Zajímavé funkce chytré domácnosti

Komerční sdělení | Úterý, 28. květen 2024

DrevoaStavby.cz Chytrá domácnost v domě HDL automationO chytrém bydlení toho bylo již napsáno hodně. Nicméně stále zůstává jedna otázka na pořadu dne. Co mi automatizace domu přinese? Když se dostaneme do fáze rozhodování a jsme připraveni přistoupit k realizaci, vyvstává klíčová otázka. Jakého dodavatele vybrat?

 

Dispozice aneb důležitý opěrný pilíř spokojeného bydlení

Lucie Němcová | Úterý, 14. březen 2023

dreamstime xxl_151622789(1)Základ skvělého interiéru a domova. Někdy se zdá, že vytvořit takový „plánek“ je hračka a stačí k tomu kreativní chvilka a čtverečkovaný papír. Nebo pár minut brouzdání na internetu mezi projekty typových domů, než se objeví ten pravý. Nic nemůže být dál od pravdy. Za skvělou dispozicí na míru je skryta mravenčí práce odborníka integrující mnoho souvislostí. Pro život pak přináší nesrovnatelně vyšší komfort, radost z prostoru a souznění s místem zvaným domov. Nenechte si takovou příležitost ujít.

 

Která varná deska je pro vaši kuchyň ta pravá?

Komerční sdělení | Pondělí, 08. listopad 2021

DrevoaStavby.cz | Která varná deska je pro vás ta pravá?Ani v té sebemenší kuchyni nemůže chybět varná deska jako součást sporáku nebo zabudovaná do pracovní desky. Ať už se kloníte spíš k indukci, plynu, nebo dáváte přednost sklokeramické desce se sálavými plotýnkami, máme pro vás několik postřehů odborníka. Vývoj jde totiž tak rychle dopředu, že každý z typů nabízí mnohem víc, než vlastně čekáte.

Vybavte svou kuchyň novými a špičkovými spotřebiči Gorenje

Komerční sdělení | Čtvrtek, 01. duben 2021

gorenjde-cindyHledáte do své kuchyně spolehlivé pomocníky, kteří vám ulehčí nejen práci ale především čas a energii? Gorenje představuje novou řadu myček pro bezchybně čisté a suché nádobí společně s novým typem horkovzdušné fritézy, ve které připravíte lahodné smažené nebo pražené pokrmy s pár kapkami oleje nebo zcela bez tuku.

Kuchyňské spotřebiče Whirlpool a Indesit v úplně novém rustikálním stylu

Komerční sdělení | Pondělí, 01. únor 2021

kuchyne-a-Whirlpool rustikální spotřebiče_antracitováRustikální styl v sobě kombinuje romantiku venkova a lásku k časům dávno minulým. Dnes se s ním ale nesetkáte jen na chalupách a chatách, ale i v městských bytech. Přináší totiž domů vlídný klid i hřejivou útulnost. Aby však byl výsledný dojem co nejdokonalejší, je třeba kuchyňskou linku doplnit i spotřebiči ve stejném stylu. Třeba novými vestavnými troubami a varnými deskami Whirlpool nebo volně stojícími sporáky Indesit. Přestože oblékají kabát nostalgicky vnímané minulosti, skrývají nejmodernější technologie a funkce. Proto vám nabídnou nejen poklidnou romantiku, ale i dokonalý městský komfort.

Vsaďte letos na červenou a nadělte své dřevostavbě šikovné pomocníky do domácnosti

Komerční sdělení | Čtvrtek, 12. listopad 2020

gorenje-kuchynsky-robot-uvodniMarně si lámete hlavu, co si přát nebo naopak co nadělit pod stromeček? Určitě se nespletete, když sáhnete letos po červené. Ta totiž Vánocům moc sluší. Zvlášť, když spojíte příjemné s užitečným. Pardon, designově vydařené s výkonným.

On-line konference INTERIÉRY z pohodlí domova

Redakce | Pátek, 30. říjen 2020

konference-2S letošní pandemií je skloňování slova „virtuální" více než časté. Ještě než tato nepříjemná a komplikovaná doba nastala, měli organizátoři s tématem letošní konference INTERIÉRY jasno a ani netušili, jak bude téma aktuální. Ústřední téma má totiž název „doba virtuální & doba vizuální". Listopadová online konference INTERIÉRY se uskuteční již 5. listopadu a bude zcela zdarma a pro všechny, kteří budou mít zájem. A na co se můžete těšit?

Jaké kvality může vnést do našeho domova návrh interiéru na míru?

Lucie Němcová | Úterý, 27. říjen 2020

interier-na-telo-uvodniZa cílem v podobě vytouženého domova se můžeme vydat mnoha cestami, jejichž výběr záleží na našich prioritách a potřebách. Chceme-li v něm mít podporu ve všech ohledech, musí nás reflektovat v co největším detailu. Myslíte, že takový domov a zejména interiér lze vytvořit ze sériových kusů nábytku obchodního řetězce? Pravděpodobně ne tak docela. Proto vstupuje do hry zakázková výroba a interiér navržený na míru naší jedinečnosti.


Líbil se Vám článek?

Nedostatek denního světla může poškodit naše zdraví. Denní světlo je totiž nenahraditelné

Dana Jakoubková | Úterý, 08. září 2020

denni-svetlo-nenahradis-uvodniPřirozené světlo je pro nás nezbytné. Je na něm závislá naše fyziologie a cirkadiální rytmy ovlivňuje silněji než jakákoli droga. Přesto se mu „vyhýbáme" a trávíme v budovách až devadesát procent svého času. I při splnění normových požadavků na prosvětlení staveb se biologického optima dosahuje velice těžko a v zimní sezóně ho nelze dosáhnout prakticky vůbec. A protože přirozené světlo nelze nijak nahradit, je nasnadě, že musíme trávit více času venku.

Mahagon, teak, meranti nebo ebenové dřevo aneb co byste měli před koupí exotického dřeva vědět

Dana Jakoubková | Pátek, 04. září 2020

exotika-na-terase-uvodniKolikrát jste už slyšeli: „Nekupujte exotické dřevo, zachraňte pralesy." Přitom prodej podlah z tropických dřevin, zvláště pro terasy a zahradní nábytek, dramaticky roste. Něco je špatně. Buď kupujeme dřevo z ilegální těžby, nebo má „aha efekt" výše zmíněné dedukce trhlinu.

Výběr světla v interiéru výrazně ovlivňuje naše zdraví, jak při jeho výběru postupovat

Lucie Němcová | Úterý, 21. červenec 2020

svetlo-v-interieru-uvodniZáhadná mozaika tvořící útulný interiér je složená z mnoha střípků a světlo je jedním z těch nejdůležitějších. Ostré, měkké, teplé, studené, barevné, jasné, rozptýlené... Všemi svými podobami umí brilantně působit na naše tělo, měnit rozpoložení, náladu i míru energie. Až tedy budete plánovat světelnou výbavu do svého nového domova, vězte, že v sázce je mnoho.

Otevřená kuchyně v dřevostavbě? Raději ne

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 09. červenec 2020

otevrena-kuchynePodle mnoha studií tráví lidé v kuchyni hodně času. Ale jak se zdá, není to ani tak kvůli vaření a stolování jako pro spoustu činností, které vlastně do kuchyně nepatří a svým způsobem nás stresují a zotročují. Proč to děláme? Co se děje v kuchyni tak závratného, že je nejčastějším požadavkem stavebníků takzvaný „otevřený plán", tedy kuchyně propojená s jídelnou a obývákem?

Strana 1 z 7

« 1 2 3 4 5 6 7 »

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop