S dřevěnou přístavbou či nástavbou k prostornějšímu bydlení

Dana Jakoubková | Úterý, 09. květen 2023

DrevoaStavby.cz Přístavba a nástavba dřevěné konstrukceNejspíš se vám líbí místo, kde žijete. Ale co když rodina už dům přerostla? Možná vám přestala vyhovovat jeho dispozice. Nebo jen potřebujete změnu. Přístavbou nebo nástavbou lze prostor domu nejenom zvětšit, ale také mistrně revitalizovat. Onen novotvar si dokonce můžete roky předem naplánovat. Někdy stačí ho ke stávající stavbě jenom „přilepit", jindy bude třeba autorského důvtipu, kultivovanosti i vztahu k místu. Zeptali jsme se odborníků, jaké možnosti nabízejí dřevěné konstrukce.

 

Srubová, nebo roubená konstrukce?

Redakce | Pondělí, 10. říjen 2022

DrevoaStavby.cz | Srubová, nebo roubená konstrukceRoubené konstrukce představují jeden z nejstarších stavebních systémů ze dřeva. Ze základního konstrukčního principu vodorovně kladených a v rozích spojovaných klád se vyvinula celá řada více či méně odlišných technických variant, s nimiž se dnes můžeme setkat.


Líbil se Vám článek?
 

Tomáš Nemrava: Prefabrikace je obrovská výhoda dřevostaveb

Dana Jakoubková | Pondělí, 26. září 2022

DrevoaStavby.cz rozhovor Tomáš Nemrava prefabrikace dřevostavebOd malička koukal tátovi – majiteli pily – pod ruce. Stál u katru, skládal prkna a učil se. Na dřevu prakticky vyrostl. Ale protože ho bavily počty a později i statika a dynamika, vystudoval beton. První domluvený termín rozhovoru na poslední chvíli zrušil. Ředitel dřevozpracovatelského závodu NEMA a stavební firmy Nema Dřevostavby totiž musel obléknout montérky a stoupnout si ke stroji.


Líbil se Vám článek?

Stavební systém SIP – tenký, lehký, přitom silný a celkově výhodný

Dana Jakoubková | Pondělí, 13. červen 2022

DrevoaStavby.cz | Stavební systém SIP (Strukturální izolované panely)Je to jako s GPS navigací – někde špatně odbočíte nebo přijedete pod most a ozve se: přepočítávám. Na cestě za vlastním domem to teď může vypadat podobně. V souvislosti s cenami na stavebním, energetickém i bankovním trhu možná i mnoho stavebníků nyní přepočítává – náklady na stavbu, budoucí provoz domácnosti i splátky úvěru. Mohla by být konstrukce ze samonosných izolovaných panelů odpovědí na snížení rozpočtu?

Teorie skeletových konstrukcí dřevostaveb

Dana Jakoubková | Pondělí, 25. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Teorie skeletových dřevostavebLehký a těžký dřevěný skelet, CLT panely, sendvičový panel s rámem i bez rámu. Pojďme se v tom zorientovat.

Co je to vlastně parozábrana a parobrzda?

Redakce | Pondělí, 18. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Parozábrana a parobrzda v dřevostavběParozábrana a parobrzda jsou při pohledu na mnohasetletou historii stavebnictví relativně nové pojmy. Dnes ale k výstavbě rodinných domů a zejména dřevostaveb neoddělitelně patří. Bez nich by stěny a střechy nikdy nebyly schopné dosáhnout moderních tepelně-technických parametrů, rychleji by degradovaly a u některých typů konstrukcí by jejich absence mohla mít naprosto destrukční účinky. Proč je tato vrstva, často o tloušťce jen v řádu desetin milimetru, tak důležitá?

Benefity a úskalí vysokého stropu v dřevostavbě

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 31. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Vysoký strop v dřevostavběStrop bývá obvykle přehlíženým příběhem nevyužitých možností. Málokterému místu v domě se dostává tak malé pozornosti. Přitom není mnoho architektonických prvků, které by dodaly domu takové drama, jako třeba strop s dvojnásobnou výškou. Vysoké stropy otevírají řadu velkolepých možností pro uměleckého ducha architektů. Jejich problematické praktické aspekty však stavebníkům zůstávají často skryty.


Líbil se Vám článek?

Dobrý dodavatel dřevěných nosných konstrukcí se pozná již v úvodu spolupráce

Komerční sdělení | Úterý, 22. únor 2022

DrevoaStavby.cz | KASPER CZ | Přední český dodavatel dřevěných konstrukcíKvalitní dřevěná konstrukce – od návrhu, přes její provedení, až po použitý materiál, je základním předpokladem vydařené stavby. Výběr jejího dodavatele tak není radno podcenit, způsoby provedení i ceny mohou být velmi rozličné. Jak se však v nabídce dodavatelských firem zorientovat a podle čeho vybírat?

Když se zeď potká s roubením

Redakce | Středa, 05. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Napojení zdí na roubeníPři kombinaci dřevěných a zděných prvků v konstrukci roubeného domu je nezbytné vyřešit vzájemné chování těchto prvků během sesedání stavby tak, aby se obě hmoty dostaly na stejnou úroveň. Problematické tedy bývá napojení zděné příčky na roubenou stěnu či strop, případně napojení zděné a roubené části domu.

Konstrukční sádrokartonová deska si s dřevostavbou skvěle rozumí

Komerční sdělení | Pondělí, 13. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Rodinný dům Vysoký ÚjezdZvažujete stavbu nebo koupi dřevostavby a řešíte výběr skladby konstrukce? Vsaďte na konstrukční sádrokarton RigiStabil. Vyznačuje se vysokou pevností v ohybu i tvrdostí povrchu. Snadno na něj zavěsíte i celou kuchyňskou linku.

V dřevostavbě z CLT panelů je dřevo nejen vidět, ale i cítit

Markéta Kristová | Středa, 10. listopad 2021

Drevoastavby.cz | CLT panely NOVATOPJakkoliv nadneseně to zní, hledáme doma především teplo, klid a pohodu. Je příjemné schovat se před rušivými zvuky světa, odpočívat a cítit se bezpečně. Naše nároky na bydlení se za poslední roky výrazně proměnily, a to nejen po stránce chytrých technologií, energetických úspor, ale i zdravého vnitřního prostředí. Zdraví jsme konečně začali stavět na první místo. A možná i díky tomu je každý šestý nový dům v Česku postavený ze dřeva.


Líbil se Vám článek?

Novinka: Akustické desky z dřevní vlny, s požární odolností A2

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

akusticke podhledy_acutec6Stále častěji se v kancelářích, komerčních prostorech, školách, restauracích nebo sportovištích, řeší prostorová akustika. Na útlum vznikající ozvěny a hluku je třeba porézních materiálů, které dobře pohlcují zvukové vlny. Požadavky na vhodné materiály pro komerční projekty, jsou přitom vysoká odolnost, nehořlavost (A2) a praktická údržba. Jedním ze specialistů na prostorovou akustiku u nás je firma ACUTEC s.r.o., která vstupuje na český trh s novinkou! Akustické desky ACU-CEW jsou vyrobené z dřevní vlny a cementu, známé také pod označením heraklit ale ve zcela novém pojetí formátů, struktury a barevných úprav. Díky svému vzhledu skvěle zapadají do moderních i industriálních interiérů.

Strana 1 z 17

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
  • Banner
  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop