Teorie skeletových konstrukcí dřevostaveb

Dana Jakoubková | Pondělí, 25. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Teorie skeletových dřevostavebLehký a těžký dřevěný skelet, CLT panely, sendvičový panel s rámem i bez rámu. Pojďme se v tom zorientovat.

 

Co je to vlastně parozábrana a parobrzda?

Redakce | Pondělí, 18. duben 2022

DrevoaStavby.cz | Parozábrana a parobrzda v dřevostavběParozábrana a parobrzda jsou při pohledu na mnohasetletou historii stavebnictví relativně nové pojmy. Dnes ale k výstavbě rodinných domů a zejména dřevostaveb neoddělitelně patří. Bez nich by stěny a střechy nikdy nebyly schopné dosáhnout moderních tepelně-technických parametrů, rychleji by degradovaly a u některých typů konstrukcí by jejich absence mohla mít naprosto destrukční účinky. Proč je tato vrstva, často o tloušťce jen v řádu desetin milimetru, tak důležitá?

 

Benefity a úskalí vysokého stropu v dřevostavbě

Dana Jakoubková | Čtvrtek, 31. březen 2022

DrevoaStavby.cz | Vysoký strop v dřevostavběStrop bývá obvykle přehlíženým příběhem nevyužitých možností. Málokterému místu v domě se dostává tak malé pozornosti. Přitom není mnoho architektonických prvků, které by dodaly domu takové drama, jako třeba strop s dvojnásobnou výškou. Vysoké stropy otevírají řadu velkolepých možností pro uměleckého ducha architektů. Jejich problematické praktické aspekty však stavebníkům zůstávají často skryty.


Líbil se Vám článek?

Dobrý dodavatel dřevěných nosných konstrukcí se pozná již v úvodu spolupráce

Komerční sdělení | Úterý, 22. únor 2022

DrevoaStavby.cz | KASPER CZ | Přední český dodavatel dřevěných konstrukcíKvalitní dřevěná konstrukce – od návrhu, přes její provedení, až po použitý materiál, je základním předpokladem vydařené stavby. Výběr jejího dodavatele tak není radno podcenit, způsoby provedení i ceny mohou být velmi rozličné. Jak se však v nabídce dodavatelských firem zorientovat a podle čeho vybírat?

Když se zeď potká s roubením

Redakce | Středa, 05. leden 2022

DrevoaStavby.cz | Napojení zdí na roubeníPři kombinaci dřevěných a zděných prvků v konstrukci roubeného domu je nezbytné vyřešit vzájemné chování těchto prvků během sesedání stavby tak, aby se obě hmoty dostaly na stejnou úroveň. Problematické tedy bývá napojení zděné příčky na roubenou stěnu či strop, případně napojení zděné a roubené části domu.

Konstrukční sádrokartonová deska si s dřevostavbou skvěle rozumí

Komerční sdělení | Pondělí, 13. prosinec 2021

DrevoaStavby.cz | Rodinný dům Vysoký ÚjezdZvažujete stavbu nebo koupi dřevostavby a řešíte výběr skladby konstrukce? Vsaďte na konstrukční sádrokarton RigiStabil. Vyznačuje se vysokou pevností v ohybu i tvrdostí povrchu. Snadno na něj zavěsíte i celou kuchyňskou linku.

V dřevostavbě z CLT panelů je dřevo nejen vidět, ale i cítit

Markéta Bernardová | Středa, 10. listopad 2021

Drevoastavby.cz | CLT panely NOVATOPJakkoliv nadneseně to zní, hledáme doma především teplo, klid a pohodu. Je příjemné schovat se před rušivými zvuky světa, odpočívat a cítit se bezpečně. Naše nároky na bydlení se za poslední roky výrazně proměnily, a to nejen po stránce chytrých technologií, energetických úspor, ale i zdravého vnitřního prostředí. Zdraví jsme konečně začali stavět na první místo. A možná i díky tomu je každý šestý nový dům v Česku postavený ze dřeva.


Líbil se Vám článek?

Novinka: Akustické desky z dřevní vlny, s požární odolností A2

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

akusticke podhledy_acutec6Stále častěji se v kancelářích, komerčních prostorech, školách, restauracích nebo sportovištích, řeší prostorová akustika. Na útlum vznikající ozvěny a hluku je třeba porézních materiálů, které dobře pohlcují zvukové vlny. Požadavky na vhodné materiály pro komerční projekty, jsou přitom vysoká odolnost, nehořlavost (A2) a praktická údržba. Jedním ze specialistů na prostorovou akustiku u nás je firma ACUTEC s.r.o., která vstupuje na český trh s novinkou! Akustické desky ACU-CEW jsou vyrobené z dřevní vlny a cementu, známé také pod označením heraklit ale ve zcela novém pojetí formátů, struktury a barevných úprav. Díky svému vzhledu skvěle zapadají do moderních i industriálních interiérů.

Difuzně otevřenou nebo uzavřenou skladbu stěny dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 26. červenec 2021

drevena-konstrukce-drevostavbyZemní vlhkost, zatékání srážkové vody a vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce – to vše ohrožuje dřevostavbu často mnohem více než klasické zděné domy. Proto je velice důležitá správná skladba obálky neboli obvodového pláště. Stavebník má přitom na výběr mezi dvěma systémy – difuzně otevřeným a uzavřeným, které se liší principem i materiály, z něhož jsou vyrobeny. Který je ovšem pro dřevostavbu výhodnější a podle čeho se rozhodnout?

Příčka jako důležitý detail dřevostavby. Co je dobré vědět?

Redakce | Středa, 07. červenec 2021

příčka v dřevostavběZatímco u obvodových stěn dřevostavby řešíme především jejich tepelněizolační schopnosti, u většiny vnitřních nosných stěn a dělicích příček se zaměřujeme hlavně na jejich akustické parametry. Jakých vlastností bychom si u vnitřních sendvičových stěn v dřevostavbě měli všímat? Rozhoduje jenom jejich tloušťka, nebo víc záleží na materiálu a konstrukčním řešení? Jaká specifická místa, tedy detaily, bychom si při výstavbě vnitřních stěn měli pohlídat, aby byl výsledek přesně podle našich představ?

Stavební konstrukce z CLT panelů v mnoha ohledech překonává beton i ocel

Redakce | Pondělí, 10. květen 2021

CLT-panely-NOVATOP-OPEN-vyskova-budovaNároky na budovy se za poslední roky výrazně proměnily. Stále častěji se v architektuře a stavebnictví skloňuje pojem udržitelnost, která volá po materiálech vyrobených z obnovitelných zdrojů, s nízkou energetickou náročností na výrobu, zdravotně nezávadných, ale zároveň s vysokou estetickou hodnotou a funkčností. Těmto požadavkům v malém i velkém měřítku jsou schopny dostát i technologie z křížem lepeného dřeva, kam patří takzvané CLT panely, které se po letech přehlížení stávají suverénní součástí hlavního proudu i u nás.

Čidla MoistureGuard monitorují úniky vody a vlhkosti v největší dřevěné stavbě ve Slovinsku!

Komerční sdělení | Pondělí, 29. březen 2021

vystavba-drevostavby-ve-SlovisnkuSystém MoistureGuard pro detekci úniku vody a monitoring vlhkosti přímo v konstrukci domu je pro své spolehlivé řešení nyní využíván i v CLT konstrukci jedné z největších dřevěných staveb ve Slovinsku. Konkrétně v budově výzkumného centra, která se zabývá využíváním obnovitelného stavebního materiálu. Unikátní český systém MoistureGuard se tak stal součástí jedinečného projektu na podporu udržitelné výstavby.

Strana 1 z 17

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop