V dřevostavbě z CLT panelů je dřevo nejen vidět, ale i cítit

Markéta Bernardová | Středa, 10. listopad 2021

Drevoastavby.cz | CLT panely NOVATOPJakkoliv nadneseně to zní, hledáme doma především teplo, klid a pohodu. Je příjemné schovat se před rušivými zvuky světa, odpočívat a cítit se bezpečně. Naše nároky na bydlení se za poslední roky výrazně proměnily, a to nejen po stránce chytrých technologií, energetických úspor, ale i zdravého vnitřního prostředí. Zdraví jsme konečně začali stavět na první místo. A možná i díky tomu je každý šestý nový dům v Česku postavený ze dřeva.


Líbil se Vám článek?
 

Novinka: Akustické desky z dřevní vlny, s požární odolností A2

Komerční sdělení | Čtvrtek, 16. září 2021

akusticke podhledy_acutec6Stále častěji se v kancelářích, komerčních prostorech, školách, restauracích nebo sportovištích, řeší prostorová akustika. Na útlum vznikající ozvěny a hluku je třeba porézních materiálů, které dobře pohlcují zvukové vlny. Požadavky na vhodné materiály pro komerční projekty, jsou přitom vysoká odolnost, nehořlavost (A2) a praktická údržba. Jedním ze specialistů na prostorovou akustiku u nás je firma ACUTEC s.r.o., která vstupuje na český trh s novinkou! Akustické desky ACU-CEW jsou vyrobené z dřevní vlny a cementu, známé také pod označením heraklit ale ve zcela novém pojetí formátů, struktury a barevných úprav. Díky svému vzhledu skvěle zapadají do moderních i industriálních interiérů.

 

Difuzně otevřenou nebo uzavřenou skladbu stěny dřevostavby?

Redakce | Pondělí, 26. červenec 2021

drevena-konstrukce-drevostavbyZemní vlhkost, zatékání srážkové vody a vnikání vzdušné vlhkosti do konstrukce – to vše ohrožuje dřevostavbu často mnohem více než klasické zděné domy. Proto je velice důležitá správná skladba obálky neboli obvodového pláště. Stavebník má přitom na výběr mezi dvěma systémy – difuzně otevřeným a uzavřeným, které se liší principem i materiály, z něhož jsou vyrobeny. Který je ovšem pro dřevostavbu výhodnější a podle čeho se rozhodnout?

Příčka jako důležitý detail dřevostavby. Co je dobré vědět?

Redakce | Středa, 07. červenec 2021

příčka v dřevostavběZatímco u obvodových stěn dřevostavby řešíme především jejich tepelněizolační schopnosti, u většiny vnitřních nosných stěn a dělicích příček se zaměřujeme hlavně na jejich akustické parametry. Jakých vlastností bychom si u vnitřních sendvičových stěn v dřevostavbě měli všímat? Rozhoduje jenom jejich tloušťka, nebo víc záleží na materiálu a konstrukčním řešení? Jaká specifická místa, tedy detaily, bychom si při výstavbě vnitřních stěn měli pohlídat, aby byl výsledek přesně podle našich představ?

Stavební konstrukce z CLT panelů v mnoha ohledech překonává beton i ocel

Redakce | Pondělí, 10. květen 2021

CLT-panely-NOVATOP-OPEN-vyskova-budovaNároky na budovy se za poslední roky výrazně proměnily. Stále častěji se v architektuře a stavebnictví skloňuje pojem udržitelnost, která volá po materiálech vyrobených z obnovitelných zdrojů, s nízkou energetickou náročností na výrobu, zdravotně nezávadných, ale zároveň s vysokou estetickou hodnotou a funkčností. Těmto požadavkům v malém i velkém měřítku jsou schopny dostát i technologie z křížem lepeného dřeva, kam patří takzvané CLT panely, které se po letech přehlížení stávají suverénní součástí hlavního proudu i u nás.

Čidla MoistureGuard monitorují úniky vody a vlhkosti v největší dřevěné stavbě ve Slovinsku!

Komerční sdělení | Pondělí, 29. březen 2021

vystavba-drevostavby-ve-SlovisnkuSystém MoistureGuard pro detekci úniku vody a monitoring vlhkosti přímo v konstrukci domu je pro své spolehlivé řešení nyní využíván i v CLT konstrukci jedné z největších dřevěných staveb ve Slovinsku. Konkrétně v budově výzkumného centra, která se zabývá využíváním obnovitelného stavebního materiálu. Unikátní český systém MoistureGuard se tak stal součástí jedinečného projektu na podporu udržitelné výstavby.

NOVATOP: Úspěšný příběh jedinečného stavebního systému pokračuje

Michal Babor | Čtvrtek, 18. březen 2021

NOVATOP-uvodniAž sedmdesát procent rodinných podniků nepřežije generační výměnu ve svém vedení. Podle Asociace rodinných firem je důvodů této nelichotivé statistiky celá řada, od nezájmu dětí o podnik, neschopnosti převzít odpovědnost až po pouhou potřebu zavděčit se rodičům, která ale nekončí úspěchem. Zdá se, že v případě české společnosti Agrop Nova, výrobce CLT panelů se značkou NOVATOP, podobné scénáře nehrozí.

Biodeska svými unikátními parametry nahrazuje spárovku i palubky

Redakce | Čtvrtek, 04. březen 2021

biodesky-NOVATOP-v-kuchyniHledáte zdravotně nezávadný, stavební materiál z obnovitelných zdrojů? Takovým materiálem je biodeska, která se pyšní nízkou energetickou náročností na výrobu a vysokou estetickou hodnotou a funkčností.


Líbil se Vám článek?

Proč je dobré kombinovat konstrukční systém ze dřeva i s dalšími materiály

Lucie Němcová | Úterý, 19. leden 2021

pohledove-drevo-v-interieru-uvodniDřevo jako materiál má celou řadu předností a v konstrukčním systému si umí s přehledem poradit s mnoha nároky. Přesto však existují situace a stavební řešení, kdy je spojení s dalším materiálovým partnerem tou nejlogičtější volbou v zájmu kvalitní stavby po všech stránkách. Jejich vlastnosti se totiž mohou doplnit, podpořit a být tak jako celek neporazitelní.


Líbil se Vám článek?

Modifikované dřevo Accoya aneb malý zázrak mezi dřevy

Michal Babor | Středa, 13. leden 2021

uvodni-accoya-drevo-mathews-timberZačalo to vlastně prostě – když si člověk všiml, že ohořelé špalky zbylé po přípravě mamutího guláše vydrží odolávat větru dešti déle než zdravé dřevo připravené ke spálení vedle ohniště, začal kmeny určené ke stavbě svých prvních příbytků opalovat nad plameny. Pak přišla volská krev, mnohem později vyjetý olej a různé průmyslově vyráběné prostředky na ochranu dřeva. Dnes tu máme takové možnosti, jako je tlaková impregnace nebo chemická modifikace. Výsledkem těchto procesů je mimo jiné Accoya, dřevo s pozměněnými vlastnostmi. Samozřejmě ve prospěch stavebníka!


Líbil se Vám článek?

Difuzní vlastnosti použitých stavebních materiálů pod drobnohledem

Redakce | Pondělí, 04. leden 2021

difuze-v-konstrukci-drevostavbyNa obálku současných budov jsou kladeny přísné parametry z pohledu stavební tepelné techniky, které jsou přímo závislé na fyzikálních a materiálových parametrech stavebních materiálů. Tepelně-vlhkostní stav obálky budovy je ovlivňován sdruženým transportem tepla a vlhkosti, a proto také souvisí s celkovými difuzními vlastnostmi obvodového pláště. Pro zajištění správné funkce obálky budovy je nutné se detailně zabývat jak tepelnou vodivostí, tak právě difuzními vlastnostmi použitých stavebních materiálů.


Líbil se Vám článek?

Kvalitní stavební vrut – jednoznačná volba při stavbě dřevostavby

Komerční sdělení | Středa, 16. prosinec 2020

stavebni-vruty-imgStavba moderního domu klade vysoké nároky na všechny použité materiály, především na jejich mechanické vlastnosti. Pro spoje, kde se dříve používaly hřebíky, metrické šrouby nebo technicky zastaralé vruty se šestihrannou hlavou DIN 571, tam se dnes používají stavební vruty. Každému řemeslníkovi jde především o rychlost, kvalitu spoje, čistotu práce a v neposlední řadě i o snížení nákladů.

Strana 1 z 17

« 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »

Nejoblíbenější projekty dřevostaveb

Zobrazit celý katalog »

  • Banner

Akce / DřevoStavby

Zobrazit kalendář »

  • Banner

Proč jste na portále DŘEVO&stavby?

gotop