedlosti v rakouském Feldkirchenu byl zchátralý hornokorutanský dvůr vybudovaný na lesní mýtině někdy v 18. století. Vyzděná stájová stodola s dřevěným seníkem v patře byla v duchu původní architektury převedena na novou obytnou budovu spojenou s moderním dřevěným kancelářským křídlem jako přístavbou k severu.

 

Nástavba z masivních dřevěných panelů vyřešila problém s nedostatkem místa

Dagmar Šimonová | Středa, 01. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Nástavba z masivních dřevěných panelů NOVATOPDům postavený svépomocí mezi lety 1977-1979 ze škvárobetonových panelů se stal, stejně jako jeho sourozenci, terčem mnoha odborných diskuzí. Vysoká koncentrace radonu ve škvárobetonu ostatně vedla až k vytvoření prvních vyhlášek a zákonů orientovaných na tuto problematiku. V 90. Letech byl tak dům opatřen řízeným větráním s rekuperací tepla, která problém vyřešila. Po roce 2010 se majitelé rozhodli v revitalizaci domu pokračovat.


Líbil se Vám článek?

Nový krov přinesl starému domu po rekonstrukci metry navíc

Dagmar Šimonová | Úterý, 30. listopad 2021

DrevoaStavby-rekonstrukce-stareho-domu-vysledna-podoba-1Když se noví majitelé, kteří koupili chátrající dům v klidné pražské lokalitě, rozhodli pro rekonstrukci, bylo jasné, že by stavba potřebovala nafouknout, aby vyhovovala potřebám rozrostlé rodiny. Problém byl, že po dobu rekonstrukce potřebovali investoři dům obývat. A také se rozhodli, že nechtějí nijak výrazně měnit jeho tvar ani barvu, protože se na místo a ke stávající zástavbě jednoduše hodí.


Líbil se Vám článek?

Hotel z filmu Homolka a tobolka se dočkal moderního kabátu

Markéta Bernardová | Pátek, 26. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Rekonstrukce hotelu Palace firmou KASPER CZK rekonstrukcím budov, ať už jakkoli rozsáhlým, se často přistupuje s jasným záměrem - zachovat v co největší míře původní architekturu a podobu staveb za pomocí moderních postupů a kvalitních materiálů. V některých případech je taková revitalizace poměrně snadná a postavená především na designových prvcích. Jindy je třeba sofistikované konstrukční řešení. Zajímavou výzvou tohoto typu byla rekonstrukce hotelu Palace ve Špindlerově Mlýně a především pak jeho střešní konstrukce.

Prastarý dům se po sto letech dočkal zcela zásadní rekonstrukce. Jeho interiér vás překvapí

Dagmar Šimonová | Neděle, 12. září 2021

rekonstrukce-německého-domu-uvodniNa náměstí v Limburku nedaleko německého Koblenzu stojí prastarý dům. Postavili ho někdy ve 14. století tehdy obvyklou technikou hrázděného zdiva – dřevěná nosná konstrukce, dnes bychom řekli těžký dřevěný skelet, s výplní volných vnitřních prostor nenosným materiálem, nejčastěji hlínou nebo vepřovicemi. dnes dům vypadá, jako by ho postavili loni a ne před polovinou milénia. Ještě zajímavější je ale jeho interiér.


Líbil se Vám článek?

Své peníze se Pavel rozhodl použít na záchranu zchátralé roubenky, kterou celou zrekonstruoval

Dana D. Daňková | Čtvrtek, 09. září 2021

rekonstrukce-roubenka-zdarske-vrchy-uvodniRoubenky k naší lidové architektuře neodmyslitelně patří. Čím hlouběji však jdeme do minulosti, tím méně jich nacházíme. Kráska, kterou navštívíme tentokrát, by v rodném listě mohla mít letopočet začínající osmnáctkou. Přesně se to neví. A i kdyby, ženy přece svůj věk neprozrazují. A nakonec osmnáct je nádherný věk...


Líbil se Vám článek?

Rekonstrukce venkovské usedlosti se jim podařila na výbornou

Michal Babor | Čtvrtek, 19. srpen 2021

rekonstrukce-venkovske-usedlosti-cp-architektur-rakousko-jois-exterier-1V zahraničí už, zdá se, pochopili, že venkovská sídla rozrůstající se o satelitní přílepky rychle ztrácejí svou staletími budovanou homogennost, a začínají podporovat spíše adaptaci starší zástavby na moderní bydlení nejen formou státních subvencí, ale i řady architektonických soutěží. Hned v několika z nich se na vítězných stupíncích objevila rekonstrukce malé usedlosti, kterou bychom si mohli dobře představit i v podmínkách české vesnice. Zatím se ale můžeme inspirovat v rakouském Burgenlandsku, konkrétně v malé obci Jois.


Líbil se Vám článek?

Z původní fary vytvořili dechberoucí kavárnu a stylový penzion

Redakce | Středa, 14. červenec 2021

rekonstrukce-fary-cafe-fara-uvodniPojďte se s námi podívat do jedné poněkud neobvyklé stavby. Původní faru patřící k sousednímu kostelíku proměnili noví majitelé na kavárnu, ale to nestačilo. Bylo třeba někde ubytovat hosty, a tak se původní hospodářské zázemí postupně proměnilo v architektonicky propracovanou dřevostavbu, která ale dodnes nese název stodola.


Líbil se Vám článek?

Po rekonstrukci je malý horský domek dřevostavbou jen naoko

Redakce | Úterý, 06. červenec 2021

drevostavba-Krkonose-uvodni-fotkaNa malém horském domku, ke kterému se jeho majitelé dostávají v zimním období zásadně po svých nebo na běžkách, nás zaujal především zajímavý interiér jako vystřižený z truhlářské dílny. Ačkoliv nosné stěny této rekonstrukce zůstaly (tak trochu omylem) zděné, ve všech ostatních směrech bychom dům mohli označit za dřevostavbu.


Líbil se Vám článek?

Nízkoenergetická roubenka šetří životní prostředí i peněženku svých majitelů

Radek Beneš | Neděle, 06. červen 2021

navsteva-drevostavby-roubenka-v-souladu-s-tradici-atrea-exterier-uvodniBydlení na horách není pro každého, ale ten, kdo kouzlu kopců u nás propadne, pak jen stěží bude hledat domov jinde. Ne jinak tomu bylo v případě našich hostitelů – mladé dvojice, jejíž metou se stalo bydlení na dosah rozkvetlým stráním s horskou květenou, srnkám snídajícím pod okny během léta a vysoké sněhové peřině v zimě. Vysněný cíl si dnes už manželé dokázali splnit. A stylově – v čem jiném bydlet na horách, než ve stylové dřevostavbě. Využili jsme pozvání, abychom se do jejich nízkoenergetického domova podívali.


Líbil se Vám článek?

Původní půdní prostor zrekonstruovali na letní byt

Lucie Němcová | Čtvrtek, 20. květen 2021

rekonstrukce-podkrovi-ORA-uvodniTransformace podkroví bývalé školy v Mikulově na letní byt je počinem mladé trojice začínajících architektů působících pod značkou ORA. „Máme to tu rádi a baví nás to tu ještě zlepšovat," říkají. „Snažíme se tvořit originální regionální architekturu." A jak se jim to daří, posuďte sami...

Strana 1 z 6

« 1 2 3 4 5 6 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop